Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Kizlar persembe arda beye gittim.
14+1 dik. Ra uzunlugu 4cm cikinca dikise gerek yok dedi moralim bozuldu. Oda 2 hafta yokmus insallah bir sorun cikmaz kasilmalarim oluyor burda doktora gittim. İdrar yolu enfeksiyonu olabilir diye antibiyotik ve vajinal fitil verdi.
Kizlar bu kasigimdaki sizlamalar alttan ozellikle sizlamalar kasilmami oluyor. Kasilmalari onlemek icin ilac yok mu bu haftalarda nildilati kullanamazmiyiz. Dikis atmadi diyede stresteyim. Cok cnm sikkin...

Canım maşallah ray boyun çok güzel. inşallah sonuna kadar hep böyle gider benimde alt kısımda sızlamalar oluyordu canım. Dr akıntı yoksa sorundeğil normal dedi. Fakat benimde için hiç rahat etmiyordu sık sık idrar tahlili yapıyordum. Canım sen iyi düşün iyi olacak inan bende 15. Hafta bittiğinde dikişim atıldı. Sen gönlünü ferah tut. Allah'ın izniyle belkide dikiş atmadan hıdenisco gîbi ve şimdi niki hatırlayamadım Arda beyim hastası ikinci bebeğinde oda dikişsiz sônuna kadar gideceksin canım.

Allah hayirli evlat etsin Paşam :) seninle 7. zayiflama grupunda tanistik. cektigin sikintilari biliyorum. insanların sözlerinin seni ne kadar yaraladigini.. ama geçti bak. Allah çok güzel bi hediye gönderdi sana. yasanan sikintilarinin da karsiligini fazlasıyla verecektir Merhamet Sahibi :) ben kilo vermedim üstüne aldim. ben de simdi hamileyim. inşaallah saglikla kucagima alirim ben de. ben de bir oğlumu doğuma iki gün kala kaybettim. inşaallah bu bebeğim hayirli saglikli erkek çocuk olur . lütfen dua et, korkuyorum :KK16::KK16::KK16:

canım allah şükür 13 sen sonra kavuştum küçük adamıma:KK16::KK16:allahım herkeze bu güzel duyguyu nasip etsin işşallah :KK16::KK16:

burçimbebem strese gerek yoyk arda bey dediyse sorun yoktur bebem adam benle çok ugraştı sen biliyorsun allahım evladının acısını sana göstermesin işşallah bu arada agrılar normal rahim genişliyor canım :KK19::KK19:

Sibel sen kasilma icin ne kullandin bide ne zaman basladin... Bu haftalarda magnezyummu bisey kullaniyorlarmis nildilat en erken ne zaman baslanir acaba

canım inan nidilatı falan bilmiyorum arkadaşlar daha detaylı bilgi verir...magnezyumda kullanmıyorum yaşadığım şey kasılmamıydı inan onuda bilmiyorum sadece dinlendim ve bol bol su içtim 2 gün kadar ağrı hissetmştim geçti çok şükür...inşallah seninde geçer bir an evvelll

eğer bi imtihan yasayacaksaniz, ve ömrün vadesi dolmussa ne kadar dikkatli olursan ol yasiyosun. Allah göstermesin. ben 6 binde bir olan kordon dugumlenmesi sebebiyle kaybettim bebegimi. doğduğunda anlasildi. boynuna dolanma hadisesi değil, bildiğiniz düğüm gibi olmuş kordonu, öyle olunca da besin ve başka şeyler ulasmadi :KK43:( bunu ultrason da görmenin imkani yok bu arada. boyuna dolanan gozukebilir. zaten öyle olunca sezaryene aliyolar ama ben cuma gittim saglikliydi. pazartesi kalp atisi gorunmedi. çarşamba ise son gunumdu

Çok üzüldüm arkadaşım,başın sağolsun,senin yapacağın hiçbirşey yokmuş.Kordon düğümlenmesi kaderden başka bir şey değil.Rabbim bu evledına bütin güzellikleri nasip eder inşallah.Ben inanıyorum herşey çok güzel olacak

Kızlar sizlere çok teşekkür ederim.Doğum yapmış olmanıza rağmen burayı bırakmıyorsunız.Herkese umut oluyorsunuz.

Son düzenleme:
Sibel sen kasilma icin ne kullandin bide ne zaman basladin... Bu haftalarda magnezyummu bisey kullaniyorlarmis nildilat en erken ne zaman baslanir acaba

Arda bey bana bu haftalarda endol fitil veriyordu canım. Ama Dr sormadan kullanma her hastasına vermeyin olabilir. Beni çok rahatlatıyordu. Bence mesaj yaz whatsap at. Ne kullanayım endol kullanabilirmiyim diye belirt. kesinlikle dönüyor. Sorun olduğuna hiç sekreterleri filan arama canım. Kendini tanıtan haftanı az da olsa geçmiş öykünü anlatan bir mesaj çek canım. Ben bunu 29. Haftadan sonra cesaret edebildim. Geç de olsa müsaid olduğunda kısa ama rahatlatsn cevaplar veriyordu.

Son düzenleme:
Kızlar sizlere çok teşekkür ederim.Doğum yapmış olmanıza rağmen burayı bırakmıyorsunız.Herkese umut oluyorsunuz.

Canım teşekkür ederim. :KK54:Burası bayrak yarışı aslında. Bence artık yavaş yavaş ayrılma zamanımda geldi. Çünkü zaman öyle birşey ki yaşarken asla unutamam dediğin şeyleri unutturuyor. Bende birçok şeyi yaşadım ama hangi haftada olduğunu karıştırıyorum artık.
Sen çok güzel ve yerinde paylaşımlar yapıyorsun. Lütfen elin değdiler bilğilerin taze iken doğumdan sonrada bir süre burayı bırakmamaya çalış :KK16:

canım allah şükür 13 sen sonra kavuştum küçük adamıma:KK16::KK16:allahım herkeze bu güzel duyguyu nasip etsin işşallah :KK16::KK16:

burçimbebem strese gerek yoyk arda bey dediyse sorun yoktur bebem adam benle çok ugraştı sen biliyorsun allahım evladının acısını sana göstermesin işşallah bu arada agrılar normal rahim genişliyor canım :KK19::KK19:

amin insaAllah canim

Çok üzüldüm arkadaşım,başın sağolsun,senin yapacağın hiçbirşey yokmuş.Kordon düğümlenmesi kaderden başka bir şey değil.Rabbim bu evledına bütin güzellikleri nasip eder inşallah.Ben inanıyorum herşey çok güzel olacak

Çok tesekkur ederim. Allah razi olsun. İnsaAllah sen de bebeğini saglikla kucagina alirsin ve hayirli evlat olur. Duan mutlu etti sabah sabah :)

Kizlar persembe arda beye gittim.
14+1 dik. Ra uzunlugu 4cm cikinca dikise gerek yok dedi moralim bozuldu. Oda 2 hafta yokmus insallah bir sorun cikmaz kasilmalarim oluyor burda doktora gittim. İdrar yolu enfeksiyonu olabilir diye antibiyotik ve vajinal fitil verdi.
Kizlar bu kasigimdaki sizlamalar alttan ozellikle sizlamalar kasilmami oluyor. Kasilmalari onlemek icin ilac yok mu bu haftalarda nildilati kullanamazmiyiz. Dikis atmadi diyede stresteyim. Cok cnm sikkin...

Ben bacaklarimi yukari doğru çekemiyordum canm aciyordu. Nidilata bildigim en erken başlayan 17 de başlıyor. Ayaklarinin altina sicak su koy bide . belki tamamen usutmeye bağlı sizlmalrdir. Bnm bi kere oldu bu yöntemle geçti o günden beri sicak tutmaya calisiyorum ayaklarimi. Geçmiş olsun cnm.

Nexus4

Kizlar cok tesekkur ederim ilginize kasilma suan icin yok gibi azaldi. Ama ara ara sizlama oluyor. Arda bey beni 17+1 de gorecek. O zaman nildilati istiycem. İnsallah o zamana kadar bisey olmaz. Dikissiz tamamlarmiyim bilmiyorum 28 hafta olsam cok sevinicem. Kizimi sevemiyorum alismaktan baglanmaktan korkuyorum.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Allah yardımcın olsun:KK43:( İnşallah sıkıntı olmaz crp n inşallah düşer benim de sızıntım olmuştu 15 haftalıkken serklajdan bir hafta sonra. Antibiyotik kullandım damar yolundan hastaneye yat bu süreçte dr m beni eve göndermemişti... Facedeki arkadaşlara derim. Ama geçen yazmayı unutmuşum gerçek isimle hesapla faceye yazılmasını istiyor çoğu arkadaş sorun oluyor diğer türlü.

Açılmamı kısalma mı olmuş? Yat hep arkadaşım...

Annemin yanındaydım Cvp yazamadım, açılma olmadı kısalma olmuş ,serklejdan sonra sıvı geldi. Crp 30 dü çıkarken dün gittim 17ye düşmüş .ama akıntı gibi çok az sıvım geliyor ,bebeğin suyunda azalmış bir hafta sonra tekrar gideceğim kontrole.bu arada ben çıktım hemşireyim kendim ,eşimde sağlıkçı onun için çıktık tedavimizi kendimiz yapıyoruz, Dr umuzada ulaşmada sıkıntımız YÖK .seninde sıvı geliyormuş herhalde .bebeğin sıvısı azalmışmıydı".benim face adım özlem belen Yılmaz Ama göremezlerse ben gruba talep göndereyim adı ne ise.

Son düzenleme:
Benim bildiğim suyu sızan ve sonradan kese kendini tamir eden Chnb var. Şimdi oğlu 1,5 yaşında. Sen sakın kalkma hep yat canım bol sıvı al. Peki hala crp için antibiyotik kullanıyormusın. Aslındanu süreçde suyun sızarken hastanede olsan daha iyi. I'leri haftada acil dikiş atılmış biri de benim canım. büyük oğlumda 25. Haftada ayağı doğum kanalında iken itilip dikildi. Sürekli kasılmam olduğu için 7 hafta hiç ayağa kalkmadan hastanede yatarak 32. Haftada doğdu. Allah'ın izniyle seninde bebeğin duracak annesi Sen sakin ol Wc dahil ayağa kalk ama canım. Allah yar ve yardımcınız olsun.

Antibiyotik kullanıyorumi günde 3defa iğnem var ,nidalat ve protestanda kullanıyorum ,wc için mecbur kalkıyorum yattığım yerde boşaltamıyorum .sızıntım şu şekilde oluyor benim sanki içeride birikiyorsa ben wc için kalkınca akıyor .ama az miktarda günde bir iki defa.bu arada suyu azaldığından sanırım hareketleri çok yavaşladı .benmde Dr dediğine göre kese dışarı çıkmış itekleyip öyle dikiş atmış.inan hep aklımda soru işaretleri

Son düzenleme:
canım inşallah bir şey olmaz crp yi kontrol altına alırlarsa sızmada durur seni niye hemen taburcu ettiler ki

Crp düştü çok şükür ben hemşireyim onun için çıkmama izin verdi doktorum.sızma bir haftadır var nerdeyse ,bebeğimin sıvısı azalmış bir hafta da ancak toparlayabilir dedi dr

Son düzenleme:
canım burada kelebek 41 diye bir arkadaş vardı 24. haftasında suları gelmişti ve dikişe de uygun değildi.3.5 cm açıklığı vardı.En son 38. haftalara kadar dayandı açıklığı 6.5 cm le doğuma girdi ve hemen doğuramadı,kesesi sonradan kendini tamir etmiş ve kalan su bebek için yeterliymiş Arada bir ilk sayfaları okuyup moral buluyorum(54. sayfaya bak istersen)benim de 22. haftadan beri rahim ağzı yetmezliğim var.30. haftamdan beri 2 cm rahim açıklıklığıyla idare ediyorum.kesem her an patlayabilir.Bombe yapmış.Nidilatlarla durduruyoruz doğumu.Şu an açıklık ne kadar onu da bilmiyorum.
Bu arada eğer istanbuldaysan bu işte deneyimli birçok doktor var.Burada kızlar sana yardım edecektir.Malesef benim bu duruma gelmemde doktor hatası bayağa bir etkili oldu.Durumum erkenden farkedilemedi.

Çok geçmiş olsun canm .şu anda istanbulda değilim ama 5sene ist hemşirelik yaptım.benm kasılma ağrım falan yok sıvım azaldı halada az şekilde geliyor,kesenin iyileşmesi bazen ayları buluyormuş :KK43:

Antibiyotik kullanıyorumi günde 3defa iğnem var ,nidalat ve protestanda kullanıyorum ,wc için mecbur kalkıyorum yattığım yerde boşaltamıyorum .sızıntım şu şekilde oluyor benim sanki içeride birikiyorsa ben wc için kalkınca akıyor .ama az miktarda günde bir iki defa.bu arada suyu azaldığından sanırım hareketleri çok yavaşladı .benmde Dr dediğine göre kese dışarı çıkmış itekleyip öyle dikiş atmış.inan hep aklımda soru işaretleri

Sen elinden gelen herşeyi yapıyorsun.
küçük oğlum 20. Haftada ray boyu sıfıra indiğinde sadece dikiş tuttuğunda bende yapılacak birşey yok Allah'a sığındım hep. Sağ olsun bana Chnb hatırlattı hemen tefriciye başladık. Ben çok inandım bebeğime rabbimîn hikmetine dualarla 1 ay sonra 1,5 çıkmıştı. Hamd olsun hep dua ile 35 kadar bekledi.
Rabbim yar ve yardımcın Olsun canım

Kizlar cok tesekkur ederim ilginize kasilma suan icin yok gibi azaldi. Ama ara ara sizlama oluyor. Arda bey beni 17+1 de gorecek. O zaman nildilati istiycem. İnsallah o zamana kadar bisey olmaz. Dikissiz tamamlarmiyim bilmiyorum 28 hafta olsam cok sevinicem. Kizimi sevemiyorum alismaktan baglanmaktan korkuyorum.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Burçin canım Arda bey eve ve Nst sancı da görmüyorsa ezbere önlem amaçlı nidilat başlatmıyor. Bana 30. Haftaya kadar kasılma için endol fitil verdi. 28.Haftaki kontrolümde bu fitili kullanabiliyor olmak beni psikolojik olarak rahatlatıyordu şimdi kasılmam olunca hiçbirşey kullanamayacak olmak korkutuyor lütfen nidilat verin dedim. Oda Amerika'da 2011 yılında yapılan araştırmada kadılma yokken nidilat başlamak kasılmayı engellemiyor nidilat kadılma olunca rahatlatıyor bende bı ilacın hastane ortamında şok tedavide uygun görüyorum demişti. Bende hocam farzedin ben 2011 den önce geldim size diye çok ısrar ettim verdi fakat kullanmadım. 31+5 de bir saat içinde 5 dak bi düzenli çok kasıldım nişanım geldi ve hastaneye yattım orda 10 gün boyunca 4 saatte bir nidilat verildi son 3 gün Nst sancım çıkmıyordu.bfakat Suyum sızdı ve doğum oldu.
Arda bey malesef (malesef diyorum onlar bizleri psikolojik olarak rahatlattığından îçin)hemen dikiş atmıyor önce takip ediyor vede eve nidilat vermiyor.

Sen elinden gelen herşeyi yapıyorsun.
küçük oğlum 20. Haftada ray boyu sıfıra indiğinde sadece dikiş tuttuğunda bende yapılacak birşey yok Allah'a sığındım hep. Sağ olsun bana Chnb hatırlattı hemen tefriciye başladık. Ben çok inandım bebeğime rabbimîn hikmetine dualarla 1 ay sonra 1,5 çıkmıştı. Hamd olsun hep dua ile 35 kadar bekledi.
Rabbim yar ve yardımcın Olsun canım

Benimde sadece dikiş tutuyor, rahim ağzı kapalı ağrı sancıda yok çok şükür ,şu kesemde kapanıp bebeğimizde suyu artar inşlh.ALLAH I'n yanında herşey kolay .sende face grubuna ekilmesin ,saatler geçmek bilmiyor bende üye olabilsem,konuşmaya okalar çok ihtiyacım varki

Son düzenleme:
Benimde sadece dikiş tutuyor, rahim ağzı kapalı ağrı sancıda yok çok şükür ,şu kesemde kapanıp bebeğimizde suyu artar inşlh.ALLAH I'n yanında herşey kolay .sende face grubuna ekilmesin ,saatler geçmek bilmiyor bende üye olabilsem,konuşmaya okalar çok ihtiyacım varki

Canım benim onaylama yetkim yok. Arkadaşa bildireyim.
Aşağıdaki şablon uyarıdır.

Meryusem
face grubumuzun gizliliği hakkında..
face grubumuz gizli gruptur. "paylaşımlar" gizli oldugu gibi "adıda" gizli..
grubun adının gizli olması: facede grubun adını aratsanızda bulamazsınız, bunu sadece uyeler görebilmekte. dolayısıyla size ekli olan arkadaslarınızın sosyal cevrenizin görmesi MUMKUN DEĞİL..
adı gizli olmasa adını buaraya yazarız, kişi bulur ve katılmak için kendi katılım talebinde bulunur..
dolayısıyla katılım için mutlak gruba uye bir kişinin sizi davetiyle, yonetici onayıyla olmakta..

ayrıca belirtmeliyimki lutfen sahte face hesaplarıyla katılım talebinde bulunmayınız, bizler kader arkadasları olarak butun samimiyetimizle ordayız..

Son düzenleme:

Özlem hangi şehirdesin canım. Yetkili arkadaş soruyor aynı isimden karışıklık olmadın diyor.

X