Rahim ağzı yaraları, tedavi ve tercübesi olanların paylaşım alanı..

arkadaşlar ben geçen ay yaktırdım hiç acımadı anlamadım bile doktorum bitii kalk dedi ben şok oldum yakılması taraftarıyım buğün kontrole gitiim yaram geçmiş çok şükür allahıma...korkacak birşey yok merak etmiin anlatıldığı abartıldığı gibi değillllllllll

bende yaktırdım ocak ayında kesinlikle korkulacak bişey yok hiç acımıyor 2-3 dk sürüyo sadece hemen normal hayatınıza geri dönüyorsunuz sevgilerrr...

yaklaşk birbuçuk sene önce kokulu ve kanl akıntı şikayetiyle doktora gittim yara olduğunu öğrendim.sonra dondurarak tedaviyi seçtim acımıyo sadece iki hafta akıntı oluyo ama bu akıntı yakma işlemindede oluyomuş.bide biray ilişkiyi yasakladı doktor.üç ay sonra ikinci çocuğuma hamile kaldım doktor sakıncası olmadığını söylemişti. ALLAH herkese acil şifalar versin

kızlar dondurma mı çok acıtıyo yakmak mı bende de var

seldacım burdada okudum yazını benimde yaram vardı ve bunun içinde ine aynı dr gittim ben ki ondan önce oturduğum yerde başka dr da gitmiştim ama verdiği ilaç hiç işe yaramadı.neval hanım bana hiç doğum yapmadığım için yaktırmanı önermiyorum dedi ama yinede senin tercihin dedi ve bana biokadin fitil ile madecasol krem verdi ve ben gün aşırı fitilin üstüne krem sürüp hazneye koydum 1 ay süresince ara da ara vererek kullandım ve çok temiz tuttum kuru tuttum geçen ay gittimğimde yara kalmamıştı.çok sevindim yaktırmadan kurtulduğuma şimdi allah nasip ederse çocuk istiyorumm inşallah olur.ortak sıkıntılarımız olduğu için ve dr muz aynı olduğu için bilgi vermek istedim canım umarım yardımcı olurum.

kızlar yaramı yaktırdım dün.bende yarayı..doktor ılacla gecmeyecegını soylemıstı..smear testı daha once bır hastanede yaptırmıstım sonuc temızdı..ama doktor tekrar kendı hastanemızdede bulunsun ..dıye tekrar smear testı aldıı..doktor local anestezı uyguladı ama iğne filan vurdu ..bıraz can yakıcıydı...hıssettım yakma ıslkemı sırasında bıraz sancı..ıgne vurulmasına ragmen...doktor bana 15 gun cınsel ılıskı yasak dedı ..ama sıtede 1 ay yazmıs pek cok kısı...saglık daha onemlı benım ıcın tabıkı 15 gun mu bır ay mı kızlar...2 ay sonra gel dedı takrar bakalım ..yara gecmemısse kı yuzde 90 gecer tekrar aynı ıslemı yapacagız dedı..ılac fılan yazmadı..sımdı akıntım var..bırazda sancım...ama ben hemen ıslemde sonra kendımı attım odadan ondan sanırım

geçmiş olsunn.neden local anestezi yaptıki orası sinirsiz bi bölümmüş acı hiisedilmiyo yani merak ettim şimdi.benim doktor hiç uyuşturmadan yaptı acıdı da denilemez.bugun 14. gün hala akıntım var.fitil verdi kremle fitilinde bugun son günüydü inşş geçer yaaa.ilişkide 1 ay yasak dedi

local anestezı yaptı ve bana acı hıssedeceksın ıgne acısı dedı bır kac kez bır kac bolgeye ıgne vurdu ayrıca sprey sıktı uyusturması ıcın.....ıgne kocaman dı gordugumde bacaklarım zaten o koltuga sıgmıyor. tıtrıyordum...ay ne guzel acı hıssetmemıssınız ben arkadaslar korkmasın dıye yazmadım ama ıgne vuruldugu halde acı hıssettım...bacagımda o makıneye baglı olan kablonun yapıskanı olmasa kalkıp gıdecektım...sızlerde de ıslem sırasında kanama oldu mu?hala sancı var fıttıl vs vermedı .tekrar tekrar sordum gerek yok dedı...2 ay bunun ıyılesme surecı ıkı ay sonra gel bakalım dedı..ama 15 gun sonra gıtmeyı dusnuyorum...bıraz ters kovmaz umarım...en azından cınsel ılıskı kafamı kurcaladı.. 15 gun sonra dedı....cınsel ılıskı serbest anamadım ben bu doktoru...

cnm nerde bu doktorum iyi olduğuna eminsin değil mi?bence başka bir doktora daha görün.hani garanti olsun tam.çünküğ doktorlar arasındada baya fark varr

Kızlar yaramı yaktırmıştım ya çocuğum olmaz diye korkuyordum.
3. aşılama olacaktım.
Gerek kalmadan hamileyimmm.
yazılanları başından sonuna kadar okuyunca senin adına çok mutlu oldum...
benim iki oğlum var..ve senelerdir bende buyara problemini çekiyormuşum meğer.dr. değiştirince gittiğim bayan dr. teşhis koydu ama o zamana kadar kullanmadığım fitil,d.kontrol hapları,antibiyotik kalmadı. yarın dr.randevum var dondurma işlemi yapılacak.aslında korktuğum için araştıryordum yazılanları okuyunca cesaretlendim kısmetse yarın kurtuluyorum...
darkinlife en kısa zamanda sağlıklı bebğini kucağına almanı dilerim
darısı kız kardeşime inş.

cnm nerde bu doktorum iyi olduğuna eminsin değil mi?bence başka bir doktora daha görün.hani garanti olsun tam.çünküğ doktorlar arasındada baya fark varr
yarın smear testı nı ben baska doktorda yaptırmıstım ...tekrar yakma ıslemı oncesı smear aldı...yarın dıyorum aradan zamanda gectı ılk testın gıdıp sonucu doktora gostreyım...ayrıca yumurta takıbı ne zaman a baslanır onu sorayım ve cınsel ılıskı kısmını bır kez daha sorayım dıyorum ama doktor pek uyuz...terslemez ınsallah benı....gercı ozel hastane ama baya bır ters...arkadaslardan duydum yakma ıslemı onlarada yapılmıs doktorları acayıp ılgılı herhangı bır agrın sızın vs olursa ıslem sonrası gece gunduz ara demıs num bıle vermıs bende bayan doktora gıderdım bılseydım

selamlar
gecen ay rahım agzı yara tedavısı oldum..fıtıl ve krem kullandım..yara ıyılestı..yoksa donduracaktık..
sonrakı ay hamıle kaldım..

darısı basınıza :)

Bende yara tedavısı olmak ıstıyorum.ama ne yalan sÖyleyeyım korkuyordum.yorumları okuyunca rahatladım.en kısa zamanda gıdıcem doktora.

benimde çarşambaya ya da salıya kontrokum var.şu an regl im ama kaşıntı yoktu hiç birden yine kaşıntı oluştu şimdi yok tabi regl olunca.kafayı yicem işlem başarılı olmadı mı acaba

slm hanımlar aranıza yeni katıldım.2 gün önce bende yara yaktırdım dr'um su geleceğini sölemişti ve de geldi ama neden geliyor bilen varmı?

benimde çarşambaya ya da salıya kontrokum var.şu an regl im ama kaşıntı yoktu hiç birden yine kaşıntı oluştu şimdi yok tabi regl olunca.kafayı yicem işlem başarılı olmadı mı acaba

o bolge su an hassas bence o yuzden regl donemınde kasıntı hıssı verıyordur...bu arada yakma ıslemınden ne kadar sonra kontrole gıdıyorsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…