Reglinin 16. 17. ve 18. günü kalınan gebelikler de erkek çocuk olasılığı yüksekmiş..

merhaba arkadaşlar aslında kulaktan dolma ezbere bilgilerle hareket etmemek lazım. en güzeli ne zaman yumurtamızın çatladığını takip etmek.. benim 2 yakın arkadaşım da reglden hemen sonraki birliktelikle hamile kaldılar ve ikisinin de oğulları oldu.. takvim hesabı korunduklarını zannediyorlardı meğer yumurtaları çoktan oluşmuş...benim de yumurtalarım zor çatlıyordu 26. gün çatladığını bile bilirim. ama nisan ayında nasıl olduysa 9. günü çatladı ve onunla hamile kaldım eminim çünkü bat 2 gün kala b.hcg değerim 545. lerdeydi ve bat günü keseyi bile gördük. illa tam ortasında yumurtlama olmuyo arkadaşlar yumurtalarınızın çatlamasını takip edin derim hayalinize kavuşmak için...

kızımda 12-13-14-16-18 gunler ılıskı olmustu ve sonuc kızım ama kız veya erkek olsun gıbı bır dusuncem yoktu ve nezaman yumurtladıgmdan emın degıldım tahmınen ozamanlardır

sımdı ıse ovu testı kullandım 13-14-15 te testte cıft cızgı cıkmıstı bense 10.gun 14.gun ve 18.gun ılıskı yasadım ve buda planlı degıldı oyle denk geldı
bakalım yumurtlama gunumde olmus 4 gun once ve sonrasındada olmus cınsıyetı sabırsızlıkla beklıyorum

arkadaşlar bişey sormak istiyorum.yumurtlama gününde olursa çocuk erkek olurmuş bilgisi var.yumurtlama günündemi olmalı ilşki yoksa bi gün sonrası önceside olabilirmi .bilgisi olan varmı:KK43:

tekrar söylüyorum; benim bildiğim şudur;

Y kromozomu taşıyan erkek sperm diğerinden daha hızlı hareket eder, ancak X kromozomu taşıyan (kız ) sperm de diğerinden daha uzun yaşar.

buna göre erkek sperm yumurtaya ilk olarak ulaşsa bile içeri girmeye gücü yetmiyormuş....kız (X) spermler sağlam yumurtanın içine çok daha rahat girebiliyorlarmış...

reglinin 16. 17. ve 18. günü yumurta çatlamaya çok yakınlaştığından erkek (Y) sperm yumurtanın içine rahatlıkla dalabiliyorlarmış...

işte erkek spermin daha hızlı hareket etmesi ve regliye yakınlarken çatlamaya yaklaşmış yumurtanın kırılgan olması sebebiyle erkek çocuk olma olasılığı yüksekmiş.

bişey sormak istiyorum.yumurtlama günün yani aldığımız testte çift çizgiyi görünce ilşki olmalımı?yumurtlama günü yani.yoksa ertesi günmü olmalı ?silik oluncamı olmalı

kızlar ben adet ten itibaren 18. gün yumurtam çatladı ve hamile kaldım suan 4 ay bitti hamileyim ve bugun ögrendimki bebegim erkekmiş dogruluk payı yüksek olabilir bu yazının bende öle duymustum ama erkek olsun die özellikle o zmnda yapmadık geç yumurtlama oldugunda genelde erkek bebek olur diye duymustum bende:)

bişey sorucam;yumurta çatladığı günmü ilşki olucak hamile kalmak içni en doğru zaman bumu?yoksa beklemeli bi iki gün

bişey sorucam;yumurta çatladığı günmü ilşki olucak hamile kalmak içni en doğru zaman bumu?yoksa beklemeli bi iki gün

Hamile kalmak için en uygun zmn yumurtanın çatlamaya yakın oldgu zmn ve çatladgı zmndır bunu ogrenmek içinde ovulasyon testlerinden yada doktor kontrolunde yumurtlama takibinden faydalanabilirsin

Arkadaslar bnm ilk bebişm sol yumurtlktn ve yumurta çatlamasına çok yakın bi zmnda oldu ve ogluşum var şimdi yine hamileyim buda sag yumurtlktn ve yine yumurtlma gunume çok yakın zmnda oldgna emnm çok meran ediyrm bu teori ikinci kez bnde tutacakmi

Kasım Aralık düşünüyorum planlı olucak dıye yapıcam taktım alıcam baska bıldıklerınızı benımde paylaşırsanız yazarım sıze bakalım tutuyorum tutmuyorum doğruluğu nedır Ağustos'ta diyete baslıycam bır oglum var et cok yerız muz da oyle ama bükmez elma ver vitamin ağırlıklı beslenecem sebze li badem falan yicem süt ıcıcem peynır yasak yumurta serbest bakalım hayırlısı artık

o yazıları biliyorum...hemen altında da değişik bir iddaa var;

Shettlesmetod (Dr. Landrom Shettles ve Dr. David Rorvik)

Bu yöntemin %75 etkili olduğu belirtiliyor.Y kromozomu taşıyan erkek sperm diğerinden daha hızlı hareket eder, ancak X kromozomu taşıyan (kız ) spermde diğerinden daha uzun yaşar.Bundan yola çıkarak yumurtlama zamanına ne kadar yakın ilşkiye girerseniz erkek spermi daha hızlı hareket ettiği için yumurtanızı dölleyecek ve oğlunuz olabilecektir. Eğer yumurtlama zamanından 2-4 gün önce ilişkiye girerseniz erkek spermler yumurtlama zamanına dek yaşayamayacağından ve ancak kız kromozomu taşıyanlar dayanabileceğinden kızınız olma şansı yükselir. Yinede hiç bir şey %100 değildir.
Whelan metodu (Dr. Elisabeth Whelan)
Bu metod biraz önce anlattığımızın tam tersini söyler. Bu metoda göre erkek spermin oluşumundaki bazı biyokimyasal değişiklikler adet döneminin erken safhasında daha etkili olur. Yani bir oğlunuz olsun istiyorsanız yumurtlama zamanından 4-6 gün önce ilişkiye girin. Whelan bu metodun erkek çocuk oluşumunda %68 başarılı olduğunu öne sürüyor.

bilim adamları bile kendi aralarında çatışıyor...

tekrar söylüyorum; benim bildiğim şudur;

Y kromozomu taşıyan erkek sperm diğerinden daha hızlı hareket eder, ancak X kromozomu taşıyan (kız ) sperm de diğerinden daha uzun yaşar.

buna göre erkek sperm yumurtaya ilk olarak ulaşsa bile içeri girmeye gücü yetmiyormuş....kız (X) spermler sağlam yumurtanın içine çok daha rahat girebiliyorlarmış...

reglinin 16. 17. ve 18. günü yumurta çatlamaya çok yakınlaştığından erkek (Y) sperm yumurtanın içine rahatlıkla dalabiliyorlarmış...

işte erkek spermin daha hızlı hareket etmesi ve regliye yakınlarken çatlamaya yaklaşmış yumurtanın kırılgan olması sebebiyle erkek çocuk olma olasılığı yüksekmiş.
Kafam karisti simdi kizim oldun istiyorum regl donemi bittikten sonrami iliskiye girmem gerekiyo yoksa oncemi yani regl donemine yakin tatihtemi 🙈

Deniz ve Kum Deniz ve Kum banada bir akil verebilirmisiniz kiz bebek istiyorum regl 23nisan da oldu buhun bitti gb sanki ben simdi neyaomam gerekiyobiliski olsunmu olmasinmi 🤔👶
Kız istiyorsan bu 1 hafta korunmalı ilişki ve daha sonrasında eğer 28 günde bir adet oluyorsan ayın 13üne kadar hergun ilişki kız ihtimalini yükseltir ama malesef garantisi yok bu işlerin. Allah'ın takdiri neyse o elbette.

Kız istiyorsan bu 1 hafta korunmalı ilişki ve daha sonrasında eğer 28 günde bir adet oluyorsan ayın 13üne kadar hergun ilişki kız ihtimalini yükseltir ama malesef garantisi yok bu işlerin. Allah'ın takdiri neyse o elbette.
Tsk ederim 🤗vallahi bubay duzensiz oldu martin 6sinda olmustum bunda 23nisanda oldum hesaplama konularindasifirim anlamam yani ikiboglum var onlarda bile hesaplama aklima gelmemisti ama 3.cuyu dusununce buda baska bir sevinc olsun pempis elbiseler giydirelim dedik aramaya basladim tabikibrabbim in bilecegi biris simdi ben kacaina kadar beklemem gerekiyo korunmali da yapmayi veririz 😊🙈kacgun sayicagim edetim biteli iki gun oldu ama ara kanamalar im oluyor 😬🤗👶

Tsk ederim 🤗vallahi bubay duzensiz oldu martin 6sinda olmustum bunda 23nisanda oldum hesaplama konularindasifirim anlamam yani ikiboglum var onlarda bile hesaplama aklima gelmemisti ama 3.cuyu dusununce buda baska bir sevinc olsun pempis elbiseler giydirelim dedik aramaya basladim tabikibrabbim in bilecegi biris simdi ben kacaina kadar beklemem gerekiyo korunmali da yapmayi veririz 😊🙈kacgun sayicagim edetim biteli iki gun oldu ama ara kanamalar im oluyor 😬🤗👶
Adetiniz düzensiz olduğu için gün belirtmek zor. Ancak ovulasyon testleri yardımcı olabiļir. Ama korunmalı ilişki olsun bu bir hafta çünkü y hücresi azalır o zaman. Ama ara ara kanama varmış, bir test yapsanız hamile olabilir misiniz acaba şu an?

Adetiniz düzensiz olduğu için gün belirtmek zor. Ancak ovulasyon testleri yardımcı olabiļir. Ama korunmalı ilişki olsun bu bir hafta çünkü y hücresi azalır o zaman. Ama ara ara kanama varmış, bir test yapsanız hamile olabilir misiniz acaba şu an?
Ovulasyon testi nedir ozurdilerim bilmiyorum hic sanmiyorum hamile oldugumu cunku spreal takiliydi yeni cikartttirdim ozman bubhafta bekleyim iliski olmasin da kaci gb ayarlayim 🙈🤗👶

Ovulasyon testi nedir ozurdilerim bilmiyorum hic sanmiyorum hamile oldugumu cunku spreal takiliydi yeni cikartttirdim ozman bubhafta bekleyim iliski olmasin da kaci gb ayarlayim 🙈🤗👶
Spirali yeni cikarttiysan adet düzeninin oturması lazım kesin gün için ama hemen bu ay olsun diyorsan eczanelerde ovulasyon testi al. Ovulasyon testi konusu sitede bayağı var okuyabilirsin. Yumurtlamaya yakın belli olur zaten, yumurtlamadan 5-6 gün sonra ihtimal yüksek olur. Ama dediğim gibi garanti değil kısmet :)

Spirali yeni cikarttiysan adet düzeninin oturması lazım kesin gün için ama hemen bu ay olsun diyorsan eczanelerde ovulasyon testi al. Ovulasyon testi konusu sitede bayağı var okuyabilirsin. Yumurtlamaya yakın belli olur zaten, yumurtlamadan 5-6 gün sonra ihtimal yüksek olur. Ama dediğim gibi garanti değil kısmet :)
Hemennolsun istiyorum saglik problemimn var ilaclara baslamdan olsun istiyurm ovulasyonntesti pahlai birseymi acaba adetten sonra kiz olur dyorlar ama ayyy cok tatlisiniz cvp veriyosunuzya icim rahatliyor burda allah razinolsun

Hemennolsun istiyorum saglik problemimn var ilaclara baslamdan olsun istiyurm ovulasyonntesti pahlai birseymi acaba adetten sonra kiz olur dyorlar ama ayyy cok tatlisiniz cvp veriyosunuzya icim rahatliyor burda allah razinolsun
Cok heyacanli korku icindeyim hakkimda hayirlisi olsun ama kiz evlat sevgisinide tatmak istiuorim olmeden 😑

X