Popüler Konu Ramazanda İftar ve Sahur Menülerimiz (2019)

Ben de zaten ilk defa eşimde gördüm sonra başkalarını da duydum hatta makarnayıda bir ekmekle yer :KK70: valla yeni evlendiğimizde bir sene içinde 10 kilo aldı yemeklerim nasıl lezzetliyse artık:KK53: sonra ben ailemin yanına gittim,eşimle gidersem bir hafta ancak kalabilecektim bende çok özlemiştim erken gittim,beni almaya geldiğinde şok oldum 2 haftada 6 kilo vermiş:KK57: yokluğuma dayanamamış belli:lülülü::lülülü: hala aynı kiloda,neler neler yiyo hemde ama metabolizma çok hızlı:işsiz:
Benim eşimde aynısı:110:2 yıldır biraz göbeği çıktı .Artık yaştan diyorum.Başkada o yemeye 1-2 kilo çıkıp geri iniyor.:-)

Ayy bunu eşimin arkadaşında duymuştum ilk :KK70: adam mantının yanına ekmek istemişti de şok olup kalmıştım o geldi aklima:KK70:
Nasıl bir metabolizmasi var yahu eşinizin,mantıyı nerdeyse bir ekmekle yiyip kilo almıyor,çok mu hareketli bize de söylesin maşallah 😂
Eskiden spora da giderdi ama artık göndermiyorum :KK45:çünküüüü bende gitmek istiyorum ama kızımı bırakacak kimsem yok,bebeğe bakarsa sırayla gideriz yoksa yok:KK76: kayınvalidem var ama O asla bakmaz sadece sevmelik ister, bi kere baktı otuz kere aradı :KK70:

Benim eşimde aynısı:110:2 yıldır biraz göbeği çıktı .Artık yaştan diyorum.Başkada o yemeye 1-2 kilo çıkıp geri iniyor.:-)
Niye böyle acebaaa çok sinir bozucu valla, sahurda görmelisiniz ben ağzıma nerdeyse lokma koymuyorum O hem herşeyi silip süpürür hemde kilo almaz bense günde tek öğün beslenmeyle yerimde sayıyorum,iftarda bile ekmek yemem :işsiz: tatlı kısmını es geçelim lütfen:olamaz:

Niye böyle acebaaa çok sinir bozucu valla, sahurda görmelisiniz ben ağzıma nerdeyse lokma koymuyorum O hem herşeyi silip süpürür hemde kilo almaz bense günde tek öğün beslenmeyle yerimde sayıyorum,iftarda bile ekmek yemem :işsiz: tatlı kısmını es geçelim lütfen:olamaz:
Onların metabolizması daha hızlı demek ki:)

Eskiden spora da giderdi ama artık göndermiyorum :KK45:çünküüüü bende gitmek istiyorum ama kızımı bırakacak kimsem yok,bebeğe bakarsa sırayla gideriz yoksa yok:KK76: kayınvalidem var ama O asla bakmaz sadece sevmelik ister, bi kere baktı otuz kere aradı :KK70:
En güzelini yapıyorsunuz :KK70: ekmekle mantı makarna yiyip, kilo almayan hep fit olan adam, kas falanda yapmasin, vücudunu da sekillendirmesin zaten:KK53:

İyi geceler kızlar

Bu akşam iftar menümüz

Mercimek çorbası
Zeytinyağlı fasülye
Besemal soslu patatesli tavuk
Pirinç pilavı
Salata
Turşu
Kavun

Anam yazınca fark ettim esimle ikimiz de bı de çocuklar da sadece çorba yedi
ne çok şey yapmışım bu kadar yemek hazirlayinca sahuru da aynı yemekleri yeriz
:kk77::KK45::kk77:

Bu günü de geçirdik şükür
Günlerdir fırın yemekleri, kalan yemekler, pilavlar derken içim kurudu resmen. Bu akşam iftara barbunyalı karalahana ve domates çorbası yaptım. Tatlı yok, hamur işi yok :))))
Perşembe günü misafir menümü de oluşturdum, bu arada Cuma günü de misafirim var, Allahtan yardım diliyorum kendime:)))
Perşembe menüsü 14 kişilik;

Ezogelin çorba
İslim kebabı
Pilav
Zeytinyağlı biber dolması
Fellah köftesi
Cacık
Kalburabastı

Cuma menüsü 6 kişilik :
Yayla çorba
Tavuk sote
Pilav
Közlenmiş patlıcan salatası
Turşu kavurması
Salata
İrmik tatlısı dondurmalı

Lütfen bana gaz veriiiinnn, aslansın kaplansın yaparsın deyinnnn:)))

Günlerdir fırın yemekleri, kalan yemekler, pilavlar derken içim kurudu resmen. Bu akşam iftara barbunyalı karalahana ve domates çorbası yaptım. Tatlı yok, hamur işi yok :))))
Perşembe günü misafir menümü de oluşturdum, bu arada Cuma günü de misafirim var, Allahtan yardım diliyorum kendime:)))

Ezogelin çorba
İslim kebabı
Pilav
Fellah köftesi
Cacık
Kalburabastı

Cuma menüsü 6 kişilik :
Yayla çorba
Tavuk sote
Pilav
Turşu kavurması
Salata
İrmik tatlısı dondurmalı

Menüleriniz çok güzel olmuş:kk77:Kazasız belasız atlatırsınız inşaallah:nazar:Siz yaparsınız maşaallah size:nazar:

Ezogelin çorba
İslim kebabı
Pilav
Fellah köftesi
Cacık
Kalburabastı

Cuma menüsü 6 kişilik :
Yayla çorba
Tavuk sote
Pilav
Turşu kavurması
Salata
İrmik tatlısı dondurmalı

Allah yardımcın olsun canim😂 cumartesi de benim misafirim var bakalım ben ne menü olusturucam, islim kebapli menün güzel aslında kopya cekebilirim :KK53:

Ezogelin çorba
İslim kebabı
Pilav
Fellah köftesi
Cacık
Kalburabastı

Cuma menüsü 6 kişilik :
Yayla çorba
Tavuk sote
Pilav
Turşu kavurması
Salata
İrmik tatlısı dondurmalı

Menüleriniz cokk güzel eminim yaparsınız aslan gibi üstesinden gelirsiniz yeterki isteyin elinizden hiç bişi kurtulamaz

Ezogelin çorba
İslim kebabı
Pilav
Fellah köftesi
Cacık
Kalburabastı

Cuma menüsü 6 kişilik :
Yayla çorba
Tavuk sote
Pilav
Turşu kavurması
Salata
İrmik tatlısı dondurmalı

İslim şahane tercih misafir için ben de ilk davetime islim planlıyordum :deli: hem görseli şık hemde gündüzden hatta bir gece önceden yapılıp ertesi gün akşam üzeri fırınlarsınız büyük rahatlık olur ben bu sebeplerden tercih ediyorum hem de lezzetli yani patlıcana bayılırım:kk77: bu menü ne ki size ,siz bütün mahalleyi davet edip üstesinden gelebilecek hamaratlıktasınız,baklava börek bile yapacak gücü gördüm ama boşverin yeter bukadar :KK70:

İslim şahane tercih misafir için ben de ilk davetime islim planlıyordum :deli: hem görseli şık hemde gündüzden hatta bir gece önceden yapılıp ertesi gün akşam üzeri fırınlarsınız büyük rahatlık olur ben bu sebeplerden tercih ediyorum hem de lezzetli yani patlıcana bayılırım:kk77: bu menü ne ki size ,siz bütün mahalleyi davet edip üstesinden gelebilecek hamaratlıktasınız,baklava börek bile yapacak gücü gördüm ama boşverin yeter bukadar :KK70:

Baklava böreeekkkk hahaayytttt bu gazla onları da yapcam ben:))))

X