Rahmim T şeklinde ve yapışıklık var lütfen tavsiyelere ihtiyacım var !!!

Devlette 2 kayıp olmadan bunu yapmak istemiyorlar maalesef. Bende küçük bir anormali vardı. Ben de histerrskopi oldum özel bir hastanede. Kaybım yoktu. Çok basit bir işlem. Öyle hayat memat meselesi bi ameliyat filan değil küçük bi operasyon en iyilerini bulacam gidecem imkânım kısıtlı diye telaş yapmanıza gerek yok. Çevrenizde bildiğiniz güvendiğiniz bir doktor da yapabilir bunu. Ben histereskopi sonrası 2. Tüp bebek tedavime hazırlanırken doğal gebe kaldım. O yüzden kesinlikle olmanızı öneriria

Devlette 2 kayıp olmadan bunu yapmak istemiyorlar maalesef. Bende küçük bir anormali vardı. Ben de histerrskopi oldum özel bir hastanede. Kaybım yoktu. Çok basit bir işlem. Öyle hayat memat meselesi bi ameliyat filan değil küçük bi operasyon en iyilerini bulacam gidecem imkânım kısıtlı diye telaş yapmanıza gerek yok. Çevrenizde bildiğiniz güvendiğiniz bir doktor da yapabilir bunu. Ben histereskopi sonrası 2. Tüp bebek tedavime hazırlanırken doğal gebe kaldım. O yüzden kesinlikle olmanızı öneririm.
Yorumunuz için teşekkür ederim ancak benim durumumda hala hiçbir doktor ilgilenmiyor Histeroskopi için bile hiçbiri yapalım demiyor bu hafta tekrar hsg çekilecek ilki bulanık çıktığı için bu hsg testinden sonra artık bu konuyla ilgili bir doktor öncelikli amacımız yoksa Histeroskopiden korkum yok ben anestesiz bir şekilde hag testi çektirdim ve yine anestesiz şeklinde olacak bu haftakide. Korkum doktorların ilgilenmemesi, özele bile gittiğimde kesin bir sonuç vermiyorlar bana endişe konum bu. Tek amacım su anda iyi bir doktor bulabilmek ve madden zorlamayacak bir doktor. Tekrardan teşekkür ederim yorumunuz için. Allah evladinizi sağlık sıhhatle büyütmeyi nasip etsin.

Yorumunuz için teşekkür ederim ancak benim durumumda hala hiçbir doktor ilgilenmiyor Histeroskopi için bile hiçbiri yapalım demiyor bu hafta tekrar hsg çekilecek ilki bulanık çıktığı için bu hsg testinden sonra artık bu konuyla ilgili bir doktor öncelikli amacımız yoksa Histeroskopiden korkum yok ben anestesiz bir şekilde hag testi çektirdim ve yine anestesiz şeklinde olacak bu haftakide. Korkum doktorların ilgilenmemesi, özele bile gittiğimde kesin bir sonuç vermiyorlar bana endişe konum bu. Tek amacım su anda iyi bir doktor bulabilmek ve madden zorlamayacak bir doktor. Tekrardan teşekkür ederim yorumunuz için. Allah evladinizi sağlık sıhhatle büyütmeyi nasip etsin.
Ilki net değil diye yorum yapamıyorlardır. Insallah 2.den sonra net bir yol çizerler. Siz de inşallah hayırla evladınıza kavuşursunuz.

Ilki net değil diye yorum yapamıyorlardır. Insallah 2.den sonra net bir yol çizerler. Siz de inşallah hayırla evladınıza kavuşursunuz.
İnşallah, Allah razı olsun sizden. Yorum gördükçe okudukça daha da güveniyor insan kendine. 🙏

Geçmiş olsun öncelikle. T rahmin öyle çok da korkunç birşey olduğunu sanmıyorum. 3 yıl önce ben de doktor doktor geziyordum. 6 aydır deniyorduk çocuk için. Yaşımız 40a dayandığı için acele ediyorduk. Ankara Başkentte Prof. Dr. Göğşen Önalan'a gitmiştik. Rahimde polip olduğunu söylemişti ve histeroskopiye karar vermişti. Öncesinde HSG çektirmişim ve üzerine bir de T rahim denmişti. Kısa bir operasyon oldu. Hem poliplerim alındı hem de rahme şekil verildi. Eylül'e kadar hamile kalamazsan görüşelim demişti Göğşen Hoca. Tabi biz yine rahat durmadık. Yumurtlama tedavisi gördüm, bir başarısız aşılama yaşadık. Histeroskopiden 6 ay sonra Ağustos'ta doğal yoldan (iğnesiz, ilaçsız vs) hamile kaldım ve Allah'a şükür sorunsuz bir hamilelikten sonra kızımızı kucağımıza aldık. Bence kendinizi yıpratmayın. HSG, histeroskopi, yumurta büyütme ve çatlatma ilaçları kombine olarak bana iyi geldi. Ama hamilelik tam da "Aman boşver bu ay da düşünmeyeyim tatilin keyfini çıkarayım" dediğim zamana denk geldi.

Geçmiş olsun öncelikle. T rahmin öyle çok da korkunç birşey olduğunu sanmıyorum. 3 yıl önce ben de doktor doktor geziyordum. 6 aydır deniyorduk çocuk için. Yaşımız 40a dayandığı için acele ediyorduk. Ankara Başkentte Prof. Dr. Göğşen Önalan'a gitmiştik. Rahimde polip olduğunu söylemişti ve histeroskopiye karar vermişti. Öncesinde HSG çektirmişim ve üzerine bir de T rahim denmişti. Kısa bir operasyon oldu. Hem poliplerim alındı hem de rahme şekil verildi. Eylül'e kadar hamile kalamazsan görüşelim demişti Göğşen Hoca. Tabi biz yine rahat durmadık. Yumurtlama tedavisi gördüm, bir başarısız aşılama yaşadık. Histeroskopiden 6 ay sonra Ağustos'ta doğal yoldan (iğnesiz, ilaçsız vs) hamile kaldım ve Allah'a şükür sorunsuz bir hamilelikten sonra kızımızı kucağımıza aldık. Bence kendinizi yıpratmayın. HSG, histeroskopi, yumurta büyütme ve çatlatma ilaçları kombine olarak bana iyi geldi. Ama hamilelik tam da "Aman boşver bu ay da düşünmeyeyim tatilin keyfini çıkarayım" dediğim zamana denk geldi.
Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin evladinizi. Evet çok korkunç birşey değil ancak hsg testim bulanık çıkıyor biri t rahim diğeri yarım rahim diyor. Rahim duvarı kalın tüpün biri kapalı vesayre hiçbir doktor bizimle adam akıllı ilgilenmiyor hepsi özele yönlendiriyor ki profesöre gitmemize rağmen o bile yine ozeldeki doktora yönlendiriyor kimse para var mi demiyor ? Ben bundan yıldım yoksa bende biliyorum özele gidip işlem yaptırıp Histeroskopi yaptırıp en azından tamamen neyse görelim diye ama kimse yardımcı olmuyor. Dertli olduğum konu doktorlar, kendim değil. Yorumunuz için teşekkür ederim.

İnşallah duamız hep hayırlısı olmasi yolunda hsg testim bulanik çıkmış gittiğim profesör öyle söyledi bu cuma tekrar cekilicek daha sonrasında yine bulanık çıkarsa artik Histeroskopi zorunlu hale gelicek ama sıkıldığım tek nokta tüm doktorlar hep başkasına yonlendiriyor ozele de gittim devlete de üniversiteye ancak 4 doktor da özelde olan kadın doğumda ünlü bir doktora gitmemi istiyor kimse demiyor ki senin özele gidebilecek durumun var mi cidden anlamıyorum benim gibi bir hastayla daha önce hiç mi karsilasmadilar hepsi tecrübeli hele ki üniversitede olan profesör birde profesör yani düşün o bile başkasına yönlendirme peşinde anlayamiyorum hiç birini. Hepsi sinir hastası edicek eşimle beni.
Çok geçmiş olsun :KK43: Aynen maalesef öyle özellere de gidiyorsun ünlü bir doktora gittik bizde ekstra maliyetler (Prp, Jelçıktı bir de, zaten iğneleri de daha önceki diğer gittiğimiz merkezden daha pahalıydı çok şükür dondurma aşamasına ilk defa geldik. Histereskopi oldum 3 hafta önce 1 ay daha bekleyeceğim iyileşme süreci ve hsg çekip değerlendirecekler Allah hepimizin yardımcısı olsun emeklerimizi boşa çıkarmasın inş.

Çok geçmiş olsun :KK43: Aynen maalesef öyle özellere de gidiyorsun ünlü bir doktora gittik bizde ekstra maliyetler (Prp, Jelçıktı bir de, zaten iğneleri de daha önceki diğer gittiğimiz merkezden daha pahalıydı çok şükür dondurma aşamasına ilk defa geldik. Histereskopi oldum 3 hafta önce 1 ay daha bekleyeceğim iyileşme süreci ve hsg çekip değerlendirecekler Allah hepimizin yardımcısı olsun emeklerimizi boşa çıkarmasın inş.
İnşallah Rabbim bu yolda kolay etsin herşeyi, sizin de umarım herşey yolunda gider evladını sağ salim alırsınız kucağınıza.

İnşallah Rabbim bu yolda kolay etsin herşeyi, sizin de umarım herşey yolunda gider evladını sağ salim alırsınız kucağınıza.
Amin inş. güzel haberlerimizi de mutluluğumuzu da birlikte paylaşırız burda
1f64f.png

Arkadaşlar merhaba. 1.5 yıllık evliyim ve konuyu uzatmadan biz bebek sahibi olmak istedik ben 3 defa kadın doğumda normal kontrellere gittim ve görünürde bir sıkıntı yok eşime de sprem testi yapıldı herşey onun içinde normaldi. Daha sonra 6 aylık süreçte hamile kalmayinca hsg testi istendi ve devlet hastanelerinde yapmıyorlar özelde tekrar muayene olup hsg testimi anestesiz bir şekilde geçirdim çok ağrısı yok hafiften ağrınız oluyor ama o an 1 dk sürüyor ve geçiyor bu kadar küçük birşey için anestesiye hiç gerek yok ve bana 3 kere ilaç enjekte edildi buna rağmen derin derin nefesler alarak 10 dk da işlem bitti neyse hsg testi çekildi rahmim T şeklindeymiş ve doğuştan olan bir yapışıklık tespit edildi sağ tüpüm kapalı sol tüpüm açık ama doktor müdahalesi olmadan çocuk sahibi olmam çok zor, olsa bile 1-2 ay sonra bebek rahme tuttunamiyor çünkü alan çok dar ve bebek düşüyor bu yüzden Histeroskopik adlı şey öneriliyor yada bir spiral takiliyormus bu 1 ay rahimde kalıyor yapışıklik açılsın ve bir daha olmasın diye bir ilaç kullaniliyormuş ama bu kesin çözüm değil, ayrıca denilen Histeroskopik de ufak bir operasyon bununla rahimin içine kamerayla girilip bakiliyor o anda işlem yapışık olan kısımları genisletiliyor yada makasla veya lazerle çizik atılıyor ve ilerleyen süreçte bebek sahibi olmaniz bekleniyor. Benim gibi olan tüm kadınları aydinlatmak adina yazdım başımdan geçen olayı su anda testlerimi tek bir doktora bağlı kalmamak adina tekrar başka bir doktora baktiricam. Bu süreçte tüp bebek de önerilmiyor çünkü bebeğin gelişebileceği bir alan olmadığı için öncelikle rahimdeki yapışıkliğin giderilmesi isteniyor daha sonra eğer talep edilirse tüp bebek tedavisi uygulanabilir.
Ben oldukça stresli ve zor bir dönemden geçiyorum benim gibi olup çocuk sahibi olabilen yada Histeroskopik operasyonu geçiren hanımlar var mi diye merak ediyorum? Birde bebek düşüğü olmadığı için bazi doktorlar önce düşük olsun daha sonra operasyon istiyor nedenini bilmiyorum. Ve bende gelişmeleri burdan sizinle paylaşacağım hepimiz için zor bir dönem birbirimize yardımcı olalım. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Hag testini 15 Eylül 2021 de 1150 tl,ye anestesiz şekilde yaptırdım anestezili olursa 100-150 tl daha üstü oluyor.
Histeroskopik fiyatı ile ilgili bilgisi olanlar da yazarsa çok mutlu olurum. Şimdiden tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.
Merhaba. Yazdıklarınızı okudum. Benim de sol tüpüm kapalı burada bana Cevat Bayrak hocayı önerdiler sağ olsunlar ben de hemen ona HSG film sonucumu yolladım tüpü açabileceğini söyledi. İsterseniz sonuçlarınızı bir de Cevat hocaya yollayın o bakıyor eğer yapışıklıği açabilecekse hiç ameliyat olmazsınız. Ya da en azından belki kapalı tüpünüzü açar. İçinde sıvı birikmesi yoksa genelde açıyormuş

Merhaba. Yazdıklarınızı okudum. Benim de sol tüpüm kapalı burada bana Cevat Bayrak hocayı önerdiler sağ olsunlar ben de hemen ona HSG film sonucumu yolladım tüpü açabileceğini söyledi. İsterseniz sonuçlarınızı bir de Cevat hocaya yollayın o bakıyor eğer yapışıklıği açabilecekse hiç ameliyat olmazsınız. Ya da en azından belki kapalı tüpünüzü açar. İçinde sıvı birikmesi yoksa genelde açıyormuş
Bu yazıdan sonra yine doktorlara gittim benim sol tarafim var sol tüpüm de açık ama spermin ilerleyeceği yolda kesitler var bende önümuzdemi haftalarda bunun için Histeroskopi olucam. Ancak sağ tarafta rahmim yok tüpüm var ama açık yada kapalı olması şu anda pek işe yaramıyor çünkü sağ tarafta doğuştan bir sıkıntı var. Çok teşekkür yorumunuz için ama bahsettiğiniz Cevat bey özel galiba bizim şu anda özele gidebilecek maddi bir durumumuz yok. 🙏🙏

Bu yazıdan sonra yine doktorlara gittim benim sol tarafim var sol tüpüm de açık ama spermin ilerleyeceği yolda kesitler var bende önümuzdemi haftalarda bunun için Histeroskopi olucam. Ancak sağ tarafta rahmim yok tüpüm var ama açık yada kapalı olması şu anda pek işe yaramıyor çünkü sağ tarafta doğuştan bir sıkıntı var. Çok teşekkür yorumunuz için ama bahsettiğiniz Cevat bey özel galiba bizim şu anda özele gidebilecek maddi bir durumumuz yok. 🙏🙏
Tup açılsın diye mi histeroskopi olacaksin? Hsg ilede olmuyor mu bu?

Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin evladinizi. Evet çok korkunç birşey değil ancak hsg testim bulanık çıkıyor biri t rahim diğeri yarım rahim diyor. Rahim duvarı kalın tüpün biri kapalı vesayre hiçbir doktor bizimle adam akıllı ilgilenmiyor hepsi özele yönlendiriyor ki profesöre gitmemize rağmen o bile yine ozeldeki doktora yönlendiriyor kimse para var mi demiyor ? Ben bundan yıldım yoksa bende biliyorum özele gidip işlem yaptırıp Histeroskopi yaptırıp en azından tamamen neyse görelim diye ama kimse yardımcı olmuyor. Dertli olduğum konu doktorlar, kendim değil. Yorumunuz için teşekkür ederim.
Rahim duvarı kalın olması nasıl bi olumsuzluk Dr lara göre?

Tup açılsın diye mi histeroskopi olacaksin? Hsg ilede olmuyor mu bu?
Tüp açılsın diye değil zaten rahim filmi çekildiği yani hag çekildiği zaman açık yada kapali olduğu görünüyor. Benim açık ama açık olan yolda önü hafifçe kesen kesitler vardı. Bende ameliyat oldum yani histeroskopi oldum tüpün tam ucunda minik bir polip şeklinde birşey varmış alındı ama tam bir polip bile değilmiş. Şu anda bir aşılama yaptım ikincisini önümüzdeki ay olucam.

Rahim duvarı kalın olması nasıl bi olumsuzluk Dr lara gör

Rahim duvarı kalın olması nasıl bi olumsuzluk Dr lara göre?
Bana başta böyle bir yorum yapıldı ama bunu özel hastanede soylediler. Daha sonra ben üniversite hastanesine geçiş yaptım orada böyle birşey söylenmedi sadece rahmimin sağ tarafı yok ve erken doğum riskim nerdeyse kesin olurmus hamilelik olursa eğer.

Bana başta böyle bir yorum yapıldı ama bunu özel hastanede soylediler. Daha sonra ben üniversite hastanesine geçiş yaptım orada böyle birşey söylenmedi sadece rahmimin sağ tarafı yok ve erken doğum riskim nerdeyse kesin olurmus hamilelik olursa eğer.
Inş şimdi sıkıntı yok di mi?

X