Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Pasamin bebegine Allah saglik sihat versin,anne ve babasina da bu surecte maddi manevi guc versin..

Bende izmirden istanbula geldim,annemin evi 4.katta ve asansor yok,klozet yok,o sandalyelerden almislar ama hic oturamadim ;( 19+4 oldum bugun,en son 22 haftayi gorebilmistim o yuzden korkuyorum,serklajli oldugum halde erken dogum yaptigim icin doktorlarda bu defa surekli yat dediler,daha onceki 5 bebegimde yatmanin cozum olacagi kanitlanmadi demislerdi ama ben yinede yattigim halde suyum gelmisti,bukez herkes daha tedbirli.. Yalniz doktor ve iyi ama ekonomik bi hastane bulmak cok zor,her ihtimale karsi kuvezli bi hastane ve perinatolog bulmakta cok zorlaniyorum ;(

cık cık cık..... :KK53::KK53::KK53:
yani senin şuan 6. hamileliğinmi???? ooffff.... nasıl nolduöncekilerde..kaç haftalarda gitti....???

aman arkadaşım aman... nolursundikkat et.... yat ayakların havada.... ihmal etme herhafta testlerini.. crp-idrar testlerine baktır..enfeksiyon varmı yokmu????umarım serklajını adam gibi bi doktor yapmıştır.... allahım bebeğini sana bağışlasın...sağlıkla gelsin inşallah.....

11 kasım pazartesi Ankara gittim kafamda bin tane soru ve kaygilarla.. kimi yanitlandi kimi yeni sorulara yerini birakti..
ikili taramimiz yapildi ve cok şükür herşey yolunda.. ense kalınlığı 1.3 mm cikti. Bu değer ikinin ustunde degil ise endiselenecek bir durum olmadigini ve bebeğin sahip olgugu degerin ideal oldugunu söyledi.. ve tahmin ettigim gibi bebegimizin cinsiyetinin büyük bir olasılıkda belirterek, erkek oldugunu söyledi.. rabbim hayırlısıyla saglikla oglusumuza kavuştursun.
Muaynemizde vajinal usg yapmadi ve rahim ağzı uzunluğumu ölçmedi. Ve bu durum beni oldukca tedirgin etti. Sebebinin rahim ağzınin kisalmasi 20.haftadan sonra oldugunu söyledi. Bildiklerim ve okuduklarimdan cok uzak bir bilgiydi, tatmin olmadigimi anladi ve tekrar aciklama yapti ve cok net bir ifadeyle rahim agzi 20.haftadan sonra kisalir ve senin bu hafta ölçmemizin gerekli olmadığını soyledi.. özgür beyin bilgisine tecrübesine guveniyorum elbette ama ben suanda hicbir doktora %100teslim olamıyorum, sorgulamadan yapamiyorum..
Serklaj haftamizi 14. haftamizda uygun gördü.. bununda sebebi en erken gebelik kaybina göre hesaplandigini ve bu şekilde öngörülen bu yönde oldugunu söyledi.. 21, 18 ve 19. haftalarinda kaybetmiştim bebeklerimizi.. ve erken kaybimin 18.hafta oldugu ve bundan 3 yada 4 hafta once yapılmasıni dogru buldugunu soyledi.. Kasimin 27.si çarşamba gunu serklaj olacagim. Bir gun oncede muayne yapacagini ve vajinal usg ile bakip bebegi incelecegini soyledi. Tabi sebebi düşündüğüm r.a. ölçmek degil bebegi incelemekmis. Alttan bakmasinin sebebide karin duvarimin kalin oldugu icin. Kibar bir sekilde kilolusun dedi:)
Enfeksiyon konusu özellikle serklaj sonrası cok onemli oldugu icin bu konuyu özellikle yaziyorum. Suanda vajinal olarak progestan aliyorum yani crinone jel kullanıyorum. Ve serklajdan sonra igne verecegini, serklaj olan bolgeye tani vajinal progestan fitil yada jel hicbirsekilde birsey kullanilmasini dogru bulmadıgini enfeksiyondan dolayi. Okudugum arastirdigim bilgi tamamen bu yöndeydi ve endiseleniyordum. Bunu duymak beni rahatlattı..
iki hafta sonra serklaj olacagim, o güne kadar zaman zor geçecek.. sonrasında ise daha da endiseli günler beni bekliyor..
Rabbim acılarını göstermesin ve hayırlısıyla sağlıkla kavusalim yavrularımıza..

Çok sağol canım evet ilk hamileliğim, iltihap tabi bebekler için zararlı artik doktor ne derse, ben en azından ara ara kontrol etmesi için hatırlatırım, alttan baktırmak daha doğru sonuç verir değil mi? İdrar yolu iltihabı da mı kısalmaya sebep oluyor?
Hic aklina kotu seyler getirme, ben ikizlerimi 24. Haftamda kaybettim, ama hep kanamam ve sikintim vardi. Ogretmenim ne kadar istedimse rapor alamadim ve kaybettim bebeklerimi. Olcun iyi, eger kendini iltihaptan korursan 38. Haftayi gorursun insallah. Iltihap daha yaygin bir sikinti, hepimize bebeklerin olum sebebi ray dedi doktorlar ama bazen pasam da olugu gibi doguma iltihap sebep oldu.
arkadaşlar geçmiş sayfaları pek okuyamadım malum baya birikmiş ama sanırım paşam doğum yapmış..kaçıncı haftadaydı o? bebek nasıl şimdi? beni ayrıca bilgillendiren olursa çok sevinirim.paşamın yüzü güler inş bu kez.yürekten diliyorum..forumu takip eemedim 3-4 gündür..p.tesi kontrolüm vardı..dokytorum salıya yatış verdi serklaj için..salı günü 13 sularında serklajım yapldı..1 gece hastanede yattım.dün de eve geldim..çok şükr korktuğum kadr sıkıntı yaşamadım..belden yapılan iğnelerden oldum..uyanıktım yani..genel anesteziden korkuyodum olmadım çok şükr..bebeğim de iyiymiş..iyi gelişmiş dedi doktorumuz..erkekmiş bi de :)allah a şükrediyorum bugünümz içn..fakat size sorularım vardı..şimdi yatıorum tuvalet dışında ama biz lojmanda kaldığımız için klozet yok..ve hastaneye 45-50 dakikalık mesafedeyuiz..bunlar çok sıkıntı olmaz dedi doktorum ama korkuyorum..bir de hastaneden geldim banyo yapmadım doktora sormayı unutmuşum..banyo ne sıklıkla yapıosunuz..2 gün oldu dikişe.banyo yapabilir miyim acaaba?bir de özel olacak ama böle devamlı kasılmadan yatarken kişisel temizlğinizi nasıl yaptınız kızlar?şimdilik sorularım bu kadr :)cvaplarsanız sevinirim..öpüyorum herkesi..
Diger konulari arkadaslar anlatmis zaten ama ben de uyarayim, en azindan 28. Haftaya kadar siki yat. Sakin agda filan yapma. Arkadaslar arasinda haftada bir veya 2 haftada bir yikananlar vardi. Kisalma olursa sadece siliniyorlardi. Simdi hepsi bebelerini emziriyor. Buradaki bebeklerine kavusmus anneleri dusun ve kendini rahatlat lutfen.
Allahım oğluma ve cümlemizin evlatlarına uzun ömür versin hamilelerin doğumunu en az benimki kadar güzel eylesin hafta itibariyle, hamilelik bekleyenlere de tez zamanda nasip etsi amin...
Aminnnn, ne guzel yazmissin.
ah tüm gün gözlerim dolu dolu gezdim..hem mutluyum hem ağlıyorum..
senin o uzun yazmalarn,hastaneden yine boş çıktım demelerin hepsi beynimde dolandı durdu..
bu sefer başardın dedim...sen başardın!!!
İçimden geçen hiç birseyi dökemiyorum yazıya ama iyiki tanımışım seni,burdaki herkesi..

Muhammed Emin öyle bir bebek ki bizim için...
Acının,mutluluğun,azmin kısacası hayatın ta kendisi...

Altina imzami atarim mmery, her mucize bebek cok ozel ama pasanin yeri hepimizde ayri...

Kizlar istanbulda hastane ariyorum biliyosunuz,tavsiye uzerine kucukcekmece tarafinda kanuni sultan suleyman hastanesinden randevu aldim,sanirim yikilan yenimahalle kadin dogumun personeliymis ama tam bilmiyorum,temiz ozel gibiymis ve doktorlarida uzmanmis,bide ozel bi doktorla gorusucez capada prof. Mus bi kez muayenehanesinden randevu alinca,capada takip ediyomus.. Onunla goruscez.. Hayirlisi Allahtan.. Ben ozelden yana degilim,pek guvenemiyorum,hem cok pahali hem yeterli tecrube ve donanimi olmuyo.. Yani bana oyle geliyo :KK43:

canım bende kanuni sultan sülymana gidiyorum ama ordaki doktorumun özel muayenesi var 80 tl ücreti hastaneye sadece tahliller için yönlendiriyor.hastanedede direk doktoru buluyosun randevu almıyosun ama önce muayeneye gidip kendini tanıtman lazım.bende burdaki bi arkadasın tavsiyesiyle ona giitim onunda kayıpları vardı bu doktor dikişini ve takibini yapmış 38. haftada doğum yaptı buda beni çok umutlandırdı.kendisi doçent ve perinatolog.doktoru iyimi dersen ya nasip diyorum öncekinde profa gittim iyi dedim yine kaybettim bundan dolayı artık kimseye iyi diyemiyorum ama bu dr perinatolog ve hastanede perinatoloji klinik şefi.ilgilenirsen adını ve muayene tlf verebilirim.

arkadaşlar geçmiş sayfaları pek okuyamadım malum baya birikmiş ama sanırım paşam doğum yapmış..kaçıncı haftadaydı o? bebek nasıl şimdi? beni ayrıca bilgillendiren olursa çok sevinirim.paşamın yüzü güler inş bu kez.yürekten diliyorum..forumu takip eemedim 3-4 gündür..p.tesi kontrolüm vardı..dokytorum salıya yatış verdi serklaj için..salı günü 13 sularında serklajım yapldı..1 gece hastanede yattım.dün de eve geldim..çok şükr korktuğum kadr sıkıntı yaşamadım..belden yapılan iğnelerden oldum..uyanıktım yani..genel anesteziden korkuyodum olmadım çok şükr..bebeğim de iyiymiş..iyi gelişmiş dedi doktorumuz..erkekmiş bi de :)allah a şükrediyorum bugünümz içn..fakat size sorularım vardı..şimdi yatıorum tuvalet dışında ama biz lojmanda kaldığımız için klozet yok..ve hastaneye 45-50 dakikalık mesafedeyuiz..bunlar çok sıkıntı olmaz dedi doktorum ama korkuyorum..bir de hastaneden geldim banyo yapmadım doktora sormayı unutmuşum..banyo ne sıklıkla yapıosunuz..2 gün oldu dikişe.banyo yapabilir miyim acaaba?bir de özel olacak ama böle devamlı kasılmadan yatarken kişisel temizlğinizi nasıl yaptınız kızlar?şimdilik sorularım bu kadr :)cvaplarsanız sevinirim..öpüyorum herkesi..
Gecmis olsun cnm...serklajin hayirli olsun...bende onceki seklajimda 5 gun sonra banyo yapmistim kisaca..medicallerde satilan klozet tarzi seylerden muhakkak alin normal wc ye oturma...kidisel temizlik icinde jilet kullan cnm...insallah sonu guzel olacak...
Kızlar gece telefonum çaldı Sevginin eşi aradı bebek geliyor diye:)) Ameliyatta iken Arda Bey mesaj yazdım ben de. O da sabah mesaj yazmış. Benim ve Arda Beyin mesajını paylaşıyorum: Sevgi için bir memorial masalının baş kahramanı oldunuz. Facedeki yeni ünvanınızla mavi gözlü dev:)) İyi ki varsınız iyi ki sizi tanımışız.

Cevap: Sabahın üçünde daha güzel bir enerji ve heyecanla hastaneye gittiğimi hatırlamıyorum. Sevgi Hanımın bu haftalara kadar mucizevi şekilde ulaşmasında siz can dostlarının payı çok büyük.. Sizlere de teşekkür ederiz. Yenidoğanın sağlık şansının artması için bir süre memorialde kalması lazım.Başka yere transferi şu an çok riskli olabilir. Herkese kucak dolusu sevgiler ...
Arda beyin insanligini cooook seviyorum...iyiki bende onu tanimisim...sevgiye yaptiklsriicinde allah ondan bin kez razi olsun....
Pasamin bebegine Allah saglik sihat versin,anne ve babasina da bu surecte maddi manevi guc versin..

Bende izmirden istanbula geldim,annemin evi 4.katta ve asansor yok,klozet yok,o sandalyelerden almislar ama hic oturamadim ;( 19+4 oldum bugun,en son 22 haftayi gorebilmistim o yuzden korkuyorum,serklajli oldugum halde erken dogum yaptigim icin doktorlarda bu defa surekli yat dediler,daha onceki 5 bebegimde yatmanin cozum olacagi kanitlanmadi demislerdi ama ben yinede yattigim halde suyum gelmisti,bukez herkes daha tedbirli.. Yalniz doktor ve iyi ama ekonomik bi hastane bulmak cok zor,her ihtimale karsi kuvezli bi hastane ve perinatolog bulmakta cok zorlaniyorum ;(
Yat cnm bende bir oncekinde yatmama ragmen dogum yapmistim ama bende bu hamileligimde surekli yatiyorum.allah gostermesin yine ayni seyleri yasarsam bu sefer yatmazsam kendimi suclayacagim surekli ..ben ellimden gellen herseyi yapmis olmak istiyorum...allah yardimcin olsun cnm...
11 kasım pazartesi Ankara gittim kafamda bin tane soru ve kaygilarla.. kimi yanitlandi kimi yeni sorulara yerini birakti..
ikili taramimiz yapildi ve cok şükür herşey yolunda.. ense kalınlığı 1.3 mm cikti. Bu değer ikinin ustunde degil ise endiselenecek bir durum olmadigini ve bebeğin sahip olgugu degerin ideal oldugunu söyledi.. ve tahmin ettigim gibi bebegimizin cinsiyetinin büyük bir olasılıkda belirterek, erkek oldugunu söyledi.. rabbim hayırlısıyla saglikla oglusumuza kavuştursun.
Muaynemizde vajinal usg yapmadi ve rahim ağzı uzunluğumu ölçmedi. Ve bu durum beni oldukca tedirgin etti. Sebebinin rahim ağzınin kisalmasi 20.haftadan sonra oldugunu söyledi. Bildiklerim ve okuduklarimdan cok uzak bir bilgiydi, tatmin olmadigimi anladi ve tekrar aciklama yapti ve cok net bir ifadeyle rahim agzi 20.haftadan sonra kisalir ve senin bu hafta ölçmemizin gerekli olmadığını soyledi.. özgür beyin bilgisine tecrübesine guveniyorum elbette ama ben suanda hicbir doktora %100teslim olamıyorum, sorgulamadan yapamiyorum..
Serklaj haftamizi 14. haftamizda uygun gördü.. bununda sebebi en erken gebelik kaybina göre hesaplandigini ve bu şekilde öngörülen bu yönde oldugunu söyledi.. 21, 18 ve 19. haftalarinda kaybetmiştim bebeklerimizi.. ve erken kaybimin 18.hafta oldugu ve bundan 3 yada 4 hafta once yapılmasıni dogru buldugunu soyledi.. Kasimin 27.si çarşamba gunu serklaj olacagim. Bir gun oncede muayne yapacagini ve vajinal usg ile bakip bebegi incelecegini soyledi. Tabi sebebi düşündüğüm r.a. ölçmek degil bebegi incelemekmis. Alttan bakmasinin sebebide karin duvarimin kalin oldugu icin. Kibar bir sekilde kilolusun dedi:)
Enfeksiyon konusu özellikle serklaj sonrası cok onemli oldugu icin bu konuyu özellikle yaziyorum. Suanda vajinal olarak progestan aliyorum yani crinone jel kullanıyorum. Ve serklajdan sonra igne verecegini, serklaj olan bolgeye tani vajinal progestan fitil yada jel hicbirsekilde birsey kullanilmasini dogru bulmadıgini enfeksiyondan dolayi. Okudugum arastirdigim bilgi tamamen bu yöndeydi ve endiseleniyordum. Bunu duymak beni rahatlattı..
iki hafta sonra serklaj olacagim, o güne kadar zaman zor geçecek.. sonrasında ise daha da endiseli günler beni bekliyor..

Cnm hersey guzel olacak insallah...maalesef korkullar hep icimizde olacak ama onada yapabilecek birsey gelmiyor ellimizden...ama rabbim buyuk verdigimiz emekleri bosa cikarmayacak...

Bu zorlu yolculuktan sonra bebegin artik cook yakin sana...insallah saglikli bir sekilde bebegin gelecek en kisa zamanda kollarina...hep mutlu olun bu yasadiginiz son zorluk olsun insallah...dualarim yaramaz oglunla...

merhaba arkadaslar,aslında bende ray yok ya da ben şimdilik böyle zannediyorum. uzun zamandır sizi sessizce takip ediyorum dayanamadım ben de yazmak istedim.biz üç yıllık evliyiz ve ikinci senemizde gecen sene bu zamanlar bebek yapmaya karar verdik.şanslıydık ki hemen hamile kaldım.şaşkındık bu kadar kolay olamaz diyorduk, olmadı da. gebeliğimi öğrendikten bir hafta sonra kanamam başladı hastane,ilaçlar,yatmalar işe yaramadı bebeğimin minik kalbi daha tam duyamamışken 8.haftasında durdu.düşük yapmadığım için küretaj yaptılar.o gün dünya durdu sanmıştım durmamış,bize sürprizleri devam ediyormuş.yaklaşık beş ay sonra yine ilk denememizde hamile kaldım bu sefer olacaktı.kalp atışını duyduk ikili testimizi yaptırdık hatta sağsalim şehir deeğişikliği yapıp istanbula bile taşındık.her şey yolundaydı.rüyamda kızım olacagını söylemişti bir ses ve evet kızım olacaktı.başka bir gün yine rüyamda bu bebğin yaşamayacağını söyledi aynı ses ama ben onu bilinçaltı yaptım .her şey yolundaydı bir kızım olacaktı adı genç yaşta ölen babaannesinin adı olacaktı .belki Allah'ım ondan aldığı ömrü kızıma verirdi...böyle böyle 22.haftaya geldik ayrıntılı usg zamanıydı.cervix boyu daha önce 4 sonra 3 şimdi de 2,5 çıkmıştı ama dr.normal oldugunu söyledi.kızım 21 haftalık göründü olabilir dendi her şey normaldi.sadece kordonda bir atardamar eksikti en kötü ihtimal erken doğum yapacaktım.olsun razıydım..dr. her ihtimale karşı iki hafta sonraya randevu verdi.ama o hafta bişeyler ters gitmeye başladı nabzım hamileliğimin başından beri yüksekti ama artık 124leri falan görmeye başladım.önceki güm kızımın kalp atışını dinlemiştin saglık ocagında hareketlerini hissetmemiştim iki gündür ama kalbini duymuştum içim rahattı.ama ateşimde yükselmeye başalayınca yine böyle bir cuma akşamı dr.a gittik.usg.de dr.um yüzü değişti bir an.ilk gebeliğimden gelen korkuyla kalbi atıyormu diye sordum.nerden bilirdim cevabın dünyamı karartacagını. malesef....kızımın da minik kalbi durmuştu...sonrası maluumm...bir umutla gecenin bir ayrısı başka hastaneye gittik yine aynı cümle ..sonra tıpış tıpış geri döndük .acil yatış veridi.testler yapıldı.. sancılar verildi..tam 13 saat sancı çektim kızım doğsun diye .yalvardım eşime dr.lara bu anı hatırlamayayım beni bayıltın kesin diye ama dr.onay vermedi.o kadar saat sonra doğdu kızım. ölüme doğurdum kızımı...bakamadım göremedim.babası gördü çok tatlı minik bir bebekmiş.görsem ayrılamazdım. aslında bunları kimseye anlatmadım daha önce bu şekilde ama paşa doğum yaptı haberini alınca dayanamadım daha fazla .paşayla aynı topikteydik.ben de ocak annesi olacaktım.ocak annelerinin ilk annesi ben oldum ama melek annesi.Allah paşaya bebeğine sağlık versin.bir çok arkadaşım var şimdi doğumunu bekleyen Allah'ım sagsalim kucaklarına almayı nasip etsin.Allah isteyen kimsenin kucağını boş bırakmasın inşallah.hamd olsun Allah'a ki mutlu bir yuvam her zaman yanımda olan bir eşim ,ailem var.şimdi tek duam bu acıları unutturacak büyüklükte başka acılar görmemek.

merhaba arkadaslar,aslında bende ray yok ya da ben şimdilik böyle zannediyorum. uzun zamandır sizi sessizce takip ediyorum dayanamadım ben de yazmak istedim.biz üç yıllık evliyiz ve ikinci senemizde gecen sene bu zamanlar bebek yapmaya karar verdik.şanslıydık ki hemen hamile kaldım.şaşkındık bu kadar kolay olamaz diyorduk, olmadı da. gebeliğimi öğrendikten bir hafta sonra kanamam başladı hastane,ilaçlar,yatmalar işe yaramadı bebeğimin minik kalbi daha tam duyamamışken 8.haftasında durdu.düşük yapmadığım için küretaj yaptılar.o gün dünya durdu sanmıştım durmamış,bize sürprizleri devam ediyormuş.yaklaşık beş ay sonra yine ilk denememizde hamile kaldım bu sefer olacaktı.kalp atışını duyduk ikili testimizi yaptırdık hatta sağsalim şehir deeğişikliği yapıp istanbula bile taşındık.her şey yolundaydı.rüyamda kızım olacagını söylemişti bir ses ve evet kızım olacaktı.başka bir gün yine rüyamda bu bebğin yaşamayacağını söyledi aynı ses ama ben onu bilinçaltı yaptım .her şey yolundaydı bir kızım olacaktı adı genç yaşta ölen babaannesinin adı olacaktı .belki Allah'ım ondan aldığı ömrü kızıma verirdi...böyle böyle 22.haftaya geldik ayrıntılı usg zamanıydı.cervix boyu daha önce 4 sonra 3 şimdi de 2,5 çıkmıştı ama dr.normal oldugunu söyledi.kızım 21 haftalık göründü olabilir dendi her şey normaldi.sadece kordonda bir atardamar eksikti en kötü ihtimal erken doğum yapacaktım.olsun razıydım..dr. her ihtimale karşı iki hafta sonraya randevu verdi.ama o hafta bişeyler ters gitmeye başladı nabzım hamileliğimin başından beri yüksekti ama artık 124leri falan görmeye başladım.önceki güm kızımın kalp atışını dinlemiştin saglık ocagında hareketlerini hissetmemiştim iki gündür ama kalbini duymuştum içim rahattı.ama ateşimde yükselmeye başalayınca yine böyle bir cuma akşamı dr.a gittik.usg.de dr.um yüzü değişti bir an.ilk gebeliğimden gelen korkuyla kalbi atıyormu diye sordum.nerden bilirdim cevabın dünyamı karartacagını. malesef....kızımın da minik kalbi durmuştu...sonrası maluumm...bir umutla gecenin bir ayrısı başka hastaneye gittik yine aynı cümle ..sonra tıpış tıpış geri döndük .acil yatış veridi.testler yapıldı.. sancılar verildi..tam 13 saat sancı çektim kızım doğsun diye .yalvardım eşime dr.lara bu anı hatırlamayayım beni bayıltın kesin diye ama dr.onay vermedi.o kadar saat sonra doğdu kızım. ölüme doğurdum kızımı...bakamadım göremedim.babası gördü çok tatlı minik bir bebekmiş.görsem ayrılamazdım. aslında bunları kimseye anlatmadım daha önce bu şekilde ama paşa doğum yaptı haberini alınca dayanamadım daha fazla .paşayla aynı topikteydik.ben de ocak annesi olacaktım.ocak annelerinin ilk annesi ben oldum ama melek annesi.Allah paşaya bebeğine sağlık versin.bir çok arkadaşım var şimdi doğumunu bekleyen Allah'ım sagsalim kucaklarına almayı nasip etsin.Allah isteyen kimsenin kucağını boş bırakmasın inşallah.hamd olsun Allah'a ki mutlu bir yuvam her zaman yanımda olan bir eşim ,ailem var.şimdi tek duam bu acıları unutturacak büyüklükte başka acılar görmemek.

hazanmus...hep görüyordum altta ismini..merak ediyordum seni ve hissediyordum böle acı bir hikayen olduğunu..

ne denir ki..sen bizleri biliyorsundur hemen hemen heppimizin kayıbı var..senle aynı duygular...
peki patoloji yapıldı mı? ölm nedeni belli mi bebeğin..
hani demişsinya usg de doktorun yüzü değişti..benimki de değişmişti..
ama bebeğin kalp atışlarını duyuyordum derin bir ohhh çekiyordum sanki gerisinin önemi yoktu,kaybetmeyecaktim..
ama rahim ağzı tamamen açılmış ve bebek doğum yoluna girmiş ben onu canlıda kaybedebilirmişim demek..

hikayeni okuyunca cok etkilendim ben de ocak annesi olacaktım...
ama ocak 2013 te de kucağım boştu..bak 2014 ocak geldi daha hamile bile kalamadım..
inancımı da yitirmeye başladım zaten..

Umarım sen fazla beklemeden mucizene kavuşursun..
Allah böyle bir acıyı kimseye yasatmasın arkadaşım...

Hazanmus.... ayni aciyi yasayipta anlamamak, yüreğindeki acıyı anlamamak mümkünmu:KK43: başıniz sagolsun, rabbim tekrarını yasatmasin. dilerim hayırlısıyla hamile kalir ve sağlıkla kavusursunuz yavrunuza.. maalesef kisalma yasamissiniz ve bu yuzden ray olma ihtimali var. Kan pıhtılasma testinizide mutlaka yaptiriniz. bilmiyorum gitmiş oldugunuz doktor perinatalogmuydu. nacizane tavsiyem gebelik planlamadan once uzman bir perinataloga giderek testlerinizi, rahim filminizi cektiriniz.. rabbim tekrarini yasatmasin ve dediginiz gibi rabbim başka acilar yasatmasin..

Mmery... canm inancımi kaybettim deme lütfen. canm benim rabbim hayırlısıyla verecek. umutsuzluga kapilmak yok, Allahın izniyle vereceksin bize hamile oldugunun haberini ve o listede hep birlikte gun sayacagiz:)) bidaha olumsuz düşünmek yokkk.. dualarimdasin hep..

hazanmus...hep görüyordum altta ismini..merak ediyordum seni ve hissediyordum böle acı bir hikayen olduğunu..

ne denir ki..sen bizleri biliyorsundur hemen hemen heppimizin kayıbı var..senle aynı duygular...
peki patoloji yapıldı mı? ölm nedeni belli mi bebeğin..
hani demişsinya usg de doktorun yüzü değişti..benimki de değişmişti..
ama bebeğin kalp atışlarını duyuyordum derin bir ohhh çekiyordum sanki gerisinin önemi yoktu,kaybetmeyecaktim..
ama rahim ağzı tamamen açılmış ve bebek doğum yoluna girmiş ben onu canlıda kaybedebilirmişim demek..

hikayeni okuyunca cok etkilendim ben de ocak annesi olacaktım...
ama ocak 2013 te de kucağım boştu..bak 2014 ocak geldi daha hamile bile kalamadım..
inancımı da yitirmeye başladım zaten..

Umarım sen fazla beklemeden mucizene kavuşursun..
Allah böyle bir acıyı kimseye yasatmasın arkadaşım...

Bebegin esine patoloji yapildi sadece ama normal dendi. bebege otopsi yaptirmadik malesef.esim pek konusamadi bu meseleyi benimle ama sonradan ogrendigim kadariyla benimle ilgilenmekten bebekle ilgili bu islemleri yaptiramamis . yani bu sansimiz kaybettik. indirekt coombs testiyle ona bagli olmadigi da ogelrenildi. simdi en buyuk korkum bu sefer melegimin kardesinin gelmemesi.cok korkuyorum zamanim azaliyor diye .

Hazanmus.... ayni aciyi yasayipta anlamamak, yüreğindeki acıyı anlamamak mümkünmu:KK43: başıniz sagolsun, rabbim tekrarını yasatmasin. dilerim hayırlısıyla hamile kalir ve sağlıkla kavusursunuz yavrunuza.. maalesef kisalma yasamissiniz ve bu yuzden ray olma ihtimali var. Kan pıhtılasma testinizide mutlaka yaptiriniz. bilmiyorum gitmiş oldugunuz doktor perinatalogmuydu. nacizane tavsiyem gebelik planlamadan once uzman bir perinataloga giderek testlerinizi, rahim filminizi cektiriniz.. rabbim tekrarini yasatmasin ve dediginiz gibi rabbim başka acilar yasatmasin..

Normalde gittigim dr.um perinatolog degildi ama ayrintili usgyi perinatolog yapmisti.dr.um sagolsun her ihtimali bize soyledi yapilmasi gereken testleri sirasiyla yazdi ama ozelde cok tutacagini bu sebeple capaya ya da kanuni sultan suleymana gidebilecegimiz soyledi.capadan randevu alamadik.kanuuni sultan suleymandan hasan cemal ark diye bir yard.doc.tan pazartesi icin randevu alabildik.simdi hikayemi ona anlaticm ve bizden testleri istemesini bekleycm. sonrasinda insallah hamile kalabilirim de bir de iyi bir perinatolog bukabilirm diye dusunuyorum. en azindan su islemler baslasydi biraz acimi hafifletebilirdim kosturmacayla.

Meryemusem arkadaşım..Allah yardımcın olsun.İnşallah serklajı atlattıktan sonrası daha kolay geçecek.Su gibi akıp geçsin günlerin..

Başın sağolsun arkadaşım.Allah sabır versin.Çok zor..Burada hemen hemen hepimiz benzer acılar yaşadık..Tarifsiz..Birbirimize destek oluyoruz.Allah hepimizin yardımcısı olsun..

Bu zorlu yolculuktan sonra bebegin artik cook yakin sana...insallah saglikli bir sekilde bebegin gelecek en kisa zamanda kollarina...hep mutlu olun bu yasadiginiz son zorluk olsun insallah...dualarim yaramaz oglunla...
merhaba paşam rumuzlu kişi ile 2 yıl önce konuşmuştuk telefonda.bi yasin okutma olayı için bebeğimi olacak ben biraz okudum ama tam anlamadım.

Canım hiçbir zaman kucağımıza almadıkça kaygılar bitmeyecek. Oradaki dr ne ölçüm yaptır kıyaslama açısından kısalacak mı diye. Böylece kendinde rahatlarsın belki...

Çok üzüldüm gözlerim doldu. Malesef ben de 2 tane 8 haftalık bir de 25 haftalık kaybettim bebeğimi. :KK43:( Allah yardımcın olsun. Bazı dr ler test yapmasa da düşüğü varsa hastaya tedbiren coraspn veriyor. 2. de keşke verseymiş dr n:KK43:( Bana sanki pıhtılaşma problemin var gibi geldi. Tüm testlerini yaptır arkadaşım. Pıhtılaşma testi çok fazla. Her dr de her şeyi istemiyor. bu yazdığın dr ye gidip testleri yazınca tüm testlerini dosyala. İmkanın varsa arda beye gidip göster. Paşam da devlette yaptırdı pek sorun çıkmadı sonra arda bey yeni testler istedi onda çıktı. Yani eksik olabilir istenenler. çOK CİDDİ pıhtılaşma üzerinde dur. En belirgin özelliği ileri hafta kalp durması erken düşük. pıhtılaşma topiği de var oraya yazdın mı belki oradan da fikir verirler. Çok üzüldüm...

Mery canım üzülmeni anlıyorum lütfen bana kızma ben biraz realistim. Bekleme bence hemen aşılama tüp ne ise yaptır yıllar geçiyor rezerv azalıyor. Daha önce doğal kaldın ama malesef yıllar aleyhimize. onca sağlık sigortası ödüyorsun hemen başlaki yeni döneme kaymasın:))

Kizlar istanbulda hastane ariyorum biliyosunuz,tavsiye uzerine kucukcekmece tarafinda kanuni sultan suleyman hastanesinden randevu aldim,sanirim yikilan yenimahalle kadin dogumun personeliymis ama tam bilmiyorum,temiz ozel gibiymis ve doktorlarida uzmanmis,bide ozel bi doktorla gorusucez capada prof. Mus bi kez muayenehanesinden randevu alinca,capada takip ediyomus.. Onunla goruscez.. Hayirlisi Allahtan.. Ben ozelden yana degilim,pek guvenemiyorum,hem cok pahali hem yeterli tecrube ve donanimi olmuyo.. Yani bana oyle geliyo :KK43:[/QUOT

Bence özel devlet ayrımından ziyade hastanede çalışan dr leri araştırmak lazım. Büyük oğlumda ben de zeynep kamilde 4 cm açıkla 29 artı 4 te yattım. O açıklığa rağmen doğurtmadılar. Tabi komfor çok kötü. 20 kişi vardı odada yoğun bakımda. Ama ben dr lerin yaptıklarını beğendim. Ama özeldeki psikolojiden anlama filan görmedim pat diye söyleyivermişlerdi . Ama zorda kalsam imkan olmasa değerlendiridim. Ben şimdi herkese önceden özel sağlık sigortası öneriyorum durumları varsa. O zaman hem iyi dr hem ilgi hem de maddi konular daha rahat oluyor...

Başın sağolsun arkadaşım bu acıları hepimiz yaşadık benimde 2 tane kayıbım var senin bebeğinin kalbi durmuş bu ray anlamak için rahim ağzı açılması gerekir senin bebeğin anne karnında ölmüş onun için DR neden öldüğünü araştır ALLAH hepimizin yardımcısı olsun :KK5::KK5::KK5:

X