Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

arkadaşlar bende 1 yıllık evliyim. çocuk sahibi olmak için tedavi görüyorum. geçen ayki tedavim hüsranla sonuçlandı. doktorum 2 ay daha ilaçlara devam edelim eğer olmazsa rahim filmi çekicez dedi. o kadar korkuyorum ki anlatamam. internette araştırdım bide burda yazılanları okudum dahada korktum. şimdi hep dua ediyorum inşallah olurda rahim filmine gerek kalmaz. olurda gerek kalırsa anestezi için doktorumu ikna edicem yok olmadı anestezi ile yapan bi doktor bulana kadar uğraşıcam.

ay arkadaşlar allahmı söyletti bilmem başlığa rahim kanseri yamışım ay allah korusun nerden çıktı bu ya? bide bu doktorlarının anestezi ile yaptıkları hastalar söylermisiniz hangi hastane bu bende ona giderim

canm korkma bende daha 3 gün önce çektirdim adet sancısı gibi oluyor sen sadace kendini sıkma rahat ol

Jülidecim bende senle aynı durumdayım bu ay doktorum istedi bakalım ben ne zaman cesaretimi toplayıp çektiricem..
Allah kolaylık versin canım.

keşki denildiği gibi kolay olsa allah sanada yardım etsin bi cesaret versin. çektirince kesin yaz. çok merak ediorum. benim her ay adet sancılarımda felaket oluo kendimi hep hastanede buluorum. eğer adet sancısı gibiyse onada dayanamam. yok ya anestezi şart.

canım bunun gerçekten çok gerekli olduğunu düşün

acı ama ne yapalım, bebişimiz olsun diye değil mi bunlar...

inşallah atlatırsın ben de çekindim acıdı ama kimi de hiç hisetmiyor kendini kasmaman çok önemli

o ilaç tplerdeki hafif tıkanıklıkları da açıyor, HSG sonrası hastalarda %20-40 oranında hamilelik artıyormuş

Allahım kolaylık versin

geçmiş olsun umarım bir an önce bebişin olur

birde insan daha büyük acılara katlanıyor.bebiş için azda olsa bu acıya dayan.kendini rahat bırak kasma daha kolay oluyo herşey

Jülide merak etme arkadaşım çektirdi geçen hafta iki ağrı kesici alarak girmiş ve hiç de korktuğum gibi değil diyor.
İnan bana biz beynimizde çok büyütüyoruz.
Ben çekilince yazarım inşallah.
Üzme kendini sende ok?,

Arkadaşlar bende çocuk tedavisinde rahim filmi çektirmiştim. tedavi için bu çok önemli bir aşama. sakın korkupta çektirmemezlik yapmayın doğru biraz canımız yanıyo ben 12-13 sene önce çektirmiştim. ve 2 gün peşpeşe gitmiştim. şimdi öylemi bilmiyorum ama ilk günkünde biraz canım yanmıştı. 2.günküne kendimi kasarak gitmiştim, ama inanın ogün hiç ağrım olmadı. hem bu çektiklerimizin karşılığında bebeğimizi kucağımıza aldığımızda bütün acılar unutuluyor, o evlat sevgisidirki herşeye değiyor. şu mübarek günlerde Allah isteyen herkese çocuk nasip etsin, emeklerinizi boşa çıkarmasın.

Şu anda da iki gün mü gidiliyor??
Bilen arkadaşlar yazabilir mi lütfen????
hayır canım br gun gıdıyorsun 15 dk falan sürüyor biraz agrılı bır fılm bende cektirdım ama anestezi almadım yine cektırsem yıne almam fılme gıtmeden yarım saat önce bir agrı kesıcı ıctım fılm sırasında ağrım oldu tabıkı ama dayanılabılecek gıbıydı fılmden sonrada hemen kalkıp yudurum 3 gun hafıf bır kanamam oldu oda normal dedı doktor
bence bebişlerimiz icin katlanmaya deger Allah hepimize en kısa zamanda verir inşallah

Teşekkürler seherim bilgilendirmen için.
Evet bende 15 dakikalık bi işlem için anestezi almayı düşünmüyorum...

Rahim filmi çektirmeden önce bir sürü şehir efsanesi duyuyorsunuz zaten. Bende de böyle olmuştu.Gitmeden önce kas gevşetici iğne yaptırdım bide ağrı kesici almıştım.Ama hiç korkulacak birşey yokmuş..Rahat olmak her zaman avantajlı.

hepinize verdiğiniz cvplar için teşekkür ederim. ama ben hala çok korkuyorum. benim alt komşumda çektirdi. kadın 2 gün kendine gelemedi. çok ağrısı oldu. kendini kasıp kasmamak insanın elinde değilki. heleki benim elimde hiç değil. ben böyle şeylerden çok korkuyorum ya. inşallah gerek kalmazda bu 2 ay içinde ilaç tedavisiyle hamile kalırım. of ya of:1no2:

walla jülide sanki beni anlatıyosun inan benim de senden hiç bi farkım yok...
Ama bebek için mecburuz canım..
Ama umarım senin için gerek kalmaz...
Ben önümüzdeki ay adet sonraSı çektiricem artık napim.

hepinize verdiğiniz cvplar için teşekkür ederim. ama ben hala çok korkuyorum. benim alt komşumda çektirdi. kadın 2 gün kendine gelemedi. çok ağrısı oldu. kendini kasıp kasmamak insanın elinde değilki. heleki benim elimde hiç değil. ben böyle şeylerden çok korkuyorum ya. inşallah gerek kalmazda bu 2 ay içinde ilaç tedavisiyle hamile kalırım. of ya of:1no2:

Benim kadar korkmamışsındır heralde.Biliyormusun tek hissettiğin spektum denilen aletin takılması oluyor gerisini hissetmiyorsun.Spektum(yanlış yazmadım umarım) zaten çok yerde karşımıza çıkıyor.Aşılamada da karşıma çıktı.Hemde öyle ağrı kesici kas gevşetici felan da kullanmamıştım.Hatta ilaç kullandığımdan daha rahattım.Neden biliyormusun çünkü rahim filmine ön yargıyla gidiyoruz.
Ayrıca bu birazda acı eşiğiyle ilgili sanırım.

merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım bende 4 senelik evliyim 1 senedir bebek istiyoruz bende aşamalardan geçtim rahim flimim çekildi tabi biraz zordu şimdi ise doktorum çatlatma iğnesi vurdu güv verdi şimdi bekliyorum oldumu olmadımı diye çok zor bişey beklemek inş bu sefer olmuştur allah herkesin gönlüne göre versin

X