Rahime çizik atilmasi ( histeroskopi) yardim lütfen!!

akasyaaa5

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2017
641
475
Merhabalar kk hanimlari:KK200:
histeroskopi rahime çizik atildiktan sonra transfer için en doğru zaman sizce 1 ay sonra mi 2 ay sonrami?
Şöyle sorayim rahime çizik atıldıktan sonra kaçıncı adet sonrasi transfer gerceklesmeli?
Rahime çizik attiran varmi?
Lütfen bilgilerinizi paylaşırsanız cok sevinirim.

Merhabalar kk hanimlari:KK200:
histeroskopi rahime çizik atildiktan sonra transfer için en doğru zaman sizce 1 ay sonra mi 2 ay sonrami?
Şöyle sorayim rahime çizik atıldıktan sonra kaçıncı adet sonrasi transfer gerceklesmeli?
Rahime çizik attiran varmi?
Lütfen bilgilerinizi paylaşırsanız cok sevinirim.

merhaba
anadolu yakasında gıttıgım ozel bır doktor banada ayınısını demıstı cızık atılıp tazelenen rahme yerlestırme yaparız dıye ama benım de kafam karısmıstı
cunku başka gıttıgım bı doktorda hıstereskopinin faydası oldugu gıbı zararı oldugunuda söylemıstı
enfeksıyon delinme yapısıklık vs
bu doktorlar acaba herseyı para cevırmek için bıze olur olmadık yontemler onerıyormus gıbı gelmeye basladı hepsınden umıdımı kestım

merhaba
anadolu yakasında gıttıgım ozel bır doktor banada ayınısını demıstı cızık atılıp tazelenen rahme yerlestırme yaparız dıye ama benım de kafam karısmıstı
cunku başka gıttıgım bı doktorda hıstereskopinin faydası oldugu gıbı zararı oldugunuda söylemıstı
enfeksıyon delinme yapısıklık vs
bu doktorlar acaba herseyı para cevırmek için bıze olur olmadık yontemler onerıyormus gıbı gelmeye basladı hepsınden umıdımı kestım
Maalesef benim de kafam cok karışmıştı doktor bi bildigi var diyerek yaptirdim. Ama transfer ne zaman olmali bilgim yok

Cevabınız için teşekkür ederim. Cok sevindim sizin adınıza rahimde problem varmıydı? Çizik icin mi oldun histeroskopiyi

Merhaba benim ilk tüp bebek denemem kimyasal gebelikle sonuçlannca doktorum histereskopi yapmak istedi 30 eylülde histereskopi oldum 2 Kasım da adet gördüm yani histereskopi sonrası ilk adetimle dondurulmuş embriyo transferim yapıldı çok şükür hamileyim. Rahime sadece çizik atıldı başka bir işlem yapılmadı doktorum ilk adetle başlayabiliriz demişti.

Cevabınız için teşekkür ederim. Cok sevindim sizin adınıza rahimde problem varmıydı? Çizik icin mi oldun histeroskopi
Merhaba benim ilk tüp bebek denemem kimyasal gebelikle sonuçlannca doktorum histereskopi yapmak istedi 30 eylülde histereskopi oldum 2 Kasım da adet gördüm yani histereskopi sonrası ilk adetimle dondurulmuş embriyo transferim yapıldı çok şükür hamileyim. Rahime sadece çizik atıldı başka bir işlem yapılmadı doktorum ilk adetle başlayabiliriz demişti.
Allah kucaginiza almayi nasip etsin.
Sanirim histeroskopi sonrası adet gecikmesi oluyor.

Sağol canım darısı başına inşallah. Rahimde bir problem yoktu aslında sadece kimyasal gebelik olunca doktorum bakmak istedi acaba rahim filminde görünmeyen birşey mi vardı diye hemde çizik atmak istedi tutunma şansını artırıyor diye. Nitekim öyle oldu rahimde herhangi birşey çıkmadı sadece çizik atmış. Evet adetim biraz geç geldi histereskopi sonrası bu da normalmiş.

Sağol canım darısı başına inşallah. Rahimde bir problem yoktu aslında sadece kimyasal gebelik olunca doktorum bakmak istedi acaba rahim filminde görünmeyen birşey mi vardı diye hemde çizik atmak istedi tutunma şansını artırıyor diye. Nitekim öyle oldu rahimde herhangi birşey çıkmadı sadece çizik atmış. Evet adetim biraz geç geldi histereskopi sonrası bu da normalmiş.
Aynı durumdayiz umut oldu bana biraz ilk transfer de kimyasal oldu. 2 transfer öncesi histeroskopi yapıldı rahim temiz çizik atıldı sadece

Cnm benimde 2 kimyasal gebeliğim var. Doğal yoldan gebe kaldım ama beta hcg 168den sonra düşmeye başladı. Acaba bende mi çizik attırsam ya? Bu operasyon zor muydu ve ne kadara mal oldu ???

Cnm benimde 2 kimyasal gebeliğim var. Doğal yoldan gebe kaldım ama beta hcg 168den sonra düşmeye başladı. Acaba bende mi çizik attırsam ya? Bu operasyon zor muydu ve ne kadara mal oldu ???
Geçmiş olsun canım ne güzel doğal yoldan hamile kalabilmişsin ama histereskopiden önce rahim filmi (hsg) çektirdin mi hiç ? Rahime bakılıyor onda da ilaç veriliyor anestezi falan almadan daha kolay bir işlem. Biz tüp bebek denedik kaliteli bir embriyo oluşmuştu ona rağmen kimyasal gebelik olduğu için histereskopiyle bakalım belki gözden kaçan bir problem vardır yoksada çizik atalım tutunma şansı artar dedi. Kolay bir işlemdi anestezi altında yapılıyor 20 dk falan sürmüş işlem+kendime gelmem falan. Uyandığımda hafif adet sancısı vardı. 3.400 tl ye yaptırdım. Prof.Dr.Yücel Karaman yaptı

Geçmiş olsun canım ne güzel doğal yoldan hamile kalabilmişsin ama histereskopiden önce rahim filmi (hsg) çektirdin mi hiç ? Rahime bakılıyor onda da ilaç veriliyor anestezi falan almadan daha kolay bir işlem. Biz tüp bebek denedik kaliteli bir embriyo oluşmuştu ona rağmen kimyasal gebelik olduğu için histereskopiyle bakalım belki gözden kaçan bir problem vardır yoksada çizik atalım tutunma şansı artar dedi. Kolay bir işlemdi anestezi altında yapılıyor 20 dk falan sürmüş işlem+kendime gelmem falan. Uyandığımda hafif adet sancısı vardı. 3.400 tl ye yaptırdım. Prof.Dr.Yücel Karaman yaptı

Cnm hsg çektirdim tüplerim açık sadece arcuate uterus şeklindeydi rahimim oda sorun değil dendi. 1 cm ilk bi eğrilik vardı rahimde.pırtılaşma ve genetik testi falanda yaptık temiz çıktı bi sorun yoktu. Bi doktoruma sorayım bakalım bu çizik işini :) teşekkürler cnm cvp için. Allah çocuğunu sana bağışlasın inş

Genelde tutunamayan gebeliklerde kimyasallarda yapiliyor. Tup bebekte çoğu doktor oneriyor rahime cizik ayarak yenilenmesi saglaniyor. Adet olduktan sonra benim transferim olacak bakalim bu sefer tutacakmi? Devlet hastaneleride yapiyor. Direk histeroskopi diye gitmeyin kimyasal gecirdiginizi belirttin yapılır basit bir işlem anestezi ile yapiliyor. Benim özel de oldu 3.000 maal oldu

arkadaslar konu güncel kalsın mı bana yardım eder mısınız ?
Merhaba arkadaslar araniza yeni katildim benim esimde problem ver cruptoazospermi durumumuz tup bebek tedavisine baslayacagiz insallah tum tahlillerim rahim kalinligim rezervim rahim filmim vs hersey temizz cikti doktor cok iyisin dedi ama sansini artirmak icin istersen hitereskopi yapabiliriz sana birakiyorum ben siz karar verin dedi bende dusunuyorum hersey guzelse gerek var mi rahmin zedelenmesinen korkuyorum cok vs eger bu ay hitereskopi olursam ocak ayina kalicak tup bebek tedavisine baslamak sadece cizik atacak sekilde olacakmiss sizin fikriniz nedir sorun olmamasina dair bilee hitereskopi yaptirmali miyim?
Cok sagolun

Hanımlar bu çizik olayını bende merak ediyorum daha önce bir tedavimde doktorum çizik atmıştı fakat sonuç negatif olmuştu şimdiki doktorum bu yöntemlere inanmıyor bunları tamamen şaştım işi gibi görüyor ama ben yine de istiyorum kim bilir belki bi umut gözüyle bakıyorum

X