Rahim ağzı uzunluğum sınırdaymış

yenievlikiz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2021
48
26
27
Anneler merhaba .
19+3 haftalık hamileyim. Bu zamana kadar normal bi gebelik geçiriyordum. Doktor kontrolümde ağrılarımın olduğunu anlattım. Doktor alttan baktı. Rahim ağzı uzunluğun kısa değil ama sınırda dedi . Sabah akşam Progestan fitil kullanıyorum. 22. haftamda yüksek riskli gebelik uzmanı olan eğitim ve araştırma hastanesi öğretim üyesi profesöre randevu aldım. Sürekli yatıyorum bol su içiyorum. Yattığım zaman ağrılarım geçiyor ayağa kalkıp iki iş yapınca yine ağrım oluyor ve şuan vajina içi sızlıyor. Böyle durumlarda serkaj yani rahim ağzının dikildiğini öğrendim… 22. hafta serklaj için sizce geç mi ? Doktor bana rahim ağzı uzunluğu kısa değil ama sınırda dedi sadece … çok korkuyorum ve ne yapacağımı bilmiyorum.

Şu an kaç mm rahim uzunluğunuz?
O an doktor bebeğin eşi aşağıda ve rahim ağzı uzunluğun sınırda dedi. Hiç beklemiyordum baya kötü şeyler dedi benimde ağrılarım vardı pek iyi değildim sormak aklıma bile gelmedi. Pazartesi doktoruma yazacağım ne kadar olduğunu öğrenmek istiyorum. Kısa değil ama sınırda Progestan fitil kullan bakalım ilaca rağmen düzelmezse rahim ağzını dikeriz dedi

O an doktor bebeğin eşi aşağıda ve rahim ağzı uzunluğun sınırda dedi. Hiç beklemiyordum baya kötü şeyler dedi benimde ağrılarım vardı pek iyi değildim sormak aklıma bile gelmedi. Pazartesi doktoruma yazacağım ne kadar olduğunu öğrenmek istiyorum. Kısa değil ama sınırda Progestan fitil kullan bakalım ilaca rağmen düzelmezse rahim ağzını dikeriz dedi
Plesantanız aşağıda ise zaten riskli gebelik uzmanına görünün 22 hafta hem çok geç hemde eşi aşağıdayken işlem yapmaz doktorlar zaten. Yukarı çıkar büyük ihtimal ağrılarınız geçer. Stres yapmayın bolbol dinlenin 🌸

X