Rahim ağzı yaraları, tedavi ve tercübesi olanların paylaşım alanı..

hanımlar bugün doktor bana rahim ağzında yaraların olduğunu söyledi
parça alıp tahlile gönderip çıkan sonuca göre tedavi uygulayacağız dedi ve dondurma işleminden bahsetti
hanımlar ben korktuğum için bişey yaptırmadan geldim.bu parça aldırma olayı nasıl ağrılımı
burda herkes dondurma işleminin kolay olduğunu yazmış buna biraz sevindim ama yinede korkularım var.
bu arada benim akıntı sorunum dışında bir rahatsızlığım yoktu.birde ara ara kasıklarımda regl sancısı gibi ağrılar oluyodu.bu ağrılara yara sebep olabilirmi
tecrübe sahibi arkadaşlar sorularıma cevap verirseniz çok sevinirim

canım zaten basit gibi gözüken bişi büyüyo yarada öle sonradan ızdıraplı oluyo benim vardı yanlız ben yaktırdım ama baya acılı oldu benneyaptımki
dondurma işlemi daha acısız oluyomuş sonradan öğrendim :bbo:
parça alımı ise çook basit hiç hissetmiyosun bile bu işlemi operasyonu yapmadan önce yapılıyomuş smear testi diyolar hiç korkmana gerek yok çok rahat ol canım :1hug:
ağrılarının sebebide büyük bi olasılıkla yaradır çok geçmiş olsun a.s.

canım zaten basit gibi gözüken bişi büyüyo yarada öle sonradan ızdıraplı oluyo benim vardı yanlız ben yaktırdım ama baya acılı oldu benneyaptımki
dondurma işlemi daha acısız oluyomuş sonradan öğrendim :bbo:
parça alımı ise çook basit hiç hissetmiyosun bile bu işlemi operasyonu yapmadan önce yapılıyomuş smear testi diyolar hiç korkmana gerek yok çok rahat ol canım :1hug:
ağrılarının sebebide büyük bi olasılıkla yaradır çok geçmiş olsun a.s.

ilgilendiğin için sağol canım
doktorun parça almaktan kastı smear mı.onun kolay bir işlem olduğunu burda yazmışlar.eğer dr onu kastetmişse sorun yok
şimdilik dr fitil ve ilaç verdi onu kullanıyorum ama başka bir doktora daha görünücem
sonrada tedaviye başlıcam

önemli değil ne demek:1hug:
bence odur canım benden alınan parça o test için alındı çünkü dondurduktan sonra o bölgede test yapılabilecek bi doku kalmıyomuş kanser testi için önceden yapılıyo çok basit bi işlem.
tabi başka bi doktara görünmem kafanın rahat olmasını sağlar yerimseniben

meraba arkadaşlar bende aranızda yeniyim smir testi yaptırırken küçük bi yara çıktı doktor bi hap ve fitil verdi inş gecerde diger yola gerek kalmaz bazıları hapla ve fitille gecilmez yakılacak veya dondurulacak diyor

bende tesadufen öğrendım kızlar 0,5cm çapındaymıs yaram sımır temız cıktı 2 ilaç verdı sarı fitil birde agızdan yutulan ılaç 5gunluk tu bunlar 5gun sonra bakacaktı gectımı gecemdımı dıye gecmedıyse dondurcam dedı ama ben dönmek zorunda kaldım artık arastırıp suan bulundugum yerde gidecegım.cok merakda edıyorum acaba gectımı dıye.ama bol sarı akıntılar geldı ama ılaçta o renk ılac mı yoksa içerden sökulen ıltıhap pislıkmı bilemedım sizce nedır ihmal etmedne dr a gidecegım bu aralar ama reglı olmayı beklıyorum olayım bitsın gitcem.hıç şikayetım yoktu yara varmıs sasrdım

bende tesadufen öğrendım kızlar 0,5cm çapındaymıs yaram sımır temız cıktı 2 ilaç verdı sarı fitil birde agızdan yutulan ılaç 5gunluk tu bunlar 5gun sonra bakacaktı gectımı gecemdımı dıye gecmedıyse dondurcam dedı ama ben dönmek zorunda kaldım artık arastırıp suan bulundugum yerde gidecegım.cok merakda edıyorum acaba gectımı dıye.ama bol sarı akıntılar geldı ama ılaçta o renk ılac mı yoksa içerden sökulen ıltıhap pislıkmı bilemedım sizce nedır ihmal etmedne dr a gidecegım bu aralar ama reglı olmayı beklıyorum olayım bitsın gitcem.hıç şikayetım yoktu yara varmıs sasrdım

canım benimde şikayetim yoktu sadece akıntım vardı.bende tesadüfen öğrendim yaram olduğunu
banada dr bir fitil birde hap verdi ama parça alıp tahlile göndermemiz gerek dedi.ilaçları kullandım bitti.şimdi başka bir dr dan randevu aldım.haftaya oraya gidecem bakalım o ne diyecek

merhaba kızlar..bendede çok kötü kokulu akıntı wardı ve hap ıslatacak kadar akıntı geliyordu.senağlama dr ilk muayenede smear testi yaptı ve basit bir işlem.. vajen ekayganlaştırıcı sürüp içine plastik 15 cm aşağı yukarı bir cisim sokuor ve örnek alıyor..herhangi bir acı hissetmiyorsun..zaten dr derin derin nefes alıp wermeniöneriyor bu işlemde.:bbo:daha sonra doğum kontrol hapı werdi ve 1 ay sonraya randewu werd. şikayetlerim dewam ederse yaraya büyüklüğne göre iişlem yapacağını söyledi...we son gittiğimdede dondurdu..su an bir sikayetim yok allaaa sükürcokacimcoook ama korkmayıp wakit kaybetmeden tedavi olmanızı öneririm..yara küçükse donduruyorlar.. byüklüğüne göre yakıorlar..dondurması da önce yatıyorsun ..ve demir bi aracla vajinanı açıor .:çok üzgünüm:.(en çok korkutan o oldu..:) oksijen tüp ibi birşeyden hortum gibi birşeyle içine soğuk weriyor..ve daha sonra pansuman gibi makas ve gazlı bezle temizliyor..ilk 15 dakika bas dönmesi oluyor..we dr lar söylemiyor ama müthiş bir akıntı oluyor.. dr dan sonra eşinizle oturmak için bir yere girmişseniz yandınız demektir..benim gibi sandalyeleri ıslatıp çıkarsınız kaydirigubbakcemile3 daha sonra 1 ay boyunca fitil kullanıorsun ve kontrole gittiğinde 4 hafta ilişkiyi yasaklıyor doktorunuz..böööyle geçiiiip gidiyor..

yara olduğu takdir de herhangi bir işlem yapmassanız yara içerde byüyüp enfeksiyon yaparmış..bi 15 dakika sabır gerekio..kaydirigubbakcemile2

Merhabalar.Ben 2007 yilinda rahim agzi yarasindan cok cektim.Doktorum yakarak tedavi etti.
Akinti 1-2 ay devam edebiliyor.Hatta bazen kanamali olarak gorulebiliyor.Biraz sabir gostermek gerekiyor.Merak eden arkadaslar korkmasin.Buarada rahim agzi hassas tum hanimlara bol enginar yemesini oneririm.

yara olduğu takdir de herhangi bir işlem yapmassanız yara içerde byüyüp enfeksiyon yaparmış..bi 15 dakika sabır gerekio..kaydirigubbakcemile2

Merhabalar.Ben 2007 yilinda rahim agzi yarasindan cok cektim.Doktorum yakarak tedavi etti.
Akinti 1-2 ay devam edebiliyor.Hatta bazen kanamali olarak gorulebiliyor.Biraz sabir gostermek gerekiyor.Merak eden arkadaslar korkmasin.Buarada rahim agzi hassas tum hanimlara bol enginar yemesini oneririm.

bu işlemler sırasında acı hissettinizmi
bende biraz korku varda:eek:

bu işlemler sırasında acı hissettinizmi
bende biraz korku varda:eek:
sadece karın ağrısı gibi hissediyorsun..içine hava werdiği için o da.. we vajinayı açtığında o soğuk alet hep orda duruyor..açmak için tabi.. biraz onu hissediyorsun..ama beklediğim kadar kötü değil di..CADIARZU

Hayir bende bir aci hissetmedim.Rahim agzinda sinir olmadigindan acı hissetmeniz cok zor.Tabi doktorunuzun size hassas ve özenli davranmasida onemli.

bendede varmıs...kurtaj esnasında dok.soledı...1 cm. çapında dedı...fıtıl verdı...
kullandık...yakmaya gerek yok dedı...bırde sımdı donduruyorlarmıs galıba...ben bırsey yaptırmadım..ama aklım takılıyor bazen .. mirmirmirmir

arkadaşlar ben de dün gittim doktora verahim ağzında kızarıklık ve yara var dedi..aynı zamanda enfeksiyon dedi..neden oldu acaba dedim..cinsel ilşkide ya da tuvaletlerden bulaşmış olabilir dedi..bir de biz prezervatifle korunuyorduk ondan da olabilir mi acaba bilginiz var mı?
fitil ve antibiyotik verdi..bugün başladım..bu yaralar kansere çeviriyormu..bir de parça alıp patolojiye gönderdi..15 gün sonra belli olacak sonuç..

arkadaşlar ben de dün gittim doktora verahim ağzında kızarıklık ve yara var dedi..aynı zamanda enfeksiyon dedi..neden oldu acaba dedim..cinsel ilşkide ya da tuvaletlerden bulaşmış olabilir dedi..bir de biz prezervatifle korunuyorduk ondan da olabilir mi acaba bilginiz var mı?
fitil ve antibiyotik verdi..bugün başladım..bu yaralar kansere çeviriyormu..bir de parça alıp patolojiye gönderdi..15 gün sonra belli olacak sonuç..

canım parça alma olayı smearmı oluyo nasıl ağrılımı yanibenneyaptımki
bendende parça alıcaktı dr aldırmadım.banada yaran var dedi.şimdi başka doktora gidecem

canım parça alma olayı smearmı oluyo nasıl ağrılımı yanibenneyaptımki
bendende parça alıcaktı dr aldırmadım.banada yaran var dedi.şimdi başka doktora gidecem

tam adını bilmiyorum ama hiç ağrı hissetmiyosun..ağrıyı bırak parça aldı mı almadı mı nasıl aldı anlamadım bile..normal vajinal muayene gibi o kadar..

Merhaba arkadaşlar ilk defa yazıyorum gerçekten sıkıntılar paylaşıldıkça azalıyor ve insan o sıkıntıyı çekenlerle konuşunca daha da rahatlıyor.Benim 2-3 seferdir ilişki sırasında yanma ve sonrasında rahim ağzında şişlik belirtisi var,dr.a gidicemde acaba rahim ağzı yarası böyle birşeymi,ya kadın doğum muayenesinden herkes gibi nefret ediyorum,bilgisi olan varsa yardım edermi,bu samimi ortam için teşekkürler...

Merhaba arkadaşlar ilk defa yazıyorum gerçekten sıkıntılar paylaşıldıkça azalıyor ve insan o sıkıntıyı çekenlerle konuşunca daha da rahatlıyor.Benim 2-3 seferdir ilişki sırasında yanma ve sonrasında rahim ağzında şişlik belirtisi var,dr.a gidicemde acaba rahim ağzı yarası böyle birşeymi,ya kadın doğum muayenesinden herkes gibi nefret ediyorum,bilgisi olan varsa yardım edermi,bu samimi ortam için teşekkürler...

sen nasıl anlıyosun şişlik olduğunu..ayrıca korkacak bişey yok muayeneden..hiç acı hissedilmiyo..farketmiyosun bile..bence git bi muayene ol

X