Rahimde perde (uterus septum) ameliyatı geçiren var mı??

Merhabalar,
banada 6 ay once cıft rahım dedıler hamılılıkte hıc bı sıkıntın olmaz hamıle kalabılırsın. 2-3 doktor aynı seyı soyledı.
cocuk dusunmeye karar verdiğimde riske atmamak için de prof bı doktora tekrar gorunmek ıstedım ve cıft rahım olmayabılır suphelendım emar cektırelım dedı ve uterus septum yanı rahımde perde var amelıyat olmadan gebe kalamazsın dedı .
hocama cok guvenıyorum istanbulda suleyman akhan bu ay yada sonrakı ay amelıyat olmayı dusunuyorum . hoca amelıyatla ılgılı olarak daha oncesınde perdenın tamamını kesıyoduk fakat rahım yetmezlıgı cok oluyor diye 2-3 senedır perdenın tamamını almadıgını belırttı sadece engel olan kısmını amelıyat edıyoruz dıyor.
doktor yaklasık 8-10 bın tl fıyat soyledı ozel hastanede hem laparoskopi hem histereskopi ameliyat olucam ..
sizin istanbulda gıttıgınız doktor varmı baska tavsıye edecegınız.
ben bu doktordan asırı derecede memnun kaldım ve cok guvenıyorum fakat fıyatından dolayı kararsızım ...:KK43:

İSTANBULDA BU AMELIYATI OLUP TAVSIYE ETTIGINIZ DOKTORLAR VARSA ARKADASLAR LUTFEN YARDIMCI OLUN...

Merhaba arkadaşlar.Ben yarın perde ameliyatı olucam.1 yıldır çocuk için uğraşıyorum. 2kere famera kullnımı sonucu gebe kaldım ama kimyasal gebelikmiş düştü.pko var bende amh 8 fsh 3 lh 11 artk pko dan mı perdeden mi düştü yada hamile kalamadım bilmiyorum.septum 2cm bile değil aslnda ama alalım dedi doktorum.uludağ üniv. Bilge hanıma gideceğim. Bakalım hakkmda hayırlısı:)

Rahim Ağzı Kanseri Kimlerde Görülür?

Rahim ve rahim ağzı kanserleri jinekolojik kanserler içerisinde birinci ve ikinci sırada gelmektedirler. Kadınlar açısından son derece önem taşıyan bu iki kanser türünde erken tanı çok büyük önem taşıyor. Rahim kanseri hangi belirtilerle kenrdini gösteyor? Bu belirtiler görüldüğünde nasıl hareket etmek gerekir? Ayrıntılı bilgiyi Bahçeci Sağlık Grubu Fulya Tüp Bebek Merkezi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Gürkan Arıkan anlatıyor.
Kadınlar Kulübü kadınları olarak sizler için açtığımız Kadınlar Kulübü TV'ye desteklerinizi bekliyoruz sevgili üyeler! Haydi bakalım Kadınlar Kulübü TV olarak sitemize ve sosyal mecralarımızı takipte kalın! :)

https://www.kadinlarkulubu.com/kadinlarkulubutv/
https://www.instagram.com/kadinlarkulubutv/
https://www.kadinlarkulubu.tv/

Merhabalar,
banada 6 ay once cıft rahım dedıler hamılılıkte hıc bı sıkıntın olmaz hamıle kalabılırsın. 2-3 doktor aynı seyı soyledı.
cocuk dusunmeye karar verdiğimde riske atmamak için de prof bı doktora tekrar gorunmek ıstedım ve cıft rahım olmayabılır suphelendım emar cektırelım dedı ve uterus septum yanı rahımde perde var amelıyat olmadan gebe kalamazsın dedı .
hocama cok guvenıyorum istanbulda suleyman akhan bu ay yada sonrakı ay amelıyat olmayı dusunuyorum . hoca amelıyatla ılgılı olarak daha oncesınde perdenın tamamını kesıyoduk fakat rahım yetmezlıgı cok oluyor diye 2-3 senedır perdenın tamamını almadıgını belırttı sadece engel olan kısmını amelıyat edıyoruz dıyor.
doktor yaklasık 8-10 bın tl fıyat soyledı ozel hastanede hem laparoskopi hem histereskopi ameliyat olucam ..
sizin istanbulda gıttıgınız doktor varmı baska tavsıye edecegınız.
ben bu doktordan asırı derecede memnun kaldım ve cok guvenıyorum fakat fıyatından dolayı kararsızım ...:KK43:

İSTANBULDA BU AMELIYATI OLUP TAVSIYE ETTIGINIZ DOKTORLAR VARSA ARKADASLAR LUTFEN YARDIMCI OLUN...

merhabalar kader arkadasim. ben gecen sene dis gebelik gecirdim. ve boyle ortaya cikti perde bende. daha once bi cok kez farkli doktora gittigim halde boyle bisey soylenmemisti. neyse bu olayi atlattiktan sonra arastirmalara girdim bende. hsg emar derken operasyona karar verildi. iki kere oldum 1 ay arayla. 2 gun once tekrar bi hsg cekildi ve 3. de olucak ama operasyon cok basit. ben kartal avicenna umut hastanesinde infertilite uzmani dr. fatih birol a gidiyorum. cok iyi cok naif ve isini bilen bir doktor. gecmisler olsun simdiden...

merhabalar kader arkadasim. ben gecen sene dis gebelik gecirdim. ve boyle ortaya cikti perde bende. daha once bi cok kez farkli doktora gittigim halde boyle bisey soylenmemisti. neyse bu olayi atlattiktan sonra arastirmalara girdim bende. hsg emar derken operasyona karar verildi. iki kere oldum 1 ay arayla. 2 gun once tekrar bi hsg cekildi ve 3. de olucak ama operasyon cok basit. ben kartal avicenna umut hastanesinde infertilite uzmani dr. fatih birol a gidiyorum. cok iyi cok naif ve isini bilen bir doktor. gecmisler olsun simdiden...
Canım çok geçmiş olsun sen bu eziyete neden 3. Kez katlanıyorsun ben sadece bir kere de oldum ameliyatımı.o bile benim için çok zordu.üstelik benim septumum çok büyüktü ve rahimin içi neredeyse kapalıydı. Bi kerede nerdeyse hiç septumum yokmuş gibi oldum. Hem laparoskopi hem de histereskopi oldum.

Erken Doğuma neden olmaz dendi yer vardı Bebek için çünkü. Ben erken Doğum yaptım ama Bebek in suyu bitti beslenmedi o yüzden. Perde engel olmadı dediğim gibi rahim de yer kapatmadı fazla

Acaba aynı durumda miyiz
Benim perde de çok derin değil
Özelden mesaj atayım bir bakın
Bana daha dün devlet hast doçent
Açık rahim ameliyatı dedi
Pek Güvenemedim açıkçası. ..

Canım çok geçmiş olsun sen bu eziyete neden 3. Kez katlanıyorsun ben sadece bir kere de oldum ameliyatımı.o bile benim için çok zordu.üstelik benim septumum çok büyüktü ve rahimin içi neredeyse kapalıydı. Bi kerede nerdeyse hiç septumum yokmuş gibi oldum. Hem laparoskopi hem de histereskopi oldum.

canim islem sirasinda basincli su verildigi icin zaman acisindan fazla verilecek olmasi akc. odemine kadar gidebilecek probleme sebep oluyor. bu sebepten doktorum bu sekilde uygun gordu. he simdi ucret acisindan mi yapti acaba diye sorabilirsin ama doktorum 1 operasyon ucreti alip 3 seferde yapti. hatta onda bile kolaylik saglayip hepsini biranda aldirtmadi. pers. gunu yapisiklik olmasin diye spiral takildi. 2- 3 ay kalicak sonra cikartilicak

bu arada sen ameliyattan sonra ne zaman hamile kaldin?

Kizlar bende de perde var ayrica miyom da var ameliyat olmam gerekiyor ama ben cok korkuyorum rahim zarar gorur kanama durdurulamazsa rahim alinirsa yumurtalar zarar gorurse diye cok korkuyorum

Senin adına cok sevindim:) ben de burada arkadaslara yardımcı olabilmek icin mümkün olduğunca bütün septum konularına yazmaya calisiyorum :)
Cok sansliymissinki ameliyat olmadan hamile kalmamissin. Ben malesef 3 düşüğü de bunun yüzünden yasadım. Ve senin ilk Dr u benim bu 3 düşükteki Dr lari Allah a havale ediyorum. Cok Canim yandı çok zor atlattım .onlar icin onemli dgl düşük yapman kayıpların.
İnsallah Allahım sizlere de en yakın zamanda hamileliği nasip eder :))
üzerinden çok zaman geçmiş ama aynı durumu bende yaşıyorum acaba düşükleriniz kaçıncı aylarda gerçekleşti

Kizlar devlet deyip gecmeyin ben yeni ameliyat oldum. Zeynep kamil bence cok iyi bu konuda butun doktorlari uzman ve deneyimli hastanede gayet iyi ve herkes cok guleryuzlu. Ben normalde ozelde olmayi dusunuyodum ameliyati ama kendi gittigim ozeldeki doktor onlar daha deneyimli bu konuda deyip beni Zeynep Kamile yonlendirdi. Yani siz dusunun gerisini... Bu arada hastanenin en iyi doktoru Selcuk Ayaz mis ama benim doktorumda cok sevecen ve cok iyiydi gercekten tek ultrasonda gordu septumu. Tayfun Kutlu ya ameliyat oldum bana da balon takildi. T. Gunumdeyim. 2 ay sonra tekrar kontrol amacli histereskopi yapilacak. Insallah hepiniz istedginize kavusursunuz. Ama kesinlikle Zeynep Kamile gidebiliyosaniz gidin.

Kizlar devlet deyip gecmeyin ben yeni ameliyat oldum. Zeynep kamil bence cok iyi bu konuda butun doktorlari uzman ve deneyimli hastanede gayet iyi ve herkes cok guleryuzlu. Ben normalde ozelde olmayi dusunuyodum ameliyati ama kendi gittigim ozeldeki doktor onlar daha deneyimli bu konuda deyip beni Zeynep Kamile yonlendirdi. Yani siz dusunun gerisini... Bu arada hastanenin en iyi doktoru Selcuk Ayaz mis ama benim doktorumda cok sevecen ve cok iyiydi gercekten tek ultrasonda gordu septumu. Tayfun Kutlu ya ameliyat oldum bana da balon takildi. T. Gunumdeyim. 2 ay sonra tekrar kontrol amacli histereskopi yapilacak. Insallah hepiniz istedginize kavusursunuz. Ama kesinlikle Zeynep Kamile gidebiliyosaniz gidin.
Canım Selçuk Ayas onkoloji biriminde uzman. Benim septumu laparoskopi de yapmasına rağmen hiç bir şekilde alamadı, 2.yi de Tayfun beyde ol derim. Boş yere yıpranma. Rahim kapalı bir kutu, tek başına bir dala ait değilmiş ben geç te olsa anladım. Geçmiş olsun Rabbim umduğuna nail eylesin tez zamanda inşaAllah

Sagol canim :) oradakiler buranin en iyisi Selcuk bey demislerdi oradan hatirliyorum. Demek ki sans isi bu ya da mudaheleyi yapan doktora gore degisiyor. Ben sordum Tayfun Bey e artik rahmim normal mi alabildiniz mi diye evet normal artik dedi. Ama 2 ay sonra tekrar kontrol amacli histereskopi yapacagiz dedi. Of simdi normal bi kadin dogumcuya gitsem alttan muayeneyle anlayamazlar mi perdenin alinip alinamadgini :KK43:

Sagol canim :) oradakiler buranin en iyisi Selcuk bey demislerdi oradan hatirliyorum. Demek ki sans isi bu ya da mudaheleyi yapan doktora gore degisiyor. Ben sordum Tayfun Bey e artik rahmim normal mi alabildiniz mi diye evet normal artik dedi. Ama 2 ay sonra tekrar kontrol amacli histereskopi yapacagiz dedi. Of simdi normal bi kadin dogumcuya gitsem alttan muayeneyle anlayamazlar mi perdenin alinip alinamadgini :KK43:
Rahim filmi HSG çektirirsen ya da 3-4boyutlu usg cihazı olan bir doktora muayene olursan anlaşılabilir. Tamamen septum alınmadan gebelik düşünme. Ufak bir çıkıntı bile sorun olabiliyor.

Merhaba bende bu ayın başında çikolata kisti için laparoskopi oldum ve doktorum ameliyat sırasında rahimde perde görmüş Mayıs ayınin başında da septum ameliyatı olacağım doktor ameliyattan sonra 3 ay korunma verdi bende de maşallah her şey var pko çıktı kist çıktı ve yumurtaliklarimda yaşlanma varmış birde bu perde olayı çıktı Ağustos ayında kimyasal gebelik geçirdim 3yılda hiç bir sonuç elde edemedim üni hastanesine de tup bebek merkezine de gittim en son gittiğim bu doktorum sorunumu çözdü inşallah hepimize allah hayırlı sağlıklı evlatlar nasip eder

Kızlar bende çikolata kisti, miyom vardı. Hem laparoskopi hem histereskopi oldum. Rahim filmimde polip de görünüyordu. Fakat operasyon sırasında onun polip değil rahimde perde olduğu ortaya çıktı. Dr um onu da almış. İlk adetimi oldum ama bugün 10. Günüm kesilmedim henüz. Sizde de böyle şikayetler oldu mu? Haftaya Perşembe kontrolüm var ama kafaya taktım bu durumu

Kızlar bende çikolata kisti, miyom vardı. Hem laparoskopi hem histereskopi oldum. Rahim filmimde polip de görünüyordu. Fakat operasyon sırasında onun polip değil rahimde perde olduğu ortaya çıktı. Dr um onu da almış. İlk adetimi oldum ama bugün 10. Günüm kesilmedim henüz. Sizde de böyle şikayetler oldu mu? Haftaya Perşembe kontrolüm var ama kafaya taktım bu durumu
Geçmiş olsun canım. Çok normal durumun. Daha da sürebilir, kesilip bir hafta sonra tekrar adet görebilirsin. Operasyonun büyüklüğüne göre. Ben 40 gün içinde 3kez adet görmüştüm aralarda 5gün falan temiz kaldım sadece. Rahim kendini temizliyor.

Geçmiş olsun öyle zorlu süreçlerki. Ben daha bi kere histereskopi oldum rahmim şu an ne durumda bilmiyorum. Şimdi bu ay adeti bekliyorum yine doktor tekrar kontrol amaçlı histereskopi yapacak. Allah hepinizin yardımcısı olsun :KK43:

X