Premature Bebekler *Rahim Ağzı Yetmezliği Topiğinin Mucize Bebişleri*

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

diğer topiği iilk okuduğumda ne kadar zor zamanlardaydım(hepimizin olduğu gibi).ama ışık umut olmuştu bana .

şimdi bu topiği okumak ne güzel.umarım herkese umut olur.ve inşallah diğer topikteki herkes bir gün bu topiğe terfi eder.

bu arada süt için bal ve çörek otu tohumunu karıştırıp günde 2 kaşık yemek çok işe yarıyor.irmik çok süt yapıyor.tabi en önemlisi bol su. benim sütüm çok azdı.bu saydıklarım benim çok işime yaramıştı.

Git tabi kontrolde ultrasonla bakıyor evet ...

canım sağ olasın diğer topiğe yazdın hep. buraya da yaz kızın nasıl neler yapıyor anaokuluna gidiyor mu?

eylülgülüüüüüüüüüüüüüüü

canım ne güzelmiş. pasta da iyiymiş:)Arkadaş da çok memnundu oluş hanımdan... 2. sezaryen benim ağır geçti ilki senin gibi olmuştu.
bebiş sence kime benziyor?

Merhaba canlar. Yeni topiğimizde hayırlı uğurlu olsun. Kaç gündür gireceğim fırsatım olmuyor. Günün sekiz saati süt sağmakla geçiyor.
Kızlar dün bizim göbeğimiz düştü. Bu sabah badisinde iki üç damla kan vardı. Hemşireyi aradın. Devam ederse Dr gösterin dedi.
İlk oğlumda yoğun bakımda oradan katater takıldığı için kesilmişti. O yüzden göbek bağı konusunda bu ilk. Çevremdede kime yok.
Bidebezi katlıyordukya göbek deliği ortada kalsın diye. Düşüncede katlayınca oraya daha sert şekilde değiyor. Şimdi normal bağladın. Ne yapmalıyım.

Bide ben hastanede hiç dolaşmadım kanamamda yoktu. İlk gebeliğimdede yoktu. Hastanedn çıkarken ebe hemşirem bilği verdi. İşl günler pembe kan sonra kahvetengi sonrada sarı olacak dedi. Eğer pembe devam ederse aktif kanama olduğunu Dr başvurmaluymışım. Benim eve gelince daha çok hareket ettiğimden kanSman arttı. Koyü kırmızı fakat miktarı arttı. Bitki çaylarımıza içme demişti ilk bir ay. Sadece humana içebilirsin dedi. İçmiyoumda Yinede kanamam arttı. Acaba kendimi fazlamı yoruyorum.
Neyse kızlar hamd olsun bu günümüze rAbbin sağlıkla yavrularımızı yetiştirmeyi nasip etsin.

Evet ikinciyi zor diyolar onuda görürüz insallah
İlk doğduğunda aynı bendi ama sanki değişiyor gibi,yinede sarisin hala esım ve ailesi esmer o tarafa hiç benzemiyor:)

Canım benimkinin göbeği 5. Gün düştü 2-3 gün önceydi göbeğinde 1-2 damla kan geldi dünde saglik ocagna gitmiştik ordaki hemşire takip edin devam ederse getirin dediler ordaki kanı basit isleme alıyorlarmış dün yine 1 damla kan vardı Pazartesi doktor kontrolü var doktoruna soyliyecem
Kanaman olması normal canım benimde bazen cok az bazen cok yogun oluyor banada parça gelmediği sürece normal dediler,bazen kesilebilrmis kanaman sonra tekrar başlayabilirmiş 40 gün icinde

canım bana kanama konusunda bilgi vermediler hastanede. 63 gün sürdü ilaçla kesildi. 50 tane var içinde 12 kullandım kesilince de içmek istemedim. dr me sordum i.me dedim dün yine geldi yine içtim.

bence normal bağla canım...

inşallah canım. serklaj ipini gördün mü aldın mı? bir şey dedi mi dr serklajınla ilgili?

bu arada sana benzemesi konusunda ne diyorlar eşinin tarafı?
üyük oğlum bana benzer. eşim tarafı derdi ki arkadan aynı baba...
b

Yok canım göremedi onceden soylemistim ama ameliyatta unuttum
Esım ailesinden henüz yorum gelmedi görülen koy kılavuz istemezmiş:)
Ama eltimin oğlu aynı annesine benziyor dediğimde kayınvalidem kabul etmiyordu.ama aynı annesi:)

Rahim ağzı yetmezliği ve serkılajlı gebeliğime rağmen 27 haftalık dünyaya gelen yavrum 80 günlük kötü günlerden sonra yavrum şimdi kucağımda yanımda mutluluğumu ifade edemiyorum.ama çık korkuyorum uyku uyuyamıyorum inşallah sağlıklı bir şekilde kiloda aldıra bilirim sadece benim gibilere umut olsun istedim çok zor aşamalar atlattık sabır sabır şükürler olsun Rabb'ime onu bize bağışladı

Geçmiş olsun canım. Rabbim yar ve yardımcın olsun. Bende ilk oğlumda 31 haftalıktı aynı kaygılarda uyuyamıyorum. Hand olsun kilosa aldı büyüdü de şimdi altı yaşında. Kendine dikkatte canım. Sen sağlıklı olasın ki yavruna bakabilesin. Rabbim Birdaha sıkıntılar yaşatmasın. Allah'a emanet olun.

hadi ya şu ipi göremedim gitti sofikanınkini gördüm bir...
resmini de görelim emirin...

Canım Allah bağışlasın neden erken doğdu?

hidenniskooooooooooooooooooo nerdesinnnnnnnnnnnnnnnn?

İnsallah birgun tum arkadaslar buraya yazaCak, gorun bakin biz kopamayacagiz birbirimizden, hatta 2.3.leri yapasimiz gelecek

Canim erken dusmus gobusu, bizimki yeni dustu :))
Badenin doktoru gobek dusunce 2 gun pansumana devam edin dedi, bizimde badimiz lekelendi 2 gun ama kirmizi degil, kahve rengiydi, ben onemsemedim.egenin de kac yasina kadar orda kuru halde kan vardi, getirin yakalim dediler ne demekse , gotirmedim ama,
Kanamaya gelince benim 10 gun sonra basladi hemde adet gibi, ama ben hic yamadim, dolandim durdum , hatta 4. Gun mu 5. Gun mu arkadasinkizini kucagimaaldim, bence cok yorulmaktan oldu, geceleri deemzirmek icin yat kalk yat kalk mahvoluyorm

Benim parcada dusuyor, ayni adet kanamasi gibi, adet olus olamam degil mi?
Yaw bizimkilerin gobusler niye gec dustu acaba 13 gunde dustu benim prensesimin

Kizlar birde ugun sag gozu capaklandi , baya sapsari iltihap gini, hastaneden bir damla vermislerdi onu yaptim, cayla sildim, gifrer serumla siliyorum, ama acamior gozunu

Byikayacaktik bugun vazgectik, bu arada siz ilk yikamayi nasil yaptiniz? Sampuanladinizmi sirf su ile mi yikadiniz?
Akan su da mi yikasak iyi, yoksa kendi kuveti ve filesinde mi?olanda yazdi ya, rahat rahat yikadik , kizda tirsiyorum hasta ederiz diye

Ah sizi okumustum, cok sevindim, simdi ne narindir o minik melek, annesi sen hic merak etme, guclu bir bebek o, gor bak nasil hizli buyuyecek

Chnn geldiimmm geldiiimmmm
Misafirim vardi bugun, sonra da yattim uyudum, gece nobetciydim kiz dikti beni sagolsun

Ya daha cok mu erken gece uykusunun duzenlenmesi icin, bizim kiz tum gece mikir mikir, emiyor memede uyuyor, gazini cikartip yatiriyorum ama hemen agliyor, memede yapisik uyuyacak, ya yuzu ya yanagi degecek

Dun 2 de uyudu 4.30 da uyandi, birdaha aksamustu 5 te derin uykuya yatti, arada 20dakka 30 dakka uyuor

canım bizim de 14. gün düştü...
ben kovaya su koydum. Küvette yıkadım bence en güzel file.
sofika akan su diyor ama biz akanda yıkamadık.
başını yıkarken kafasını öne doğru eğip hızlı hızlı döktük. ben vücudunu sabun saçını şampuanla yıkadık...chicco ile. sonra yağladık...
ben de dinlenmedim senin gibi kanamadan kurtulmadım(
yorma kendini...

Aslinda akan su da yikamak daha iyidr ama zor olacak gibi, kuvet de egeden kalma kuvet, icine detarjan falan dokup yikadi annem, simdi icime simiyor ya cocugun agzina urnuna kacarsa diye, gerci simdi gozu gecsin diye bekeyecegim elim mahkum, baya capaklaniyor, akior kuzumun yaaa..

uyku işi bebekten bebeğe değişiyor bizim şükür gece uyuyor 2-3 kere emiyor.
anne karnından çıkmaya alışamamış olabilir.
bu arada elektrikli ısıtıcı yaktık banyo yaptırdığımız yerde...

Synagis yalnızca intramüsküler kullanım içindir. Synagis'in tek kullanımlık flakonu koruyucu madde içermez ve kullanıma hazırlandıktan (rekonstitüsyondan) sonra 3 saat içinde uygulanmalıdır. Önerilen dozu vücut ağırlığına göre 15 mg/kg olup; toplumdaki RSV risk sezonu boyunca ayda bir uygulanmalıdır. İlk doz, RSV sezonu başlamadan önce uygulanmalıdır ve takip eden dozlar RSV sezonu boyunca aylık olarak uygulanmalıdır. Reinfeksiyon riskinden korunmak için, Synagis uygulanan RSV ile enfekte çocuklara, RSV sezonu boyunca, her ay Synagis uygulanmasına devam edilmelidir. Aseptik bir teknik kullanarak tercihan uyluğun anterolateral yanına intramüsküler yoldan 15 mg/kg dozunda verilmelidir. Gluteal kas rutin enjeksiyon yeri olarak kullanılmamalıdır çünkü siyatik sinire hasar verme riski vardır. 1 ml'nin üzerinde olan enjeksiyon hacimleri, bölünmüş dozlar halinde uygulanmalıdır. Enjeksiyonluk su hariç başka bir ilaçla veya dilüentle karıştırılmamalıdır.

Bu asi ile ilgili lgisi olan varmi?
Premetu bebeklerde biri kou olarak acmis, bu asiyi

Chnb sen zehirli ishale karsi asi yaptirdim demistin onu dr mi onerdi?
Ne kadarlikken vurdurdin?

Canım başta bir iki bizim de oldu çapak ben anne sütü damlattım geçti şayet göz damarı tıkalı değilse işe yarıyor.
büyük oğlanda da Ardada da işe yaradı. hatice hemşireye de sormuştum evet dedi. eskiler de yaparmış. ama fazla damlatma dedi antibiyotik içeriği vasr fazlası zarar dedi günde bir damlattım.
hatta burna da damlatırmış eskiler...

Umarim alisir bizimki de bugun sadece 3-4 saat uyudu (( normalde gece uyumasi gerek, bakalim...
İsitici var bende de, oglanda da aciyorum ben

bunu bilmiyorum ben canım.

evet buradaki çocuk dr si tavsiye etti. 140 tl devlet ödemiyor( veremle aynı gün tam 2 aylıkken. ağızdan ilaç veriliyor...iğne yok onda...

ben de oğlanın küvetini kullanıyorum rengi bile kaçmış...

Canım parça geliyorsa doktorunu ara ihmal etme sen hastaneden çıktıktan sonra kontrole gitmedinmi?
Biizmkinni. Gobeg 5. Gün düştü biz 4. Gün yıkamıştık ondan şüpheleniyorum sonra herkes yikamasaydiniz dedin pişman oldum ama doktoru bisey olmaz dedi,biz gün asiri yıkıyoruz kıs oldug icin yaz olsa hergun yıkardik doktoru dedi,benimkini kayınvalidem yıkıyor her defasinda yüreğim ağzıma geliyor top gibi oynuyor oğlumla kendi kucağında filesiz yıkıyor kayınvalidem bı eliyle tutuyor diger eliyle yıkıyor suynu onceden hazirlizyoriz,bugün yine bici bici gunü

hadi ya şu ipi göremedim gitti sofikanınkini gördüm bir...
resmini de görelim emirin...

Canım Allah bağışlasın neden erken doğdu?

hidenniskooooooooooooooooooo nerdesinnnnnnnnnnnnnnnn?
Canım diger bilgisayara acsam atacam resimi tabletten atamıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…