Psikologa aşık olmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Günlük hayatta eşimi kiskanmiyorum. Hatta eşim çok yakınır beni kiskanmiyor musun diye sikayetlenir fakat bu durum beni şüpheye düşürdü neden bilmiyorum

Esinizin yanlislarini duzeltmesinde sizin degil de psikologun katkisi olduğu için mi bozuldunuz acaba? Eger dedigim gibiyse karsisindaki kisi alaninda uzman oldugu icin onu daha fazla ciddiye almasi cok normal

Eşimin biraz özgüven problemi var. Ve kavgalarımiz sürekli olarak onun kıskançlıkları yüzünden başlardı benim onu anlamadigimi düşünür kızar sinirlenir öfkelenir öfkesini kontrol edemezdi. İlk seansı ortak yaptık ve psikologumuz eşime kendinizi eşinize anlatamadiginiz için çaresiz kalmışsınız tarzı şeyler söyledi. Eşim seans sonralarında kendimi çok rahatlamış hissediyorum konuşmak iyi geliyor demek ki tek hatalı ben değilmisim bunları görüyorum falan diyor
Bunu eşiniz için söylemedim sakın öyle algılamayın. Eşinizin psikoloğa öyle bir meyli olsa emin olun konuyu hiç açmaz bile. Psikolog da profesyonel davranıp böyle bir şeye mahal vermez zaten. İçiniz rahat olsun oradan bir şey çıkmaz:)

Esinizin yanlislarini duzeltmesinde sizin degil de psikologun katkisi olduğu için mi bozuldunuz acaba? Eger dedigim gibiyse karsisindaki kisi alaninda uzman oldugu icin onu daha fazla ciddiye almasi cok normal
Ay vallahi hiç bunu düşünmedim ben ama bilinçaltımda böyle bir şey yatıyor olabilir ya. Çünkü inanın o kadar sabırla tane tane yaptıklarının yanlış olduğunu yersiz olduğunu anlattim ki sayamam sayısını. Kadın geldi üç seansda adamı normale çevirdi djdjdjd herhalde ona kuruluyorum farkında olmadan

Bunu eşiniz için söylemedim sakın öyle algılamayın. Eşinizin psikoloğa öyle bir meyli olsa emin olun konuyu hiç açmaz bile. Psikolog da profesyonel davranıp böyle bir şeye mahal vermez zaten. İçiniz rahat olsun oradan bir şey çıkmaz:)
Öyle mi diyorsunuz. Ben de öyle düşünüyorum ama işte ne bileyim ya hay nereden denk geldim o okuduklarima djdjd adamı kendi ellerimle zorla oturttum bilgisayarın başına, zorla terapiye başlattım sende sorun var diye. Şimdi şu yaptığıma bak ya

Ay vallahi hiç bunu düşünmedim ben ama bilinçaltımda böyle bir şey yatıyor olabilir ya. Çünkü inanın o kadar sabırla tane tane yaptıklarının yanlış olduğunu yersiz olduğunu anlattim ki sayamam sayısını. Kadın geldi üç seansda adamı normale çevirdi djdjdjd herhalde ona kuruluyorum farkında olmadan

Bence cok takilmayin buna. Siz esinize sabirla anlatmis olabilirsiniz ama o surekli ayni seyleri duyduğu için söylediklerinize duyarsizlasmistir, dinlememistir. Kendini mukemmel saniyodur vs. Baska bir kadin dize getirdi diye dusunmek yerine uzman görüşünü dikkate aldi seklinde dusunurseniz daha iyi olur.
Mesela bugun hasta olsaniz doktorun verdiği ilaci kullanirsiniz degil mi? Ikisi ayni şey

Yani mantıken saçma aslında. Misal kadın doğumculara devamlı gidiyoruz alttan üstten örnek olsun erkek oluyor doktorlarımız en mahrem yerleri görüyorlar o yakınlık psikologta bile yoktur 🤭 o zaman bizlerin de biseyler hissetmesi vs gerekir. Aynı o misal doktor hasta ilişkisi psikolog danışan ilişkisi de her iki taraftada istisnadır. Bos yere doldurmayın kendinizi.

Öyle mi diyorsunuz. Ben de öyle düşünüyorum ama işte ne bileyim ya hay nereden denk geldim o okuduklarima djdjd adamı kendi ellerimle zorla oturttum bilgisayarın başına, zorla terapiye başlattım sende sorun var diye. Şimdi şu yaptığıma bak ya
Ahahaa:))) kocanizi tamir edip size teslim edecek bir usta gibi düşünün.. insanız oluyor bazen gereksiz kıskançlık:)

Şimdi lütfen beni yargılamayın fakat gece gece aklıma bir şey takıldı. Bilenler bilir eşimle yaşadığımız sorunlar sebebiyle çift terapisine başlamıştık. Sorunların ciddi kısmı eşimden kaynaklandigindan psikolog ( bayan) eşimle seanslara yalnız devam etmek istedi. Seanslar online bir şekilde oluyor bu arada. Neyse, okuduğum bir makale ve arkadaş çenesi yüzünden psikolojik seanslar sürecinde hastaların destek aldığı psikologlara aşık olabileceği bunun neredeyse her seansın olağan bir süreci olduğunu, profesyonellikle bu sürecin aşıldığı bilgisine ulaştım. Hatta bu durumun tıbbi bir ismi de varmış ve doğal bir süreç olarak kabul edilirmis. Daha doğrusu hasta kendisini psikologuna aşık olduğunu zannedermis vs vs. Yav benim koca da gider terapi alırken psikologa meylederse diye absurd bı korku sardı şimdi beni. ( seans almaya başladığından beni evliliğimiz ciddi oranda daha sağlıklı bir hal aldı istemediğim şeyler tek tek düzelmeye başladı ) yani bilemiyorum niye birden böyle bir şey takıldı aklıma ama yersiz mi bu düşünceler anlayamiyorum. Her seans sonrası eşim inanılmaz rahatladigini keşke daha önceden böyle bir şey alsaydık tarzı cümleler kuruyor. Yani aslında baya faydalı ama işte kadın aklıyla gereksiz mi şüpheye düşüyorum
Aşırı saçma bir kaygı düzeyi bu. Ama elbette Olabilir. Ben müvekkilinin boşanmak üzere olduğu karısının çektiği tüm sıkıntıları bilen ama yine de müvekkili ile evlenen kadın avukat gördüm. Hem de adamın ne şeytan olduğunu gördüğü halde. Önemli olan öyle bir şey olursa sizin ne yapacağınız.

Aşırı saçma bir kaygı düzeyi bu. Ama elbette Olabilir. Ben müvekkilinin boşanmak üzere olduğu karısının çektiği tüm sıkıntıları bilen ama yine de müvekkili ile evlenen kadın avukat gördüm. Hem de adamın ne şeytan olduğunu gördüğü halde. Önemli olan öyle bir şey olursa sizin ne yapacağınız.
Ay Allah korusun ya evlerden ırak tobeler tobesi psikolog kadın evli en azından

Bu durumda dişini çektirdğin dişçiye, gripken gittiğin aile hekimine, hastanedeki doktoruna da aşık olman lazım. Hani onlar da derdine derman oluyorlarya.
E öyle düşünecek olursak memlekette adam kalmazki, herkes birbirine aşık maşuk gezer....
Töbe esteğfirullah...

Yanlış anlamayın. Gerçekten dalga geçmek ya da ters birşey söylemek için yazmıyorum. Bunun aklınıza gelmesi dahi hiç sağlıklı değil. Çift terapisi dışında şahsi olarak da bir psikiyatr ile görüşmelisiniz bence. Normal değil bu düşünce şekli. Çok yipranirsiniz böyle..

Yok bee daha neler psikolog yasını basını almısa evli barklı bir kadınsa da asık olunur mu ya. Aşık olmak degilde sonucta karıssında kibar bir dil kullanan nezaketli arada ilişkiniz hakkında ufak espriler yapan esinizin ve sizin problemlerini aşmaya calısan biri var esiniz karsısında. E ona da hayt hoyt yapamsz ki evdeki kadına kabalasırlar ama dısarıdakine pek bir kibarlar dogal olarak. E cunku karsısındlai sahıs profesyonel ve tanımadıgı bir kadın. Ona seninle günlük konusma tarzı gibimkonusamaz davranamaz. Sizde bu degişiikligi yanlıs anlamıs olabilirsiniz ama esinizin tabrı olması gereken. Yani eşiniz her gördügü kadına atlamıyorsa asık olmaz. Ki online seans alıyormus içine dusecek degil ya adam. Şöyle dusun bazen bir tanıdıgunla dertlesirsin ama sonra pişman olursun bir bakmıssın herkes duymus, veya hiçbir cozum bulunmamıs.yine stres uzerine stres yasarsın birde uzerine o yakınlar sizin mevzulrı ogrendiyse vay haline insan içine cıkmaya utanır olugoruz. Veya anlattım ama artık esim hakkında böyle böhle dusunur , benm hakkmda boyle dusunur vsa diye kendinizi yersinz sonrasında. Ama insan bazen hiç tanımadıgı biriyle dertlesip sohbet edince o kişi ne sizi ne dert sahibini tanımadıgı için verdigi tavsiyeler daha cok işe yarar ve daha cok rahatlamıs olursunuz. Esinizde dogal olarak psikolog ile ne vir kan bagınız ne bir tanısıklıgınız olmadıgı için anlattıkca rahatlıyordur degişim gösteriyordur normal bu. Adam ona asık oldu askından ayakları yerden kesiliyor düzeliyor vs diye bir durum olamaz olsa sizi ihmal etmeye baslaması lazımdı asıl.

Canınız mı sıkılıyor dert mi arıyorsunuz 😂 ne güzel sorunlarınız çözülmeye başlamış saçma düşüncelerle kendinizi sıkıntıya sokmayın. Bir insan psikoloğuna aşık olabilir evet. Ama öğretmenine, avukatına, komşusuna veya iş yerinden birine de aşık olabilir. Eşinizin psikoloğuna aşık olma ihtimali çevresinden herhangi bir kadına aşık olma ihtimalinden yüksek değil yani.

Ya normalde kıskanç değilim ben. Psikologumuz kadın, kendim buldum hatta. Ama bugün arkadaşım bahsedince biraz dolduruşa geldim herhalde. Araştırınca da böyle bi çok vaka olduğunu gördüm
Olabiliyor ordaki duygu sevgi değil aslında ama endişe etmeyin . Bir şeyler hissettiğini düşünse bile terapi ile birlikte biter . Bir arkadasim da delirmisti kocamı kaybedicem diye , kocasına zorla terapiyi bıraktırdı . Şu anda evliliği berbat durumda

Canınız mı sıkılıyor dert mi arıyorsunuz 😂 ne güzel sorunlarınız çözülmeye başlamış saçma düşüncelerle kendinizi sıkıntıya sokmayın. Bir insan psikoloğuna aşık olabilir evet. Ama öğretmenine, avukatına, komşusuna veya iş yerinden birine de aşık olabilir. Eşinizin psikoloğuna aşık olma ihtimali çevresinden herhangi bir kadına aşık olma ihtimalinden yüksek değil yani.
Yüksek aktarimlar oluyor, kendisini çok değerli hissediyor süreç biraz farklı .

Çok aşıksınız birbirinize​

Salonda uyuyan koca

26 yaşındayım ondan daha üst bir konumda kamuda çalışıyorum. Ailesi ezik. Ezikten kastım uzunca süre emir altında çalışmış ve bunun ezikliği var. Eşimde de inkar etse de inanılmaz bı kompleks var. Catismalarimiz bu yüzden. Üstünlük mücadelesi halinde
  1. Salonda uyuyan koca

Şimdi normalde kadın trip atar tavır yapar adam iki gönül alır konu kapanır öyle değil mi ? Bizdeki durum şu tripleri tavırları kocam yapıyor ben de dayanamayacak noktaya gelip onu çocuklukla sucluyorum ve benim sinirlenmeme sinirleniyor. Kısır döngü halinde kavgaya başlıyoruz. Üzerine gitmem...
  2. M mellykelly

Salonda uyuyan koca

Nasıl olur ya? Tokadi feci çaktım ama gözünden yaş geldi hiç acımam
  3. M mellykelly

Salonda uyuyan koca

Sabah altıya kadar resmen savaş verdik. Odada dağitmadigi yer kalmadı. Sinirinden yataklara yumruk attı. Bence kesinlikle psikolojisi bozuk eşimin. Ben sessiz kaldıkça çıldırdı. En sonunda kendini tutamadi ağzından hiç affı olmayacak bir kelime çıktı. Orospu dedi . İki kere üst üste tokat attım...

Çok aşıksınız birbirinize​

Salonda uyuyan koca

26 yaşındayım ondan daha üst bir konumda kamuda çalışıyorum. Ailesi ezik. Ezikten kastım uzunca süre emir altında çalışmış ve bunun ezikliği var. Eşimde de inkar etse de inanılmaz bı kompleks var. Catismalarimiz bu yüzden. Üstünlük mücadelesi halinde
  1. Salonda uyuyan koca

Şimdi normalde kadın trip atar tavır yapar adam iki gönül alır konu kapanır öyle değil mi ? Bizdeki durum şu tripleri tavırları kocam yapıyor ben de dayanamayacak noktaya gelip onu çocuklukla sucluyorum ve benim sinirlenmeme sinirleniyor. Kısır döngü halinde kavgaya başlıyoruz. Üzerine gitmem...
  2. M mellykelly

Salonda uyuyan koca

Nasıl olur ya? Tokadi feci çaktım ama gözünden yaş geldi hiç acımam
  3. M mellykelly

Salonda uyuyan koca

Sabah altıya kadar resmen savaş verdik. Odada dağitmadigi yer kalmadı. Sinirinden yataklara yumruk attı. Bence kesinlikle psikolojisi bozuk eşimin. Ben sessiz kaldıkça çıldırdı. En sonunda kendini tutamadi ağzından hiç affı olmayacak bir kelime çıktı. Orospu dedi . İki kere üst üste tokat attım...
Bunların yazdığım postla ne alakası var, bu sorunlar yüzünden çift terapisine başladık zaten

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X