Rahim kalınlaması,yoğun kanama,polip??

fbetuly

kızlarım için..
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2009
1.032
4
36
YAklaşık 2 aydır adetlerim çok yoğun ve pıhtı pıhtı kan şeklinde oluyodu.gerçi eskiden beri az olmazdım ama
dahada bi yoğunşlaşmıştı.bide 4 aydır korunmuyorduk hamile kalamadım.gerçi bunu çok sorun yapmadım.4ay uzun bi zaman
değildi.ama sanırım bu olay etkilemiş.dün adetimin 5.günüydü.alttan muayene etti ve rahim kalınlaşması dedi.
15 günlük bi ilaç verdi kullanıp tekrar adet olucakmışım.sonra inceldiyse problem yokmuş.yada direk kürtaj parça alcaklarmı.
büyük ihtimal polip dedi.et beni gibi bişeymiş.kürtajla temizleniyomuş.bu konu hakkında bilgisi olan ve böyle bişey yaşamış
olan varsa yardımm

Ben 2 doktora gittim ikisi de bana polip teşhisi koydu.İlk gittiğim doktor hemen alalım dedi kamerayla girip,ancak 2. gittiğim doktor hemen aldırmanı tavsiye etmem dedi,gebe kalman biraz zor ama gebe kalmayı başarabilirsen kendi kendini tedavi edebilir ,boşuna operasyon geçirme.Kız kardeşim olsa bunu söylerim dedi.Biz de aldırmaktan vazgeçtik.5-6 ay olmazsa artık o zaman düşüncez.Ayrıca benim de adetim yoğun ve lekelenmelerim oluyor .Rabbim cümlemize şifa versin inşallah...

kiloluyum,pko var adetlerimde doğal olarak düzensiz.bi kaç aydır adet olamıyordum bende daha önce doktorun verdiği ilaçla adet oldum.ama 18 gündür geçmeyen pıhtılı kanamadan sonra doktora gittim.rahim kalınlaşması dedi.2 gün önce rahim kalınlaşmasından kürtaj oldum.ve yarın pataloji sonucum gelicek.çok korkuyorum sonuç ne çıkacak diye.kendi kendime teselliler veriyorum ama bi yerden sonra daha işlemiyo tekrar korkuyorum.aslında internetten arastırdım.benim rahim kalınlaşması olmam için bütün etkenler mevcut.emzirmede yaparmış diye duydum.umarım bunlardan dolayıdır ve kötü bir sonuçla karsılaşmam.yada eğer öyleyse inşallah geç kalmamıştırım.çok korkuyorum...

Ben 2 doktora gittim ikisi de bana polip teşhisi koydu.İlk gittiğim doktor hemen alalım dedi kamerayla girip,ancak 2. gittiğim doktor hemen aldırmanı tavsiye etmem dedi,gebe kalman biraz zor ama gebe kalmayı başarabilirsen kendi kendini tedavi edebilir ,boşuna operasyon geçirme.Kız kardeşim olsa bunu söylerim dedi.Biz de aldırmaktan vazgeçtik.5-6 ay olmazsa artık o zaman düşüncez.Ayrıca benim de adetim yoğun ve lekelenmelerim oluyor .Rabbim cümlemize şifa versin inşallah...

sizede geçmiş olsun.şaşırdım demek böyleyken hamile kalınabiliyo zorda olsa.bana primolut adlı bi ilaç verdi
15 gün sonra adet olucaksın.rahim incelmişse sorun yok dedi.bakalım önce onu denicem.ozaman ben korunmiyayım yine
belki hamile kalırım.ne güzel olur:)benim lekenmelerim olmuyo.adetlerim düzenli ama oldukça çok.

kiloluyum,pko var adetlerimde doğal olarak düzensiz.bi kaç aydır adet olamıyordum bende daha önce doktorun verdiği ilaçla adet oldum.ama 18 gündür geçmeyen pıhtılı kanamadan sonra doktora gittim.rahim kalınlaşması dedi.2 gün önce rahim kalınlaşmasından kürtaj oldum.ve yarın pataloji sonucum gelicek.çok korkuyorum sonuç ne çıkacak diye.kendi kendime teselliler veriyorum ama bi yerden sonra daha işlemiyo tekrar korkuyorum.aslında internetten arastırdım.benim rahim kalınlaşması olmam için bütün etkenler mevcut.emzirmede yaparmış diye duydum.umarım bunlardan dolayıdır ve kötü bir sonuçla karsılaşmam.yada eğer öyleyse inşallah geç kalmamıştırım.çok korkuyorum...

yaşın kaç bilmiyorum ama doktor bana dediki senin yaşındaki birinde kötü bişey beklemiyorum dedi.ben 25 yaşındayım
belki menepozdan sonra olsa daha tehlikeliymiş.hormon bazukluğundan da olurmuş.hemen niye kötü düşünüyosun.hiç sanmıyorum
Allah korusun.cümlemize şifa versin.

yaşın kaç bilmiyorum ama doktor bana dediki senin yaşındaki birinde kötü bişey beklemiyorum dedi.ben 25 yaşındayım
belki menepozdan sonra olsa daha tehlikeliymiş.hormon bazukluğundan da olurmuş.hemen niye kötü düşünüyosun.hiç sanmıyorum
Allah korusun.cümlemize şifa versin.

teşekkür ederim canım benim.yaşım28.ve aslında hormon bozukluguda var yani.ne ararsan var.pko da yapıyormus bu hastalıgı.büyük ihtimalle ondan dedi.ama ben yinede korkuyorum.aslında en cokta 3 yasında bir kızım var.bana çok düşkün.eğer bana kötü bişey olursa o nolur diye daha çok korkuyorum.Allah'ım kimseye dert verip derman aratmasın.Cümle hastalara şifa versin.

boşa endişeleniyosun bence.içini ferah tut.psikoloji herşeyi okadar etkiliyoki.
senin bişeyin yok ben napiyim çocukluğumdan beri lupus hastasıyım.hala mücadele ediyorum
ama hastalığımı kafama takmıyorum.6yaşında kızım var.doğuramazsın riski dediler
düşer dediler vs.vs.umursamadım Allaha sığındım.çok rahat bi hamilelik ve sağlıklı bi çocuk dünyaya
getirdim.aklıma hiç kötü bişey getirmedim.sağlığımda iyi sayılır.hastalığıma bile alıştım.insan kendinden
beterlerini görünce haline şükrediyo.bak sana bi örneğim.şükret haline daha ne dertler var.Allahım göstermesin.

boşa endişeleniyosun bence.içini ferah tut.psikoloji herşeyi okadar etkiliyoki.
senin bişeyin yok ben napiyim çocukluğumdan beri lupus hastasıyım.hala mücadele ediyorum
ama hastalığımı kafama takmıyorum.6yaşında kızım var.doğuramazsın riski dediler
düşer dediler vs.vs.umursamadım Allaha sığındım.çok rahat bi hamilelik ve sağlıklı bi çocuk dünyaya
getirdim.aklıma hiç kötü bişey getirmedim.sağlığımda iyi sayılır.hastalığıma bile alıştım.insan kendinden
beterlerini görünce haline şükrediyo.bak sana bi örneğim.şükret haline daha ne dertler var.Allahım göstermesin.

çok geçmiş olsun sana.her zamna halime şükrediyorum.kızım dogduktan sonra panik atak oldum galiba.hersey için endişeleniyorum.herşeyin içinde bişey aramaya basladım.aslında bi psikologa gitmekte yarar var.yarını bekleyip öğrenicem.dediğin gibi büyük ihtimalle bişey yok.cevapların için teşekkür ederim.

X