Saç Bakım Günlüğü (yeniden)

gecevekedicik

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2015
562
341
15.haziran.2022
Merhabalar :) yine yeniden efsane geri döndü. Saç uzatma ile bir sıkıntım yok kızlar. Ama istiyorum ki boyatmadan saçlarım kalçama değsin.. Bu başlığı açma nedenim bakımlarımı günü gününe yapıp aksatmamak ve buraya not etmek. Bu arada eminim kimsenin duymadığı, yeni bir yöntem öğrendim eczaneden bunu patlatmadan önce denemek istiyorum. Denedikten sonra patlatırım :). Dün gece bepanten,evigen,hint yağı sürdüm bir gece bununla yattım. Uçlarınasa aleo vera ve zeytin yağını harmaladığım saç yağımı sürdüm tarifi şöyle( zeytin yağı ve aleo verayı birlikte bir kavanoza alıyorsunuz bir tencereyede su ekliyorsunuz. Tencerede 45 dakika kaynatıyoruz. Youtubdan bulabilirsiniz bir hint efsanesidir)
Saçımın ucunada yaptığım aleo veralı zeytin yağını sürdüm 3 saat beklettim kettle ısıtıp onun buharıyla saçlarımın ucunu 2 dakika beklettim ki saçımın gözenekleri açılsın ve yağ içine girsin diye. Aman yüzünüzü yakmayın. Veee en önemlisi günde 5 dakika boyunca saç dibi masajı yapıyorum kızlar hergün fix. Şimdi saçlarımı paylaşacağım. Aslında 10 cm falan uzundu saçım. Ama ben 5-6 aydır kozmik bakıma göre her ay 1-2 cm kestiğim için bu kadar kaldı. Amacım pis sarılardan kurtulmak. Kendi rengine gelince zaten güzel bir renk yapacağım. Ve en önemlisi saçımı bir kerede olsa kalçama kadar uzatmak istiyorum. Bunu bu yıl yapacağımı düşünüyorum😂💖..
Şu anki durum buuuu.. pis sarılardan kurtulabilecek miyiiim. Bu arada 5 ayda saçım 9 cm uzadı bence benm için rekor😂. Neyse hem takip ederim burdan bakımlarımı hem de buraya bir şeyler yazmayı coook özledim Kadınlar kulübü teşekkür ederim💕💕💕💕(ayy yeter artk senin saçın başın demeyin lütfen bu saçla uğraşmayı seviyorum yazmayı bilgi vermeyide seviyorum bu benim tercihiiim)♥️🤟🏾
F87F2803-0C7C-49D6-AA63-2BA72F07E234.jpeg

Merhabalar 20 haziran.
Dün saçlarıma hint yağı ve jojobayı karıştırdım ve 1 gece beklettim. Saçlarımın önünde bu arada kelleşme gerçekleşti stresdende olabilir anlıma lazer attırdığımdan da olabilir.. olan oldu sonuçta bir şekilde saçlarımı çıkartmaya çalışacağım. Fotoğfını paylaşırım belki.. kelleşme gerçekten kötü bir Şey.. dermaroller almıştım saç için küçük küçük iğneleri var pek kullanmamıştım ama dğn buraya kullandım hafif hafif sonra jojoba hint yağını karıştırıp uyguladım şifa oldun saçımçıksın inşllh. Bu arada kuaförümün hiç hoşlanmayacağı bir şey yapıyorum :’) zeytinyağı ve limon yağını karıştırıp saç diplerime deydirmeden uyguluyorum tüm saça.. kızılsımsı açıldı arkadaşlar :’) sonra turuncu olacak eminim. Kuaförüm de kızacak bana bu neeee ne yaptın sen yine diye hahah.. yapacak bir şey yok. Saçlarım çok güzel kokuyor limon yağıyla çok hoşuma gidiyorr♥️. Denemenizi tavsiye ederim ama saçınız turuncu olabilir. Eğer ombreliyse o koyu saçlarınız turunculaşabilir. Ama eğer platin bir saça sahipseniz kullanın misss gibi limon kokusuuuu ayy. Portakal çiçeği ve portakal kokusuda misk gibi ferahlatıcı çoook güzel. Limon yağım bittiği an onlarıda deneyeceğim. Lavantada kullanıyordum ama bana ağır geldi nedense. Saç kokularını seven arkadaşlara öneririm. Zeytin yağıyla istediğiniz kokuda olan yağıyı karıştırın saçlarınıza kullanın maske şeklinde yıkadıktan sonra 2 gün geçmiyor o misk koku. 🍊 🍋

15.haziran.2022
Merhabalar :) yine yeniden efsane geri döndü. Saç uzatma ile bir sıkıntım yok kızlar. Ama istiyorum ki boyatmadan saçlarım kalçama değsin.. Bu başlığı açma nedenim bakımlarımı günü gününe yapıp aksatmamak ve buraya not etmek. Bu arada eminim kimsenin duymadığı, yeni bir yöntem öğrendim eczaneden bunu patlatmadan önce denemek istiyorum. Denedikten sonra patlatırım :). Dün gece bepanten,evigen,hint yağı sürdüm bir gece bununla yattım. Uçlarınasa aleo vera ve zeytin yağını harmaladığım saç yağımı sürdüm tarifi şöyle( zeytin yağı ve aleo verayı birlikte bir kavanoza alıyorsunuz bir tencereyede su ekliyorsunuz. Tencerede 45 dakika kaynatıyoruz. Youtubdan bulabilirsiniz bir hint efsanesidir)
Saçımın ucunada yaptığım aleo veralı zeytin yağını sürdüm 3 saat beklettim kettle ısıtıp onun buharıyla saçlarımın ucunu 2 dakika beklettim ki saçımın gözenekleri açılsın ve yağ içine girsin diye. Aman yüzünüzü yakmayın. Veee en önemlisi günde 5 dakika boyunca saç dibi masajı yapıyorum kızlar hergün fix. Şimdi saçlarımı paylaşacağım. Aslında 10 cm falan uzundu saçım. Ama ben 5-6 aydır kozmik bakıma göre her ay 1-2 cm kestiğim için bu kadar kaldı. Amacım pis sarılardan kurtulmak. Kendi rengine gelince zaten güzel bir renk yapacağım. Ve en önemlisi saçımı bir kerede olsa kalçama kadar uzatmak istiyorum. Bunu bu yıl yapacağımı düşünüyorum😂💖..
Şu anki durum buuuu.. pis sarılardan kurtulabilecek miyiiim. Bu arada 5 ayda saçım 9 cm uzadı bence benm için rekor😂. Neyse hem takip ederim burdan bakımlarımı hem de buraya bir şeyler yazmayı coook özledim Kadınlar kulübü teşekkür ederim💕💕💕💕(ayy yeter artk senin saçın başın demeyin lütfen bu saçla uğraşmayı seviyorum yazmayı bilgi vermeyide seviyorum bu benim tercihiiim)♥️🤟🏾
Eki Görüntüle 3084560
Selam.
Kozmik bakimi yeni duydum.internete baktim hemen 🤗
Saclarin gayet hoş gorunuyor hele benimkilere gore.
Azimle yaptigin duzenli bakimlar da imrendirdi beni.
Ben de uzun zamandir boyatmiyorum alttaki fenaaa yanik ve kotu duran sarilar gitsin diye.
Eylulde son kez kestirip kendi sacim ustune belki isilti yaptiracagim.
Ama vitaminlerin cok faydasini gordugumu sanmiyorum onceden artik sadece hindistan cevizi, cam yerebentini falan kullaniyorum.
Yaglari ne sıklikla kullaniyorsun bu arada ?

Su an anlatmadigin ama denedigin seyi merak ediyorum.buraya ya da ozele yazarsan sevinirim bir an evvel 🤗🤗🤗

Benim sacim ince ve yagli.
Birilerine fayda olacaksa onerim olsun.
Hayatimda ilk kez sac dokulmemin sifira indigi donem quality life vitamin compleks hapini kullandim.
Simdi yeniden aldim bugun basladim.icinde biotin,keratin vs var.
Anti age icin donusumlu kullandigim haplarin donusumune ekledim bunu da senede 1 kez falan.
Eylulu hayal ediyorum ama aslinda en az 20 cm sari var sacimda omuzumda daha 😊

Ben hamileyken saçım çok döküluyodu o gür saçımdan eser kalmamıştı sonra bana acı badem yağı önerdiler her banyo öncesi 5 6 saat önce sürüyorum dinlerine saç uçlarına 2 banyo sonrası etkisini gördüm saçlarım dokulmemeye başladı sonra bıraktım doğumdan 3 ay sonra yine başladı ve ben yine yağa baslaidm çok şükür dokulmuyo

Selam.
Kozmik bakimi yeni duydum.internete baktim hemen 🤗
Saclarin gayet hoş gorunuyor hele benimkilere gore.
Azimle yaptigin duzenli bakimlar da imrendirdi beni.
Ben de uzun zamandir boyatmiyorum alttaki fenaaa yanik ve kotu duran sarilar gitsin diye.
Eylulde son kez kestirip kendi sacim ustune belki isilti yaptiracagim.
Ama vitaminlerin cok faydasini gordugumu sanmiyorum onceden artik sadece hindistan cevizi, cam yerebentini falan kullaniyorum.
Yaglari ne sıklikla kullaniyorsun bu arada ?

Su an anlatmadigin ama denedigin seyi merak ediyorum.buraya ya da ozele yazarsan sevinirim bir an evvel 🤗🤗🤗

Benim sacim ince ve yagli.
Birilerine fayda olacaksa onerim olsun.
Hayatimda ilk kez sac dokulmemin sifira indigi donem quality life vitamin compleks hapini kullandim.
Simdi yeniden aldim bugun basladim.icinde biotin,keratin vs var.
Anti age icin donusumlu kullandigim haplarin donusumune ekledim bunu da senede 1 kez falan.
Eylulu hayal ediyorum ama aslinda en az 20 cm sari var sacimda omuzumda daha 😊
Ayyy inşllh dilediğin gibi olur. Bak ben şöyle bir sistem yaptım küçük bir ajanda edindim. Haftada iki bakım yapıyorum bu arada ama hergün saç dibi masajına özen gösteriyorum 3-5 dakika saç dibimi masajlıyorum bence bunu yapmalısın kan akısını saç dibinde sağlayınca daha hızlı uzadığına inanıyorum. Bu arada yağ bakımı pazartesi yapıyorsam cuma günü vitamin bakımı yapıyorum yani değişimli olarak her şeyi kullanıyorum.
Aklıma gelen toteldeki maskeler bunlar;
-bemiks evigen zeytinyağı maskesi
-aleo vera zeytin yağı maskesi
-supergro maskesi
-boom butter mask
-zeytinyağı defne yaprağı mask
Bunları uyguluyorum ama daaha aklıma gelmeyenlerde var. Her hafta birini.. ama üst üste kullandığımda oluyor. Aklıma ne eserse diyeyim.
Şu 5 gündür tatilde olduğum için sadece zeytinyağı ile bakım yapıyorum. Örneğin denize girmeden zeytinyağlıyorum dipten uca öyle deniz ya da havuz. Saçlarımı suyu çok sevdiği için şu 5 günde bile acayip fark attılar hem ara verme zamanımda gelmişti. Örneğin 3 hafta bakım yaptıysam 1 hafta ara veriyorum. Bir nevi saçlarımı iyice doyurup bir hafta aç bırakmak gibi. İşte o hafta uzuyor üstüne düşmeyince.

Gizli yöntemimi patlatacağım ama daha planlı şekilde tam anlamıyla denemek kısmet olmadı. Eğer işe yararsa direkt yazıyorum. Zaten ben ne yazarsam youtuberlar okuyor kendi kanallarında paylaşıyorlar:’) kesin bu vereveğim yöntemde internere düşer..
şifa olsun bu arada kozmik bakım ile planlı şekilde saçlarınızın uçlarından alın 1 cm ya da 1 cm yarısı kadar çok değil sakın!. Uçlarından minicik.

Ayyy inşllh dilediğin gibi olur. Bak ben şöyle bir sistem yaptım küçük bir ajanda edindim. Haftada iki bakım yapıyorum bu arada ama hergün saç dibi masajına özen gösteriyorum 3-5 dakika saç dibimi masajlıyorum bence bunu yapmalısın kan akısını saç dibinde sağlayınca daha hızlı uzadığına inanıyorum. Bu arada yağ bakımı pazartesi yapıyorsam cuma günü vitamin bakımı yapıyorum yani değişimli olarak her şeyi kullanıyorum.
-supergro maskesi
-boom butter mask
Bunları uyguluyorum ama daaha aklıma gelmeyenlerde var. Her hafta birini.. ama üst üste kullandığımda oluyor. Aklıma ne eserse diyeyim.
Şu 5 gündür tatilde olduğum için sadece zeytinyağı ile bakım yapıyorum. Örneğin denize girmeden zeytinyağlıyorum dipten uca öyle deniz ya da havuz. Saçlarımı suyu çok sevdiği için şu 5 günde bile acayip fark attılar hem ara verme zamanımda gelmişti. Örneğin 3 hafta bakım yaptıysam 1 hafta ara veriyorum. Bir nevi saçlarımı iyice doyurup bir hafta aç bırakmak gibi. İşte o hafta uzuyor üstüne düşmeyince.

Gizli yöntemimi patlatacağım ama daha planlı şekilde tam anlamıyla denemek kısmet olmadı. Eğer işe yararsa direkt yazıyorum. Zaten ben ne yazarsam youtuberlar okuyor kendi kanallarında paylaşıyorlar:’) kesin bu vereveğim yöntemde internere düşer..
şifa olsun bu arada kozmik bakım ile planlı şekilde saçlarınızın uçlarından alın 1 cm ya da 1 cm yarısı kadar çok değil sakın!. Uçlarından minicik.
Kozmik bakimi detayli okumadim ama ayda 1 falan yarim cm kendim aliyorum uclardan.pandemide alistim buna 🙈

Ya sen sırrı paylasana kadar eylul olacak 😊
Benim en gec 1.5 ay sonraya sarilari kestirip yeni tarzima merhaba demem lazim 😂

Azmine bravo valla, ben haftada 1 kez ancak yag suruyorum.
Bu ara artirayim bakayim.
Aloe vera cicegim var kullanmiyordum deneyeyim.

-supergro maskesi
-boom butter mask

Aloe vera cicegi vardi evde.internetten bir tarif buldum.aloe veralari kesip ustune zeytinyagi,buharda isittim,sivisi kaldi icinde.kabuklarini attim.
Normalde zeytinyagi surerken bile agirlik yapardi cok hafif bir maske oldu kolayca tarandi.4,5 saat sonra yikarim.
Simdi 2 gunde bir yapsam yagli maskeler,kafa derisi tikanmaz mi bu kadar yag ile?

Kozmik bakimi detayli okumadim ama ayda 1 falan yarim cm kendim aliyorum uclardan.pandemide alistim buna 🙈

Ya sen sırrı paylasana kadar eylul olacak 😊
Benim en gec 1.5 ay sonraya sarilari kestirip yeni tarzima merhaba demem lazim 😂

Azmine bravo valla, ben haftada 1 kez ancak yag suruyorum.
Bu ara artirayim bakayim.
Aloe vera cicegim var kullanmiyordum deneyeyim.
Canım benim ben denemeden size bir şey yazmak istemiyorum. Sen bakımlara devam et şifa olsun inşllh♥️♥️♥️♥️

Aloe vera cicegi vardi evde.internetten bir tarif buldum.aloe veralari kesip ustune zeytinyagi,buharda isittim,sivisi kaldi icinde.kabuklarini attim.
Normalde zeytinyagi surerken bile agirlik yapardi cok hafif bir maske oldu kolayca tarandi.4,5 saat sonra yikarim.
Simdi 2 gunde bir yapsam yagli maskeler,kafa derisi tikanmaz mi bu kadar yag ile?
Hafta iki yap dediğim tarif bu zaten. Miss gibi olur olmadı uçlarına sür diplerinede vitamin bakımı yap

Ben göz altı ışık dolgusu yaptırdım memnun kaldm. İnan bana aleo verayla geçecek bir şey değil. Param olsa yine yaptırırım:p. Yazacağım inşllh uzadıkca fotoğrafta atacagm bebiş

Bu arada yeni bir sey okudum.
Turk kahvesini kullanacagin sampuana karistiriyorsun haftada 1,2 kez.
Dokulme,ölü deri vs diyor da kanitim yok cok da 😊

Bu arada yeni bir sey okudum.
Turk kahvesini kullanacagin sampuana karistiriyorsun haftada 1,2 kez.
Dokulme,ölü deri vs diyor da kanitim yok cok da 😊
Bir sey daha buldum 🤗
Amla yagi...ekşide,suslude yorumlarina baktim da dokulmeyi durduruyormus,yeni sac cikariyormus ve hizli uzatiyormus...

Evet amla yağını çok duydum ben de çok güzel yorumlar yapılıyor🫶🏽 Elimdekileri bitireyim ona geçerim inşllh
Bastan heves etrim de sonra baktim sahtleri cikmis.trendyol okadar karisik ki satici,yorum vs .
Youtubeda tugce ay onermis aslinda,
puer cheveu saticisindan,
baktim yorumlari iyi.aklinda bulunsun.
Ben de alirim herhalde. Simdi elimde ozon world argan-keratin yagi var.
Hindistan cevizi ve aloe vera da var 😂

X