Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar resimli saç dökülmesi içi İbrahim Saraçoğlu'ndan lavanta kürü ve deneyimleri

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

mne19

hepimiz olan bir
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2010
364
99

750 ml kaynamakta olan suyun içine bir tutam kadar (yaklaşık 5 gram) lavanta koyun. Yaklaşık 5 dakika yüksek sıcaklıkta (kaynama noktasına yakın) demleyin.

Demlenmesi tamamlandığında ılınması için bekleyin ve ılık iken süzün.

Eğer, saçlarınız temizse demlediğiniz lavanta suyu ile saçlarınızı yıkayın ve yarım saat etki etmesi için bekleyin.

Yarım saat etki etmesini bekledikten sonra sadece ılık su ile durulayın.
Eğer, saçlarınız kirliyse ve çok yağlanmışsa, önce sabun (tabii yeşil sabunla) ya da şampuan ile yıkayın. Ardından demlenmiş lavanta suyu ile yıkayıp, yarım saat etki ettirin. Daha sonra saçınızı sadece ılıksu ile durulayınız.

Saç dökülmesi durana kadar haftada bir veya iki kere uygulanır. Saç dökülmesi durduktan sonra önleyici amaçlı olarak zaman zaman uygulanır.
Alıntı.
kızlar bunu uygulamaya başlıyorum bugün daha önce yapan arkadaşlar deneyimlerini yazabilir mi ? ben de kürü uyguldıkça farkı yazacağım

hem içilen hemde bunu uygulayalım birlikte cnm

kızlar 1.gün saçlarımı bebe şampuanıyla yıkadım lavantalı suyumu kullandım. taramada dökülen saçlarda bir değişim yok bugün için
yarın yüzme kursundan sonra duşa girdiğimde bir kez daha uygulayacğım döndüğümde dökülen saç mıktarı ıle ılgılı güncellememi yazarımm , hatta benım amacım fotograflarını cekıp koymaktı ama uygun bır aletım yok fotograf cekemıyorumm

kızlar buyrun lavanta kürü için ilk resimli güncellemem
IMG-20141111-WA0003.jpg

ilk uygulamada bu kadar etki göstereceğini tahmın etmıyordum açıkçası umarım boyle devam eder

ne kadar iyi. eşimin de saçı dökülüyor acaba erkeklerde de işe yarar mı?

çok teşekkürler canım. mutlaka deneyeceğim saçı döküldüğü için üzülüyor

çok teşekkürler canım. mutlaka deneyeceğim saçı döküldüğü için üzülüyor
üzülüyordur ya :/ benimde denemediğim halt kalmadı 2 sene cıldıyeden cıkmadım hep dokuluyor hep dokuluyor inş sızde bende faydasını görürüm

yarın 3.kürü uygulayıp sacımı tarayıp guncelleme yapacagım yıne kızlar ,fotograf cekebılırsem yuklerım yıne

evet bu konunuzu okudum hatta tarifini de aldım. dün eşimle paylaştım. eşim kimyager bu karşım minoxilin ev yapımı tarifi dedi. ilaçları alıp uygulamayı düşünüyorum
bende denemıstım bu losyonu kullnırken ıyıydı bırkınc tekrar dokulmem bsladı kızlar yaa neden kı bıde gene boyle olur dıe cekınıyorum

umarım dökülmesi hep böyle az olur en azından kel kalmam geç olur hahah

evet bu konunuzu okudum hatta tarifini de aldım. dün eşimle paylaştım. eşim kimyager bu karşım minoxilin ev yapımı tarifi dedi. ilaçları alıp uygulamayı düşünüyorum
Benim tarifi aldigim siteyi Eşiniz mutlaka takip etsin.orda üyelerin %99 u erkek ve alternatif tedaviler de var

mırcle losyonlaa ılgılı bır cok topıc var hanımlar dahaa cok bılgı edınebılırsınız oralardan lavanta ıle ılgılı deneyımlerınız beklıyorum

umarım dökülmesi durur ve yeni saçlar çıkar. doktora gittin mi?
2 senedır gıdıyorum krısımlr verıyorlar kullnırken ıyı bıtınce bslıyor dokulme,ılc verıolr ynı sekılde onlarda da , ılclardaa destek amaaclı seyler,kan degerlerım sureklı normaal cıkıyor

X