Popüler Konu Ramazanda İftar ve Sahur Menülerimiz (2020)

Ben normalde kafami yastiga koydugum gibi dalarim. Ama sahurda uyku dagiliyor yemek hazirla ye derken. E bir de mide dolu yatinca dalamiyorum. Tam 5te 5.30da uyudum derken en gec 8.30da oğlum uyaniyor. Ben ceset :KK43:
İnanın bende öyleyim gece kalkıp yemek hazırlamaya değilde geri nasi uyucam diye düşünmekten geriliyorum sizinki yine uyumuş bazen benim oğlum 7 buçukta en geç 8 de uyaniyo
Işık girmesi için biz çözümü karartıcı perde blackout diyede geciyo onda bulduk baya farketti

Eşim artık hiçe yakın yemek yiyor
İşte normal düzene döndüler, her gün çalışıyor, yemek yiyip 2 gibi yatıyor, uykusuzluktan perişan onunla beraber bende. Bugün hava sıcaktı, canı yemek istemedi iftarda soğan kavur dedi😂 sahurda zaten kuş kadar yiyor, acıkmıyorum diyor, 4 kilo verdi Ramazan başından beri

İftar menüsü

Soğan kavurma
Menemen
Mücver
Azıcıkta kızarmış patates

Sahuru bilemiyorum şu an ilerleyen saatlerde bakacağım

Rabbim herkesin ibadetlerini kabul etsin🙏🏻
Ne güzel bir ben kilo veremedim bu ramazan
Herkes zayıflamış benim çevremde de

Ne güzel bir ben kilo veremedim bu ramazan
Herkes zayıflamış benim çevremde de

Ramazanda kilo alınıyor genelde
Eşim uykusuzluktan perişan, sahurda usulden iki lokma atıyor ağzına, tek öğünle tutuyor resmen orucu. Acıkmıyorum iftar geç sahur erken diyor ondan oldu sanırım

İftar menüm

Mercimek Çorbası

Patatesli Hamur Yemeği (Adını uydurdum ne bilmiyorum çünkü 🤭)

Fırında Soslu Tavuk

Arpa Şehriye Pilavı

Patlıcan Salatası

Salata

Cacık

Barbunya Pilaki

Tatlı

Karpuz

Sahur menüm

Kıymalı Yumurta

Menemen

Sucuk

Haşlanmış Yumurta

Çay

Bugün zorunlu misafirim var ondan liste uzadı 😂

İftar menüm

Mercimek Çorbası

Fırında Soslu Tavuk

Arpa Şehriye Pilavı

Patlıcan Salatası

Salata

Cacık

Barbunya Pilaki

Tatlı

Karpuz

Sahur menüm

Kıymalı Yumurta

Menemen

Sucuk

Haşlanmış Yumurta

Çay

Ablacım misâfir de olsa bu kadar çok şey yapılır ve yenir mi?
Hasta olursunuz Allah muhafaza.

Ramazanda kilo alınıyor genelde
Eşim uykusuzluktan perişan, sahurda usulden iki lokma atıyor ağzına, tek öğünle tutuyor resmen orucu. Acıkmıyorum iftar geç sahur erken diyor ondan oldu sanırım
Doğrudur sahursuz yaptığında vermesen bile kilo almıyorsun
Ama oda zor oluyor açıkçası

Bdv den geliyorum kızlar şu an. Bu aldatma hikayeleri okudukça rüyamda eşim üstüme kuma getiriyor. Her seferinde de başka başka kadınlar. Hayır güzel olsalar içim yanmicak da...

Bakma su bdv ye kafayi yedin diyor😂

Iftarda tavuk dürüm yaptım kendimce. Ama tarif istemeyin çünkü ben pek sevmedim 🙈

Sahurda da eşim uyumuş kalmış koltukla. Ben de tost yaptım.

Şimdi namaz kılıp yatacağım. Bakalım bizim beyefendi bu gece kimle evlenecek 🤣

Bdv den geliyorum kızlar şu an. Bu aldatma hikayeleri okudukça rüyamda eşim üstüme kuma getiriyor. Her seferinde de başka başka kadınlar. Hayır güzel olsalar içim yanmicak da...

Bakma su bdv ye kafayi yedin diyor😂

Iftarda tavuk dürüm yaptım kendimce. Ama tarif istemeyin çünkü ben pek sevmedim 🙈

Sahurda da eşim uyumuş kalmış koltukla. Ben de tost yaptım.

Şimdi namaz kılıp yatacağım. Bakalım bizim beyefendi bu gece kimle evlenecek 🤣
Bir de tok yatınca o rüyalardan hayır gelmiyor hiç :)

İftar menüm

Mercimek Çorbası

Fırında Soslu Tavuk

Arpa Şehriye Pilavı

Patlıcan Salatası

Salata

Cacık

Barbunya Pilaki

Tatlı

Karpuz

Sahur menüm

Kıymalı Yumurta

Menemen

Sucuk

Haşlanmış Yumurta

Çay

Oyhhh ablacım tazmanya canavarı mi geldi misafirliğe 🙈

O ağrı bende de var, uyku düzeninin bozulmasından oluyor. Gece düzgün uyursam geçiyor kendiliğinden, yıllardır böyle🙁

Tam bahsettigim yerde mi senin de canim?
Artik bunu dusunmekten kendimi hasta edicem. Internette okuyorum beyin anevrizmasi falan yaziyor daha da geriliyorum.
Sahurda agri kesici icip yattim suan yok agrim. Ama etkisi gecince baslar kesin :KK43:

O ağrı bende de var, uyku düzeninin bozulmasından oluyor. Gece düzgün uyursam geçiyor kendiliğinden, yıllardır böyle🙁

Tam bahsettigim yerde mi senin de canim?
Artik bunu dusunmekten kendimi hasta edicem. Internette okuyorum beyin anevrizmasi falan yaziyor daha da geriliyorum.
Sahurda agri kesici icip yattim suan yok agrim. Ama etkisi gecince baslar kesin :KK43:

İnanın bende öyleyim gece kalkıp yemek hazırlamaya değilde geri nasi uyucam diye düşünmekten geriliyorum sizinki yine uyumuş bazen benim oğlum 7 buçukta en geç 8 de uyaniyo
Işık girmesi için biz çözümü karartıcı perde blackout diyede geciyo onda bulduk baya farketti
O aslinda benim de aklima geldi ama yazin cok sicak cekmez mi?

O aslinda benim de aklima geldi ama yazin cok sicak cekmez mi?
Aksine yazın oda bayağı serin oluyor kışın da ısıyı içerde tutuyo sıcacık oluyo.dışarıdan gelen sesi de bayağı kesiyo.
bence insanlık adına yapılmış en iyi iki eşya blackout perde ve çamaşır kurutma makinesi

Merhaba kızlar, hastalara allahım acil şifalar versin inşallah. Misafiri gelelen arkadaşım ellerine sağlık, Allah hanelerimize bolluk bereket versin,yiyenlere afiyet şifa olsun inşallah, ibadetlerimiz kabul makbul olsun.
İftar =Kendim için döğme pilavı içi bol nohutlu. Beyefendi kendisine tavuk ızgara yapacak (ben tavuk yemiyorum), salata, turşu, ayran,hoşaf.
Sahur =közlenmiş kapya biber, söğüş, kahvaltılık.

X