Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Sağına dön soluna dön uzan. Oynak bebişler hep aşağıda. O gün hastanede 29 hft.bir kadınla konuştum ona sordum aşağıya vuruyor mu diye evet ama 24-25ten sonra aşağıya vurmadı yukarı çıktı şimdi yanlara vuruyor dedi

Amin inşallah.hayalim 1 ay sonra annem gelecek benim de dogumum olacak.annemi kucağında bebeğimle görmek. Rüya gibi geliyor.ben anneme bakamadım diye üzülüyorum o benim yanımda kimse yok diye üzülüyor.Neyse ki sayılı gün geçecek inşallah sonra da gün olur devran döner,bugün bize yarın onlara..bu işler böyle yapacak birsey yok.

Seninkilerde bunlarla akraba demek ki bize gelirler yapamadığımı biliyorlar, eşim sağolsun elinden geleni yapıyor. Çay demliyor mesela biz dolduralım diyen yok, adam kendinden küçük kardeşine bile hizmet ediyor. Çay faslı bitince şunları da ben yıkayayım yok.
Zaten yemek getirme,çorba yaptım demek falan hak getire.
Bende diyorum dikişliyim yatmam gerek, psikolojim bozuldu morale ihtiyacım var diyorum. Yat yat diyorlar, beni veya bebeğin sağlığını sormak yerine cinsiyetini soruyorlar. Hareket ediyor mu diyorlar hayır size ne yani. Sağlıklı olmasını istemek varken cinsiyet sormak nedir?? Dediğin gibi hepimiz bir şekilde aynı şeyleri yaşıyoruz ama unutmam bu gunleri.

Başından riskli hamilelik geçmiş insanlar bile anlamıyor. Gerçekten tırnağın varsa başını kaşıyorsun. Benim üst katımda eltim ve görümcem var. Balkonda mangal yaptılar da kokan etten bir parça vermediler. Oğluma hamileyken nasıl üzülmüştüm. Ne kadar kötü kalpliler.
Bu seferde mide bulantısı olan dönemde çok zorlandım midemden ameliyatlıyım birde ne yesem çıkardım. Allah yardımcımız olsun hep dua edelim

İyi inşallah o haftaları görürüz ben en çok oğlumu kaybettiğim haftadan korkuyorum onu atlatırsam psikolojik olarak sanki birazcıkta olsa rahatlarım gibime geliyor. Sağ sol bazende sırt üstü uzanıyorum.

İnşallah bütün kalbimle dua ediyorum hepimiz hayallerimize kavuşalım❤ benim annemde uzakta gelemiyor diye üzülüyor bende diyorum inşallah seneye ramazan bayramında kucağımda bebeğimle gayet sağlıklı mutlu bir şekilde gideriz ve onlarda torunlarını görür,öper kucaklar. Allah ım inşallah

Acaba akrabalık var mi ki neyse ki onlar gelmiyorlar bir de onların boş konuşmalarıyla uğraşamam.en güzeli görüşmemek mesafe her zaman iyidir.cahillik mi dersin,dısüncesizlik mi insan ne diyeceğini de bilemiyor.kendi kızı uzakta yalnız diye dert yanıyordu benimki,doğumundan 6 ay önce annesinin evine attı kendini ki gebeliği risksiz gayet normaldi.onlar ana kuzusu biz patlican kabuğu çünkü ohh be içimi döktüm rahatladım.ama bunları kendilerine de söylicem zamanini bekliyorum

Evwt anneme sordum oda rahmin aşağıdadır dedi. Ben geçen hamileliğimde kiloluydum, 101 kiloydum. Hiç hatırlamıyorum karnımı, hareketleri falan. Oğlumu kaybettikten sonra da kilo aldım iyice. Mide küçültme ameliyatı oldum, 46 kilo verdim hamilelikle beraber şimdi 70 kiloyum. Bebeği erken hissettim, karnımın çıktığını görüyorum sağlıklı olsun yukarı çıksın bir an önce. Aşağıda olunca korkuttu yaramaz.

Merhaba Benimde dün kontrolüm vardı. Karından baktı serviks 1,8 cm dedi. Ciğer geliştirici iğnelerini yapalım her ihtimale karşı dedi. Benimde kasılmalarım çok fazla aşağı baskı yapıyor. Adalat verdi kullanmamıştım. Dün gece ilk defa aldım sanki az rahatladım. Hedef 32 dedi inş hepimiz görelim

Bunlar da gerçekten kötü kalpliymiş.yazik günah insanda merhamet olur biraz. Allah hepsinin gönlüne göre versin ne yapalım herkes aynı şansa sahip olamıyor işte.

Kesin uzaktanda olsa var bi bağlantı söyle söyle bende söylicem.
Eşim işi bıraktı yanımda kalmak için, onlar kaç kişiler birinin faydası yok.
Kendi kızlarının ki can bizim ki patlıcan zaten.
Bunlar geliyorlar yüzsüz yüzsüz soruyorlar ama daha biri canının çektiği bir şey varsa yapalım demedi.
Bizi bizden başkası anlamaz anlatmak iyi geliyor.
Bende yüzlerine vuracağım günü bekliyorum

Merhaba ,Kullanın verdiği ilaçları Dr boşuna vermiyor zaten. İnşallah 32 değil 37 leri görürsünüz, görürüz hepimiz. Yatın daha fazla kısalmaz belki.

Merhaba.kac haftaliktiniz.bunda adalat,nidicart türevi kullanmadım hiç.sordum şu an gerek yok dedi. öncekinde prepar kullanıyordum.acayip şekilde kalp çarpıntısı yapıyordu ama.bir o kadar da kasilmalarda etkili.

Bunlar da gerçekten kötü kalpliymiş.yazik günah insanda merhamet olur biraz. Allah hepsinin gönlüne göre versin ne yapalım herkes aynı şansa sahip olamıyor işte.
Merhamet yok malesef. Ama Allah büyüktür elbet sıraları gelir.

Yani zaten istemiyle herkes yapar diyorum bende.onemli olan birsey yapmaları da degil aslında o içtenlik gönülden sorma olsa gerisi önemli değil.bir şekilde oluyor.ben bayramdan bayrama gidersem giderim,görüşmem çünkü huzurumu bozamam canımı sıkamam. Görustugumde de rol yapmalarına dayanamıyorum,usturuplu şekilde lafımı söyler çekilirim Benden kıymetli değiller.

Evet istemekle herkes yapar, kendileri düşünmüyor. Ben genelde gitmiyorum pandemiden beri zaten gitmedim. Şimdide evdeyim malum. Onlar rahat bırakmıyor mecburiyetten yatmam bile batıyor onlara.
Lafı bende söylerim yüzlerine zaten bu yüzden de pek sevmezler. Onlara yalakalık yapmak lazım sürekli. Onuda ben yapamam.

Benim dikkat ettiğim bir kaç konu var. Özel şeyler değil ama listeliyorum buraya:

Bu arada bazı enfeksiyonlar sanırım dışarıdan kapılmiyor. Özel bölgenin ph dengesi bozulunca vücut yapıyor sanırım. O nedenle nereden kaptım acaba diye çok düşünüp, üzülmemek lazım.

Ben hep pamuklu iç çamaşırı kullanıyorum. Asla ıslak/akıntı bulaşmış camasirla durmuyorum. Günde en az 2 kez ic camasirimi değiştiriyorum. Ic camasirlarimi diğer giysilerden ayrı yikiyorum. Yumuşatıcı kullanmiyorum.

Fitilleri yerleştirmeden önce ve sonra ellerimi mutlaka yıkıyorum ve ellerimi kağıt havluya siliyorum. Banyo havlusunun üzerinde bakteri olabilir. Bazen yere düşüyor, eşim kaldiriyor yerine asıyor. Umursamiyor.

Bir de fark ettim ki idrar torbami tam boşaltamiyorum. O nedenle idrarımı yaptıktan sonra oturmaya devam ediyorum ve 5 saniye sonra yeniden ıkınıp kalanı boşaltiyorum.

Serklaj sonrasi ben de cok asagida, vajinamda hissediyordum. Sanki orami gidikliyor gibiydi, suyun dalgalanmasi gibi bir histi. Doktor normal demisti. Sonraki haftalarda da bebek yukari çiktikca kayboldu o hissiyat.

Sert hareketlerle peçete ile silmeyin kendinizi. Tampon yapar gibi, pıt pıt dokunarak kurulansaniz belki daha rahat edebilirsiniz. Elma sirkesini içecek misiniz? Yoksa orayı mi yikayacaksiniz?
Elma sirkesini wc de kullanmami önceki doktorum onermisti.abartmamak şartıyla tabi.elma sirkeli suyla bazen yıkamami söyledi.suya birkaç damla damlatip içmenin de bir zarari yok yapılabilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…