Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Günaydın benim daha küçük ciğer geliştirici hakkında bir bilgim yok. Prolutonu kaçıncı haftaya kadar yaptırdınız bu hafta doktorumuz prolutonu bırakmamı söyledi siz ne zaman bıraktınız?
Prolutani daha biraktirmadi dr um. 30.hafta bittiginde kontrolde bakalim ne diyecek. Sanirim 32.haftaya dek devam ettirecek. Daha uzun kullanani duymadim hic

Güzel Anneler anne adayları her ne kadar hatırlamak istemesem de bu forma borçlu hissediyorum kendimi ,binlerce sayfayi sabahlara dek kah umutlanarak kah karamsarlasarak bir elim karnimda dualar ederek okudum. 19 haftada serklaj Oldum Dr un yüzde on şans veriyorum bu bebeğin karnında durmasını dediği bebek şu an bir yaşında yanımda mışıl mışıl uyuyor çok şükür. Hamileligim sadece yatarak 35. Haftaya kadar sürdü. Ciğer geliştirici iğne olduğu için on gün kaldık kuvozde Rabbim sizlere de nasip etsin sabırlar versin çok zor yaşayan bilir. Hamileliği gayet rahat geçen arkadaşım skildim erken doğsun diyordu orada bir kaşık suda boğmak istedim onu ben wc ye bile acele gelip gidiyordum sürekli yatıyordum yine de vaktinde gelsin diye dualar ediyordum. Sormak İstediğiniz birsey olursa elimden geldiğince yazarım

Bende sezeryanla dogum yaptim 1 ay olacak. 6 ay koruncaksin dedi doktorum 6 ay sonra Allah izin verirse yeniden hamile kalmak istiyorum cunku yasim 34 e gelicek dogum.kontrol hapiyla korunmak dogrumu ki ne zmn birakmak gerekli ilaci.
Canım başın Sağolsun, doktor bizede 6 ay Demişti biz 1 yıl korunalım dedik, inşaallah korunmayı bıraktığı an hamile kalırsın ,

Kızlar iyi geceler , bende haftaya doktora gideceğim, bakalım ne zaman Dikiş atacak? Doktorum bana her hafta pruloton iğne verdi yalnız bende bu iğne vurulduktan bir gün sonra şişlik kaşınma ve o bölgede ateş yapıyor, sizdede böyle bir sorun var mı ? Bu arada iğne gerçekten faydalı geçenki gebeliğimde bende rahim bölgesinde kasılma çok olurdu ama ben onu rahim büyüyor diye algıladığımdan söylememiştim kimseye, rahim kasılmalrım neredeyse hiç yok inşaallah olmazda

Prolutani daha biraktirmadi dr um. 30.hafta bittiginde kontrolde bakalim ne diyecek. Sanirim 32.haftaya dek devam ettirecek. Daha uzun kullanani duymadim hic
Benim erken mi bıraktırıyor bi yandan iğne bitti diye seviniyorum bi yandan da korkuyorum

Kızlar iyi geceler , bende haftaya doktora gideceğim, bakalım ne zaman Dikiş atacak? Doktorum bana her hafta pruloton iğne verdi yalnız bende bu iğne vurulduktan bir gün sonra şişlik kaşınma ve o bölgede ateş yapıyor, sizdede böyle bir sorun var mı ? Bu arada iğne gerçekten faydalı geçenki gebeliğimde bende rahim bölgesinde kasılma çok olurdu ama ben onu rahim büyüyor diye algıladığımdan söylememiştim kimseye, rahim kasılmalrım neredeyse hiç yok inşaallah olmazda
Ay canm 23 haziran bnim dogum tarihimdi gecen yil simdi gorunce heyecanlandim nedenseeee :) 7 hazira da mecburi sezeryanla dogum yaptim ahh ahh

4 eylulde oglumu kaybettim ve yeni gebelik dusunuyorum gebelik oncesi kontrollerimi yaptirdim tahliller iyi cikti serklaj ve plesanta pravia totaldim ve kanamali bir gebelik gecirdim ve bu durumlar icin Gebelik oncesi birsey yapamayacaklarini gebelikte siki takip altinda tutacagini ve sıksık olcum yapilacagini soyledi ama icimde hala bi sikinti var bu durumlar icin gebelik oncesi ne gibi onlemler aldiniz ayni aciyi yasamaktan cok korkuyorum

4 eylulde oglumu kaybettim ve yeni gebelik dusunuyorum gebelik oncesi kontrollerimi yaptirdim tahliller iyi cikti serklaj ve plesanta pravia totaldim ve kanamali bir gebelik gecirdim ve bu durumlar icin Gebelik oncesi birsey yapamayacaklarini gebelikte siki takip altinda tutacagini ve sıksık olcum yapilacagini soyledi ama icimde hala bi sikinti var bu durumlar icin gebelik oncesi ne gibi onlemler aldiniz ayni aciyi yasamaktan cok korkuyorum
Oncelikle basiniz sagolsun. Allah sabir versin. Insallah tez vakitte hamile kalip saglikla kucagina alirsin. Bende bes aylik ikizlerimi kaybettim. Bende hemen hemen ayni sebeplerden sezaryan oldum. Durdurulamayan kanama malum. Simdi ikinci gebeligimi yasiyorum. Cok sukur bugunlere geldik.
Dogum sonrasinda genetik test istedi doktorum. Sonuc pozitif cikti. Hergun clexan kan sulandirici igne yapiyorum ve corasprin aliyorum. Cok sukur esikte kanamaya sebep vermeyecek bir yerde tutundu.
Her hamilelik ayni olmaz. Dr unun uygun gordugu vakitte yeniden denemen vakit kaybetmeni engeller. Benim gecen seferde serklajim vardi bu kezde yapildi. Gecen hamileligim cok sikintiliydi. Cok sukur bukez daha iyi. Tum bunlari umut olsun diye yaziyorum. Insanin yeniden baslamak icin en cok buna ihtiyaci var. sevgiler...

Cennet anneleri merhabalar :)
15 ekimde 20 haftalık oğlumu rahim ağzı yetmezliği yüzünden kaybetmiştim bugün doktoruma gittim simir testimi yaptırdım bir sonraki gebelik için kan vermemi önerdi kalsiyum eksikliği vardı bende 1 ay sonra folik asite başlıcam ,bugün doktorum bişey anlattı sizinle paylaşmak istedim 1 ay önce 22 haftalık ikiz bebek taşıyan bir kadın 3 mm açıkla ve hafif kanamayla başvurmuş acil serklaj yapılmış ve şuanda 26 haftaya gelmiş ve hep yatmış bende doktuma sordum hamile kaldığımda 13 haftada dikiş atıldığında bende sürekli yatçakmıyım dedim hayır 2 tane hastam var ve çalışıyorlar dedi ama genede ikinci defa aynı acıyı yaşamamak için yatarım diye düşünüyorum.bide hamilelikten sonra 4 cü ayda korunmayı bırakıcaz dedim ilk seferde hamile kalsam sakıncası olur mu dedim hayır olmaz dedi ,
bugün yaşadıklarım böle sizlerlede paylaşmak istedim inşallah herşey güzel olucak :)

Cennet anneleri merhabalar :)
15 ekimde 20 haftalık oğlumu rahim ağzı yetmezliği yüzünden kaybetmiştim bugün doktoruma gittim simir testimi yaptırdım bir sonraki gebelik için kan vermemi önerdi kalsiyum eksikliği vardı bende 1 ay sonra folik asite başlıcam ,bugün doktorum bişey anlattı sizinle paylaşmak istedim 1 ay önce 22 haftalık ikiz bebek taşıyan bir kadın 3 mm açıkla ve hafif kanamayla başvurmuş acil serklaj yapılmış ve şuanda 26 haftaya gelmiş ve hep yatmış bende doktuma sordum hamile kaldığımda 13 haftada dikiş atıldığında bende sürekli yatçakmıyım dedim hayır 2 tane hastam var ve çalışıyorlar dedi ama genede ikinci defa aynı acıyı yaşamamak için yatarım diye düşünüyorum.bide hamilelikten sonra 4 cü ayda korunmayı bırakıcaz dedim ilk seferde hamile kalsam sakıncası olur mu dedim hayır olmaz dedi ,
bugün yaşadıklarım böle sizlerlede paylaşmak istedim inşallah herşey güzel olucak :)
basin sag olsun canim gebelikte ayrica progestan tedavisini ihmal etme.

dr n dogru seyler soylemis oncesinde pek de bir sey yapilmiyor sayet bir takim testler baska kayiplar yiksa pihtilasma gibi testler pekyapilmiyir. saglikla hamile kalirsin insallah

canim prolutonu cogumuzun dr si 34 ya da 37 de kesti. sata nickli arkadasim bence kullan dr ne sorarak.

X