Riskli ameliyat

Nunuco

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2015
710
969
İyi geceler
Annem Allah izin verirse haftaya perşembe ameliyat olacak. 2 kalp kapakcigi değişip 1 tanesi onarilacak duruma gore onunda değişme ihtimali var ve aort damarı değişecek. Büyük ve riskli bir ameliyat olacağını söyledi doktoru. Kendisi veya yakını aynı ameliyatı olmuş olan varmi ? Hepsinin aynı anda yapılması doğru mu ve risk gercekten büyükmü yoksa prosedür gereğimi söyleniyor ? Yoğun bakımda ne kadar süre tutulur ? Çok korku dolu bir süreç ama insan bilgi toplamak tecrübe dinlemek istiyor . Allah yardımcısı olsun hepimizin.

Hiç çevremde öyle bir şey olmadı ama inşallah anneniz sağ salim çıkar ameliyattan dua edeceğim sizin için🙏

Benim teyzem oldu, ben o zaman 7 yaşındaydım sürecini hatırlamıyorum ancak şu an 25 yaşındayım, gayet iyi kendisi de.
Her ameliyat risk içeriyor tabii ama gönlünüzü karartmayın bunu düşünüp. Gelmiş geçmiş olsun 🌿

doktorlar tüm olabileceklere karşı sizi bilgilendirmek durumundalar. kolay bir ameliyat dese ve bir komplikasyon olsa çok daha fazla sorunlar yaşanır.
zaten kalp ameliyatları da tahmin ediyorum ki çok basit operasyonlar değiller. Ama çok insan kalp ameliyatı oluyor ve sorunsuz atlatıyor. bunlardan biri babam. 3 damarı değişti (bacağından alındı) açık kalp ameliyatında by pass oldu. bunu olduğunda neredeyse 70 yaşındaydı ve 1 ay içinde gayet normal hayatını yaşamaya başladı.
umarım anneniz de kolayca atlatır. siz içinizi ferah tutun

İyi geceler
Annem Allah izin verirse haftaya perşembe ameliyat olacak. 2 kalp kapakcigi değişip 1 tanesi onarilacak duruma gore onunda değişme ihtimali var ve aort damarı değişecek. Büyük ve riskli bir ameliyat olacağını söyledi doktoru. Kendisi veya yakını aynı ameliyatı olmuş olan varmi ? Hepsinin aynı anda yapılması doğru mu ve risk gercekten büyükmü yoksa prosedür gereğimi söyleniyor ? Yoğun bakımda ne kadar süre tutulur ? Çok korku dolu bir süreç ama insan bilgi toplamak tecrübe dinlemek istiyor . Allah yardımcısı olsun hepimizin.
Benm de bilgim yok ama 25 yıl öncesinden bile bahseden var, şimdi olanaklar elbet daha iyidir, inşlh her şey çok yolunda gider, geçmiş olsun 🌸

Hiçbir fikrim yok, hayırlısıyla atlatmasını dilemeye geldim. Umarım sağlıklı, turp gibi çıkar ameliyattan. Çok geçmiş olsun🙏🏿

En ufak ameliyatin bile riski vardir. Ama ben 2 kisi biliyorum aortu patlama dercesine gelen ve biri cok riskli idi. Gayetde saglikli suan yasi da 80 uzeri bir beydi.

Umarim kolayca atlatir anneciginiz. Her amliyatin riski, kisiye ve saglik sorunlarina gore degisir bunu unutmayin. Herkesin yasadigi size kistas olmasin

İyi geceler
Allah acil şifalar versin.

Anemin de benzer sorunlari vardi ama vucudu ameliyati kaldiramayacagi icin yapmadilar. Cok sukur ki sizin ameliyat sansiniz var. En kisa surede sagligina kavusur insallah.

Bir tanıdığımız oldu kalp kapakçığı ve damarı değişmiş baya da genc bir kız iyiymiş şuan . Annenize şimdiden geçmiş olsun sağlığına kavuşur inşallah

Herkese çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Çok zor bir süreç gerçekten yalnız olmadığımızı bilmek istiyorum. Şuan sanki sadece bizim başımıza gelmiş gibi bir his var çok farklı bir psikoloji. Allah beterinden korusun

Çok geçmiş olsun benimde mitral kapak yetmezliğim var sanırım ilerde bende anneniz gibi ameliyat olacağım inşallah başarılı geçer güzel haberlerinizi duymak isterim

Çok geçmiş olsun benimde mitral kapak yetmezliğim var sanırım ilerde bende anneniz gibi ameliyat olacağım inşallah başarılı geçer güzel haberlerinizi duymak isterim
Merhaba
Annem perşembe günü 7 30 da girdiği ameliyattan 3 gibi çıktı. 2 kapakçık ve aort damarı değişti. Ameliyat sonrası yoğun bakıma alındı ve bugün 12 itibari ile odaya geçti. Çok şükür şuan ameliyat sonrası olağan sıkıntılar dışında problem yok.

Merhaba
Annem perşembe günü 7 30 da girdiği ameliyattan 3 gibi çıktı. 2 kapakçık ve aort damarı değişti. Ameliyat sonrası yoğun bakıma alındı ve bugün 12 itibari ile odaya geçti. Çok şükür şuan ameliyat sonrası olağan sıkıntılar dışında problem yok.
Maşallah anneciğinize Allah şifa versin çok mutlu oldum bu habere eskisinden daha dinç olacağına eminim küçük mitral kapak hastasından anneciğinize geçmiş olsun dileklerimi iletin lütfen 🙏🏾

X