Popüler Konu Ramazanda İftar ve Sahur Menülerimiz (2019)

Merhaba herkese. Bugün eltim iftar yemeği daveti verdi. Sağ olsun beni de davet etti, normalde benden pek hazzetmez de ehehe :) Menüsünü yazayım, belki şu son günlerde davet vermek isteyen olursa fikir olur.

İftarda;

Ortada bir iftariyelik tabağı vardı, detaylı hatırlayamıyorum ama hurma, zeytin, ceviz, badem, fındık vardı sanırım
Mercimek çorbası
Zeytinyağlı yaprak sarması ve biber dolması
Pastırmalı kaşarlı bir börek, yanılmıyorsam buna paçanga böreği deniyor
Yoğurtlu patlıcanlı bir meze
Humus
Yeşil salata
Domates soslu köfte
Patates püresi (Püresi harikaydı, nasıl yaptığını sorduğumda patatesleri suda haşlamak yerine dilimleyerek patateslerin hizasına gelecek kadar sütte pişirdiğini söyledi. Harika olmuştu, ben böyle güzel püre yemedim. Denemek isteyenler olursa diye yazıyorum.)
Muhallebili kadayıf tatlısı
En son Türk kahvesi ve maden sodası ikram etti.

Gayet güzeldi, şimdi benim de bitmeden onları davet etmem gerekecek sanırım.

Merhaba herkese. Bugün eltim iftar yemeği daveti verdi. Sağ olsun beni de davet etti, normalde benden pek hazzetmez de ehehe :) Menüsünü yazayım, belki şu son günlerde davet vermek isteyen olursa fikir olur.

İftarda;

Ortada bir iftariyelik tabağı vardı, detaylı hatırlayamıyorum ama hurma, zeytin, ceviz, badem, fındık vardı sanırım
Mercimek çorbası
Zeytinyağlı yaprak sarması ve biber dolması
Pastırmalı kaşarlı bir börek, yanılmıyorsam buna paçanga böreği deniyor
Yoğurtlu patlıcanlı bir meze
Humus
Yeşil salata
Domates soslu köfte
Patates püresi (Püresi harikaydı, nasıl yaptığını sorduğumda patatesleri suda haşlamak yerine dilimleyerek patateslerin hizasına gelecek kadar sütte pişirdiğini söyledi. Harika olmuştu, ben böyle güzel püre yemedim. Denemek isteyenler olursa diye yazıyorum.)
Muhallebili kadayıf tatlısı
En son Türk kahvesi ve maden sodası ikram etti.

Gayet güzeldi, şimdi benim de bitmeden onları davet etmem gerekecek sanırım.
Evlendiniz mi siz :)

Geç kalmış olsam da yazayım,

bugün eltimdeydik onlar cagirdi,kayinvalideyi getirtmisler köyden börek yap hep birlikte bi iftar yapalım diye,saolsun gelmiş yapmış oda

İftar menumuz

Mercimek çorbası
Su böreği
Kaşık salata
Tatlı-baklava ve ağlayan kek
biz baklava aldık,eltim ağlayan kek yapmis

Herkese merhaba .Dun bir arkadasa davetliydik
Menüde
*Mercimek Corbasi
*Pirinc Pilavi
*Kuzu güveç
*Etli Biber Dolmasi
*Domates Salatasi
*Şöbiyet
Vardi .Güveç harikaydi .Biraz uzak ama ben de bundan sonra o fırında yaptircam.
Bugun piknik düşünüyorum. Esim henuz uyanmadi bakalim ne diyecek.

Bugun ramazan ayının son misafirini agirlayacagim nasipse,arkadaslarimiz gelicek :KK49: yarından itibaren de köyümüze gidicez onun için son menümu de yazayım

İftar menüm
Mercimek çorbası
Güveç kaplarda soslu köfte
Şehriyeli tereyağlı bulgur pilavı
Peynirli börek
Yaprak sarma(kararsızım)
Kaşık salata (eşimden)
Tatlımız güllaç (misafirlerimiz alicakmis)

Bugün menumde böyle hanımlar,çok güzel paylaşımlar oldu,cogunuzdan kopyada çektim,bir çoğunuzun menüsünü yaptım arada, çok güzeldi bu sayfa bu ramazan:KK68:hepimizin ellerine sağlık ❤️
Şimdiden hayırlı,huzurlu, sağlıklı bayramlar olsun inşallah ağız tadıyla geçirmemizi nasip etsin rabbim❤️❤️❤️❤️ hakkınızı helal edinnn🤗

Son. Menümüzzzz

Herkesin bayramı şimdiden kutlu olsun💋💋💋

Mercimek çorba (dünden)
Etli yeşil fasulye
Domates soslu makarna
Cacık
Enginar salatası

Muzlu rulo pasta (dünden)

Herkese hayırlı iftarlar🥰🥰🥰🥰🥰

X