Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Benim bebekte bildiğin kolik bebek canım 😥 3 saati bulan emme krizleri ağlamalar sürekli ayaklarını çekiyor.. Sürekli emmek istiyor emiyor kusuyor bu bir kısır döngü gibi.. Emzik veriyoruz mecbur sakinleşiyor birde sallıyoruz ana kucağına yatırıp ama öyle zamanlar oluyor ki fayyda etmiyor sallamakta.. Göğüslerim de süt kalmıyor o kadar çok emmek istiyor ki aç değil halbuki çocuk benle temas kurmak istiyor diye düşünüyorum. Birde youtubeda kolik bebek sakinleştiren beyaz gürültüler var onları açıyoruz o zaman sakinleşiyor. Bugün artık dayanamadık otomatik sallanan ana kucağı alacağız elimizde sallaya sallaya mahvolduk kaö gündür. Bende cumartesi çocuk doktoru kontrolü var hepatit b 2.aşıyı olacak. Doktora soracağım gaz damlasını kullan derse alacağım.
Allah yardımcın olsun seninde zor gerçekten 😔biz üzülüyoruz onlar nasıl acı çekiyor kim bilir😔
Bizim birde uyuz derdimiz var yine o kadar ilaç kullandık geçti sandık geçmemiş
Bebeğim böyle zorlanıyorken birde ona bulaşırsa Allah korusun ne yaparım bilmiyorum

Kız bebek ve ilk haftadan beri gazlı düşün biogia zinco relactaz sab simpleks nurse horvay bir tek metsil kalmıştı şimdi hiç birini kullanmıyorum biogia devam sadece ve en kötüsü doktorlar 6 ay bazen bşr sene diyor 😩
Canım biz de nurse harveyse geçtik ama hiç bişey fayda etmiyor ya yıldım gazdan

Benim bebekte bildiğin kolik bebek canım 😥 3 saati bulan emme krizleri ağlamalar sürekli ayaklarını çekiyor.. Sürekli emmek istiyor emiyor kusuyor bu bir kısır döngü gibi.. Emzik veriyoruz mecbur sakinleşiyor birde sallıyoruz ana kucağına yatırıp ama öyle zamanlar oluyor ki fayyda etmiyor sallamakta.. Göğüslerim de süt kalmıyor o kadar çok emmek istiyor ki aç değil halbuki çocuk benle temas kurmak istiyor diye düşünüyorum. Birde youtubeda kolik bebek sakinleştiren beyaz gürültüler var onları açıyoruz o zaman sakinleşiyor. Bugün artık dayanamadık otomatik sallanan ana kucağı alacağız elimizde sallaya sallaya mahvolduk kaö gündür. Bende cumartesi çocuk doktoru kontrolü var hepatit b 2.aşıyı olacak. Doktora soracağım gaz damlasını kullan derse alacağım.
Bizimki de kolik. Ağlamıyor ama ıkınıyor benimki gazdan, huzursuz, uyku düzensiz, sürekli emmek istiyor🙄 1 haftadır da kaka yapamadı fitille yaptırdık 😞

Bizimki de kolik. Ağlamıyor ama ıkınıyor benimki gazdan, huzursuz, uyku düzensiz, sürekli emmek istiyor🙄 1 haftadır da kaka yapamadı fitille yaptırdık 😞
Bugün bizim de doktor kontrolümüz vardı. Gazı yok ama karın ağrısı şişliği var huzursuzluğu bu yüzden dedi. Tam bir kolik bebek 3 ay canınıza okuyacak belli dedi doktor. 3ay sonra düzelir dedi birde reflüsü var emdikçe kusuyor ilaç verdi 3 tane birde fitil verdi çok ağlarsa yarıım fitil koyun dedi. Henüz çok kilo da almamış inşallah alır ama internette hep şuna denk geldim kolik bebeklerin kilo alımında problem muhakkak oluyormuş. Bizimde doğduktan bu yana 1 ayda 750-800gram kadar ancak almış dr her ne kadar normal dese de benim için az geldi 😓

Merhabalar uzun zamandır girememiştim. 1 aylık olduk iki üç gündüz bizim de ıkınıyor uykuya dalamıyor memede uyuyor beş dk sonra uyanıyor.
Merhaba acaba sağlıklı bir doğum yaptınız mı? Ben de 24 haftalığım be 25 mm ölçtü doktor
Benim 19. Haftada 25 mmdi ölçen doktor serklaj gerekli görmemişti, 23. Haftada acil serklaj oldum çok şükür sağlıkla kavuştuk

Hayırlı geceler
Bir zamanlar sık sık aktif olduğum sayfaya bir bakayım dedim..
doğum yapan arkadaşlar sağ salim büyüsün bebeleriniz, hamile olanlar r sizlerde inşallah vaktinde kucaklarınjza alırsınız kuzularınızı
Benim oğluşum 5 ay 10 günlük oldu bile ❤️

Peki serklaji kısalma olmadan yapıyor mu doktorlar yoksa kisalmayi mi bekliyorlar
Eğer daha önceki hamileliğinde böyle bir durum yaşandıysa önlem amaçlı yapıyorlar serklaj mesela ben bu yüzden bebeğimi kaybettim bir sonraki hamileliğimde 12. Hafta gibi serklaj yapılacak ilk hamileliğinse veya daha önce böyle bir durum yaşanmadıysa ancak kısalma olursa yaparlar

Merhabalaar, ben burda eskilerden hamiştim çok ağır geçirmistim bu hastaligi, sukur ki 4. Gebeligim de kizima sağ salim kavuştum. Bugün bi mucize gerçekleşti ve pozitifi gördüm henuz bebegim 17 aylik nasil gecer ne yapariz bilmiyorum ama umarim sonun da sağlikla kavuşuruz. Tüm hamilelere Allahtan kolaylik diliyorum 🍀

Merhabalaar, ben burda eskilerden hamiştim çok ağır geçirmistim bu hastaligi, sukur ki 4. Gebeligim de kizima sağ salim kavuştum. Bugün bi mucize gerçekleşti ve pozitifi gördüm henuz bebegim 17 aylik nasil gecer ne yapariz bilmiyorum ama umarim sonun da sağlikla kavuşuruz. Tüm hamilelere Allahtan kolaylik diliyorum 🍀
Hayırlı olsun Allah kolaylıkla geçirmeyi nasip etsin gelişmeleri yazarsanız takip ederiz 🍀

Sosyal medya detoksuna girdim de biraz 🤭 inşallah yatmam cok zor çok umutlu degilim ama nasip
Belli olmaz artık tecrübelerin var hangi ağrı neyin nedir diye. Allah yardımcın olsun nasipte varsa bir şekilde kucağına alırsın bunuda biliyorsun.

Merhaba arkadaşlar 25 haftadayım 29mm çıktı daha önce sorun yoktu hiç, daha da azalırsa diye çok korkuyorum 😣
İnşallah azalma olmaz bol bol istirahat et. Serklajın yoksa dahha dikkatli ol, benim serklajım yoktu yattım sürekli. Çok şükür bebeğimi kucağıma aldım zamanında doğdu. Benim de bu arada 26.haftada önce 25mm sonra 28mm çıkmıştı.

X