Jinekoloji Rahimde polip ve korkularım

Merhaba polipler hamilelikte sorun olusturdu mu dusuk tehlikesi vs ve kac polip vardi kac mm di bende de var
Hamileliğimde sorun olmadı hatta ilk öğrendiğimde gebeligimi ben sordum doktora polipim var sorun olur mu diye sorun olmaz gebe kalmayı zorlaştırır sadece onu da zaten gebe kalmışsın dedi doğumla birlikte de o polipler temizlenecek dedi boyutunu hiç hatırlamıyorum 10 sene önceydi

Arkadaşlar merhaba.Bende bir ay önce 5 cm olan polipimi ameliyatla aldırdım.Ameliyat sonrası ilk adetim 3 gün erken geldi bu ayda gecikme var acaba operasyon olanlar sizdede adetinizde değişme oldumu ve kaç ayda eski haline döndü

Arkadaşlar merhaba.Bende bir ay önce 5 cm olan polipimi ameliyatla aldırdım.Ameliyat sonrası ilk adetim 3 gün erken geldi bu ayda gecikme var acaba operasyon olanlar sizdede adetinizde değişme oldumu ve kaç ayda eski haline döndü
Geçmiş olsun sonucunuz çıktı mı? Kanamalarınız falan oluyor muydu?

Hamile olabilir misniz? Ben ilk ay adet oldum sonra ki ay hamile kalmıştım , hamile kalamiyordum

Hamile olabilir misniz? Ben ilk ay adet oldum sonra ki ay hamile kalmıştım , hamile kalamiyordum
Eşimde varikosel var ve ileri sperm hareketi 0 o yüzden pek ihtimal vermedim bidaki ay aşılama deneyeceğiz test yapmaya korkuyorum negatif görmekten .

Geçmiş olsun sonucunuz çıktı mı? Kanamalarınız falan oluyor muydu?
Teşekkür ederim.Son 6 aydır adetim pıhtı şeklinde oluyordu ama bebek istiyoruz bir senedir olmuyor ben hep sağlıksız sperm atılıyor diye düşünüyordum çnkü sürekli kadın doğum doktotmdayım görmedi en son birde tüp bebek için araştırma Hastanesi'ne gideyim dedim oradaki doktor gördü hemen alınması gerekir böyle hamile kalma da zorlaşır dedi iki farklı doktor görüşü daha aldım onlarda aynı şeyi söyleyince hemen oldum ağrı sızım normal adet sancısı gibiydi hep şüphelenecek birşey yoktu vücudumda.Reglimfe hep düzenlidir

Teşekkür ederim.Son 6 aydır adetim pıhtı şeklinde oluyordu ama bebek istiyoruz bir senedir olmuyor ben hep sağlıksız sperm atılıyor diye düşünüyordum çnkü sürekli kadın doğum doktotmdayım görmedi en son birde tüp bebek için araştırma Hastanesi'ne gideyim dedim oradaki doktor gördü hemen alınması gerekir böyle hamile kalma da zorlaşır dedi iki farklı doktor görüşü daha aldım onlarda aynı şeyi söyleyince hemen oldum ağrı sızım normal adet sancısı gibiydi hep şüphelenecek birşey yoktu vücudumda.Reglimfe hep düzenlidir
Sonucum temiz çıktı bu arada.

Eşimde varikosel var ve ileri sperm hareketi 0 o yüzden pek ihtimal vermedim bidaki ay aşılama deneyeceğiz test yapmaya korkuyorum negatif görmekten .
Bekle bakalım biraz daha yap testi nasil olsa geleck ay tedavi üzülme. Ama benden polip alindi hamile kaldım olmuyordu. Tabi o düştü ama sonra yebiden oldu 2 sene olmuyordu

Merhaba, ben az once jinekologtan geldim. Iliski sirasinda kanam oluyordu. Son bu ay artinca ve ara kanamam olunca randevu aldim bende hemen. O arada korkudan öluyorum kansermiyim diye googlela baka baka. Doktora gidincede bugun polip var dedi aldi kadin hemen. Smear testide yaptim tabi nolur nolmaz. Yinede insan endiseleniyor doktor seni rahatlatsa bile. Benimde suan adetim 3 gundur bir kirmizi bir kahverengi lekelenme gibi geliyor cok degisik anlamadim gitti bende
Iliski sırasında kanama 8 ayda 5,6 kez bende de oldu Dr hiç bir sorun olmadığını söyledi ultrasonda mi göründü sizinki olsa bende de ultrasonda görünürdü değil mi ? Smear de yapıldı temiz cikti

Bekle bakalım biraz daha yap testi nasil olsa geleck ay tedavi üzülme. Ama benden polip alindi hamile kaldım olmuyordu. Tabi o düştü ama sonra yebiden oldu 2 sene olmuyordu
Sağlıkla büyütün inşallah.Rabbim sağlıkla bizede nasip etsin inşallah

Yok ultrasonda bir sorunum görülmedi aslında dr icini rahat tut demisti. Smear alırkene görüldü benim polip, benimde 4 ayda 1 kere kanardı ama bu ay 2 kere pes pese kanayınca şüphelendim ve ara kanamam oluncada asiri çok korku var icimde. Smear sonucumda 2 hafta icinde belli olucak her gun stress oluyorum düşünmekten. Senin iliski sonrası kanaman nekadar cok olurdu surermiydi 1 gun?

Benim o an gelirdi baya devam etmezdi.dun mesela yine oldu çok canım sıkılıyor polip ultrasonda görünürmuş internette öyle yazıyor , iki üç iliskid3 olmuyorsa dördüncüsunde oluyor...Dr sorun yok diyor bana..iki ay ilaç verdi yine sonra devam.ederse parça alıp baktırıriz dedi...ama bisi yokmuş anlamadım, rahim.filmi hiç çektirmedim Dr a iki ay var gitmeme telefonda söylesem mi acaba

Bence yinede git baktirt doktorun dediğine herzmn dinlemiceksin. Bazıları yanilabiliyor. Polip bende Gözlen görüldü. Ama bende en son 3 saat surdu kanama bilmiyorum normal mi. Polip kotu huyluda olabilir zamanla hani uzerine git korkutmak istemem seni. benimkiside biopsiye gitti bekliyorum

X