Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Mama vermiyorum, göğsüme yatırıp alıyorum kanguru yapar gibi. Omzuma alınca burnu kapanıyor. Ağlamıyor ama değişik bir ses çıkarıyor ve ayakları sürekli karnına doğru çekiyor
Dktora götür istersen o daha iyi tanı koyar burnu kapalıysa aç sürekli emmesini etkilemesin azıcık kilo aldı mı toparladı mı biraz

Dktora götür istersen o daha iyi tanı koyar burnu kapalıysa aç sürekli emmesini etkilemesin azıcık kilo aldı mı toparladı mı biraz
Burun spreyi verdi dr günlük 2 defa kullanıyoruz sıkıp içini çekiyorum.
Haftalık gramlarla takip ediliyor ay sonunda 1 kilo alması gerek dedi dr bakalım inşallah alır da biraz ele avuca gelir 🤲

Burun spreyi verdi dr günlük 2 defa kullanıyoruz sıkıp içini çekiyorum.
Haftalık gramlarla takip ediliyor ay sonunda 1 kilo alması gerek dedi dr bakalım inşallah alır da biraz ele avuca gelir 🤲
İnş canım benim açmazsa sprey markası verim ben çok çektşm tıkanıklıktan emmiyordu bile

Kızlar cuma günü Allah izin verirse sezeryan doğum yapacağım var mı tavsiyeleriniz?
Yanında sade neskafe olsun ayılınca içersin, ilk ayağa kalkınca ağrın olucak ama dik yürümeye çalış yürüdükçe geçecek ağrıların.
Bol bol dua et birde 🤲 Allah yardımcın olsun sağ salim kucağına alırsın inşallah. Bizi de haberdar et

Kızlar cuma günü Allah izin verirse sezeryan doğum yapacağım var mı tavsiyeleriniz?
Ayağa kalkış ilk gün zor oluyor ve ilk hafta dikişlerim aşırı ağrıdı. ben ilk gün yeterince kahve ve su içmedim çok ağrı oldu. tavsiyem çok sıvı tüket bir de bebek uyuyunca mutlaka uyumaya çalış. Hayırlı olsun 💐💐

Kolik olduğunu nasıl anlıyoruz? Bizim bebe de bacakları hep çekiyor kendine çok ufak diye omzuma koyup gazını alamıyorum 🤷🏻‍♀️ kendini sıktıkça üzülüyorum 😔
Benim bebekte bildiğin kolik bebek canım 😥 3 saati bulan emme krizleri ağlamalar sürekli ayaklarını çekiyor.. Sürekli emmek istiyor emiyor kusuyor bu bir kısır döngü gibi.. Emzik veriyoruz mecbur sakinleşiyor birde sallıyoruz ana kucağına yatırıp ama öyle zamanlar oluyor ki fayyda etmiyor sallamakta.. Göğüslerim de süt kalmıyor o kadar çok emmek istiyor ki aç değil halbuki çocuk benle temas kurmak istiyor diye düşünüyorum. Birde youtubeda kolik bebek sakinleştiren beyaz gürültüler var onları açıyoruz o zaman sakinleşiyor. Bugün artık dayanamadık otomatik sallanan ana kucağı alacağız elimizde sallaya sallaya mahvolduk kaö gündür. Bende cumartesi çocuk doktoru kontrolü var hepatit b 2.aşıyı olacak. Doktora soracağım gaz damlasını kullan derse alacağım.

X