Psikolojik İlaç Kullanımı

Babylicious

İf You Were Melody Which One You Would Be
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2016
2.131
2.844
30
Kızlar benim moralim çok bozuk.. Malum hamileyim ilk bebeğimi kaybettim 5 gün yaşadıktan sonra. Tansiyonumun çıkmaması lazım ama bende daha 15. haftadan çıkmaya başladı. hep eşim yüzünden..Ona çok bağlıyorum. Aramız bozukken hemen çıkıyor sonrada çok zor iniyor..:110:

O kadar moralim bozuk ki bu durumdan.. yine bebeğimi kaybetme riskim var preeklampsi 20 den sonra başlıyor ama benim böbrekler protein vermeye başladı bile. Lanet olsun vallahi bıktım yaa.. Bu kadar bağlı olmak istemiyorum ve psikiyatr için randevu aldım beni sakinleştirmesi için hamilelikte kullanabileceğim ilaç isteyeceğim.. Ama bebeğime iyilik yapmaya çalışırken daha çok zarar vermek istemiyorum.. Bu dönemde ilaç kullanan var mı ? Zarar verir mi?

Gerçi tansiyonumun verdiğinden fazla zarar vermez ama ne yapsam bilemiyorum artık.. bebeğim bir gelse dünyaya boşanmayı düşünüyorum artık ama bi gelse dünyaya sağlıkla daha ne isterim.. :dua:ama hamilelik bitene kadar boşanırsam benim tansiyon hiç düşmez bebeğimi kısa sürede kaybederim.

eşim değişmiyor artık benim sinir ve stresimi çekemiyor bende bıktım artık ondan.. başıma gelenler hep onun suçu. Ama tam sağlığıma kavuşmadan bebeğim sağlığına kavuşmadan sorun yapmak istemiyorum idare edeceğim. Edemediğim durumlarda ise ilaç yardımcı olsun istiyorum.

Ne dersiniz? Bir akıl verin bana

Eşinle sorunun ne bilmiyorum ciddi şeyler değildir umarım
Çok kötü biri olsa ondan bebek yapmazdın diye düşündüm
sen kendini biraz rahatlatmayı düşünsene
Mesela hamile yogası
Mesela sakinleştirici sözsüz müzikler ve mumlar eşliğinde uzanıp dinlenme
Zihnini boşaltıp hobilerle meşgul olma gibi...

Nelere kızıyorsun ya da üzülüyorsun da tansiyonun çıkıyor?

Dediğin gibi git psikiyatr a o sana gerekli ilacı ya da terapiyi sağlasın. Bebeğin artık büyümüş, beyni, organları oluşmuş. Mutlaka hamileyken kullanılabilen bir antidepresan vardır. Tansiyon söylediğin kadar oynuyorsa ve böbrekler protein vermeye başladıysa aman diyim ihmal etme. Evde bile oturma şimdi kalk git hastaneye. Bak benim dana 10 aylık, yerini hiçkimseler tutamaz. Sen de kucağına alırsın umarım bebeğini, salla kocayı mocayı. Zaten ilk bebeğini kaybetmişsin, sakın ihmal etme. Ben bile panik yaptım burada.

Eşinle sorunun ne bilmiyorum ciddi şeyler değildir umarım
Çok kötü biri olsa ondan bebek yapmazdın diye düşündüm
sen kendini biraz rahatlatmayı düşünsene
Mesela hamile yogası
Mesela sakinleştirici sözsüz müzikler ve mumlar eşliğinde uzanıp dinlenme
Zihnini boşaltıp hobilerle meşgul olma gibi...

Nelere kızıyorsun ya da üzülüyorsun da tansiyonun çıkıyor?

canım ilk başta benim sinirim stresimden başladı sonra arkadasları kaldı 3 bucuk ay onları istemedim falan kavga gürültü çok oldu.. Onlar yüzünden sıkıntı yapıp eşime saldırdım.. hamileliğimin riskinden dolayı zaten çok stresliydim herşey üstüste geldi. Ama ilişkimiz çok yıprandı bu da benim tansiyonumu çıkarıyor hemen. bende tek çare olarak sakinleştiricileri düşünğyorum.. İnsanı su altında yaşar gibi hissettiriyormuş. en olursa olsun bebeğimi kurtarsın beni sakinleştirsinde başka şey istemem:dua::dua:

Dediğin gibi git psikiyatr a o sana gerekli ilacı ya da terapiyi sağlasın. Bebeğin artık büyümüş, beyni, organları oluşmuş. Mutlaka hamileyken kullanılabilen bir antidepresan vardır. Tansiyon söylediğin kadar oynuyorsa ve böbrekler protein vermeye başladıysa aman diyim ihmal etme. Evde bile oturma şimdi kalk git hastaneye. Bak benim dana 10 aylık, yerini hiçkimseler tutamaz. Sen de kucağına alırsın umarım bebeğini, salla kocayı mocayı. Zaten ilk bebeğini kaybetmişsin, sakın ihmal etme. Ben bile panik yaptım burada.

canım randevu aldım salı günü gidiyorum inşallah. Ama bir yandan korktum bu ilaçlar bağımlılık falan yapıyormuş bebeğimi etkilerse diye

canım ilk başta benim sinirim stresimden başladı sonra arkadasları kaldı 3 bucuk ay onları istemedim falan kavga gürültü çok oldu.. Onlar yüzünden sıkıntı yapıp eşime saldırdım.. hamileliğimin riskinden dolayı zaten çok stresliydim herşey üstüste geldi. Ama ilişkimiz çok yıprandı bu da benim tansiyonumu çıkarıyor hemen. bende tek çare olarak sakinleştiricileri düşünğyorum.. İnsanı su altında yaşar gibi hissettiriyormuş. en olursa olsun bebeğimi kurtarsın beni sakinleştirsinde başka şey istemem:dua::dua:

Tamam tamam hatırladım seni
Eşin arkadaşlarını getirmişti eve
Valla sinirlenmekte haklısın o konuda
Yine de ilaç vereceklerini sanmam
Sen kendin çözeceksin bu meseleyi
Boşversen bazı şeyleri ?
Görme duyma eşine sorma hiç seni sinir edeceği konuları

Tamam tamam hatırladım seni
Eşin arkadaşlarını getirmişti eve
Valla sinirlenmekte haklısın o konuda
Yine de ilaç vereceklerini sanmam
Sen kendin çözeceksin bu meseleyi
Boşversen bazı şeyleri ?
Görme duyma eşine sorma hiç seni sinir edeceği konuları

canım onlar gitti ama bizim ilişkimiz çok yıprandı tahammülümüz kalmadı birbirimize. Kavga gürültü derken bıktım artık. tek isteğimin bebeğimin sağ salim kucağımda olması artık. ne olursa yaparım ama eşim olacak kişiyi hala kafama takıyorum.

Inanmadiginiz bir adama cocuk yapmak neden ?? Bu hatayi yapmis biri olarak soruyorum. Once iliskinizden emin olun derim ben

Kızlar benim moralim çok bozuk.. Malum hamileyim ilk bebeğimi kaybettim 5 gün yaşadıktan sonra. Tansiyonumun çıkmaması lazım ama bende daha 15. haftadan çıkmaya başladı. hep eşim yüzünden..Ona çok bağlıyorum. Aramız bozukken hemen çıkıyor sonrada çok zor iniyor..:110:

O kadar moralim bozuk ki bu durumdan.. yine bebeğimi kaybetme riskim var preeklampsi 20 den sonra başlıyor ama benim böbrekler protein vermeye başladı bile. Lanet olsun vallahi bıktım yaa.. Bu kadar bağlı olmak istemiyorum ve psikiyatr için randevu aldım beni sakinleştirmesi için hamilelikte kullanabileceğim ilaç isteyeceğim.. Ama bebeğime iyilik yapmaya çalışırken daha çok zarar vermek istemiyorum.. Bu dönemde ilaç kullanan var mı ? Zarar verir mi?

Gerçi tansiyonumun verdiğinden fazla zarar vermez ama ne yapsam bilemiyorum artık.. bebeğim bir gelse dünyaya boşanmayı düşünüyorum artık ama bi gelse dünyaya sağlıkla daha ne isterim.. :dua:ama hamilelik bitene kadar boşanırsam benim tansiyon hiç düşmez bebeğimi kısa sürede kaybederim.

eşim değişmiyor artık benim sinir ve stresimi çekemiyor bende bıktım artık ondan.. başıma gelenler hep onun suçu. Ama tam sağlığıma kavuşmadan bebeğim sağlığına kavuşmadan sorun yapmak istemiyorum idare edeceğim. Edemediğim durumlarda ise ilaç yardımcı olsun istiyorum.

Ne dersiniz? Bir akıl verin bana
hamilelikte bu ilaçların kullanımı için doktora sormalısınız, ayrıca sana değil kocana başlamak lazım

bence geç bile kalmışsın

ilaç olmasa da terapi önerebilir çift terapisi için psikoloğa yönlendirebilir ya da eşini çağırıp az da onunla konuşabilir

o misafirlerin ilk ayında ya çıngar çıkarmalı ya da sinirlerini aldıracak bir ortama gitmeliydin

onlar geçmiş zaten sen artık kendi kendini ferahlat

aptal dizilere vs başla hep onları izle gül vs vs

Inanmadiginiz bir adama cocuk yapmak neden ?? Bu hatayi yapmis biri olarak soruyorum. Once iliskinizden emin olun derim ben

canım sıkıntılarımız onun arkadaşları gelince başladı. öncesinde çok iyiydik. çok yardımcı olurdu her konuda. son 3 aydır bile değil son 1 aydır çok kötüyüz.

bence geç bile kalmışsın

ilaç olmasa da terapi önerebilir çift terapisi için psikoloğa yönlendirebilir ya da eşini çağırıp az da onunla konuşabilir

o misafirlerin ilk ayında ya çıngar çıkarmalı ya da sinirlerini aldıracak bir ortama gitmeliydin

onlar geçmiş zaten sen artık kendi kendini ferahlat

aptal dizilere vs başla hep onları izle gül vs vs

canım herşeyi denedim olmuyor. şu doktora gideyim ilaç vs versin kursa başlayacağım hep çalıştım evde duramıyorum şimdi. Dil kursuna başlayacağım yada kendime bulacağım bişey

Tansiyon ilaci kullanmiyor musunuz?
Kullanacaginiz psikiyatrik ilaclarin preeklampsiyi engelleyecegini dusunmuyorum, ki protein salgilanmasi baslamis su an cok daha ciddi bir tedaviye ihtiyaciniz var, psikiyatriste danışın evet ama iyi bir perinatolog bulup gebeligin devaminda duzenli kontrollerinizi ona yaptirin.

Psikiyatristten ziyade bence psikologa gidip konusarak rahatlamaya bak.. mumkunse esinle ayni evde yasama bile.. ki sinirlerin ziplamasin.. annende filan kalsan?

Tansiyon ilaci kullanmiyor musunuz?
Kullanacaginiz psikiyatrik ilaclarin preeklampsiyi engelleyecegini dusunmuyorum, ki protein salgilanmasi baslamis su an cok daha ciddi bir tedaviye ihtiyaciniz var, psikiyatriste danışın evet ama iyi bir perinatolog bulup gebeligin devaminda duzenli kontrollerinizi ona yaptirin.

canım doktorum zaten perinatoloji uzmanı.. dün aradım moralin bozuk oldupu iöin tansiyonun yüksek sıkıntı yapma eve git dinlen dedi. tansiyon ilacı vermedi gerek yok hemen dedi. protein kaçağı da tansiyonumun çıkmasından ama benim tansiyon hastalıktan değil eşim yüzünden çıkıyor. Normalde çok iyi. onun iöin su 5 haftada tansiyonumu düzeltirsem protein atılımı azalacak. 20 hafta oncesi çok önemli olmuyor bu yuzden

Psikiyatristten ziyade bence psikologa gidip konusarak rahatlamaya bak.. mumkunse esinle ayni evde yasama bile.. ki sinirlerin ziplamasin.. annende filan kalsan?

canım annem bilmiyor hamile olduğumu o ayrı psikopat zaten çok stres yapr çok üzüldü o dönemde hala kendine gelemedi kadın.. hem uzakta zaten oraya gidemem yani gitsemde kalamam malesef

Eski konularinizi biliyorum.
Sakinleyin artik.
Gardirop bilmem ne takmayin kafaniza.
Esinizi suclaktan vazgecince sizde rahatlayacaksiniz.
Gormezden gelin doguma kadar.
Size bir can emanet.
Dogumdan sonra baktiniz hala mutsuzsunuz, bosanirsiniz.
Size kimse bu adami omur boyu cekmek zorundasin diyemez.
Siz emanete sahip cikin, bebeginize odaklanin gerisi bos suan.

Pazartesi özelde salı günü devlette randevu aldım bakalım ne diyecekler .. ozeldeki eşimi istemez umarım ayrıca ilaç verir mi bilemiyorum devletteki verir de ozeldekiler konuşarak halletmek istiyorlar bende esim değişmezse zor konuşmak

X