Randevu almama gerek var mı?

iwanttobreakfree

Üye
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2024
377
95
22
Merhabalar ben devlet hastanesinde kadın doğuma gitmiştim ama ultrasonu 1 ay sonraya verdiler. 1 ay sonra bildiğiniz gibi kontrol süresi dolmuş oluyor. Ultrasondan çıktığım gibi doktorun yanına gidebilir miyim, kayıt açarlar mı yoksa randevu mu almam lazım o güne? Randevu da bulamıyorum 😭 Var mı bu durumu deneyimleyen

Ya malesef randevu almadan doktorun inisiyatifine kalmış oluyorsun. Ben de tahlil verdim geçen, 5 güne çıktı enabizda. Doktora göstermeye gittim, randevusuz almıyorlarmis. 'herkes gittikten sonra boşluk olursa alabilir' dediler . Beklerken şansıma birisi randevusunu iptal etmiş hemem oyle aldım da baktı doktorum. Yoksa bekleyecektin belki kabul eder diye.

Ya malesef randevu almadan doktorun inisiyatifine kalmış oluyorsun. Ben de tahlil verdim geçen, 5 güne çıktı enabizda. Doktora göstermeye gittim, randevusuz almıyorlarmis. 'herkes gittikten sonra boşluk olursa alabilir' dediler . Beklerken şansıma birisi randevusunu iptal etmiş hemem oyle aldım da baktı doktorum. Yoksa bekleyecektin belki kabul eder diye.
10 gün içinde sonuç göstermek için randevuya gerek yok. Sadece hatırlayamadığım bir yerde böyle bir saçmalık vardı.

peki randevuyu iptal ettikleri için direkt odaya mı girdiniz yoksa danışmadan kayıt açtırdınız mı? 🤕
Randevusuz sonuca bakmazlar. Saat 10.00da yeni ve gece 00.00 gibi iptal edilen randevular açılıyor.
😓😓 tam ultrason gününe randevu bulmaya çalışıyorum bir daha git gel yapmamak için, hastane yakın değil... o saatlerde bakıyorum, hatta randevu gelince bilgilendir diye bir özelliği açtım ama farklı günler..

10 gün içinde sonuç göstermek için randevuya gerek yok. Sadece hatırlayamadığım bir yerde böyle bir saçmalık vardı.
Malesef var. Benim ilk muayanemle sonuç göstermem arasında bir hafta vardı.
İstanbulda semt polikliniğine gittim. Danışmadaki kişi barkod bile vermedi ismim listede çıksın diye

peki randevuyu iptal ettikleri için direkt odaya mı girdiniz yoksa danışmadan kayıt açtırdınız mı? 🤕

😓😓 tam ultrason gününe randevu bulmaya çalışıyorum bir daha git gel yapmamak için, hastane yakın değil... o saatlerde bakıyorum, hatta randevu gelince bilgilendir diye bir özelliği açtım ama farklı günler..
Ultrason sonucu sisteme geç düşer belki. Eğer uzakta değilse bir iki gün sonrasına almaya çalışın.

Ultrasondan bir iki gün sonra olsa da sorun olmaz ki direkt kontrole gidersiniz zaten sonucu size vermezler

son 6 ayda 2 farklı hastanede çekildim ikisinde de sonucu direkt çıktı olarak verdiler ben de direkt doktorun yanına gittim ama bu sefer çok uzak tarihe verildi. mecbur bulduğum randevuyu alacağım dediğiniz gibi
Bi sıkıntı olmaz ya bulduğunuz tarihe alın
Geçmiş olsun

X