Psikoloğa gideceğim

Herkese merhaba
5 yıllık ilişkim bitmişti 22 ocakta ve kendisinin psikolojisinin iyi olmadığını iş bulamadığı için bunalımda olduğunu ve benim yeterince yanında olmadığımı söylemişti. Bi nebze haklı çünkü ben bu bir kaç aylık dönemde hep ilgi bekledim ilgisiz olduğu dönemlerde trip attım. Bana sorun cikarma hersey düzelecek demişti ama ben tartışma çıkaran eylemler yapmıştım.
Sonradan öğrendim ki arkadaşları ile iletişimi de zayıflamış onları da aramayan sormayan bi hale gelmiş. Ailesi ile de ilişkileri bozulmuş iş bulamadığı için.
Ben de şuan sağlıklı bir karar olmadığını, karşılıklı birbirimizi anlamadığımız bir döneme girdiğimizi ve biraz kendimizle kalıp kendimizi dinlememiz gerektiğini söyledim. Yaklaşık 1 haftadır birbirimizden uzaktayız ve düşünüyoruz bu arada iş görüşmesi yaptığı bir yer oldu. Sonucu ne olur bilemiyorum.
Öncelikle bu uzak kalıp düşünme evresinde karar veremiyorum beynim sanki sisli gibi. Onu gerçekten çok seviyorum. Ama olumsuz yanları da var. Aklım çok karışık.
Ve uzun zamandır istediğim şey olan psikolojik yardım için adım attım. Cumartesi günü için randevu aldım. Ama ilk kez gideceğim için çok gerginim.
Seans 50 dk sürecek ama benim 5 yılı buna sığdırmam imkansız. Verim alırsam tabiki devam ederim maddi gücüm elverdikce. Ama bu işler nasıl olur ? Soru cevap şeklinde mi ilerler yoksa uzun uzun anlattırıp tespit mi yapar ?
Çok gerginim.
Deneyimleriniz nelerdi ? Sihirli bir değnek gibi etki eder mi yoksa çok bir beklenti ile gitmemeli miui m ?
Sihirli değnek diye bişi yok.
Çok emek istiyor.
Seanslar sorunlarınıza travmanıza göre uzunluk değişir
Severseniz ısınırsanız devam edin
...
Açık olun herşeyi anlatım rahatça.
Sorunlar konuşuldukça hafiflersiniz.
Kendine yatırım yapmak gibisi yok

Benzer sorundan gittim ben de. psikolog o bağımlılığın sebebi üzerine çalışıyor. Genelde geçmişten geliyor bu sorunlar. Özgüvensizlik, ailede sevgi eksikliği vs. benim de sorunum buna benzer fakat daha çok geçmişi deşiyor, deşerken de delip geçiyor :)
Depresif , bağımlılık problemi ve kaygı bozukluğu dedi. Komplike. Ve akut düzeyde dedi. Hasta değilsin ama bakış açını değiştirmemiz lazım dedi

odaya girdim kapıyı daha kapatmadan dr bana KİŞİLİK BOZUKLUĞU var deyi verdi (devlet hastanesi)...pardon pardon..ne dediniz daha birşey anlatmadım ..kapı kapamamdan mı bu fikre vardınız ...bence siz bir doktoran görünün ..bende değil ama sizde kesin var ..deyip gerisin geri çıktım :KK70: :KK70: :KK70: :KK70:daha sonraki doktor super bir doktordu..adamı görünce zaten neyin varsa unutuyorsun..( güler yüzlü ) sesin tonu ..sakin..muzik gibi
seanslardan sonra ortaya çıkan sonuç....kendime hiç mi hiç vakit ayırmamamış ( işletme sahibi idim )

Gerginim haliyle. Devam etmeye çalışırım tabiki. Maddi gücüm yettiğince

Selam. Ben hem uzman klinik Psikoloğa hem psikiyatriye gitmiş biri olarak 1-2 seans ile olacak iş değil bu derin mevzuların analizi ve sonucu için. Ben uzun süre psikologa gittim kadın en son 'sen aynı zamanda psikiyatri desteği alman gerek' dedi. Yani öyle diyince her şey havada kaldı benim için. Gerçekten hem iyi hem uygun fiyatlı bir doktor bulmak da zor çünkü. Uzun ve sabır gerektiren bir süreç. Ben malesef başarısız oldum ve bana tanı konamadı :KK70: Ama siz kararlı olabilirsiniz umarım. Maddiyat konusuna gelince bir şeylerden kısmak gerekiyor sanırım, her şey çook pahalı.

Ben şu an psikiyatriste gidiyorum. ilk 2 haftada bir diye başladık sonra ayda bire indirdik.Bence herkes sıkıntılı zamanında gitmeli. Bazen soru cevap şeklinde gidiyor bazen de ne anlatmak isterseniz onu anlatıyorsunuz. Şöyle ki, hayatınızda sizi etkileyen karakteristik bir şey varsa veya problemi anlatıyoRsunuz. Ben çok rahatlıyorum inşallah size de iyi gelir.

Ben şu an psikiyatriste gidiyorum. ilk 2 haftada bir diye başladık sonra ayda bire indirdik.Bence herkes sıkıntılı zamanında gitmeli. Bazen soru cevap şeklinde gidiyor bazen de ne anlatmak isterseniz onu anlatıyorsunuz. Şöyle ki, hayatınızda sizi etkileyen karakteristik bir şey varsa veya problemi anlatıyoRsunuz. Ben çok rahatlıyorum inşallah size de iyi gelir.
Ilk seans bile çok iyi geldi bana

X