Rahim Ağzı Kanseri

Cok gecmis olsun. Nasıl haberiniz oldu? Smearda mı cıktı? Hpv yaptırmıs mıydınız? Bir de belirtileriniz nelerdi acaba?
Sürekli akıntı anormal ama kanama ara ara ilişki sonrası bile kanamam oluyodu smr testi yaptırdım temiz çıktı sonra parça aldırlar kanser geldi rahim ve rahim ağzına yapışmış kanser olduğu çıktı 2 evde daha sonra kemoterapi ve ısın birlikte tedavi görmeye başladım 3. Haftam sonra son ısın tedavim var bi aksılık olmaZsa bundan sonra akıntı baş gösterse gidicem zaten altına kaçırır gibi akıntı ama soylim

Arakadaşlar annemde bir süredir kanama vardı menopoza gireli 12 yıl oluyor kanaması durmuştu fakat bel ve kasık ağrısı bacak ağrısı zaman zaman sırt ağrısı gibi şikayetleri vardı yaş 56 annem öyle güçlü durmaya çalışan bir kadın ki son raddeye gelene kadar bize hiç bişey belli etmedi aylardır süre gelen rahatsızlığını bugün bi üni hastanesine götürücez inşallah korktuğum sonuçlar çıkmaz Allahım herkese şifa versin

Annemde de bu belirtilerin aynıları var ozellikle bel agrısı çok siddetli. Onceden bu bel agrılaŕını bel fıtıgına bagladik fakat gecen gun biraz leke görmüş bunu söyleyince hemen internetten arastirma yaptim rahim kanserinin tüm belirtileri var. Cok korkuyorum yarin doktora gidecegiz acaba annenizin durumu şu an nasil ? Bilgilendirirseniz cok sevinirim

Annemde de bu belirtilerin aynıları var ozellikle bel agrısı çok siddetli. Onceden bu bel agrılaŕını bel fıtıgına bagladik fakat gecen gun biraz leke görmüş bunu söyleyince hemen internetten arastirma yaptim rahim kanserinin tüm belirtileri var. Cok korkuyorum yarin doktora gidecegiz acaba annenizin durumu şu an nasil ? Bilgilendirirseniz cok sevinirim
Merhaba sonucunuz ne cikti yasi kac benim annemde polip varmis surekli bi akinti kanser dediler ameliyat oldu birinci evre cikti ama lenfodem oldu bu seferde ve hastane enfeksiyonu kapti dikkat edin sizde

Merhaba sonucunuz ne cikti yasi kac benim annemde polip varmis surekli bi akinti kanser dediler ameliyat oldu birinci evre cikti ama lenfodem oldu bu seferde ve hastane enfeksiyonu kapti dikkat edin sizde
Merhaba öncelikle çok gećmiş olsun Allah tez zamanda şifa versin inşallah.annemin yaşı 53. Smear testı yaptılar 15 gün sonra cikacak yumurtaliklarin da bi siskinlik vardi iyi huylu olup olmadigini ogrenmek icin ilacli emar cektiler sukur doktor o konuda korkulacak bir sey yok dedi. Siddetli bel agrisi vardi biz onu rahimlere baglamistik emar sonucunda belinde fıtık çıktı doktor ondan kaynaklıdır dedi o konuda da şükür icimiz rahatladı. Ama leke gordugu icin parça almamizda fayda var ancak kanser olup olmadiğını oyle anlariz dedi. Sizin annenize kanser tanisi nasil konuldu parca almislar miydi? Bir de anneniz hic leke görmüş muydu doktora gitmeden once

Merhaba öncelikle çok gećmiş olsun Allah tez zamanda şifa versin inşallah.annemin yaşı 53. Smear testı yaptılar 15 gün sonra cikacak yumurtaliklarin da bi siskinlik vardi iyi huylu olup olmadigini ogrenmek icin ilacli emar cektiler sukur doktor o konuda korkulacak bir sey yok dedi. Siddetli bel agrisi vardi biz onu rahimlere baglamistik emar sonucunda belinde fıtık çıktı doktor ondan kaynaklıdır dedi o konuda da şükür icimiz rahatladı. Ama leke gordugu icin parça almamizda fayda var ancak kanser olup olmadiğını oyle anlariz dedi. Sizin annenize kanser tanisi nasil konuldu parca almislar miydi? Bir de anneniz hic leke görmüş muydu doktora gitmeden once
Annemde 55yasinda gecmeyen akinti vardi tuvaletini yapiyor gibi surekli akiyodu kanla birlikte sanirim,menopoza giriyorum diye onemsemedi basta ama gecmeyince kontrollerde polip cikti o sirada rahimden parca aldilar kotu huylu cikti ve kanser tipi agresif olan cikti bu sebeple ameliyatinda yumrtalik rahim lenfler karin zari vs hep alindi ancak sadece polipte kanser varmis,ameliyattan sonra 5gun dusuk doz birakiterapi verceklerdi ama bi gun bacagi sismeye basladi ve agridan duramaz hale geldi anlamadi drlar en son lenfodem dediler ama hastaneye yatinca da enfeksiyon kapti su an derdimiz bitmeyen enfeksiyon kalca kemiginde de enfeksiyon var ve eritiyo surekli o yuzden insallah annenizin iyi huylu cikar tum tetkiklerde gerek kalmaz ama aklinizda olsun diye soyluyorum olaki ameloyat derlerse de cok dikkat edin 6 aydir hastanede yatiyo annem yogun bakim bagirsak delinmesi yasadi bagirsak disari alindi vs dua edin bize de Rabbim tum hastalarimiza sifa versin tez zamanda insallah

İnanın çok üzüldüm çok büyük bir talihzizlik yaşamıssınız, dualarım sizinle inşallah en kisa surede anneniz sağlığına kavuşur. Çok zor sureçler Allah yardımcımız olsun, Allah başımızdan eksik etmesin onları inşallah.

Çok üzüldüm cok geçmiş olsun. Hem hasta hem de hasta yakınları icin cok yorucu ve yıpratıcı bir süreç. Lüten cok güçlü olun. Annenizle annemin durumu aynı. Sanki bizim yaşadığımız seyleri anlatmışsınız. Annemin de hem kan sonuçları hem smear sonuçları her defasında temiz çıktı ve neredeyse 6 ay hastane hastane dr dr gezdik ve dediginiz gibi agri kesicilerle dayandı o sırada çektiği acılara canim annem. Bu ağrı kesiciler böbreği de yıpratmış. Böbregine kateter takıldı. Sonrasinda kemoterapi ve radyoterapiye başlandı. Hafta ici hergun radyoterapi aldı yaklaşık 2 buçuk ay ve hafta da 1 günde kemoterapi aldi. Beslenmesine dikkat etmeye çalıştık ama malesef kemoterapi annemi cok yordu ve yıprattı 12 kilo verdi. Şuan gözlerim dolarak bunları yazıyorum. Çok üzgünüm. Çok çok geçmiş olsun
Çok geçmiş olsun inşallah şuan anneniz iyidir.
Benim annem ameliyat oldu şuan yoğun bakımda çok acı bu şekilde beklemek

Merhaba 30 yaşındayım. Aile hekimliğimin yönlendirmesi ile KETEM’e smear testi için gittim. Hpv16 pozitif çıktı. Kansere sebep olan bir virüsmüş. Önce Manisa Şehir Hastanesine gittim. Jinekoloji Onloloji Uzm. Dr ile görüştüm. Kolposkopi yapması gerektiğini söyledi. Kolposkopi oldum 15 gün içinde sonuç geldi. Maalesef başarılı bir biyopsi olmamış doku yetersizliğinden tekrar kolposkopi önerildi. Bunun sonucunda İzmir’de Prof. Dr. Uğur Saygılı isimli hocaya gittim tekrar kolposkopi yapıldı. Polipler varmış çok fazla. Birde rahim ağzında bir parça çok faZla enfekteymiş. O yüzden 3+14 gün fitil 1,5 ay ara tekrae 3+14 gün fitil tedavi verdi. Şuan 2.aşama fitildeyim bitince yeniden kolposkopi yapılacak. Birde o parça patolojiye gidicek. Umarım sonuçlar güzel çıkar. Smear taramanızı ihmal ettirmeyin lütfen 🙏🏼

Merhaba,
Öncelikle herkese geçmiş olsun. Brekiterapi tedavisi gören oldu mu? Ya da bildiğiniz duyduğunuz? Başlığı açan arkadaş nerelerdesin acaba :) Süreciniz ne durumda?

Merhaba yüksek riskli hpv 16 olduğunu öğrendim bugun bir kaç gün sonrada prp randevum var yaparlarmı bilginiz varmı teşekkürler

merhaba bchg neden dalgalanıyor igmelerdenmi yoksa tedaviden önemi. doktor bendede istedi testi ama anlamadım çünkü spiral var ve yaşım 39 msear sonucu bekliyorum. hpv testi henüz yaptırmadım

Merhaba yüksek riskli hpv 16 olduğunu öğrendim bugun bir kaç gün sonrada prp randevum var yaparlarmı bilginiz varmı teşekkürler
Ben yaptırdım 2 gün önce prp hpv 16 bendede var sordum Dr ma engel değilmiş sımdı hpv 16 için tedavi baslıcam farklı bir sorun yoksa yapıyorlar engel olmuyormuş ama ihmalde yapmamak gerekiyormus öyle söylendi bana kişiden fark edermi bilmiyorum

Merhabalar herkese geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum, tüm hastalara şifa diliyorum ve ALLAH herkesin sevdiğini bağışlasın diyorum. Benimde anneme 6 aralik 2019 da serviks kanseri teşhisi kondu. Evre 2 B. 31 aralıkta böbregine kateter takıldı canim annemin radyoterapi öncesi böbreği korumak maksadı ile. Kemoterapi ve radyoterapi tedavisi gördü, tedaviyi Istanbul'da aldı ben orda yaşadığım icin. Tedavi süreci tamamlanınca testleri vs cok şükür ki tertemiz çıktı. Ama bu sıralar hic iştahı yok ve bacağını yere basamayacak derecede bi ağrısı oluştu. Kasını incittigini söylüyor ama bu rahatsızlığın belirtilerinden biri de bacak ağrısı. Böyle bir durum yaşayan var mi icinizde yardımcı olmanızı rica ediyorum. Hepinize simdiden teşekkürederim.
Gecmis olsun,annenizin durumu nasil acaba

Çok teşekkürler herkese. Annem 25 kez ışın + 5 kez kemoterapiyi bitirdi. Ege Üniversitesinde Radyasyon Onkolojisinde Prof. Dr. Zeynep Özsaran' a kontrol muayenesine gittik. 3 kez daha karından ışın alması gerektiğini ve ardından 4 kez brakiterapi ( alttan yani içerden ışın ) alması gerektiğini, yine ardından 5 kez daha karından ışın alıp tedavinin tamamlanacağını söyledi. Karından ışını Özel Ege Onkolojide aldı. İyikide orayı seçmişiz hem tedaviden ( son sistem cihaz olan Tomoterapi varmış ) hemde ilgi alakadan çok memnun kaldık. Ama orası brekiterapi yapmıyormuş. Bunun için bizi Ege Üniversitesinde doktorumuza yönlendirdi. Dediğimiz gibi Zeynep Hanım yeni bir tedavi planı oluşturdu ve bugün ilk brekiterapisini aldı. Brekiterapi sırasında ameliyat olanlara bir alet, olmayanlara 4 alet takılıyormuş, ve olmayanların canı daha çok yanıyormuş. Annem ameliyat olmadı ama çok şükür okunan dualarla canı çok acımadı. Hatta dr yılın hastası olcaksın demiş. İlk uygulama daha zor sonraları daha kolay oluyormuş. İşlem sonrası eve yürüyerek döndü, ağrısı sızısı olmadı. Size tavsiyem HPV taramasında risk yüksek çıktıysa kanserleşmeden çözümünü arayın. İşi şansa bırakmayın. Smear belirleyici olmuyor. Anneminde hep temiz çıkmıştı. En son aşırı kanaması olunca biyopsi yaptırınca teşhis kondu ve geçkalmışız.
Geçmiş olsun oldukça eski yazınız ama bende aynı şekilde hastalık içinde 25 ışın 6 kemo 3 braki terapi aldım ama nüks etti ve tekrar ışın terapi alamayacaklarını kemo terapi olabileceğim söylendi. nüks olduğu için daha 3 ay bitmeden kemoterapi üzreinden fazla umutlu bakamıyorum. sizin durum nedir şimdi acaba tekrar ışın aldıız

36 yaşındayım kemo+radyoterapi+ brakiterapi gördüm hastalığım bütün seviks bölgesinde ve 3 evre sonuydu şu anda sonuçlar çok iyi umarım sizdede öyle olur annene acil şifalar diliyorum
geçmiş oldun umarım şuan iyisiniz. bende aynı şekilde tedavileri aldım ama lenfe ilerleme oldu tavsiye edeceğiniz dr var mı istanbulda

üzere düşük miktar 55 g dı. Kemoterapi aldım..
Ne kadar güzel bir haber verdiniz💕Maşallah🧿Allahım şifa bekleyen herkese şifalar versin inşallah.Rabbim sizede bundan sonrada sağlıklı uzun yıllar nasip etsin.🤲🏻
Geçmiş olsun bende az farkla 4,5 cm kitle lenf nodülleri ve vajinaya bir cm yara ile başladım tedaviye.. İstanbul Medikana hastanesinde. AMA MALESEF TEKRARLADI. 60 GR 6 HAFTA SİSPLATİN KEMO KÜR 25 IŞIN 3 brakiterapi oldum. 46 yaşındayım. Şimdi başka hastaneler doktorlar araştırıyorum ama kemo ile geçmediği nüks ettiği içinde baştaki gibi umutlu değilim.

X