Rahim dinlendirme sürecinde olup transfer bekleyenler, gelin beraber bekleyelim.

blueaqua

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2015
1.648
1.572
Merhaba yaşım 38. 4 yıllık evliyim. İki yıl çocuk istemedik, hemen olur sanmıştık. İki sene önce kısa sürede hamile kaldım ama dokuzuncu haftada kaybettim. Bi daha hamile kalamayınca tüp bebeğe yöneldik. İlk özel bi hastanede tüp bebek denemesi yaptım. 3 tane embriyom oldu, iki tanesi taze transfer yapıldı tutmadı. Üçüncüsü denendi kimyasal gebelik oldu. Bahçeci umuta geçtik. Şimdi iki donuk embriyom var. Transfer için bu salgın günlerinin bitmesini ve merkezin açılmasını bekliyoruz. Evde olup işe gidemeyince kafayı dağıtacak fazla bişey de yok. Benim gibi olanlar gelin heyecanımızı beraber bastıralım. Deneyimlerimizi, duygularımızı, sorularımızı paylaşalım.
Transfer bekleyenler. İnşallah burdan olumlu sonuçlarımızı yazarız :
blueaqua blueaqua
LadyNurr LadyNurr
Nurov Nurov
Elifimm30 Elifimm30
medusares medusares
alplina alplina
ayse vera ayse vera
Varol Parol Mama Varol Parol Mama
D denizcern
7 78kova
G Gabriel_
Mor_cicek Mor_cicek
maldelmor maldelmor
S Smselie
N Naz29
Akcan9189 Akcan9189
B Blond11
Aslimuu93 Aslimuu93
S Sarikuzum
pawlover pawlover
E Es3424
TupBebekAnnesi2020 TupBebekAnnesi2020
E ezo888
L Lemoncake
0 06mucize
bbilgink bbilgink
filizzs filizzs
K Kaderella

Son düzenleme:
Ben varım 😇🖐🏻 Yoklama alıyosak burda yazalım 💙 beklemekteyiz 🥺 normalde 17 gün sonraki adetimle transfer için hazırlığa başlıycaktık .

Bende aynı durumdayım, martta histeroskopi oldum bu ay da transferim vardı ama malesef salgından dolayı yaptıramıyoruz rahim dinleniyo bu sürede ama en erken haziran dendi transfer için virüs de bizi buldu başımıza meteor düşmediği kaldı çocuğa engel ne varsa yaşıyoruz.

Bende aynı durumdayım, martta histeroskopi oldum bu ay da transferim vardı ama malesef salgından dolayı yaptıramıyoruz rahim dinleniyo bu sürede ama en erken haziran dendi transfer için virüs de bizi buldu başımıza meteor düşmediği kaldı çocuğa engel ne varsa yaşıyoruz.
Ahahhahahahah 😇😂 bunları anlatınca ya annemee nasıl abartıyor derler ilerde

LadyNurr LadyNurr Hoşgeldin canım. Hoşgeldin Nurov Nurov . Kızlar vardır bi hayır bunda da. Nurov Nurov canım bilmezmiyim o hissi. Bi yıldır bekliyordum. Arkadaşıma çok sıkıntı çektim, bu kadar sıkıntı yaşadıktan sonra gelecek o çocuğu istemiyorum, soğudum demiştim. Bazen aklıma geliyor, çok pişman oluyorum o lafıma.

Canım sen nerde tedavi oluyorsun, ilk denemen mi?

O neyki . Canımı yakan biz eşimin sperm sorunu öğrenmeden şuanda içimde gram bişey kalmayan biri . Beddua etti benim evimde eşime . Senin çocuğun olmasın kısır kalasın dedi . Ben bu insanla yüz yüze geliyorum birgün patlıyacakmışım gibi bunu diyende ailesinden biriydi . Ve hala saygılı davranıyorum kendime çok acıyorum aslında.

O neyki . Canımı yakan biz eşimin sperm sorunu öğrenmeden şuanda içimde gram bişey kalmayan biri . Beddua etti benim evimde eşime . Senin çocuğun olmasın kısır kalasın dedi . Ben bu insanla yüz yüze geliyorum birgün patlıyacakmışım gibi bunu diyende ailesinden biriydi . Ve hala saygılı davranıyorum kendime çok acıyorum aslında.
Ne kadar kötü bişey yaptığı. İnsanın böyle canını yakan biriyle hergün yüz yüze gelmesi çok zor bir durum. Çok daralıyorum bazen, o zaman diyorum ki canını sıkma beterin beteri var, ne dertleri var insanların. Bu seferde aklıma çok kötü şeyler geliyor, ya anneme babama bişey olursa ya eşime bişey olursa diye. Kötü şeyler düşündükçe insanın aklına daha da kötüleri geliyor. Ben de yapamıyorum ama galiba en sağlıklısı oluruna bırakabilmek.

bende varım burdayım. bende virüse takılanlar danım. ilk transferimi taze 2 tane embriyo konuldu ekimde negatif oldu.ardından ofis histereskopi ve rahime çizik atıldı aralıkta ikinci dondurulmuş 2 embriyo transferim oldu oda negatif hiç değer görmedim:KK43: dondurulmuş yumurtalarım var onların döllenmesini bekliyorum döllenir ise donmuş transferi olacak döllenmezse yeniden tüp bebek tedavisine başlayacağım.işte döllenme aşamasına gelmiştik virüs çıktı mayıs ta olursa olmazsa hazirana kalacak beklemedeyim..

çok büyük bir yanlış beddua etmemeliyiz ama işte helede yüz yüze bakılıyorsa allah sabır versin sana...

bende varım burdayım. bende virüse takılanlar danım. ilk transferimi taze 2 tane embriyo konuldu ekimde negatif oldu.ardından ofis histereskopi ve rahime çizik atıldı aralıkta ikinci dondurulmuş 2 embriyo transferim oldu oda negatif hiç değer görmedim:KK43: dondurulmuş yumurtalarım var onların döllenmesini bekliyorum döllenir ise donmuş transferi olacak döllenmezse yeniden tüp bebek tedavisine başlayacağım.işte döllenme aşamasına gelmiştik virüs çıktı mayıs ta olursa olmazsa hazirana kalacak beklemedeyim..
Elifimm30 Elifimm30 Canım hoşgeldin. Çok kişi salgına takıldık. Aslında ben opu oldum, salgın başladı, çok fazla beni etkilemedi sanırım ama evde boş kalınca çok sık aklıma geliyor nolucak diye. İşte daha iyi oyalıyorum kafayı. Yumurta dondurup ihtiyaç olunca dölleme ilk senden duydum çok ilginç geldi, neden böyle bi tedavi izlediler canım. Bu arada iki negatif denemenin acısını iyi bilirim. Rabbim bu mübarek günde dualarımızı kabul etsin, bundan sonraki ilk denemelerde bebeklerimize kavuşalım inşallah.

Kızlar Aralık ayındaki denememde bir topikte biraz vakit geçirmiştim. Nerdeyse herkes pozitif sonuç almıştı orda birbiriyle kader ortaklığı yapan. Belki birbirine destek olmak, dua etmek bu tedavide olumlu etki yapıyordur. Bugün mübarek kandil günü birbirimize dua edelim, inşallah bizde burdan tek tek pozitif sonuçlarımızı yazalım.

Elifimm30 Elifimm30 Canım hoşgeldin. Çok kişi salgına takıldık. Aslında ben opu oldum, salgın başladı, çok fazla beni etkilemedi sanırım ama evde boş kalınca çok sık aklıma geliyor nolucak diye. İşte daha iyi oyalıyorum kafayı. Yumurta dondurup ihtiyaç olunca dölleme ilk senden duydum çok ilginç geldi, neden böyle bi tedavi izlediler canım. Bu arada iki negatif denemenin acısını iyi bilirim. Rabbim bu mübarek günde dualarımızı kabul etsin, bundan sonraki ilk denemelerde bebeklerimize kavuşalım inşallah.
inş salgın geçecek hepimiz evladımıza kavuşuruz.. yumurta dondurulma aslında şöyle : benim eşim azosperm hastası şükür artık tek tük sperm çıkmaya başladı gene sperm tek tük çıkışı oldu toplam 13 taneydi ben tüp bebeğe başladım yumurtalarım toplandı ama döllenemedi spermler çözülünce ilerlemedi. eşimde o gün ameliyat olamazdı yumurtalarım kaldı bizde benim yumurtalarım çöpe gitmesini istemedik o yüzden dondurulmasını istedik o yüzden dondururdu

inş salgın geçecek hepimiz evladımıza kavuşuruz.. yumurta dondurulma aslında şöyle : benim eşim azosperm hastası şükür artık tek tük sperm çıkmaya başladı gene sperm tek tük çıkışı oldu toplam 13 taneydi ben tüp bebeğe başladım yumurtalarım toplandı ama döllenemedi spermler çözülünce ilerlemedi. eşimde o gün ameliyat olamazdı yumurtalarım kaldı bizde benim yumurtalarım çöpe gitmesini istemedik o yüzden dondurulmasını istedik o yüzden dondururdu
Anladım canım. Tedavinin gidişatıyla ilgili öyle bir yol izlemişler. En iyisini yapmışlar. Hiç kolay değil, o kadar iğne, yumurta toplama operasyonu. Umarım döllenirler ve bu sefer tutunurlar. Nerede tedavi görüyorsun?

Kızlar Aralık ayındaki denememde bir topikte biraz vakit geçirmiştim. Nerdeyse herkes pozitif sonuç almıştı orda birbiriyle kader ortaklığı yapan. Belki birbirine destek olmak, dua etmek bu tedavide olumlu etki yapıyordur. Bugün mübarek kandil günü birbirimize dua edelim, inşallah bizde burdan tek tek pozitif sonuçlarımızı yazalım.
inşlhh bende aralık topiğin birinde vardım sizi hatırlıyorum sanki..inş bu yaza biz damga vururuz evlatlarımızla:anneadayı:

Anladım canım. Tedavinin gidişatıyla ilgili öyle bir yol izlemişler. En iyisini yapmışlar. Hiç kolay değil, o kadar iğne, yumurta toplama operasyonu. Umarım döllenirler ve bu sefer tutunurlar. Nerede tedavi görüyorsun?
inşlh istanbul da medical park ta olacak inşlh

Sen başka birşeye canını sıkmıssındır canım .. herkezin bir derdi var . İçindekileri bazen tanımadın birikerini anlatmak seni rahatlatır .
Teli her aldığımda elime insanların çocuklarıyla alakalı sevinçlerini paylaşımlarını görüyorum yeni bir müjde yeni bir haber, doğum, doğum günü, cinsiyet, gebelik, onların sevinçlerine ben göz yaşı döküyorum

inşlhh bende aralık topiğin birinde vardım sizi hatırlıyorum sanki..inş bu yaza biz damga vururuz evlatlarımızla:anneadayı:
inşlh istanbul da medical park ta olacak inşlh
Doktorların duyarlıymış ondan merak ettim sordum. Bende istanbulda yaşıyorum. İlk Emseyde denemiştik olmadı. Ordaki doktorumu çok seviyordum ama başarı önemli. Canım senin adında bana tanıdık geldi. Altı ay önce takip etmeye başladım burayı, çalışırken çok sık giremiyordum ama ara ara geliyordum. Burdaki herkesin hakkını ödeyemem, çok destek oldular, çok soruma yanıt buldum, çok sakinleştirdiler, çok umut verdiler. Ne öğrendiysem burda öğrendim. Atel düştüğü yeri yakar. İnsanı ancak kendi gibi duyguları hissedenler anlayabiliyor.

X