Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Şükürler olsun pasam kavuştu yavrusuna, oda anne oldu demek, cok duygulandim.. Rabbim saglikli uzun ömürler versin inşallah, Allah anali babali büyütsun...

Chnb canm akşam konuşurken diyordun bugün icin dogarsa Ahmet Ardayla aynı gün doğmuş olacak diye, içine dogdugu gibide oldu:))
Ahmet Ardayı cok öpüyorum, nice sağlıkli ve mutlu yıllar dilerim..

paşam ve bebeğine RABBİM hayırlı sağlıklı uzun ömürler versin inşALLAH

BUGÜNÜ YAŞATAN RABBİMİZE HAMDÜ SENALAR OLSUN

Çok sevindim.Sağlıklığı daim olsun inşallah.Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin Paşama.

Muhammed emin 1.095 gr 37 cm doğmuş kuzum
Bir ay kuvezde kalacakmis gece 3.5 da sezeryan yapmis arda bey

Son düzenleme:
muhammed emin demek...maşallah çok güzel bir isim...
gözün aydın PAŞACIM
burayı açarken doğum haberi hiç beklemiyordum ama hayırlısı olsun...
çok şükür bu haftalara kadar dayandı inş. bundan sonrada küveste sağlıcakla büyüyecek...
rabbim tez zamanda kucaklayıp sağlıcakla evlerine dönmeyi nasip etsin...

akrep arkadaşımızda doğum etmiş...
gözün aydın canım rabbim sağlıcakla eve döndüyünüz günleride göstersin...

Arkadaşım çok tuhaf oldum okurken..Adıyla yaşasın inşallah yavrun.Rabbim tez zamanda size bağaşlasın yavrunuzu.

arkadaşlar geçmiş sayfaları pek okuyamadım malum baya birikmiş ama sanırım paşam doğum yapmış..kaçıncı haftadaydı o? bebek nasıl şimdi? beni ayrıca bilgillendiren olursa çok sevinirim.paşamın yüzü güler inş bu kez.yürekten diliyorum..forumu takip eemedim 3-4 gündür..p.tesi kontrolüm vardı..dokytorum salıya yatış verdi serklaj için..salı günü 13 sularında serklajım yapldı..1 gece hastanede yattım.dün de eve geldim..çok şükr korktuğum kadr sıkıntı yaşamadım..belden yapılan iğnelerden oldum..uyanıktım yani..genel anesteziden korkuyodum olmadım çok şükr..bebeğim de iyiymiş..iyi gelişmiş dedi doktorumuz..erkekmiş bi de :)allah a şükrediyorum bugünümz içn..fakat size sorularım vardı..şimdi yatıorum tuvalet dışında ama biz lojmanda kaldığımız için klozet yok..ve hastaneye 45-50 dakikalık mesafedeyuiz..bunlar çok sıkıntı olmaz dedi doktorum ama korkuyorum..bir de hastaneden geldim banyo yapmadım doktora sormayı unutmuşum..banyo ne sıklıkla yapıosunuz..2 gün oldu dikişe.banyo yapabilir miyim acaaba?bir de özel olacak ama böle devamlı kasılmadan yatarken kişisel temizlğinizi nasıl yaptınız kızlar?şimdilik sorularım bu kadr :)cvaplarsanız sevinirim..öpüyorum herkesi..

Paşam ın gözü aydın.. Allah im hayırlı uzun ömürlü etsinn inşallah. Küvez doneminide sorunsuz sıkıntsız atlatıp anasıyla kuzusunu tez elden kavuştursun kurban olduğum.
Darısı aynı acıyı yaşayan bu meşakketli yollardan geçen tüm anne adaylarına olsun inşallah.

arkadaşlar geçmiş sayfaları pek okuyamadım malum baya birikmiş ama sanırım paşam doğum yapmış..kaçıncı haftadaydı o? bebek nasıl şimdi? beni ayrıca bilgillendiren olursa çok sevinirim.paşamın yüzü güler inş bu kez.yürekten diliyorum..forumu takip eemedim 3-4 gündür..p.tesi kontrolüm vardı..dokytorum salıya yatış verdi serklaj için..salı günü 13 sularında serklajım yapldı..1 gece hastanede yattım.dün de eve geldim..çok şükr korktuğum kadr sıkıntı yaşamadım..belden yapılan iğnelerden oldum..uyanıktım yani..genel anesteziden korkuyodum olmadım çok şükr..bebeğim de iyiymiş..iyi gelişmiş dedi doktorumuz..erkekmiş bi de :)allah a şükrediyorum bugünümz içn..fakat size sorularım vardı..şimdi yatıorum tuvalet dışında ama biz lojmanda kaldığımız için klozet yok..ve hastaneye 45-50 dakikalık mesafedeyuiz..bunlar çok sıkıntı olmaz dedi doktorum ama korkuyorum..bir de hastaneden geldim banyo yapmadım doktora sormayı unutmuşum..banyo ne sıklıkla yapıosunuz..2 gün oldu dikişe.banyo yapabilir miyim acaaba?bir de özel olacak ama böle devamlı kasılmadan yatarken kişisel temizlğinizi nasıl yaptınız kızlar?şimdilik sorularım bu kadr :)cvaplarsanız sevinirim..öpüyorum herkesi..

canım geçmiş olsun hayırlısıyla kucağımıza almayı nasip etsin.bende 25 gün önce serklaj oldum.dikişten 3 gün sonra banyo oldum ama 5 dk sürmedi sende ılık suyla fazla ayakta kalmadan yapmaya çalış.ben ilk hafta klozete bile tam oturmadım sende tam oturma bence.benim hastanede eve o mesafede ben arabanın arka koltuğuna yatarak gidiyorum.temizliğe gelince hamile kalmadan ağda yapıyodum burda okuduğum kadarıyla ağda kasılma yapıyomuş bende jilet lullanıyorum mecburen.sen hangi şehirdeydin bu arada.pasa ise 28 haftadaydı sancısı başladı dün gece doğum yaptı bebek iyi 1 ay kuvezde kalacakmış

Kızlar gece telefonum çaldı Sevginin eşi aradı bebek geliyor diye:)) Ameliyatta iken Arda Bey mesaj yazdım ben de. O da sabah mesaj yazmış. Benim ve Arda Beyin mesajını paylaşıyorum: Sevgi için bir memorial masalının baş kahramanı oldunuz. Facedeki yeni ünvanınızla mavi gözlü dev:)) İyi ki varsınız iyi ki sizi tanımışız.

Cevap: Sabahın üçünde daha güzel bir enerji ve heyecanla hastaneye gittiğimi hatırlamıyorum. Sevgi Hanımın bu haftalara kadar mucizevi şekilde ulaşmasında siz can dostlarının payı çok büyük.. Sizlere de teşekkür ederiz. Yenidoğanın sağlık şansının artması için bir süre memorialde kalması lazım.Başka yere transferi şu an çok riskli olabilir. Herkese kucak dolusu sevgiler ...

Canım geçmiş olsun. Günlerin su gibi sağlıkla akıp geçsin. Allah sağlıkla oğlunu zamanında kucağına almayı nasip etsin.
Wc için medikallerden alınan sandalye şeklindeki hasya tuvaletlerinden Alman'ı tavsiye ederim. Normal wc bizim için risk.
Allah'ın izniyle sıkıntı olmaz hastane mesafesi. Bende izmitten istanbula arabanın arkasında yan yatarak gittim hep.
Benim Dr 3 gün sonra yap demişti. Ben bir hafta sonra banyo yapmıştım.
Kişisel temizliğimizde 13. Haftadan sonra ağda değil jilet kullandım. Hatta haftalarım ilerledikçe daha sıkı yatak istirahati yaptığım için eşim yaptı sağ olsun.

Son düzenleme:
Kızlar gece telefonum çaldı Sevginin eşi aradı bebek geliyor diye:)) Ameliyatta iken Arda Bey mesaj yazdım ben de. O da sabah mesaj yazmış. Benim ve Arda Beyin mesajını paylaşıyorum: Sevgi için bir memorial masalının baş kahramanı oldunuz. Facedeki yeni ünvanınızla mavi gözlü dev:)) İyi ki varsınız iyi ki sizi tanımışız.

Cevap: Sabahın üçünde daha güzel bir enerji ve heyecanla hastaneye gittiğimi hatırlamıyorum. Sevgi Hanımın bu haftalara kadar mucizevi şekilde ulaşmasında siz can dostlarının payı çok büyük.. Sizlere de teşekkür ederiz. Yenidoğanın sağlık şansının artması için bir süre memorialde kalması lazım.Başka yere transferi şu an çok riskli olabilir. Herkese kucak dolusu sevgiler ...

Canım ya.
Arda hocam can dır işte.
Eşimde 2006 yılında kendisine şehir efsanesi derdi çok hoşuna giderdi.

Uyuyamıyorummmmmmmmmmmmm:KK43:( nasıl kalkacağım sabah... gecenin bu vakti 7 de ziyaretçi var......

Canlar. Dikkat

Chnb ile şimdi tel görüştüm saat üç de sezeyana giriyormuş.
Üç santim açılması olmuş.
Lütfen dua edelim
bilmemizi istedi.

Arkadasimmmmmmm
İnanılmaz heyecanlandim
Allahım saglikla kavuşmanı nasip etsin bebeğine
Ne diyeceğimi bilemedim
Ablanla konuştuk az önce, iyi dedi, sesini duyamadim :KK5: :KK5:
Hadi tontis ardamiz saglikla gel!!

arkadaşlar chnbnin doğumu gerçekleşmiş bebeğimiz iyiymiş chnb nin görümcesiyle konuştum daha chnb yi yukarı çıkarmamışlar....
çok duygulandım allah analı babalı büyütsün....

aaaaaaaa gerçekten mi nasıl olmuş ki aniden çok şükür yaa hayırlı olsun dün gibi hatırlıyorum 12 li haftalarını...

İnanmıyorum ne çabuk :nazar: :nazar: :nazar:
Allahıma şükür !

Ben de çok duygulandım sizleri takip ediyor aradada yazıyorum, çok heyecanlandım ,

sevgili chnb sağlıkla, huzurla büyütün bebeğinizi inşallah, Allah analı babalı büyütsün huzurla...

Ayy ne guzel bi duygu Allah bozmasın

Anacım hangi ara açılmış hangi ara doğuruyor bu kız,aaa şok oldummmm,hadi inşallah ikisi de sağlıkla atlatırlar,inanılmaz şaşırdım sankim kendim doğuruyorum ellerim terlediiiiiii:KK52::KK52::KK52:

Dayanamadım hastaneyi aradım hemşireye görüştüm

Her ikiside iyiymişler hamd olsun

Küçük Arda da annesinin yanındaymış çok şükür.

Bende:)sanırım chnbyle birlikte bütün topik doğurmuş gibi olduk:KK16:

Arıyorum nesrini sürekli meşgul :KK9: :KK9:
Tek biz değiliz tabi merak eden :KK16: :KK16:

Konuştum chnb ile :KK16:
Cok şükür iyiymis biraz agrisi varmış
Tosun 3700 gr 53 cm doğmuş :nazar: :nazar:
Ayrıntıları kendisi yazar artık :KK16:

chnb arkadaşım cok duygulandım okuduklarıma,sevincimden ne diyecegimi bilemiyorum bugun seni arayan cok olur elim telefona gidip geliyor hep

Allah´ım sana şukurler olsun bu sayfalarda bu haberi de okumayı bizlere kısmet ettigin icin

chnb Allah analı babalı saglıkla buyutmeyi nasip etsin canım,cok mutlu olun ailecek inşallah!:KK16:

Ahmet Arda hoşgeldin dunyamıza,boyle bir annenin oglu olarak bir sıfır onde başlıyorsun cok şukur,bahtın guzel olsun kuzum :nazar::nazar::nazar:

slm kizlar ben geldim oyle boyle geldim sonucta cok guzel ni gunde hemde chnbcim canim ablam dogum yapmis rabbim saglicakla mutlulukla buyutmeyi nasip etsin hos geldin ahmet arda bebek:emir_bebek:

Chnb cim canım çok şükür bebeğini kucakladın,o miss kokusunu içine çektin.Senden daha mutlu kim vardır şimdi..Onca zorluk,mücadele,korkulu,endişeli günler hepsi bitti gittii.Daha dün suyum sızıyor dediğinde ne kadar paniklemiştik.Demekki Allahım yaşatacağı kulunu kısmet edip dünyaya getiriyor.
Allahım bebeğine,sana,ailene mutlu,huzurlu sağlıklı bir ömür versin inşallah..Çok duygulandım.Allahım bizlerede bu günleri göstersin..

CNM HAYIRLI OLSUN

inan çok sevindim sağlıcakla bebeğine kavuşmuşsun

hayırlı uzun ömürler diliyorum

canım sağlıkla doğum yapmışsın .allah bebeğine sağlıklı mutlu uzun ömürler versin.bol bol sütün olur inşallah.:emir_bebek:

eymeni yarım saat önce ancak uyutabildim yatmadan öncede cnhb ye bakayım dedim her çarşamba kontrol günü çünkü...
açıkcası doğum haberini beklemiyordum ama çok çok sevindim...
çok şükür rabbime onca uğraştan sonra mutlu son oldu...
rabbim sağlıklı uzun ömürler versin arda bebeğe...

darı bütüm arkadaşlara inş...

İste bu kadar, nihayet mutlu son:) sanada kuzunada 41 kere masallah canım, bı ömür oğulların ve esinle mutlu olun inşallah...sat'a göre 1 gün ondeydin benden 1 gün de önce doğurdun, sıramı vermem dedin yani:) yeni hayatınızda huzur hiç eksik olmasın canım:)

cnm sayfayı açınca şok oldum çok şükür ikinizde iyimişsiniz rabbim sağlıkla büyütmeyi nasip etsin ayy zaman nasıl geçiyor rabbim bekleyen bütün anneleri sağlıkla kavuştursun yavrularına

prenslerim doğumun bugün olucaktı yanlış hatırlamıyorsam rabbim sağ salim kurtarsın uzun ömür versin yavrularınıza

bizde dün dr ye gittik şuan çok ileri değil ama hava verilse iyi olur dedi bi üç gün hastanede yapmanız gerekir dedi ama bikaç gün daha takip edin artarsa gidip yatışınızı yaptırın dedi çok üzüldüm yeni kurtulduk daha hastanelerden inş. şifa bulur oğlum ne yapacağımı şaşırdım ilaç falanda vermedi tedavisi bitek hava dedi oda çok garip geldi nasıl yumuşatıcak bi ilaç olmaz burnumuz zaten tıkalı anlamadım başka bi dr ye de götürücem

Arkadaşlar
Chnb den herkese selam. İyimişler. Hafif gaz ağrıları ve sezeyan yeri acıyormuş.
Herkese selam söylememi rica etti.
Telefonundan int giremediğinden topiğe bakamadım dedi.

Merhaba arkadaşlar , geçmişi çok okuyamadım en kısa zamanda okuyup cevap yazacağım inşallah. Hepinize tek tek teşekkür ediyorum. Bei hiç yalnız bırakmadınız.:KK16:

Doğum hikayemi paylaşmak istiyorum hatta hastane günlüğümü:

14.11.2012 Çarşamba

Gece uyku uyamadım belimde hafif ağrı vardı ama aralık annelerinin de benzer şikayetleri olduğu için pek de aklıma bir şey gelmedi nitekim kasılmam yoktu, suyum gelmedi, kanama olmadı. Sabah 8.30 da kalktık oyalandık biraz 10.30 da nst ye gidecektik. Bir bardak süt içtim, bir de küçük bir salatalık yedim. Taksiyle gittik .

11.15 te randevu vardı nst de doludu 11.05 te nst boşaldı girdim 11.20 gibi hemşire aldı kağıdı kasılmanız var dedi ben önemsemedim çünkü olur bu haftalarda diye düşündüm. Arda bey geldi odaya sabah ne yedin dedi gülümseyerek. Ben de sanıyorum aç karna geldiğimi anladı kızacak bana. Genelde nst ye gidenler bir şeyler yiyormuş. Ben de doğruyu dedim. Kaçta yedin dedi 10 gibi. Neyse muayeneye aldı. Bana önce bebeğe baktı kilosu 4.100 gram ölçtü. R. ağzında 3 cm e yakın açılman var dedi. Bugün doğum olabilir. Gülümseyerek dediği için ben şaka yapıyor sanıyorum işin ciddiyetinde değilim. Dedim ki olmaz 24 kasımda istiyorum öğretmenler gününde, hem yay olacak burcu o zaman, akrep olmasın, hem 38 haftalık olsun. O hala gülüyor. diyorum hem eşim yok, hem daha bebek şekeri sepetim gelmedi. Yine gülüyor. Tekrar nst ye gönderiyor ama ben hala şüphelenmiyorum. nst de düzenli sancı çıkıyor. Dr Arda Bey diyor ki,cleksan ne zaman oldun. gece 1 diyorum. Diyor ki hemen doğumhaneye gidiyorsun genel anestezi olacaksın cleksandan dolayı. Ağlamaya başlıyorum eve gideyim işlerim var diyorum olmaz diyor sezaryen dikişine rahime bir şey olur kasılmaların var. Ağlamaya devam ediyorum eşim de yok. Alelacele
ben 3 te anlamıştım hemen olacak diyor. Ekip burada bir aksilik olursa hemen müdahale ederiz. Eşimi arıyorum kızlardan o an bir iki kişiyi çeviriyorum. O telaş içinde ne yaptığımı ne dediğimi bile hatırlamıyorum. Doğum katında Odamı seçiyorum.Damar yolu açıyorlar. 12 numara hemşire bu odanın manzarası güzel diyor. önlük giydiriyorlar.Ben doğum fotoğrafçısı istiyorum. Geliyor. Doğru doğumhaneye hemen anestezi dr si geliyor Arda Bey geliyor anestezi veriyorlar. Sonrasını hatırlamıyorum. Kata çıkmadan ayılıyorum Sonra doğru kata bebeğim beni bekliyor. Bakıyorum anestezi etkisiyle yarım yamalak bir şeyler diyorum. Görümcemin diğeri gelip eşyaları getirmiş Allahtan çantam hazırdı. Bebeğime bakıp seni bana veren Allaha kurban olayım diyorum. (hayal meyal hatırlıyorum görümcem diyor.) Kendime gelince bu sefer tekrar tekrar bakıyorum malum down sendromu şüphesi burnuna, ensesine, el içine bakıyorum normal görünüyor. Ama dr den henüz duymadan rahatlamayacağımı biliyorum. Hemşire gelip bebeği emzirmeye çalışıyor pek almıyor memeyi oğlum. Sonra biraz alıyor. Regrete geliyor. Ama şu an onunla konuştuklarımı hayal meyal hatırlıyorum. Canım arkadaşım seklajda da hep yanmdaydı. Topikten çok arkadaşımın mesajını, telefonunu alıyorum. Hepsine tek tek teşekkür ediyorum. :KK16:
Akşama Hazade geliyor rEGRETE gidiyor üzülüyorum. Akşam emzirme, ilk yürüme çalışması gaz sıkıntısıyla geçiyor...Çoğunu hayal gibi hatırlıyorum. Allahıma şükrediyorum...

Bebiş emmek istiyor şimdi yazarım sonra devamını...

İlk güne ait teferruatlar: Bebişin kilosu 3. 700 gram, boyu 53 cm.

Akşam üzeri Arda bey geliyor serklaj ipim nerede diyorum saklayacağım. O da serklajını almaya kalktım kanama başladı bütünleşmiş diyor o kalacak diyor. Enfeksiyon yapmaz mı diyorum yok diyor. Akşam 11 de de eşim geliyor. Bizim ilk gün hikayemiz böyle...:KK16:

15.11.1012 perşembe

Kronolojiyi unuttum resmen. Bu güne ait hatırladıklarım:

Çocuk dr sinin gelip Arda Bey bahsetti tarama testlerinde sorun çıktığından. Doğar doğmaz da dedim sonra da inceledim. Hiçbir şekilde down sendromu belirtisi yok bebeğiniz gayet normal sağlıklı bir bebek. Hataya ne zaman dönerim dedim. Boyu kilosu çok iyi ama erken doğmuş bir bebek 30 günden önce olmaz diyor.

Bugün resmen ağladım gaz sancısı ne fena bir sancıdır. Kızlar oluyorsa normal doğurun.

Çok şükür telefonlarım hiç susmuyor. Topiklerden arkadaşlarımın araması beni çok duygulandırdı...

Bugün iletişimden aradılar yarın için 11. 00 de benimle röportaj yapmak istediler bu sıralar prematüre haftası imiş onunla ilgili...

Akşamüstü metalin meyve sepetini aldık başta çiçek sandık. Sonra aradım meyveymiş. Çok hoştu afiyetle yedik. En çok muzları çikolatayla kaplamışlar onu sevdim...

Akşam 10 gibi benim akrabalarım geldi. Arda Bey de geldi dedim benim akrabalarım hep eşiminkiler yanımdaydı:)) Demiştr ne kimsesiz kız böyle:))

Ha dün ameliyata girerken hepinizin isimlerini tek tek saydım dua ettim sağlıklı evlatlar nasip et Rabbim diye:))

16.11.2012 cuma:

Bugün erkenden kalktık. Gece bebiş huysuzlandı hemşire hanım 1 saat kadar aldı bizden dinlenelim diye...

Sabah bir bayan beni yıkadı ter kokmuştum resmen. tANIMADIĞIM BİRİ YIKADI BENİ ÇOK UTANDIM.

kUAFÖR GELDİ SAÇIMA FÖRN ÇEKTİ.

11 gibi röportaj için bir bayan geldi. Bu röportajın hürriyet, sabah, habertürk ve memorialin dergisinde yayınlanabileceğini söyledi. Bir iki de resim çekti. Bu forumdan sorular sordu. Buradaki samimiyet ve dostluktan, nasıl bilinçli hastalar olduğundan, hikayelerimizden bahsettim. Genel hatlarıyla böyle...

Sonra Arda Bey ve Cem Bey geldi. Fotoğraf çektiler.

Sonra doğum fotoğrafçısı geldi eşim ben ve bebeğe fotoğraf çekti. Bu anlar en keyifli anlardı.

Eylülgülü hastaneden bu sefer çok memnun kaldım canım. Özellikle bebek bakımı emzirve vs çok ilgilendirdiler. Yine en beğenmediğim yemekler kısmıydı zaten sezaryen sonrası da pek seçenek yok... Gaz yapmayacak şeyler...

Kızlar Rabbim hepinize sağlıkla evlatlar nasip etsin. İnanın çok dua ettim hepimiz için. ...:KK16:

Allahım oğluma ve cümlemizin evlatlarına uzun ömür versin hamilelerin doğumunu en az benimki kadar güzel eylesin hafta itibariyle, hamilelik bekleyenlere de tez zamanda nasip etsi amin...

kızlar eşim yıllık izinde olduğu için bir kaç gündür takip edemedim PAŞAM doğum yapmış :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::nazar::nazar: ALLAH analı babalı büyütsün hayırlısıyla küvezden çıkıp evlerine dönmeyi
ALLAH nasip etsin.:KK71::KK71::KK71: PAŞAM bu bebeği çok istiyordu ALLAHA emanet duyunca çok şaşırdım ve sevindim haber aldığınızda yazarsanız sevinirim AKREP arkadaşımız da doğum yapmış gözü aydın hayırlı evlat olur inşlh :KK55::KK55::KK55::KK55::KK55:

Allahım oğluma ve cümlemizin evlatlarına uzun ömür versin hamilelerin doğumunu en az benimki kadar güzel eylesin hafta itibariyle, hamilelik bekleyenlere de tez zamanda nasip etsi amin...

amin cnm cümlemizin evlatlarını

yazını okurken çokkk duygulandım neleri yaşıyoruz ortak birçok noktada buluşuyoruz

X