Rahimde perde (uterus septum) ameliyatı geçiren var mı??

Çörek otu ve bal karışımını deneyeceğim. Doktorunuzu da araştıracağım. Çok teşekkür ederim. Tabiki endişeliyim suanda çünkü süreci çok rahat atlatanlar oldugu gibi defalarca ameliyat olanlar da var. İnşallah herkes en kolay şekilde atlatır.
Ben 5.ameliyatta kurtuldum. Diğerlerini başka başka doktorlarda oldum ve milim bile alamadılar perdeden.

Peki arkadaşlar iyileşme süreci ne kadar? Ameliyat sonrası ne kadar zamanda hamike kaldınız.

Ben ameliyatimi oldum
Başka bir doktorun bir kaç ameliyatla
Duzeltebilecegi sorunumu tek ameliyatla halletti..

Prof Hulusi Bülent Zeyneloğlu..
ALLAH ondan razı olsun. .
İyi ki hulusi hocam gibi doktorlar var bu dünyada...

inan beni çok rahatlattın..çok teşekkür ederm..istanbuldan şu aytuğ varya doktorum programındaki onunla bile görüştüm ameliyat için. tamam belki iyi bi doktor olabilir belki bilmiyorum ama resmen soygunculuk yaptıkları. o yüzdende fazlaca dert etmiştim:KK43:
Hatta ben bu ay kendime bir şans verip son kez denemeyi düşünüyodum hamileliği belki olur diye.. O zaman ben dediğin gibi hiç zaman kaybetmiyim ameliyat için. Buradaki doktorum Erkan Türköz. aslında kocaelinin en iyi doktorudur ama işte kendine olan güveni korkuttu beni...
Buarada çok sevindim artık bebeğini sağ sağlim kucağına alacağın için..inan çok zormuş.. en başlarda hemen hamile kalacağımı düşünürdüm ama her ay hayal kırıklığı yaşamaktan bıktım..hatta o kadar üzüldüm ki vücudumun düzeni bile bozuldu. hep düzenli regl olan ben..artık o kadar uzuyoki tarihlerim...ne zaman olcağım belli bile olmuyo hatta sürkli lekelenme yaşıyorum..
Allah nasip etsede bir an önce senin gibi bi bebeğim olsa:)
merhabalar çok zaman geçmiş inşallah bu yazdığımı görürsünüz bende de aynı sorun var nasıl tedavi oldunuz? bebek sahibi oldunuz mu Kocaeli de hangi doktor tedavinizi yaptı yardımcı olursanız sevinirim.

Arkadaşlar çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için bilgiler için bende ameliyat kararı aldım sizin bilgileriniz okuyunca ama şimdide ameliyatımı nerde olmam gerektiğine karar vermem gerekiyor. Kocaelinde önerebileceğiniz dr varsa sevinirim.
Buket arkadaşım erkan türköz'e ameliyat olmuş galiba. neden balon yerleştirildi canım onu belirtirsen sevinirim.
Banada laparoskopi yapılması ve perde alınması söylendi.
kocaeli de hangi doktorda tedavi oldunuz şikayetleriniz geçti mi hamile kaldınız mı yardımcı olursanız teşekkür ederim

Ewt bnde 8 haftalık bebeğimin kalbi durması sonucu kürtaj oldum. Sebebi rahmimdeki septumdan kaynaklıymış. Rahim filmi ve histeroskopi oldum. 2 taraftada zar varmış. Biri önemli değil dedi dr um ama diğer taraftaki kalınmış. Adetimin son günü operasyonla alınacak. Umarım tek seferde alınırda kurtulurum.
Bu operasyondan sonra ne kadar süre beklediniz acaba. Hamile kaldınız mı peki

Ewt bnde 8 haftalık bebeğimin kalbi durması sonucu kürtaj oldum. Sebebi rahmimdeki septumdan kaynaklıymış. Rahim filmi ve histeroskopi oldum. 2 taraftada zar varmış. Biri önemli değil dedi dr um ama diğer taraftaki kalınmış. Adetimin son günü operasyonla alınacak. Umarım tek seferde alınırda kurtulurum.
Bu operasyondan sonra ne kadar süre beklediniz acaba. Hamile kaldınız mı peki
Operasyondan sonra 3 ay içinde doktorlar hamile kalmana izin veriyorlar genelde. Ve operasyondan sonra rahminde yapışıklık olmasın diye sonda yani balon takılıyor 1 hafta falan kalıyor.

Merhabalar bende 3 haziranda 24 haftalikken serklaj sebebiyle kesemi patlatmasindan doktorun bebegimi kaybettim ve septumum var bu arada dogumdan sonra kurtaj yapildi simdi hiteroskopi olmam soylendi izmirdeyim bu konuda onerebilceginiz bir doktor var mi iki kaybim var 3.yu riske atmak istemiyorum

Merhabalar bende 3 haziranda 24 haftalikken serklaj sebebiyle kesemi patlatmasindan doktorun bebegimi kaybettim ve septumum var bu arada dogumdan sonra kurtaj yapildi simdi hiteroskopi olmam soylendi izmirdeyim bu konuda onerebilceginiz bir doktor var mi iki kaybim var 3.yu riske atmak istemiyorum
Merhaba benim hkayem oldukça uzun 4 yıldır süren bir arayışım var. 4 aşılama 5 başarısız tüp bebek sürekli kendiliğinden ve tüp bebek ile hamile kalarak maalesef sonuç alamıyordum. Kanda ve idarda pozitif sonuç görmeme rağmen devamı gelmiyordu. rahim filmi ve histereskopi çektidim ne yaptıysam herşey temiz dediler.
Taki prf.Dr Yücel Karaman (Bürüksel Tüp Bebek Merkezi) ile karşılaşana kadar.
6. tüp bebk denemem için kendisine bu ay gittim histreskopi yapalım dedi. Hocam ben onu yaptırdım temiz çıktı dedim raporunu gösterdim. Rapor yeterli olmaz dedi video su ile görmem gerek dedi. üniversitede yaptırdığım için videosu yoktu. Mecbur tekrar yaptırdım. meğer düşüklerimin ve devamı gelmeyen gebeliklerin sebebi rahimdeki perdeymiş. Daha önce kaç doktora gitmeme rağmen farketmediler. Yumurta toplama işleminde histereskopi işlemini de yaptı. Eli de oldukça hafif hiç bir sıkıntı yaşamadım. İşlem yalşalık 1.5 dk sürüyor zaten perdeyi kesti. İnşallah bundan sonrası için daha güzel günler bekliyor. Ben de tavsiye üzerine gitmiştim. Kesinlikle tavsiye ederim. Umarım faydalı olabilmişimdir.

Benim hikayemde 2 senelik bir hikaye. 2 senedir evliyim ve hiç korunmadık 1. Yılı doldurur doldurmaz bir başladık doktorlara daha bitmedi ne yazıkki. Son rastladığım doktor sağolasın diğer doktorların söylemediği herşeyi söyledi. Daha bugün hsg çekildim ve rahmimde çöküklük sol tüpümde tıkanıklık çıktı. Direkt başka bir doktor önerip histereskopi gerekli dedi. Sadece rahmimin çöküklüğünden dolayı. gebe kalırsan mazallah kötü sonuçlanabilir dedi başka birşey söylemedi ama aklımda deli sorular. Önceki doktorları da Allah'a havale ediyorum maddi manevi yıprattıkları için :KK43: Allah kulu kula muhtaç etmesin psikolojik olarak bitik durumdayım :KK43:

Benim hikayemde 2 senelik bir hikaye. 2 senedir evliyim ve hiç korunmadık 1. Yılı doldurur doldurmaz bir başladık doktorlara daha bitmedi ne yazıkki. Son rastladığım doktor sağolasın diğer doktorların söylemediği herşeyi söyledi. Daha bugün hsg çekildim ve rahmimde çöküklük sol tüpümde tıkanıklık çıktı. Direkt başka bir doktor önerip histereskopi gerekli dedi. Sadece rahmimin çöküklüğünden dolayı. gebe kalırsan mazallah kötü sonuçlanabilir dedi başka birşey söylemedi ama aklımda deli sorular. Önceki doktorları da Allah'a havale ediyorum maddi manevi yıprattıkları için :KK43: Allah kulu kula muhtaç etmesin psikolojik olarak bitik durumdayım :KK43:
İnsanoğluyuz işte canım sınavlar ölene kadar bitmiyor. Sanıyoruzki en çok istediğimiz olunca tüm dertler bitecek ama öyle olmuyor hayat hep farklı sıkıntılarla devam ediyor. Neyseki çözümü olan şeyler. Daha kötüsüde olabilirdi diyelim. Bende septumdan operasyon olacağım. Korkuyorum ama sağlık için. Üzülme bugünleride unutacağız.

İnsanoğluyuz işte canım sınavlar ölene kadar bitmiyor. Sanıyoruzki en çok istediğimiz olunca tüm dertler bitecek ama öyle olmuyor hayat hep farklı sıkıntılarla devam ediyor. Neyseki çözümü olan şeyler. Daha kötüsüde olabilirdi diyelim. Bende septumdan operasyon olacağım. Korkuyorum ama sağlık için. Üzülme bugünleride unutacağız.

Allah sevdiği kulunu imanına göre sınarmış canım halimize elhamdülillah. Ben diğer doktorla ağustos ayında görüşeceğim çok yoğun bir doktormuş randevu zor ayarladık. Ameliyat der mi bilemiyorum ama ameliyat olmak çok çok gerekli mi sence doktorun nasıl bahsetti? Çok merak ediyorum. Araştırdığıma göre korkulacak bir ameliyat değil yazıyor int ama bende çok korkuyorum inan.

Allah sevdiği kulunu imanına göre sınarmış canım halimize elhamdülillah. Ben diğer doktorla ağustos ayında görüşeceğim çok yoğun bir doktormuş randevu zor ayarladık. Ameliyat der mi bilemiyorum ama ameliyat olmak çok çok gerekli mi sence doktorun nasıl bahsetti? Çok merak ediyorum. Araştırdığıma göre korkulacak bir ameliyat değil yazıyor int ama bende çok korkuyorum inan.
Biz ilk defa geçen ay öylesine bu ayda planlı bir şekilde bebek denedik ovulasyonla ama benim ovulasyondan sonra ağrım hic gecmedi eşim gel kontrole gidelim dedi gittik vajinal usg bakıldı öyle gördü doktor. Ama ameliyat olmamı önermiyor önce gebeliği dene senden daha kötü olup doğuran çok diyor çünkü septum her zaman düşükle sonuçlanmayabilirmiş. Onyüzden ilk gebelik dene diyor oluncada tamamen problem bitmiyormuş rahim ağzı yetmezliği olabilir bu sefer hamileyken dikiş gerekiyormuş erken doğuma sebep olabiliyormuş. Alınsa bir dert alınmasa gibi aslında. Ama alınmadığında da tamamen şansa kadere oluyor. Olmayı düşünüyorum gerekliyse aslında üniversitedeki proftan randevu aldım o ne diyecek bilmiyorum zor zahmetli ama sonu iyi olsun yeterki. 2 ay denedik olmadı perde gebe kalmayıda çok zorlaştırıyormuş.

Biz ilk defa geçen ay öylesine bu ayda planlı bir şekilde bebek denedik ovulasyonla ama benim ovulasyondan sonra ağrım hic gecmedi eşim gel kontrole gidelim dedi gittik vajinal usg bakıldı öyle gördü doktor. Ama ameliyat olmamı önermiyor önce gebeliği dene senden daha kötü olup doğuran çok diyor çünkü septum her zaman düşükle sonuçlanmayabilirmiş. Onyüzden ilk gebelik dene diyor oluncada tamamen problem bitmiyormuş rahim ağzı yetmezliği olabilir bu sefer hamileyken dikiş gerekiyormuş erken doğuma sebep olabiliyormuş. Alınsa bir dert alınmasa gibi aslında. Ama alınmadığında da tamamen şansa kadere oluyor. Olmayı düşünüyorum gerekliyse aslında üniversitedeki proftan randevu aldım o ne diyecek bilmiyorum zor zahmetli ama sonu iyi olsun yeterki. 2 ay denedik olmadı perde gebe kalmayıda çok zorlaştırıyormuş.

Canım ben 2 senede 4 dr. Değiştirdim hepside Prof doçent ama birşey yapamadılar. hsg bile çekmediler. Klomen kullandım onu kullandıktan sonra kist oluştu. Bide enfeksiyon çıktı başıma. İlişkide zorlanıyorsan yani açık konuşmak gerekirse ilişkide senin üstte olduğun zaman kasıklarında Ağrı oluyor mu -iğne batar gibi mesela-özellikle dene oluyorsa kist oluyor genelde çok deneyimledim bunu. sarı kokulu akıntı geliyor ve kaşıntıda ara ara oluyor ise mutlaka enfeksiyon olabilir. Bence bunları atlamayın. Ben çok zaman kaybettim drlar yüzünden. Drlar önce kadında sorun arıyorlar ama çok yanlış bu süre zarfında eşine de sperm testi yapılmalı ki fazla zaman kaybı olmadan ilerlemeli. Uzun ve karışık yazmış olabilirim ama 2 seneyi nasıl anlatacağımı bilemiyorum. Zaman kaybetmeyin yoksa benim gibi pişman olursunuz.

Canım ben 2 senede 4 dr. Değiştirdim hepside Prof doçent ama birşey yapamadılar. hsg bile çekmediler. Klomen kullandım onu kullandıktan sonra kist oluştu. Bide enfeksiyon çıktı başıma. İlişkide zorlanıyorsan yani açık konuşmak gerekirse ilişkide senin üstte olduğun zaman kasıklarında Ağrı oluyor mu -iğne batar gibi mesela-özellikle dene oluyorsa kist oluyor genelde çok deneyimledim bunu. sarı kokulu akıntı geliyor ve kaşıntıda ara ara oluyor ise mutlaka enfeksiyon olabilir. Bence bunları atlamayın. Ben çok zaman kaybettim drlar yüzünden. Drlar önce kadında sorun arıyorlar ama çok yanlış bu süre zarfında eşine de sperm testi yapılmalı ki fazla zaman kaybı olmadan ilerlemeli. Uzun ve karışık yazmış olabilirim ama 2 seneyi nasıl anlatacağımı bilemiyorum. Zaman kaybetmeyin yoksa benim gibi pişman olursunuz.
Keşke sadece enfeksiyon olsaydı bende öyle düşünüp ürolojiye gittim sadece çok az idrar enfeksiyonu vardı o da toz ilaçla bir gecede bitti. Kadın doğuma gittim kist mi var ne diye ultrasonla baktı etti yok pko falanda yok bende akıntım ovulasyonda olur bi. Bu ay ağrımda akıntımda kesilmeyince gittik bu sefer alttan bakıldı yumurtlama da gerçekleşmiş kist yok tertemiz. İlişki sırasında pozisyonda denedik hep ileri gidince acıyor diyordum sanki bir duvar var diye cidden de öyleymiş :/ ilk gece kanamamda aşırı oldu. Evlenince adet ağrısı geçer dediler benim aksine artınca anladım bir tuhaflık olduğunu.

O kadar doktor göremedi en sonki alttan bakınca gördü v şeklinde rahim ekrana yansıttı bende gördüm netten baktığımda normale göre aşırı çökük. ısrarla ameliyat olma dediği için ikinci bir doktora gerek duydum belki rahim filmi şu bu yaptırır en azından. Çünkü çift rahimle septumun ayrımı zormuş sadece filmle anlaşılıyormuş. Çok uzattım kısaca bana her yönden zorluk çıkardı zor bi hal gebe kalabilirim onunda akıbeti bu şekilde belli değil. Allah şifa versin herkese. Bebek isteyene kadar gerçekten insanların neler yaşadıklarını hiç anlamamışım.

Sizin durum ne olacak peki tüpte tıkanıklık varsa laparoskopi de eşlik ediyor ameliyata diye biliyorum zor bir ameliyat değilmiş narkozlu oluyormuş hemen taburcu ediyorlarmış histereskopide. Bu konunun tamamını okudum sizin gibi olup çok rahat geçirenlerde var gerçi ben film çekilmediğim için tüpler ne alemde haberim yok. :bicak:

X