Rahim ağzı yaraları, tedavi ve tercübesi olanların paylaşım alanı..

tam adını bilmiyorum ama hiç ağrı hissetmiyosun..ağrıyı bırak parça aldı mı almadı mı nasıl aldı anlamadım bile..normal vajinal muayene gibi o kadar..

öylemi canım büyük ihtimal smear oluyo
acısız olduğuna sevindim.malum korku oluyo insanın içinde
ben haftaya başka bir dr daha görünecem bakalım o ne dicek:uhm:

Merhaba arkadaşlar ilk defa yazıyorum gerçekten sıkıntılar paylaşıldıkça azalıyor ve insan o sıkıntıyı çekenlerle konuşunca daha da rahatlıyor.Benim 2-3 seferdir ilişki sırasında yanma ve sonrasında rahim ağzında şişlik belirtisi var,dr.a gidicemde acaba rahim ağzı yarası böyle birşeymi,ya kadın doğum muayenesinden herkes gibi nefret ediyorum,bilgisi olan varsa yardım edermi,bu samimi ortam için teşekkürler...

canım benim hiçbir şikayetim yoktu.kontrol amaçlı doktora gitmiştim bana yaran var dedi
bende çok korktum muayeneden kendimi çok kastım ama inan korkulacak bişey yok.
sende korkma ihmalde etme bence bir an önce muayene ol

canım benim hiçbir şikayetim yoktu.kontrol amaçlı doktora gitmiştim bana yaran var dedi
bende çok korktum muayeneden kendimi çok kastım ama inan korkulacak bişey yok.
sende korkma ihmalde etme bence bir an önce muayene ol
Haklısın canım ne demişler korkunun ecele faydası yok,bir an önce gitsem iyi olacak iltihapmı var kimbilir kaydirigubbakcemile5

ben az önce yara tedavisi oldum geldim
dondurdular yarayı özel bir poliklinikte
15 dk anca sürdü ilk temasda biraz gerildim acı hissettim gibi ama çok kısa sürdü ne acı ne ağrı normal hayatıma döndüm hemen
45 gün ilişki yok dedi deniz havuz yok dedi o kadar birsürü de ilaç verdi antibiotik ağrı kesici ve iki çeşit fitil
ayrıca kas kramplarım vardı magnezyum verdi ve kalsiyum kullanmamı tevsiye etti bu kadar

korktuğuma değmedi yani uykularımı boşuna kaçırmışım geçti bitti bile

hanımlar bugün doktor bana rahim ağzında yaraların olduğunu söyledi
parça alıp tahlile gönderip çıkan sonuca göre tedavi uygulayacağız dedi ve dondurma işleminden bahsetti
hanımlar ben korktuğum için bişey yaptırmadan geldim.bu parça aldırma olayı nasıl ağrılımı
burda herkes dondurma işleminin kolay olduğunu yazmış buna biraz sevindim ama yinede korkularım var.
bu arada benim akıntı sorunum dışında bir rahatsızlığım yoktu.birde ara ara kasıklarımda regl sancısı gibi ağrılar oluyodu.bu ağrılara yara sebep olabilirmi
tecrübe sahibi arkadaşlar sorularıma cevap verirseniz çok sevinirim

mihribancım burdada ortak çıktık aynen senin gibi karın ağrısı ve akıntıdan gittim bende v dediki yara var geçen smear aldırdım tahlil sonucu mayısın 11de çıkıcak patalojiye gönderdi benimki biraz değişikmiş rahim ağzı kanserinden şüphelendi daha ebnim çocuğum bile yok tabi o ayrı eğer sonuç iyi çıkarsa bende yaktırıcam doktor öyle dedi yakılması lazım yoksa çocuğun olmaz dedi ve ben çocuk hasretiyle yanıyorum allahım hepimize yardımcı olsun:CüvCüv:

mihribancım burdada ortak çıktık aynen senin gibi karın ağrısı ve akıntıdan gittim bende v dediki yara var geçen smear aldırdım tahlil sonucu mayısın 11de çıkıcak patalojiye gönderdi benimki biraz değişikmiş rahim ağzı kanserinden şüphelendi daha ebnim çocuğum bile yok tabi o ayrı eğer sonuç iyi çıkarsa bende yaktırıcam doktor öyle dedi yakılması lazım yoksa çocuğun olmaz dedi ve ben çocuk hasretiyle yanıyorum allahım hepimize yardımcı olsun:CüvCüv:

amin canım
sen benden hızlı davranmışsın.parça aldırmışsın bile
ben daha bişey yapmadım.başka bir doktordan randevu aldım ona görünücem
inşallah önemli bişeyimiz yoktur canım
sen tedavini ol hayırlısıyla bebeğinide kucağına alırsın inş.

ben az önce yara tedavisi oldum geldim
dondurdular yarayı özel bir poliklinikte
15 dk anca sürdü ilk temasda biraz gerildim acı hissettim gibi ama çok kısa sürdü ne acı ne ağrı normal hayatıma döndüm hemen
45 gün ilişki yok dedi deniz havuz yok dedi o kadar birsürü de ilaç verdi antibiotik ağrı kesici ve iki çeşit fitil
ayrıca kas kramplarım vardı magnezyum verdi ve kalsiyum kullanmamı tevsiye etti bu kadar

korktuğuma değmedi yani uykularımı boşuna kaçırmışım geçti bitti bile

böyle yazıları okuyunca daha çok cesaretleniyorum
açıkcası önce çok korkuyodum ama şimdi korkum azaldı
artık daha rahat doktora görünürüma.s

parça aldırmakta hiç bişey yok bende tir tir titriyordum inanki bi iğne acısı felan bile hissetmiyorsun gözlerini kapa doktoraç diyene kadar açma bak sağlığın daha önemli yara büyürse kansere kadar götürüyormuş Allah muhafaza:KK43:biliyormusun çocuğun olacak 3kattan atla ölmezsin deseler atlarım bunaldım iyice herkesinbişey yokmu sorusundan

allahım haftaya konturole gitcem araya hastalıgım girdi aslında en cok korktugum o aletin oraya girişi gerisinden korkmuyorum.ilk bebegimde kürtaj olurken ilk defa karşılaştıgım için korktum o aletten alllahım hepimize güç kuvet versin

merhabalar bende aynı derten muzdarıpım.akıntım ,yanma ve acı hıssedıyordum.spıral kullandıgım ıcın ona bagladım.doktora gıttım.doktor rahım agzında yara varmıs .smear aldı.bana gore ben hıc bısey hıssetmedım.yanı smear yaptıracaklar korkmasın.smear testım temız cıktı ama benı tatmın etmedı.akıntım hala devam edıyor .bakalım yarın baska bı doktora gıdıcem o bana ne dıyecek merak adıyorum.arkadaslarher seyın bası saglık ıhmale gelmez

merhabalar bende aynı derten muzdarıpım.akıntım ,yanma ve acı hıssedıyordum.spıral kullandıgım ıcın ona bagladım.doktora gıttım.doktor rahım agzında yara varmıs .smear aldı.bana gore ben hıc bısey hıssetmedım.yanı smear yaptıracaklar korkmasın.smear testım temız cıktı ama benı tatmın etmedı.akıntım hala devam edıyor .bakalım yarın baska bı doktora gıdıcem o bana ne dıyecek merak adıyorum.arkadaslarher seyın bası saglık ıhmale gelmez

gecmiş olsun nurdancım allah yardımcımız olsun..doktor fitil ve hap vermedi mi sana kulllanman için.ben kullandım akıntım benimde vardı kesildi.şimdi kontrole gitcem yaraya bakcak gecmemişse ki gecmedi sanırım ilişkide agrım oluyor.ona göre dondurulacak..

kızlar ayıp olacak ama bişey sorcam yara dondurulduktan sonra ilişki neden yasaklanıyor bileniniz var mı?

yara donduruldukta veya yakıldıktan sonra ilişki 1ay kadar yasaklanıyor buna yaranın iğreşmesi için çünkü yaranın sebepleirnden biride fazla ilişkiye girmekten kaynaklanıyor tabi kocalar bu konuda biraz anlayışsız oluyor ama başa gelen çekilir sabredicekler artık:):nazar:

canım bendede sprail var doktor bana önce spraili çıkarmam gerek sonra parça alıcam dedi.seninde sprailini çıkardımı merak ettimde:uhm:

canım bendede sprail var doktor bana önce spraili çıkarmam gerek sonra parça alıcam dedi.seninde sprailini çıkardımı merak ettimde:uhm:

mihribancım: bana daha oncekı doktor fıtıl ve antıbıyotık ılac verdı kullandım ama gecmedı ve doktorda benı tatmın etmedı cunku boyle durumlarda eslerede verılıyormus ama esıme ılac vermedı.bugunku doktor enfeksıyon oldugunu once ılaclarla enfeksıyonu gecmesını bekleyecegımızı,cunku bu enfensıyonların spıralin sebep oldugunu soyledı.ilacları kullandıktan sonra kontrole gıdecem aynı seyler devam ederse spıralı cıkartagını soyledı,esımede ılac verdı.bekleyelım bakalım gorecez. sanada gecmıs olsun canım

Bende cumartesi günü doktora gitmeyi düşünüyorum.Ama çok korkuyorum.Sanırsam doğurmamış bayanlarda yakmadan çok dondurulması tercih ediliyormuş.Ben aslında bu korkuyu daha uzun süre yenemezdim hala da yenmiş değilim ama duyduğum kadarıyla daha ileriki safhalarda kısırlığa yol açabiliyormuş.Korkunun ecele faydası yok diye düşündüm cumartesi randevu aldım bakalım sonuç ne olacak inşallah kazasız belasız atlatırım :KK43: Zaten kaç aydır akıntı,yanma ve acıdan şikayetçiyim gidiyimde ne olacaksa olsun ve bitsin yoksa bu gidişle bunalımada gireceğim..

Bende cumartesi günü doktora gitmeyi düşünüyorum.Ama çok korkuyorum.Sanırsam doğurmamış bayanlarda yakmadan çok dondurulması tercih ediliyormuş.Ben aslında bu korkuyu daha uzun süre yenemezdim hala da yenmiş değilim ama duyduğum kadarıyla daha ileriki safhalarda kısırlığa yol açabiliyormuş.Korkunun ecele faydası yok diye düşündüm cumartesi randevu aldım bakalım sonuç ne olacak inşallah kazasız belasız atlatırım :KK43: Zaten kaç aydır akıntı,yanma ve acıdan şikayetçiyim gidiyimde ne olacaksa olsun ve bitsin yoksa bu gidişle bunalımada gireceğim..

ben 1 yıldan fazla salladım tedaviden korktum masaya yatmaktan çekindim
5 gün önce donduruldu bitti boşuna beklemişim
sende yapılıp bitince niye bekledim bu kadar diyeceksin emin ol
adetten temizlendikten 2-3 gün sonra yapılıyor dondurma işlemi uygunsa cumartesi yapılır değilse zaten randevu alırsın şimdiden stres yapma hiç

merhaba bayanlar...
şubat ayında bana da rahim ağzı yarası tanısı konuldu, ilaç verildi, kullanım ve kontrole gittiğimde iyileştiğini söyledi doktorum. o yüzden fark ettiğiniz anda gidin, ilerlemediyse ilaç tedavisine cevap veriyor. yakma veya dondurma işlemine gerk kalmıyor.
veeeeee size bir müjdem var. bu ay adetim gecikti ve doktora gittim. hamile olduğumu söyledi :) Allahım isteyen herkese de nasip etsin, hayırlısıyla da tamamına erdirsin benimkini de..
ben doktorum bana rahim ağzında yaran var dediğinde ya çocuğum olmazsa diye düşünmüştüm, eminim bu konuda endişesi olan birileri vardır. içiniz rahat olsun arkadaşlar tedavi olunca hamile kalmaya engel değil.
herkesi mutlulukla kucaklıyorum...

merhaba bayanlar...
şubat ayında bana da rahim ağzı yarası tanısı konuldu, ilaç verildi, kullanım ve kontrole gittiğimde iyileştiğini söyledi doktorum. o yüzden fark ettiğiniz anda gidin, ilerlemediyse ilaç tedavisine cevap veriyor. yakma veya dondurma işlemine gerk kalmıyor.
veeeeee size bir müjdem var. bu ay adetim gecikti ve doktora gittim. hamile olduğumu söyledi :) Allahım isteyen herkese de nasip etsin, hayırlısıyla da tamamına erdirsin benimkini de..
ben doktorum bana rahim ağzında yaran var dediğinde ya çocuğum olmazsa diye düşünmüştüm, eminim bu konuda endişesi olan birileri vardır. içiniz rahat olsun arkadaşlar tedavi olunca hamile kalmaya engel değil.
herkesi mutlulukla kucaklıyorum...

TEBRİKLER:CüvCüv:

X