Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Arkadaşlar rehim filmi cektirmem gerekiyor fakat jinekologumu genel anestezi için ikna edemedim:çok üzgünüm: Yaptığım araştırmalar son derece gözümü korkuttu.Bu konuda tecrübesi olan arkadaslar paylasırsanız cok mutlu olurum.Şimdiden tesekkürler.
valla ben dayanamadım dr yapmaktan vazgeçti, ertesi gün anestezi dr ile tekrar yapıldı. bende yorumlara bakarak gerek hastanede gerek dr uma sorarak narkoz istemedim. ama yok yani böyle bir acı görmedim daha başında böylesin dedi dr vazgeçti yapmaktan. ertesi gün narkozla temiz 5 dk da bitti

Hayıt otu soğan kürü ikisnide yaptım çok etkililer ama gebelik olmadı incir ye dediler onuda yaptım incir kurusu aldım iki kilo. Havuç tüketiyorum onuda havuç tarator yapıyorum ben. Nar suyu bölümüne geldim şimdi buda tutunması içinmiş. Ayrıca kullandıgım birsürü vitmain takviye gıda balık yağı vs var. Hepsinin etkisini gördüm saçlarım gürleşti cildim güzelleşti ama çocuk olmuyo yani dudu peri büyüsü lazım bana. Bu ayda olmazsa internette bir doktorun macununu gördüm onu alıcam. Ovulasyon testide yaptım inofolic kullandım 5 kutu. Şimdi klomendeyim önümüzdeki ay femareye geççem yan etki yaptı klomen.
Sorun ne tatlım bi dürü şey denemissin

Arkadaşlar rehim filmi cektirmem gerekiyor fakat jinekologumu genel anestezi için ikna edemedim:çok üzgünüm: Yaptığım araştırmalar son derece gözümü korkuttu.Bu konuda tecrübesi olan arkadaslar paylasırsanız cok mutlu olurum.Şimdiden tesekkürler.
Zerre korkulacak bir şey yok. Nerede araştırma yaptınız :) Allah aşkına. Kısa sürüyor ağrısıda adet ağrısının hafif hali. Asla dayanılamayacak bir şey değil.

Kızlar ben de bu hafta hsg çektirdim. Beni takip eden özel hastanede bi doktor vardı. Hsg istedi benden ve genel anestezili olacağını, ameliyat gibi geçeceğini söyledi. Neden anestezi alıyorum deyince çok ağrılı bir süreç olduğunu söyledi. Ben gebelik planlıyorum. Gebelik planlarken vücıdıma genel anestezi almak istemedim ve araştırmaya başladım. Eski tip makinalarda işlem sırasında ağrı oluyormuş ve genel anesteziye ihtiyaç duyuluyormuş. Daha önceden hsg çektiren iş arkadaşım mesai sırasında gidip çektirip gelmişti. Aklıma hemen o geldi. Ben de özel hastanedeki hsg randevumu iptal edip arkadaşımın çektirdiği yere gittim. İşlem 10 dk bile sürmüyor. Hiçbir ağrı sızı da yok. Filmi çeken uzman zaten yaptığı her işlemi tek tek anlatıp bilgilendiriyor.
Vücudunuza gereksiz yere anestezi almayın, hsg çektireceğiniz yeri iyi araştırın makinaları yeni olsun.

Bende 3 hafta önce çekildim fakültede acı olmuyo diyenlere inanarak . Böyle korkunç bi sancı acı hiç yaşamamıştım bu zamana kadar . Evet kisa bi islem ama bitene kadar sanki 3 5 saat geciyo gibi hissettim avazım çıktığı kadar bağırdım ağlaya ağlaya odadan çıktım. Bilmiyorum kişiden kişiye degisirmi ama anestezisiz tavsiye etmiyorum.

Kızlar ne sorucam dış gebelik ameliyatı oldum laparoskopiyle ama tüpüm alınmadı doktor 2 ay sonra hsg cektirmemi söyledi. Anlamadığım laparoskopi sırasında zaten tüpümün durumu gözükmedimi tıkalı olsa doktor almazmıydı? Hag cektirmem gereksiz mi acaba ?

Çam sakurada hsg çektirdim, odaya giriş çıkış süresi 10dk, işlemin kendisi tahminim 2-3 dk. Öncelikle temizleme yaptığını söyledi doktor, arkasından hsg işlemine başladı. Bu da 2 dk ancakytapar gerek işlem için.
İlacı vermeye başladığını hissettim, başta tuvaletim varmış gibiydi hatta sıkıştım gibi. Aa iyiymiş derken adet ağrısına döndü (benim adet ağrım pek olmaz, nadirdir.). Tamam demek bu kadar bir ağrı derken biraz şiddetlendi. Normalde olsa iki büklüm olurdum. Kendimi kastım büyük ihtimal orada. Neyse o ağır sancı ne kadar sürdü tam bilemem ama 1dk dan fazla değildir.
İşlem sonrası ter içinde denilenleri anlamaya çalırken doktor çoktan gitti 😅 biraz yürüyünce ağrı da geçti.
Kullanılan ekipmanlara göre ve kişinin ağrı eşiğine göre çam sakurada anestisiz mantıklı.
Ben de tıkanıklık vardı açıldı galiba ama sağolsun doktorlar açıklama yapmadı

Kızlar lütfen yardımcı olun izmir'de rahim filmi çektiren iniz var mı hangi hastanede çektirdiniz özele sorduğumda çok pahalı miktarlar söylediler

Kızlar lütfen yardımcı olun izmir'de rahim filmi çektiren iniz var mı hangi hastanede çektirdiniz özele sorduğumda çok pahalı miktarlar söylediler
Ben izmirde özel batı anadolu hastanesinde 9.500 e çekildim 2 hafta önce evet fiyatlar çok pahalı malesef

Bende hsg , (rahim filmi çekildim ) c kollu cihazla çekilmenizi öneririm çok araştırdım bir çok yere sordum , korkulacak hiç bir şey yokmuş çok rahat geçti hiç bir şey hissetmedim , 1 saat sonra şiddet bir ağrım oldu parol içtim oda geçti. Rahim de perde olduğu ortaya çıktı

Geçen ay çekildim anestezisiz bence hastaneden yada cihazdan dolayı farklılık gösteriyo acı olmuyo diyenlere nasıl olabiliyor gözüyle bakıyorum benden önce girenlerin bağırtısı öyle çok korkuttuki hatta kızın biri bayıldı içerden sedyeyle çıkardılar kaçmayı düşündüm ordan o kadar korktumki ve sıra bana geldi aleti takarlarken dayanılmayacak bi acı olmuyo ama o ilacı verirken bebek bile olmadı gözümde ben böyle bişey yaşamadım kimseyi korkutmak istemem ama bence anestezili yapıp kendinizi garantiye alın cinsel yaşantımı bile etkiledi benim.

X