Rabbimin nimeti ve soğan kürü mucizesi ! Tarafımca test edildi, onaylandı ! :):):)

bluewihte1801

Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2012
21
2
Bambaşka bir şikayetle gittiğim hastane... ultrasonla farkedilen ve hayatımda adını hiç duymadığım bir şeyler yumurtalıklarımda... dört aydır adet olmuyordum ve hep erteliyordum muayene ettirmeyi...doktorumun söyledikleri halen kulağımdadır bir an önce hamile kalmalıymışım malesef beklemek gibi bir şansın yokmuş o da olursaymış çünkü ben dört dörtlük polikistik overmişim ! dudaklarımın etrafında biriken sivilceler kalan lekeler büyük konuşmayım ama mecbur kalmadıkça bir daha kullanmayı düşünmeyeceğim o doğum kontrol hapları, alınan kilolar, on ay süren berbat bir psikoloji... ve sonra açılan bir kapı o mucize adam ibrahim saraçoğlu, kadın için yaratılmış dediği soğan ve soğan kürüyle yaşadığım mucize ! :)
ultrasonda farkedilmişti ve kadın doğum doktoruna yönderilmiştim tahlilleri ve görüntüleri incelediğinde hormonlarımın altüst olduğunu yumurtalığımın 6cm olduğunu doğum kontrol hapını en az bir sene kullanmam gerektiğini söylemişti. ilk bir ay içinde kilo almaya başlamıştım bile psikolojim bozulmuştu. internetten okuduğum o bilinçsizce yazılanlar beni umutsuzluğa sürüklüyordu çünkü. polikistik over öldürmez süründürürmüş. ve soğan kürünü duydum ben ki yemeğin içinde bi parça soğan görsem yemeği bırakırdım suyunu mu içecektim ? on ay ilaçla geçen sürede hiç denecek kadar az küçülme olmuştu yumurtalıklarımda diğer yandan da o hapları daha fazla kullanamazdım iştahımı aşırı arttırmıştı çünkü...
sabah akşam aç karna bir buçuk bardak kaynamış klorsuz suya bir orta boy soğanı dörde bölerek atın altı dakika haşlayın ılıyınca için diyordu ilaçları bıraktım bütün itirazlara rağmen kürü uyguladım ve bir sonraki doktora gidişimde duyduğum o kelime "muhteşem!" :)
ki doktoruma soğan kürünü denemeli miyim diye sorduğumda tek kelimeyle hayır demişti...
neyse adet oldum ben on beş günün kürü uyguladıktan sonra bir hafta içinde. kürü bıraktım ve tam 28 gün sonra günü gününe tekrar adet gördüm :)
başka bir doktora gittim bu sefer tahlil oldum ultrasonda bakıldı ve bana şunu söyledi "sana polikistik oversin diyen kimdi bilmiyorum ama ya kullandığın ilaçlar işe yaramış ya da bahsettiğin kür, çocuğunun olmama gibi bir durumun da yok gayet sağlıksın :)"
önceki tahlillerimi ve ultrason görüntülerimi gördüğünde kendisi de şok oldu :)
bir seneden fazla oldu ve ben ilaç falan kullanmıyorum adetim de günü gününe geliyor çok şükür, şiddetle tavsiye ediyorum :)

Bende 19 yaşındayım yaklaşık 5-6 yıldır sivilce sorunum var. 4aydır roaccutane kullanıyorum sivilce ilacı. Doktoruma her ay hormonlarla ilgili bi sorun varsa ondan çıkıyosa demekten dilimde tüy bitmişti ve bugün ultrasona girdim biraz pko lık var dendi bana o nasıl bi terimse artık

ve aşırı değil ama tüylenmelerim vardı sorun ortaya çıktı işte. Bu sivilce ilacından sonra bana diane verecek doktorum ama ben şimdiden istemiyorum. Soğan kürünü araştıyodum tam sizi buldum. Bugün öğlen başlamayı düşünüyorum çoğu sitede ögle- akşam için yazıyor ama siz sabah akşam demişsiniz. Bu öğlen başlasam ?

öğle akşam sabah falan farketmiyo canım aç karnagünde iki defa iç ılık olsun ne sıcak ne soğuk taze yap yani fazla yapayım günde iki defa içeyim deme on beş gün sabret on gün bekle adet olucaksındır inşallah devamında nasıl uygulayacağını anlatırım zaten en fazla dört kere yapabiliyorsun ben bir defada şifa buldum çok şükür ve içerken şifa niyetine de bi dikişte iç tıka burnunu zaten tadı çok güzel düşün ben soğanı yemekte görsem bırakırdım ben içtim suyunu tadı gerçekten çok güzel sadece içtikten sonra tuhaf bi tadı kokusu kalıyorçok kısa bi süre derin derin nefes al bizim hastalığımızın çaresi soğan suyunda saklı şifa niyetine de lıkır lıkır iç ben öyle yaptım :) ilaçlara başlamadan önce bunu yap derim şifa olur inşallah

bu pko sendromuyla ilgili ilaç kullanmıyorum henüz sivilce ilacım devam ediyor. Ben şey soracaktım bir de. Küçük boy 2 tane soğanı 4e bölüp atıyorum ben orta boyla hemen hemen aynı oluyordur sanırım.
Ve de taze soğan deniliyor ya tariflerde ben nereden bulabilirim ki taze soğanı manavlarda bile çuvalla duruyor 1 seneyi aşkın. tarladan alır almaz gelmiyor ki buralara. Soğan durdukça bozulmaz ama 1yıldan fazla duran soğanları kullansam sorun olur mu ki? ilk günümdü bugün öyle yaptım.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler İnşallah bizlere de şifa olur.
Soğan kürüne adetten sonra mı başlamamız gerekiyo? Kaçıncı gününde ya da.

ben içiyordum bir kaç sonra istemediğim nedenlerden dolayı bırakmak durumda kaldım acaba tekrar başlasam tahminen nekadara adet olurum 3 aydr adet olmuyrm nerdeyse

inanın öyle zamansız başladım ki... aranızda doğ um kontrol hapı kullanan var mı bilmiyorum ama vücudu öyle bir yönetiyor ki hapları günlük saatiyle içiyorsun 21 gün bırakıyorsun yedi gün i,çinde kesin adet görüyorsun. bu 21 gün değil o hapları bir hafta kullanıp bıraksan bile (ki bu kesinlikle önerilmez vücudun dengesini bozuyor çünkü denemeyin) bir hafta içinde adet görüyorsun işte ben 21 gün boyunca içilmesi gereken o hapı yarısında bıraktım dayanamıyordum çünkü artık yan etkileri çok fazla yansıdı bana. bıraktım ve bırakır bırakmaz soğan kürüne başladım 15 gün içtim tam kaç gün sonra adet gördüm ben bilmiyorum ama ya bir hafta ya da en fazla onuncu günün sonunda adet gördüm. insan karnı ağrıyor diye mutlu olur mu kızlar :)kullananlar bilir o ilaçlar ağrı olmasını da önler. kullanıp memnun olanlar var ama bende yan etkisi çok fazla oldu. öyle güzel bir mucize ki ilaçsız adet olmuyordum ben. ilk küre adet bitiminden 7 gün sonra başlayın. 15 gün sabredin için ne olursa olsun bırakmayın inanın ve içerken tiksinmeyin çünkü onda şifamız var o nimet biz kadınlar için çok büyük nimet.bizim şifamız onda saklı...

bende denemek istiyordum bu soğan suyunu ama hep erteliyordum. ben 25 yaşındayım 2sene önce öğrendim pko olduğumu. bende tüylenme ve bel bölgesinde göbekte yağlanma yaptı bu hastalık. ve şu an sivilce cıkmaya başladı yüzümde ki bende ergenlikte bile sivilce cıkmamıstı. pürüzsüz olan yüzüm kötü görünüyor artık. bu anlattıklarınız moral oldu bana ve hemen başlamalıyım dedim ve bugun başladım. inşallah bende şifasını görürüm. bir sorum olcak size. ben sabah aç karnına içtim. akşama doğru karnımda midemde ağrı oluştu hafif, sanki yumurtalıklarıma hafif hafif sancı giriyor gibi oluyor. sizde de böyle bişey oldu mu acaba ?

mide ağrın psikolojik ya da başka sebeplerden olabilir canım ben de olmadı sanırım olsaydı hatırlardım. yumurtalıklarındaki sızlamanın sebebinin tıbbi açıklamasını bilemem ama iyi birşey muhakkak kötü birşey olamaz zaten merak etme sebzeden meyveden sularından zarar gelmez akıntı olabilir soğan suyu içtiğiniz dönemde merak etmeyin bu da iyi iltihaplar akıp gidecek kilo sorunum benim de oldu halen de var ve şimdi diyetteyim çok da umutluyum :) birazdan da yüzümdeki sivilce lekeleri için krem araştıracağım diyetimi de şöyle yapıyorum yağı tuzu şekeri unlu mamulleri kestim sabah poğaçalarını bıraktım şekerli kahveyi ve beş çayı yanında yenen o abur cuburları tamamen kestim çünkü ben tam bir tatlı delisiyim şekere hayır demeyi öğrendim :) kaldı ki şekerin insan vücuduna tek bir faydası yok ve vücudun meyveden aldığı şekerin dışındaki şekerlere hiç ihtiyacı yokmuş kendim için güzel şeyler yapıcam artık kötü beslenerek vücudumu yaşlandırıp cildimi soldurmucam siz de olumlu düşünün inanın güzel olucak her şey :)

bu soğan kürünü uygulayın ikinci adım olarak da hamile kalmak isteyenler doktorlarına başvurup gerekl tedaviye başvursunlar ben çok şükür ayrı bi tedaviye gerek kalmadan hamile kalabildim darısı tüm isteyenlerin başınaa :))

benimde adet düzensizliğim var ve 25 ocakta kürtaj oldum o tarihten bu yana adetim gelmedi .. dediğiniz gibi kistlerim ve yüzümde lekelerim var soğan kürü bende düşünüyorum düzene girermi dersiniz ?

canım bende 4 ayda 3 ayda bir adet oluyodm ve pko yum tabi bahseddgin soğan kürünü 4 5 ay denedim ne adetim düzeldi ne gebe kalabildim demekki bünye meselesin hatta kullandığımın 2 ayında dra çaktırmadan sordum kistler daha varmı dedim oda güldü bu geçici kist değil sen ölene kadar orda olcakalr dedi doğuştan yani anlıcan kisleere etkisi olmamış
neden acaba

Canınızı sıkmayın kızlar düne kadar doğuştan körlüğün tedavisi de yoktu, yüz nakli de yapmıyorlardı. Ama şimdi ikisi de oluyor. Bu kistlere de çözüm bulunur.

Selam canim,ya konunu okuyunca aklima geldi,bendede kist "vardi"

Vardi diyorum cünkü galiba yok olmus,hic unuttum bugün doktoruma sormayi,ultrasyona girdimde bugün,fakat olsaydi söylerdi,demek ki 5 ay falan önce yaptigim sogan kürü ise yaramis

ve senin dedigin gibi suan bende doktor kontroündeyim ve bebek icin....ay Insallah cok bekletmez yavrucugum beni...

senin yavrucugunuda Allah saglicakla kucagina versin

Canim pardon ama o denyo doktor sana gülüp öyle diyecegine adam gibi söylesin,

cünkü bundan 1 yil önce banada bir doktor demisti,sende cok büyük bir kist var belki ameliyat olmalisin,vs....demisti ki Dermoit kisti...

istersen konularima bir göz at...meger yokmus bende öyle birsey. pardon simdi cikmaliyim o yüzden daha ayrintili yazamiyorum,görüsürüz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…