rüzgar ve yaprak...

talin

Guru
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2007
4.250
27
45
*Rüzgâr ile yaprak dost oldular. Artik rüzgâr savurmuyordu
yapragi.
-''Söyle dostum, nereye istersen oraya götüreyim seni" dedi
rüzgâr yapraga.
*

*Yaprak düsündü tasindi, aklina hiçbir sey gelmedi. Tekrar
sordu rüzgâr:
- Hadi söyle seni istedigin yere tasiyayim.*

*Tekrar düsündü yaprak , aklina yine bir sey gelmedi...
- ''Bilmiyorum rüzgâr kardes, aklima hiçbir sey gelmiyor. Sen
söyle ?''
dedi. *

*Rüzgâr:
- Gidecegin yeri bilmedikten sonra rüzgâr dostun olsa neye yarar..
Savrulur
gidersin!
dedi ve bildigi gibi esti tekrar. Yaprak yine savruldu...
Üstelik de bu sefer savuran dostuydu.*

-GIDECEGIMIZ YERI IYI BILMEK VE O YERE IYI HAZIRLANIP IYI
DOSTLAR SEÇMEK DİLEĞİ ILE..

a.s.

Talincigim senin bu ders verici nitelikteki hikayelerine bayiliyorum ve bilgisayar basina gecince ilk yaptigim is acaba Talin yeni bir hikaye yazmismi sorusuna cevap aramak eline,yüregine,emegine saglik...""Insanlarin cok güvendigin dostlarinin egolari ugruna birbirlerinin kalbini kirmasinin hatali oldugunu anlatacak bir hikayen varsa ben okumaktan zevk duyarim bir dostum sirf kendi egosunu tatmin etmek icin hic haketmedigim halde kalbimi kirdida belki hikayen bir teselli olur.Tesekkür ederim.a.s.:nazar:

Talincigim senin bu ders verici nitelikteki hikayelerine bayiliyorum ve bilgisayar basina gecince ilk yaptigim is acaba Talin yeni bir hikaye yazmismi sorusuna cevap aramak eline,yüregine,emegine saglik...""Insanlarin cok güvendigin dostlarinin egolari ugruna birbirlerinin kalbini kirmasinin hatali oldugunu anlatacak bir hikayen varsa ben okumaktan zevk duyarim bir dostum sirf kendi egosunu tatmin etmek icin hic haketmedigim halde kalbimi kirdida belki hikayen bir teselli olur.Tesekkür ederim.a.s.:nazar:

canım çok teşekkür ederim güzel sözlerin için...inan çok mutlu ettin beni:1hug:aslında daha çok kişisel gelişim üzerine benim yazılarım...bazı şeylerin sebeplerini insan kendi içinde aramalı diye düşünüyorum bazen..yaşanan bir hadiseye tek yönden bakmamaya çalışmalıyız...evet hepimiz bu tür üzücü çok olay yaşıyoruz ve hep yaşayacağız hayatımız boyunca...ama ben artık o kadar farklı yönden bakıyorum ki hayata...öncelikle ne olursa olsun hiçbirşey ve hiçkimse için üzülmemeyi,hayatımdaki kuralları kendim belirlemeyi,hiçbirşey için hiçkimseyi suçlamamayı ya da kınamamayı,hiçbirşeye önyargıyla yaklaşmamayı öğrendim ben...ve daha öğrendiğim o kadar çok şey var ki inanamazsın...yazsam saatler sürer...insan ilk başta kendini sevmeli,herşeyden çok kendine değer vermeliii...böyle olunca inan herşey daha koluyor...çok kötü olaylara bile üzülmemeyi öğreniyorsun.....
hayırlısı neyse onu yaşarız diye düşünüyorum ben.mesela eşim futbol oynarken ayağında bir yırtık oluştu ve 2 hafta ayağı alçıda evde yattı..herkes ona kızarken ve karalar bağlarken ben hep şunu söyledim..hayırlısı buymuş.belki de ayağını incitip evde oturmak zorunda kalmasaydı yarın trafik kazası geçirecekti belki de ......bu yüzden arkadaşının kalbini kırma durumunu da hayra yor derim ben...biraz polyannacılık oynamak gerekiyor aslında bu hayatta...hiçbirşey için kendini üzme...çünkü sen çok değerlisina.s
sevgiyle kala.s.
daha önce okudun mu bılmıyorum ama aşağıya birkaç link atıyorum kk daki yazılarımdan.fırsat bulunca okursun canımŞeniz(özellikle son ikisi)

http://www.kadinlarkulubu.com/affetmek-t129803/index.html
http://www.kadinlarkulubu.com/zamana-takilmadan-yasamak-t118475/index.html
http://www.kadinlarkulubu.com/sukretmek-t72700/index.html
http://www.kadinlarkulubu.com/insanlar-guzel-seylere-layiktir-t88469/index.html
http://www.kadinlarkulubu.com/kaybedecek-hicbir-sey-yok-bu-yazi-hepinize-t125347/index.html

Yorumun icin tesekkür ederim canim dikkate alacagim evet bende her serde bir hayir oldugunu düsünenlerdenim ama bunu haketmemistim gercekten.Sen haketmedigin halde seni kiran arkadasina nasil davranirdin kafam cok karisik lütfen bana bu konuda yardimci olurmusun evet belki hata bendede vardi diyelim ki( bence yok )yinede uslübu cok kirici idi ben birdaha görüsmek istemiyorum cok kirginim sen ne yapardin fikirlerin benim icin cok önemli tesekkür ederim.:uhm::uhm::uhm:

Yorumun icin tesekkür ederim canim dikkate alacagim evet bende her serde bir hayir oldugunu düsünenlerdenim ama bunu haketmemistim gercekten.Sen haketmedigin halde seni kiran arkadasina nasil davranirdin kafam cok karisik lütfen bana bu konuda yardimci olurmusun evet belki hata bendede vardi diyelim ki( bence yok )yinede uslübu cok kirici idi ben birdaha görüsmek istemiyorum cok kirginim sen ne yapardin fikirlerin benim icin cok önemli tesekkür ederim.:uhm::uhm::uhm:

canım aslında sana yüreğinin sesini dinlemeni tavsiye ederim...eğer arkadaşın çok değer verdiğin ve sevdiğin bir arkadaşsa(ki bu kadar üzüldüğüne göre sanırım öyle)onunla yüzyüze konuşmanı tavsiye ederim ayrıca..çünkü bazen bizim düşünemediğimiz,anlayamadığımız şeyler olabiliyor hayatta....kendimin çok haklı olduğunu düşünüp sonradan işin gerçeğini öğrendiğimde ne kadar da önyargılıymışım diye düşündüğüm o kadar çok şey yaşadım ki ben...tamamen koparıp atmaktansa önce arkadaşınla konuş bence...belki de sana o kırıcı kelimeleri kullanmasının bir sebebi vardır..belki yaşadığı bir üzüntü ya da kızgınlıkla olmuştur herşey.....belki arkadaşın da pişamdır,öyle olmasa bile bu da onun seçimi olur ayrıca..ama mutlaka bir sebep vardır.hiçbirşey sebepsiz olamaz...
lütfen şunu unutma ki arkadaşlıkları kazanmak çok zordur,oysa kaybetmek bir o kadar kolay

umarım herşey dilediğince olur...allah gönlüne göre versin
sevgiyle kala.s.

emin ol hiçbirşey için değmez bu hayat üzülmeye...hayatını mümkün olduğunca kimse için üzülmeden geçirmeye bak
en önemlisi, sensin canım
sevgiyle kal

dilerim rüzgarların savuramayacağı kadar iyi dostluklarımız olura.s.

"Gidecegin yeri bilmedikten sonra rüzgâr dostun olsa neye yarar..
Savrulur, gidersin! "

İşte budur gideceğin yeri bilmek, Talin... Teşekkürler

X