Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Dolaşmış, kabarık saçlar ve çözümü?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

fairymoon

Memento mori 🌛🧚🏻‍♀️🌞
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2018
343
194
28
Merhaba hanımlar.

Benim saçlarım yeni yıkasam dahi, kuruduktan bir süre sonra dolaşıyor. (Bir tek düzleştirdikten sonra birkaç saat dolasmiyor, ama ondan sonra gene aynı sorun.)

Hani reklam filmlerinde olur ya, kadın elini saçlarının arasına koyar ve kaydırır, takılma vs olmadan, işte öyle bir şey bende yok. Yani saçlarım çok dolaştığı için hep elim saçlarımın içinde kalıyor.

(Saçlarım taradiktan yaklaşık 1 saat vs sonra karman çorman oluyor...)

Bunlardan başka, kabarma sorununu çok yasiyorum. Elektriklenme de keza öyle.

Saçlarım genel itibari ile gür ama bir de, yüzüm ile saçlarımın birleştiği bölgede, sol tarafimda ufak bir dökülme de yaşıyorum.

Sizden ricam ise, bu tür sorunlar için kullandığınız bakım kürü, saç ürünü, evde doğal maske vb. Tarifler ve diğer önerilerinizi paylaşmanız.

(Yani genel itibari ile, ne yapmam gerekiyor bu sorunlar için ?)

Şimdiden teşekkür ederim önerileriniz için.

Merhaba hanımlar.

Benim saçlarım yeni yıkasam dahi, kuruduktan bir süre sonra dolaşıyor. (Bir tek düzleştirdikten sonra birkaç saat dolasmiyor, ama ondan sonra gene aynı sorun.)

Hani reklam filmlerinde olur ya, kadın elini saçlarının arasına koyar ve kaydırır, takılma vs olmadan, işte öyle bir şey bende yok. Yani saçlarım çok dolaştığı için hep elim saçlarımın içinde kalıyor.

(Saçlarım taradiktan yaklaşık 1 saat vs sonra karman çorman oluyor...)

Bunlardan başka, kabarma sorununu çok yasiyorum. Elektriklenme de keza öyle.

Saçlarım genel itibari ile gür ama bir de, yüzüm ile saçlarımın birleştiği bölgede, sol tarafimda ufak bir dökülme de yaşıyorum.

Sizden ricam ise, bu tür sorunlar için kullandığınız bakım kürü, saç ürünü, evde doğal maske vb. Tarifler ve diğer önerilerinizi paylaşmanız.

(Yani genel itibari ile, ne yapmam gerekiyor bu sorunlar için ?)

Şimdiden teşekkür ederim önerileriniz için.
Yoğun kuruluk buna sebep oluyor olabilir, Hindistan cevizi yağını kullanabilirsiniz maske olarak. Veya duş sonrası saç bakım yağları da var arganlı mesela pantene veya restorexinki gibi tarama öncesi sürmeyi deneyin. Benim de saçlarım bir dönem çok kuruluktan dolaşıp kopardı sonrasında yoğun bir şekilde nemlendirdim bir süre sonra geçti.

Yoğun kuruluk buna sebep oluyor olabilir, Hindistan cevizi yağını kullanabilirsiniz maske olarak. Veya duş sonrası saç bakım yağları da var arganlı mesela pantene veya restorexinki gibi tarama öncesi sürmeyi deneyin. Benim de saçlarım bir dönem çok kuruluktan dolaşıp kopardı sonrasında yoğun bir şekilde nemlendirdim bir süre sonra geçti.

Önerileriniz için teşekkür ederim, dikkate alacağım hepsini, sağ olun ☺️☺️

kuru ve ince telli bir saça sahibim... Devamlı taramak zorunda kalıyorum saçma sapan bi şekil alıyorlar hemde dolaşıyorlar.. Yoğun Nemlendirici bakımlar uygulamak şart.. Takipteyim konunun :nazar:

Saç botoxu veya keratin bakımı kabarmayı azaltıyor daha pürüzsüz yapıyor saçı.Ben kuaförde yaptırıyorum çünkü kendime yapmayı denedim kollarım ağrıdı, gözlerim yandı fln.Arkadaşıma 27₺ye 700ml keratin aldık trendyol dan, uyguladı çok memnun.Onun saçı kısa zorlanmadı, yıllarca gider ona bu koca şişe.Markası gold keratin bişeydi, hepsiburada da fln heryerde var ve çok ucuz.Yine de gözüm yemiyor kendime yapmayı, bugün üşenmezsem gidip kuaförde yaptıracağım yine.Benim de ince telli karışmaya meyilli ve nemli havada kabaran saçlarım var.Çok daha söz dinler hale geliyor saç, hele kurutursan baya fönlü gibi oluyor tavsiye ederim.

X