Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi Rota aşısı?

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

Rota aşısı yaptırdınız mı yaptırmadınız mı?

• Evet yaptırdım.

OY: 9 81,8%
  • Hayır yaptırmadım.

OY: 2 18,2%

• Ankete Katılan
    11

Dediyy

Çoğul tontikolar..
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2017
5.630
14.548
Rota aşısı hakkındaki deneyimleriniz nelerdir? Devlet ücretsiz aşı takvimine almadığından bana biraz ticari amaçlıymış gibi geldi pek yaptırma taraftarı değilim ama ilerde sıkıntı yaratır mı bi sorunla karşılaşır mıyız bilemiyorum. Yaptıranlar, yaptırmayı düşünenler veya yaptırmayıp sorun yaşayanlar var mı tecrübeli annelerden cevap bekliyorum.

Rota aşısı hakkındaki deneyimleriniz nelerdir? Devlet ücretsiz aşı takvimine almadığından bana biraz ticari amaçlıymış gibi geldi pek yaptırma taraftarı değilim ama ilerde sıkıntı yaratır mı bi sorunla karşılaşır mıyız bilemiyorum. Yaptıranlar, yaptırmayı düşünenler veya yaptırmayıp sorun yaşayanlar var mı tecrübeli annelerden cevap bekliyorum.
bence aşı pahalı olduğu için almamışlardır. zehirli ishal dünyada cok görülen bir durummuş ben yaptırma taraftarıyım yaptıracağım kesin

ben 2 doz olarak yapilan rotariks'i tercih ettim.Doktorumuz da kesinlikle onerdi.Bebeklerde gorulen zehirli ishale karsi bir tedbir.Hastalik ta şifa da Allah'tan.İshal olmayacak gibi bir durumu yok ama Allah korusun hastaneye yatma vs.durumlarini onluyormus.Bebekler icin cok zor gecebiliyormus.Ben yaptirdim,mantigima da yatti:KK55:

bence aşı pahalı olduğu için almamışlardır. zehirli ishal dünyada cok görülen bir durummuş ben yaptırma taraftarıyım yaptıracağım kesin
Ucuz maliyetli bi aşıyı ticarete döküldüğü için pahalıya satıyorlar normalde pahalı bi şey değil. Çok karışık bi durum bilemiyorum ne kadar mantıklı yaptırmak veya yaptırmamak.
ben 2 doz olarak yapilan rotariks'i tercih ettim.Doktorumuz da kesinlikle onerdi.Bebeklerde gorulen zehirli ishale karsi bir tedbir.Hastalik ta şifa da Allah'tan.İshal olmayacak gibi bir durumu yok ama Allah korusun hastaneye yatma vs.durumlarini onluyormus.Bebekler icin cok zor gecebiliyormus.Ben yaptirdim,mantigima da yatti:KK55:
Bizim doktorumuzda önermedi gerek yok dedi ticari amaçlı olduğunu düşünüyo kendisi de.

doktorumuz bize bıraktı ama ben tavsiye ederim, kendi çocuğuma yaptırırım dedi. öyle olunca biz de yaptırdık. zaten bebeğimin özel sağlık sigortası olduğundan herhangi bir bedel ödemedik. sonrasında yan etki de yapmadı çok şükür.

X