Saç Bakım Ürünleri Saç Bakım Topiğimiz🧴💇‍♀️✨️

Amanita

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2019
8.397
32.481
sac-bakimi-nasil-yapilir-670x450-670x450.png

Saç bakımını maskeler ya da duş sonrası uygulanan bakım yağları ile sınırlandırarak aslında en büyük yanlışı yapıyoruz. Zira saç bakımının temeli saç temizliğinden geçer. Mesela evini düşün. Biraz dağınık, tozlanmış ve hafiften kirlenmiş olsun. Sen de oda kokusu sıkmış, yerlere kilim, masalara da örtü sermişsin. Belki bir anlığına durumu kurtarmış olsan da evin temizlenmiş olur mu? Ya da daha bakımlı gözükür mü? İşte temizliği doğru bir şekilde yapılmamış olan saça bakım yapmaya çalışmak da tıpkı buna benzer.

Bu topiğin amacı saç bakımı için birbirimize önerilerde bulunmak, memnun kaldığınız ürünleri paylaşmak olacak.
Ben şahsen saç bakımına çok özen gösteriyorum. Son 6-7 yıldır kapalıyım ve kapali arkadaşlar bilir güneş görmeyen havasiz kalan saçlar hacmini yitirip nemini kaybedebiliyor. Bunun önüne nasil geçiyorum/ geçmeye çalışıyorum anlatayım.

Evde yabanci yoksa yazma takmam saçlarım herdaim açık veya topludur.
Güneşli günlerde balkonda bu fırsatı değerlendirmeye çalışıyorum.
Duş alırken saça sıcak su ve silikon paraben içeren ürünler kullanmamaya özen gösteriyorum.
Duştan çıkmadan önce sadece saçların uçlarına 'diplere gelmeyecek şekilde saç kremi uygulayıp tarıyorum ve güzelce durulayıp çıkıyorum.

Duş sonrası saç kurutma makinesi kullanmıyorum.
Saçımdaki fazla suyu havlu ile nazikçe bastırıp alıyorum.
Sonrasında saçlarım nemliyken besleyici onarıcı saç spreyi sıkıp, saç yağını (argan yağli,papatya yağli vb.) Sürüp o nemin saça hapsolmasını amaçlıyorum 'ki işe yarıyor.
Saçınızın kendi kendine kurudugunda nasil yumuşak ve hacimli olacağını göreceksiniz zamanla, birazcik sabır istiyor saçlar.
Evde olduğunuz zamanlar kendi kendine kurumasına izin verin.

Varsa değişik, güzel sonuçlar aldığınız yöntemler kürler ve ürünler buyrun çıkın çıkın gelin. ❤️🥰

Cilt bakımı için de Calcifer Calcifer 'in topiğine bakabilirsiniz orda bir çok bilgi mevcut 😊
👉🏻 Thread 'Cilt bakımı rutinimiz 💆‍♀️' Cilt bakımı rutinimiz 💆‍♀️

Son düzenleme:
Hamilelik vs uzun süredir boyatamamıştım saçımı ve kestirdim şu an doğal saçım o kadar sağlıklıymış ki üstelik yıkama tarama haricinde bi bakım yapmadığım halde

Ben bildiğiniz kıvır kıvır bonus sacliyim 🤭
Genelde topluyorum çünkü aşırı kabarık oluyor
Burada da yerimi alayım 😍
Hayırlı olsun yeni topik canım 😘
Teşekkür ederim cemosum😘 benim saclar dalgali ya zorlanmiyorm pek😅

Hamilelik vs uzun süredir boyatamamıştım saçımı ve kestirdim şu an doğal saçım o kadar sağlıklıymış ki üstelik yıkama tarama haricinde bi bakım yapmadığım halde
Maalesef boya her daim yenilik istiyo kuruyo yipraniyo doğal saçtan asla şaşma bu saatten sonra ❤️

Benim saçlarım da dalgalı. Çok gür değil malesef. O yüzden sürekli hacim vermeye çalışıyorum ☺️

Ay harika

Ben tam sac bakimi özurlusuyum. Hemen yaglanan /kepeklenen sacim var .
Sampuan degistirdim ,tek sorunu bence sacim cok dokuluyor. Hep dokulurdu zaten 😔

Birde dalgali sacim. Onu dizginlemeye calisiyorum.
Gecen sene boyadikdan sonra sacim uzadikca cingene gibi dolaniyorum. Silver sampuan aldim bugün. Umarim fayda eder.

Döncem yine

A Amanita ellerine saglik topic harika 🤭

Topiğin hayırlısı olsun A Amanita bende düzenli aralıklarla ombre yaptırıyorum ondan mıdır bilmiyorum saçlarım kabarıyor normalde dalgalı ama boyattıktan sonra dalga olmuyor kabarık değişik bir şey oluyor bu sebepten saçlarımı şekillendirmeden çıkamıyorum:KK12:önerileriniz varsa seve seve dinler denerim:KK48::KK51:
He bu arada düzenli saç kremi banyo sonrası pantene argan yağlı yağını sürerim ona rağmen kabarıyor ama yumuşak sert değil:KK64:

Selaaam Bende geldim. :KK70:
Bende geçenlerde kendime Dax Supergro aldım saçlarım çok geç uzuyor ve ince telli diye :KK70: :KK70: bir kaç kere kullandım fazla sürünce arındırması güç olsa da saçlarıma hacim verdiğini hissettim. Bi hoş görünüyor saçlarım. Bakalım denildiği gibi çabuk uzatacak mı merak içindeyim :KK70:

X