Hidrosalpenks bilgisi olanlar lütfen 🙏

eser91

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2024
26
3
32
Merhabalar. Bambaşka bi sebepten dolayı ultrason çektirmeye gitmiştim devlet hastanesinde işin aslı durumu ciddiye alıp bakmamıştım çünkü düzenli kadın doğuma giderim çocuk düşünüyoruz çünkü. Geçen gün çantamı boşaltırken dikkat ettim . Raporu paylaşıyorum işin aslı pek bişey anlamadım ama int sadece neymiş diye baktığımda dehşete düştüm. Eğer böyle bişey varsa doktorum neden o kdar ultrasonda göremedi . Yada bu sadece kuşkumu randevu aldım ama bu ay bide gebelik şüphem var ovülasyon takibiyle denedik. Reglme 1 hafta var 1 hafta sonrasına aldım randevuyu ama içim içimi yiyo .. bu tarz röntgen gibi uygulamalar gebelik varsa zarar verirmi bilginiz var mı ? Hcg negatif çıktı yaptım bugün ama 1 hafta içinde olunca pek ciddiye almadım bugünkü testi . Kafam karıştı

Eklentiler

• 8a3b2280-9fc3-43d0-963a-2c842666201c.jpeg
    8a3b2280-9fc3-43d0-963a-2c842666201c.jpeg
    93 KB · Görüntüleme: 20
Merhaba. bunu ultrasonda görmeleri çok büyük şans. eğer böyle bir şey varsa sadece rahim filmi ile net sonucu görebilirsiniz. hidrosalpenksin durumuna göre genelde ameliyat olmak gerekiyor. benimde başımdan geçti. korkulacak bir şey yok. ama eğer rahime sıvı akışı varsa hamilelik ihtimalini ciddi anlamda düşürüyor. ihmal etmeden kadın doğum doktorunuza danışın

X