Popüler Konu Ramazanda İftar ve Sahur Menülerimiz (2021)

İftar Menüm;
Domates çorbası
Makarna (dünden)
Z.yağlı Biber dolması(kendi klasik iç mlz)
Yoğurtlu semizotu
Portakallı revani

Hayırlı iftarla,Allah ağız tadı ile yemeyi nasip etsin.Eşimle karantinamız devam ediyor ve ruh halim aşağıdaki gibidir.Dün transfer için tedavime başladım.İnşallah bu ay transferim yapılacak,dualarınıza bana da yer verirseniz çok mutlu olurum.

Eklentiler

• IMG_20210427_120229.jpg
    55,1 KB · Görüntüleme: 19
  • IMG_20210427_120209.jpg
    55,4 KB · Görüntüleme: 25
Allahım yardımcın olsun inşallah arkadaşım.
Güzel haberlerini alalım inşallah.

Hepimize huzurlu günler/geceler/anlar olsun inşallah.

Tam kapanma geliyormuş. Ülkemize ve dünyamıza hayırlı olsun inşallah. Büyük Allahım esnafa,darda, zorda, borcu harcı olana yardım etsin inşallah en yakın zamanda.

Bugün menümüzün adı oradan buradan.
Sahurumuz kuru erik,ceviz,badem, ilaçlar. Hurmaya yetişemedim.

Yan komşumuz pide yaptıracak, bize de nasip olacakmış.
Ben tarhana çorbası yaptım az önce.
Pancar varmış dolapta. Haşladım.
Kocama sarımsaklı soslu, bana sıfır sos hazırladım.
Kocam gelince salata yapar.
Ayran.
Fanta.
Bol su.
Hafta sonu sokağa çıkma yasağında kocamın canı halka tatlısı istemişti. Sabah uyanınca ilk işim onu almak oldu. Çok çok sevinecek canım kocam.
Şimdi gene yasak gelecek, Perşembe alayım bari bir kaç tane daha.

Herkesin ellerine kollarına sağlık.
Allahım olmayanlara da versin inşallah.
Allahım oruçlarımızı, namazlarımızı, tesbihlerimizi, dualarımızı, ibadetlerimizi kabul etsin inşallah en yakın zamanda.

Herkese selam
Tam kapanma gelmiş, bende eşimde çalışacağımız için market saatlerine denk gelemeyeceğiz o yüzden planlama yapmaya çalışıyorum, bakalım hayırlısı ne göreceğiz bu akşam iftar menümüz

Ezogelin çorba
Köfte
Patates
Piyaz
Tatlı yok

Sahur
Akıtma
Kahvaltılık
Çay

Hepimize kolay gelsin inş

Merhabalar

Bugun

Havuçlu ıspanak çorbası
Kuru fasulye
Et döner
Pirinç pilavı
Salata

Tatlı da çikolata soslu tavuk göğsü

Sahura Allah kerim.
Gözleme ve kahvaltılık olabilir.

Allah oruçlarımızı, ibadetlerimizi kabul buyursun.
Ailemize ikramımız olan yemeklerimizi de ibadetten saysın inşallah.
Bereketli sofralar.
Allah olmayanlara da versin bol bol versin.

Hayırlı günler,
Sahurda Yumurta haşlaması ve tost çay kahvaltılık yedik
İftara
Kabak çorbası
Püreli köfte
Pirinç pilavı
Salata planlıyorum, eve gidince menü az biraz değişebilir
Tatlı iki tane kalburabastı kalmıştı , işyerine biri cezerye getirdi bir kilo aldım, ondan da kahve yanına yeriz, çocuklara da sağlıklı atıştırmalık olmuş olur
Rabbim oruçlarımızı ve ibadetlerimizi kabul etsin, şimdiden hayırlı iftarlar

Hayırlı huzurlu günler herkese
Ramazandan önce dondurucuya gözleme yapıp koymuştum peynirli, kıymalı vs. Eşim hangisinden isterse iftara yakın çıkarıp ısıtırım İnşaAllah. Bugünkü iftar menüm;
Mercimek çorbası
Gözleme
Salata, naneli ayran
Çikolatalı mozaik pastamız hâlâ var Rabbim tuttuğumuz oruçlarımızı ve ibadetlerimizi kabul etsin, evimizden ve soframızdan bereketi eksik etmesin, Rabbim durumu olmayanlara bol bol rızık versin İnşaAllah

Siz de mi göçmensiniz?
Rahmetli babaannem yapardı biz çocukken.
Ne severdik...

Rabbim bu güzel günlerde size hayırlı, sağlıklı sıhhatli evlat nasip etsin İnşaAllah, emeklerinizin karşılığını anne olarak taçlandırsın İnşaAllah. Bütün evlat sahibi olmak isteyenlere de Amîn ❤

Allah güzel sonuçlar nasip etsin inşallah, herşey gönlünüzce olsun

Herkese hayırlı günler,
İftara mercimek çorbası
Karışık kızartma
Makarna
Ayran düşünüyorum.
Tatlı dünden baklava var, çayın yanına da tuzlu dakota çekirdek :)
Eşim okuldan gelecekte daha pazara çıkacağız. Evimiz çarşıya uzak, yakında manav yok, bakalım nasıl alıcaz kapanmada taze meyve sebzemizi. Var mı çözüm bilen? Hiç bu kadar uzun olmamıştı yasak.

Evet biz pazara gidemiyoruz diye üzülüyoruz, pazarcılar eve götüreceklerini ekmekleri düşünüyorlar.
Pazarı çok çok severim, annem gibi...
Allahım yardımcıları olsun inşallah.

İftar menüm :
Nohutlu bamya yemeği
Özbek pilavı
Kirmizi meyve suyu ( kızılcıkla vişne suyunu pişirdim iki kasıkta şeker ekledim 5 litre çıktı sanırım )

Tatlı olarak
Kahvesiz Tiramisu ( kahveli ağır geliyor ,pandispanya yapmaya üşendim kedi dili kullandim )

Hayırlı Ramazanlar ...

Yaa inşallah tutar transferiniz ne yaşadığınızı az çok anlıyorum .Bende iki kez kayıp yaşadım .Moralinizi yüksek tutun ,olumsuz şeyler düşünmeyin . Herşey güzel olucak ...

Allah gönlünüze göre versin
Hayırlısı ile olur inşaallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…