Rimel Nasıl Sürülmeli?

hureeiira

Guru
Pro Üye
9 Ocak 2015
19.013
79.835
rimel-nasil-surulmeli_646x340.jpg


Gözlerimize derin bir ifade katmak yaptığımız makyajın en can alıcı noktasıdır.Derin ve çekici bakışlar için gözlerimiz kadar kirpikler de önemlidir. Kirpiklerimize hacimli ve etkileyici hale getirmek için rimel kullanırız.Rimel ile kirpikleri istediğimiz gibi uzun, dolgun ve çekici göster.Rimeli en doğru ve etkili şekilde uygulamak için bilmemiz gereken bazı noktalar var.

Etkili sonuç almak için rimeli temiz ve kuru kirpiklere uygulayın.

Rimeli sürmeden önce kirpik kıvırma aparatı kullanırsak çok daha güzel bir sonuç alırız. Bu aparatı önce kirpiğin dibinden sonra aparatı kaydırıp kirpiğin uç kısmından iki defa uygulayın. Böylece kirpiğiniz olduğundan çok daha hacimli ve kıvrık duracaktır.

Rimel sürerken kirpiklerinizin bitim noktasından gözünüzü hafif bir şekilde çekerek gerin ve rimeli kiriklerinizin dibinden sürmeye başlayın. Sürerken zigzag hareketler yapın. Böylece rimel tüm kiriklere tek tek sürülmüş olur ve kirpikler birbirine yapışmaz.

Rimeli bir kat sürmek genelde yeterli olmaz, ikinci katı sürmek için fazla beklemeyin çünkü kuruyan rimelin üstüne ikinci katı sürmek zor olacaktır. Ayrıca rimeli çok katlı sürerken kirpiklerde kalıntı görüntüsü bırakmamasına özen gösterin.

Üst kirpiğe sürdükten sonra alt kirpiğe de aynı işlemi yapın fakat alt kirpiğe çok yoğun rimel sürmek makyajı ağırlaştırdığı için çok katlı sürmemeye özen gösterin.

Rimeli sürdükten sonra kalıntıları gidermek ve yapışan kirpikleri ayırmak için özel kirpik fırçasını kullanın. Dipten başlayıp uca doğru kirpiklerinizi tarayın.

Rimeli sürerken göz çevresine bulaşan kısımları kurumadan kulak çöpü ya da makyaj temizleyicisi ile temizleyin.

Rimel seçerken rimeldeki boya maddesinin içeriğine ve rimel fırçasının şekline dikkat edin. Kirpiği besleyen özel yağlarla desteklenmiş doğal ürünleri tercih edin. Daha kıvrık kirpikler için yay biçiminde fırçalar, kirpiği kalınlaştırıcı etki için daha yoğun kıllı fırçalar, kirpikleri uzatmak için ise daha küçük ve geniş aralıklı fırçalar tercih edin.

Rimelinizi uzun süre sağlıklı kullanım için her defasında kapağını sıkıca kapayın. Rimeli kullanırken fırçayı defalarca içine sokup çıkarmayın, böylece rimelin hava ile temasını engelleyip kurumasını önlemiş olursunuz. Göz sağlığınız için kuruyan ve özelliğini yitiren rimelleri kullanmayın.


Kaynak:nasılkolay