Riskli ikili testim ve Fetal Dna Sonucu

Ultrason görüntüleri gayet normal görünüyor normal doktorumuz da profesör de bir sorun görünmüyor dedi. 14. hafta itibariyle kalpte sorun görünmüyor, ense iyi dedi, elleri ve ayakları normal dedi. Burun kemiği oluşmuş dedi. Ama test sonucu kombine risk 1:50 olunca insan için günler geçmiyor.

2 li tarama testimi Devlet hastanesinde yaptırdım.Kan ve yaştan dolayı riskli olduğu söylendi.. 11 yıl sonra Aşılama ile hamile kaldım.Amniyosentez yada Fetal dna önerildi

Eklentiler

• 7CC8219F-B7DE-4C48-AB0F-59B646F6262B.jpeg
    7CC8219F-B7DE-4C48-AB0F-59B646F6262B.jpeg
    93,1 KB · Görüntüleme: 789
  • D7CA72ED-0278-4395-84DD-CC19300D182A.jpeg
    D7CA72ED-0278-4395-84DD-CC19300D182A.jpeg
    95,5 KB · Görüntüleme: 845
Ultrason görüntüleri gayet normal görünüyor normal doktorumuz da profesör de bir sorun görünmüyor dedi. 14. hafta itibariyle kalpte sorun görünmüyor, ense iyi dedi, elleri ve ayakları normal dedi. Burun kemiği oluşmuş dedi. Ama test sonucu kombine risk 1:50 olunca insan için günler geçmiyor.

Merhabalar aynı sonuç bende de çıktı 1:50 olarak ama ultrasonda herşey normal gözüküyor . Fetal DNA yaptırmayı düşündüm ancak detaylı ultrason fan sonra düşünüyorum inşallah sonuçlarımız iyi çıkar
Geçen çarşamba günü kan verdik, gönderdik. Ultrasona baktı doktor hatta profesöre gittik bir sorun görünmüyor dedi. Yine de fetal DNA yaptıralım dedi. İnşallah güzel sonuçlar alırız. Bugün 7 gün oldu kan vereli.

Kızlar merhaba, bende ikili test yaptırdım. 13 haftalık hamileyim. Papp mom 0,43 , hcg mom 0,22 çıktığı için doktorum nipt testi istedi. Burun kemiği mevcuttu ultrasonda, ense kalınlığıda 1,4 mm yani ultrasonda hersey normaldi. Ama doktor ileri tetkik isteyince biraz gerildim, cts nipt testi yaptırıcam 15 güne cıkcakmıs sonuc , nasıl beklicem bakalım

Kızlar merhaba, bende ikili test yaptırdım. 13 haftalık hamileyim. Papp mom 0,43 , hcg mom 0,22 çıktığı için doktorum nipt testi istedi. Burun kemiği mevcuttu ultrasonda, ense kalınlığıda 1,4 mm yani ultrasonda hersey normaldi. Ama doktor ileri tetkik isteyince biraz gerildim, cts nipt testi yaptırıcam 15 güne cıkcakmıs sonuc , nasıl beklicem bakalım
Şimdi fetal DNA sonucumuz geldi. Temiz çıktı Allah'a şükür. Darısı inşallah sizlerin de başına. Bekleme süreci çok sıkıntılı oluyor ama sonuç gelince rahatliyorsunuz. İnşallah sizinki de temiz çıkar.

Şimdi fetal DNA sonucumuz geldi. Temiz çıktı Allah'a şükür. Darısı inşallah sizlerin de başına. Bekleme süreci çok sıkıntılı oluyor ama sonuç gelince rahatliyorsunuz. İnşallah sizinki de temiz çıkar.
Cok sevindimmm🥰❤️❤️ allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin. Ben fetal dna yaptırmaktan vazgeçtim başka bi doktora gittim ense kalınlığını oda iyi gördü ve burun kemiği iyi gelişimide güzel dedi. Zaten benim için sonuç birşey değiştirmicek Allah nasip ederse her şekilde o benim evladım. 1 ay kaldı detaylı ultrasona onu bekleyeceğim. Böylelikle hamileliğimi stres içinde geçirmek istemiyorum. Bu kararı verdiğimden beri aşırı sakin ve mutluyum

Amin inşallah. Sizinki de eminim çok güzel sonuçlanacak. Başıma gelen durumdan ve buradaki onlarca yorumdan çıkarımım şu: İkili tarama testi tamamen olasılık bildiriyor. İlk duyduğunuz zaman çok yüksek bir risk olarak geliyor ama 1:50 demek 50 hamilelikte 1 ihtimal demek. Ense kalınlığı normal, burun kemiği oluşmuş idi. Herhangi bir sorun görünmüyordu. Beta HCG mom 2,48 ; papp-a mom 0,22 idi. Birinin yüksek diğerinin düşük olması riski artırıyor görünüyordu. Fetal DNA normal çıktı. 15 gün boyunca ömrümüzden ömür gitti hem eşimin hem de benim. Okumadığım yorum, okumadığım makale kalmadı bu süreçte. Sizlere tavsiyem kafanızı ve gönlünüzü biraz rahat tutun. Biliyorum, zor bir durum ama inşallah sonuçlarınız hep güzel gelir.

Eklentiler

• IMG_20230209_194610.jpg
    IMG_20230209_194610.jpg
    124 KB · Görüntüleme: 715
bende 19.01.2023 de nipt testi yaptırdım sonucunu bekliyorum ikili testimde 1/104 çıkmıştı. aranızda yüksek riskli olup nipt testi yaptırıp sonucu çıkan var mı?
Merhaba. Benim de 1/140 riskli çıktı. Nipt testi verdim ve 9 gün sonra sonuç temiz geldi. İçinizi ferah tutun. Sonucunuz çok büyük bir olasılıkla temiz çıkar. Hiç risk yok denilen insanların çocuğu down sendromlu doğabiliyor. down sendromlu olduğuna emin bakılan bebekler normal doğabiliyor. Anne karnı tam bir muamma maalesef. Kimse tam olarak ne olacağını bilemiyor. Sadece tahmin yürütülüyor. Sağlıkla kucağınıza alırsınız umarım.

benim test sonucum gelmedi hala inşallah iyi çıkar benimde Allah huzurla sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah

37 yaşındayım ve 15 haftalık hamileyim risk 1/50 doktorum yüksek dedi
Ense kalınlığı normal burun kemiği var hatta gelişimi çok iyi ve hareketli hatta testi gönderirken bir şey çıkacağını sanmıyorum dedi o kadar rahattı sonucu görünce o da çok şaşırdı.iki sağlıklı normal doğumum ve düşük riskli ikili sonucu olan evladım var çok sukur.sagliklilar.ancak geçmişte bir de amniosentez ile kesin tanı koyulmuş down sendromlu bebek öyküm var çok kanamam olurdu ilaçla ve yatarak 11 haftaya kadar gelmiştik fakat o hafta ikili test için gittiğimde ense kalınlığı vardı ve amniosentez yapıldı orda da netlesince ilaçlar kesildi ve kürtaja alındım
Şimdi de çok korkuyorum
Ben de bugün fetal DNA nifty test yaptırdım genoks firmasına sonucu bekliyorum dua edin lütfen inşallah hepimizin yüzü güler hayırlı haber aliriz

İnşallah sizinki de iyi çıkacak, gönlünüzü ferah tutun. Bol bol dua edin. Allah sağlıklı bir şekilde kucağımıza almayı nasip etsin.
Tesekkurler Allah razi olsun test sonuclari gecen cuma gunu geldi hersey normalmis temiz cikti hic bir anomali yokmus

37 yaşındayım ve 15 haftalık hamileyim risk 1/50 doktorum yüksek dedi
Ense kalınlığı normal burun kemiği var hatta gelişimi çok iyi ve hareketli hatta testi gönderirken bir şey çıkacağını sanmıyorum dedi o kadar rahattı sonucu görünce o da çok şaşırdı.iki sağlıklı normal doğumum ve düşük riskli ikili sonucu olan evladım var çok sukur.sagliklilar.ancak geçmişte bir de amniosentez ile kesin tanı koyulmuş down sendromlu bebek öyküm var çok kanamam olurdu ilaçla ve yatarak 11 haftaya kadar gelmiştik fakat o hafta ikili test için gittiğimde ense kalınlığı vardı ve amniosentez yapıldı orda da netlesince ilaçlar kesildi ve kürtaja alındım
Şimdi de çok korkuyorum
Ben de bugün fetal DNA nifty test yaptırdım genoks firmasına sonucu bekliyorum dua edin lütfen inşallah hepimizin yüzü güler hayırlı haber aliriz
İnsallah sizinkide temiz cikacak ginlunuzu ferah tutun dua edin bol bol

6 yıl sonra tüp bebek yönetimiyle gebe kaldım. 11.haftamda yapılan ultrasonda burun kemiği vardı ve ense kalınlığı normaldi fakat ikili tarama testi sonucum riskli çıktı yaşım da 27. Free beta hcg değerim 242 papp a değerim 1.34 çıkmış. Biri yüksek biri düşük bu da otomatik olarak riski artırıyor. özellikle fbhcg değerim yüksekti. Hemen o gün fetal DNA için kan verdim o geçen 10 günde neler yaşadım sadece Allah bilir. Çok şükür bugun sonuç geldi. TEMİZ ÇIKMIŞ. Bu on gün boyunca okumadığım soru girmediğim site kalmadı. Belki birilerine umut olur diye yazmak istedim. Bir daha hamile kalırsam ikili test falan yaptırmam
Aynı olayı 2 gün önce yaşadım beynimden kaynar su boşaldı ultrasonda ikili normal herşey dedi doktorum kanda papp-a 1.88 serbest beta hcg 161 yani riskli dedi amiyosentez istedi veya fetal dna testi o günün şokuyla çıktım hemen hastaneden karar vermeden iki gündür bakmadıgım yorum soru doktor kalmadı yarında fetal dna için gideceğim hastaneye inşallah benimki de temiz çıkar

X