Sivilceli Ciltler roaccutane kullananlar bakabilir mi

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

peri3032

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2020
354
135
Arkadaşlar merhaba ben roa kullanmaya başladım 21. Günüm bugün her akşam 10 mg ile başladım sadece ve kiloma bakmadan direk verdi 1. Ayın sonunda sorun olmazsa 20 ye çıkaracağım dedi neyse asıl soracağım şey şu ben yorumları okuduğumda hep herkes 3.hafta-1.ay sonunda siyah noktalarımda inanılmaz azalma oldu siyah noktalarım kayboldu gibi şeyler yazmışlar ama benim son 2 3 gündür inanılmaz derecede özellikle burnumda siyah nokta doldu hiç çıkmadığı kasar siyah nokta var bu normal mi geçer mi ilacın dozu bana az geliyor olabilir mi ? Yardımcı oluraanız sevinirim

kilonuz kaç ? 10 mg çok saçma geldi bana
kan tahlilleri yaptı mı? o tahlillere baktı mı ? kafasına göre asla yazamaz böyle ağır bir ilacı
karaciğer enzimlerinizi kontrol etmeden karaciğeri inanılmaz derecede yoran bir ilacı size kilonuzu bile sormadan nasıl yazmış olabilir? 10 mg 10 mg kullanacaksanız çok az bi sivilce probleminiz olması lazım
öyle az bi sivilce probleminiz varsa bu ilacı hiç kullanmamanız lazımdı, o zaman doktor bu ilacı neden önerdi?
ben o doktorunuza pek güvenemedim

ben 11 ay boyunca kullandım günde 40 mg olarak, ilk 2-3 ay yüzüm ilaca başlamadan öncesinden bile daha kötüydü, ilaç sivilce kusturdu resmen.
ama sonra bir anda toparladı ve sonrasındaki 2 sene kadar bebek poposu gibi gezdim
şimdi eski haline döndüm ve çare aramaktan vazgeçtim
olmayınca olmuyor. olan 11 ay boyunca çektiğim eziyete oldu

kilonuz kaç ? 10 mg çok saçma geldi bana
kan tahlilleri yaptı mı? o tahlillere baktı mı ? kafasına göre asla yazamaz böyle ağır bir ilacı
karaciğer enzimlerinizi kontrol etmeden karaciğeri inanılmaz derecede yoran bir ilacı size kilonuzu bile sormadan nasıl yazmış olabilir? 10 mg 10 mg kullanacaksanız çok az bi sivilce probleminiz olması lazım
öyle az bi sivilce probleminiz varsa bu ilacı hiç kullanmamanız lazımdı, o zaman doktor bu ilacı neden önerdi?
ben o doktorunuza pek güvenemedim

ben 11 ay boyunca kullandım günde 40 mg olarak, ilk 2-3 ay yüzüm ilaca başlamadan öncesinden bile daha kötüydü, ilaç sivilce kusturdu resmen.
ama sonra bir anda toparladı ve sonrasındaki 2 sene kadar bebek poposu gibi gezdim
şimdi eski haline döndüm ve çare aramaktan vazgeçtim
olmayınca olmuyor. olan 11 ay boyunca çektiğim eziyete oldu
170 boy 57 kiloyum evet sivilcelerim inanılmaz derecede çok değil ama omzumda çok ve içten olduğunu söyledi bir de burun estetiği oldum ondan sonra yüzümde kontrolsüz bir yağlanma başladı ve çok krem vs kullandım geçmeyince 10 ile başlatalım yan etkileri çok az olur o zaman dedi bende anlamadım kan tahlilini 1. Aysa yapacağını söyledi

170 boy 57 kiloyum evet sivilcelerim inanılmaz derecede çok değil ama omzumda çok ve içten olduğunu söyledi bir de burun estetiği oldum ondan sonra yüzümde kontrolsüz bir yağlanma başladı ve çok krem vs kullandım geçmeyince 10 ile başlatalım yan etkileri çok az olur o zaman dedi bende anlamadım kan tahlilini 1. Aysa yapacağını söyledi
57 kiloya 10 mg komedi
zaten tahlil yapmadan ilaca başlatması daha bi komedi
karaciğerde kist, tümör, siroz, hepatit hatta karaciğer yetmezliği bile olabilir nasıl böyle bi risk alarak bu ilaca başlatır
şuan inanın 10 mg kullandığınız için hissetmiyor olabilirsiniz ama o ilaç o kadar ağır ki
30luk 40lık kullansanız anlardınız
üç beş tane kistik sivilce için bu ilaç kullanılmaz kul-la-nıl-mazzz
hiç beğenmedim doktorunuzu hiç :KK43:

Ben de kullandım maalesef zamanında. İlk önce kusma yapıyor yani siyah nokta artması falan çok normal ancak zamanla geçmekte. Ancak ben ilacı kullanırken 4-5 lt günlük su içiyordum. Yan etkilerim oldukça azaltıyor tavsiye ederim :halay:

4 ay kullandım bıraktım sonra, ciğerlerimi çok yoruyordu, yan etkileri çok fazla tavsiye etmem.ileride yanaklarda derin çökmelere sebep oluyor.Youtubedn yorumlara bakın hiç iç açıcı değil.Kullanmamış olmayı çok isterdim.Geçmiş olsun..

Ya ben cildi bebek gibi yapıyormuş diye çok heveslendim aslında hangi arkadaşımla konuştuysam kesinlikle kullan bebek gibi cildin olacak dediler

Ya ben cildi bebek gibi yapıyormuş diye çok heveslendim aslında hangi arkadaşımla konuştuysam kesinlikle kullan bebek gibi cildin olacak dediler
Bir ay bir kullanın şöyle göğüs kısmına hafif bastırın nasıl müthiş bir ağrı oluyor sizde fark edersiniz.Değmez yani iç organları hasara uğratmaya.Akneleys die bir jel var onu tavsiye ederim.

Bebek gibi cilt için sağlığından oluyorsun. Her şey güzellik demek değil. Aknen çok değilse kullanma bence. Benim durum çok kötüydü ona rağmen 1 yıl her yolu denedim geçmeyince kullandım. Kullanmamak en güzeli

X