Reiki nedir

Google amcama sorsana dur ben bakim neymis

Edit:baktım hemen kapattim hiccc inamam böle şeylere ..modern üfürükçü işte

Parası bol olana plasebo.

İçsel bir huzur yolculuk istiyorsanız yogayı tavsiye ederim.
Hiç bişey istediğim yok biri bilmeden yada yanlışlıkla mail eklemiş beni sürekli reiki çalışma 21 gün bolluk bereket falan filan merak ettim google baktım ama çok karışık yazıyor..teşekkür

bir arkadsimin insta profilinde yaziyordu reiki master diye birde spirituel kimligimi maddi amacli kullanmiyorum yazmis bende ozaman arastirmistim bune olaki diye
ögrendikten sonra bir halta yaramadigina karar verdim arkadasin daha kendine hayri yok cunku

Ne oldugu Google da yazıyor zaten ama ben denemedim, böyle şeyleri internetten okumayla evde kendi kendine yapmaktansa bilen biriyle birebir keşfetmek daha sağlıklı olur diye düşünüyorum. Ek* bu yolla insan yıkmaya çalışanlara dikkat etmek lazım.

Ben yoga yapıyordum ama fiziksel olarak kollarda ve bacakta uyuşmalar yaşadığım için biraz ara verdim. Ama tavsiye ederim.

merhaba kizlar, panik atak ve kaygi bozuklugum var bugun reiki master oldugunu soyleyen biriyle tanistim, 10 dk uzanmami istedi uzun calisma yapmadim tarama yaptim dedi karin bolgeme dokundu sifalandirmak icin, elini gezdirdi o sicakligi hissettim vs. bilgim olan birsey de degil ama kaygi bozuklugum oldugu icin o esnada ya neg. enerji gecerse diye dusundum korktum o enerjiyi yanlis yonlendirmekten Allah korusun simdi bu dusunce beni panikletiyor, byle birsy olma ihtimali yoktur degil mi? Nasil arinabilirim? Allah korusun Bir terslik olmaz degil mi? Internette biraz arastirdim yanlis yapilanlar denge bozukluguna neden olurmus, oyle 1-2 seansta oyle bir etkisi olmuyordur herhalde degil mi? Bilmedigim birsey hic dusunmeden yaptim ama cok tedirginim panik atagimi tetikliyor bu durum sacma gelicek belki ama cok sknti yaptim yardimci olursaniz cok sevinirim

Merhaba, reiki masterım buradaki yorumları okuduğumda şaşırıp kaldım. Lütfen internetten araştırmayın, bilgisi olmayan kafasından senaryo yazıyor. Ayrıca reiki ile hiçbir şekilde zarar gelmez. Enerjiler birbirine geçmez. İçiniz rahat olsun

Bir akrabam eğitimini aldı. Enerji yönetimi, çakralar ilgili. Bir nevi meditasyon da denilebilir. İşe yararlılığı tabi ki tartışmaya açık tamamen inanç meselesi.

Ben de bir kaç kez denedim. Yukarıda bahsedilen ellerin ısınması olayı doğru. İşe yaradığı da oldu olmadığı da. Bilimsel bir temeli yok tabi ki. Dediğim gibi insan kendini neye inandırırsa kendi enerjisi de ona göre yönleniyor.

Neye inanirsan oyle gidiyor yani uzak doguda meditasyonla dusunceyle vs vs kizgin yaga giren yanan komurde yuruyenler var dogrulugu tartisilir herseye olumlu bakmak cekim yasasi vs vs

Kisacasi bir tur sifalandirma teknigidir ama alternatif tip degildir. Ruhsal gelisime sakinlesmeye ve tum guzellikleri sevgiyi esas kilar. Evrendeki kullanmadigimiz bosa giden enerjiyi direk olarak kisiye aktarmadir. 1 2 3 olarak asamalari vardir. El verme yoluyla kisiye aktarilir ve sonrasinda sonsuza kadar sizde kalir. 1. De kendinizi ve yaninizdakine sifa verebilirsiniz. 2. İnsiye alindiktan sonra uzaktanda sifa gonderim saglanir 3. Su masterder hoca olursunuz ve diger kisilere el verebilirsiniz. Ben 1 ve 2 yi aldim guzel bisey. Mesela bir arkadasimin basi agriyor diyelim ki ona hemen niyet ederek agrisinin dinmesine butunun hayrina olacak sekilde niyet ederek sifa gonderimi sagliyorum faydasida oluyor. Siz neden merak ediyorsunuz?

Herkese merhaba
Reiki 1 ve Reiki 2 inisiye oldum. İlk başlarda faydasını gördüğümü düşündüm öyle olmalıydı çünkü öyle deniyordu ve 3 buçuk sene önce 600 lira ödedim çok ünlü bir Reiki mastera. Ama içim yinede birtürlü rahat değildi. Masterim reenkarnasyona inanıyordu mesela, tamamen islama ve birazda içgüdülerime tersti. Bir süre devam ettim. Sonra Allaha sordum ve çok net bir cevap aldım reenkarnasyon diye birşey yok. Yüce Rabbim beni bana göre en doğru yola iletti. Kendi yoluna. Ne reiki ne meditasyon ne yoga, hiçbiri içimi huzurla doldurmadı. O kadarda para verdim inisiye için diye üzülmedim bile çünkü bunlarida yapıp yaşamam gerekiyormuşki doğru ve yanlışı ayırt edebileyim kendim deneyimlemiş oldum. Şimdi inşallah namazda, sadece Allahtan istemekte, zikrimde huzurluyum. Ne panik atak ne depresyon kalmadı çok şükür.
Kalp sadece Allahı anıp sevmekle huzur bulur. Ruhun gıdası budur.
Bunun dışında para ile mucize ne alınır nede satılır. Allah hiçbir ücret istemeyene uyun diye buyurmuş Kuranda. Ben onu uyguluyorum. Sadece Allah ve ona güvenmek ondan istemek. O zaten heran heryerde. Bize bizden yakın. Kalbimizden geçeni biliyor o yüzden hiç gerek duymuyorum artık böyle gereksiz araçlara veya aracılara. Bunlar benim düşüncelerim benim yaşadıklarım. Kimseye ders vermek değil niyetim. Birine faydam dokunduysa ne mutlu bana.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…