Saç Kesim Şekilleri saç beceriksizliği

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel
Çeşit çeşit ör de git, illa açık bırakmak zorunda değilsin ki. Hatta pazardan ör, pazartesi aç da git. Ben bir ara öyle yapıyordum baya rahat oluyordu.
Bir süre böyle gitti zaten ama saçım gür olduğundan kışın yıka kurut zor oluyor sinüzit oluyorum. Yazın çabuk kuruyor da kışın sıkıntı.

Keratin bakım yada brezilya fönü yaptır. Yıka kurut fönlü saçlar.. çalışıyorum,saç makyaj benim için çok önemli.. zamandan tasarruf amaçlı düzenli olarak yaptırıyorum. Sadece yıkayıp kurutmam yeterli oluyor. Canım isterse,vaktim varsa maşa vs farklı şeylerr yapıyorum.

Ben de çalışıyorum ve aynen sürekli bakımlı olmak zorundayım işim gereği. Düz saçlara da yapıyorlar mı?

Hah aynen dediğiniz gibi enseden aşağısı kabus gibi şekilsiz şükülsüz
Duzlestirici ve fon ise yaramiyor,Ben saclarimi kisacik kestirdim ,duzlestiriciyi hayatimdan cikardim.Limonlu sampuanla yikaniyorum.Saclarim cok cabuk yaglaniyordu. Inca telli sac malesef sekil almiyor zaten dalgali veya lule modellerde hic yakismiyor bana.Cozumu kisa sacta buldum he bide boyada yok.

Saçım ince telli hacimsiz ve dümdüz
Fön maşa falan tutmaz

Uzundu saçlarım ve cansız
Meğer ben kullanmayı bilmiyormuşum

Saçımı küte yakın kestirdim
O kadar güzel gitti ki bana
Artık hep böyle kullanacağım
Tavsiyem kısa kullan
Eğer düz ve hacimsiz ise çok daha iyi oluyor

Duzlestirici ve fon ise yaramiyor,Ben saclarimi kisacik kestirdim ,duzlestiriciyi hayatimdan cikardim.Limonlu sampuanla yikaniyorum.Saclarim cok cabuk yaglaniyordu. Inca telli sac malesef sekil almiyor zaten dalgali veya lule modellerde hic yakismiyor bana.Cozumu kisa sacta buldum he bide boyada yok.

Aynen yaaa
Demek ki doğruyu bulmuşuz :) saçlarımla barıştım resmen

Saçım ince telli hacimsiz ve dümdüz
Fön maşa falan tutmaz

Uzundu saçlarım ve cansız
Meğer ben kullanmayı bilmiyormuşum

Saçımı küte yakın kestirdim
O kadar güzel gitti ki bana
Artık hep böyle kullanacağım
Tavsiyem kısa kullan
Eğer düz ve hacimsiz ise çok daha iyi oluyor

Saçlarım uzunken çok iyi ama uzun kullanamıyorum vaktim yok yıka kurut vs. Orta boy kullanayım dedim şekil almıyor, sanırım kısacık kestircem sinirlenip :) Ona da eşim kızacak adamda resmen gösterişli kadın takıntısı var, evde tayt sweatle geziyorum bu ne kılık diyor la havle.

Dipnot: Aslan burcu erkekle evlenmeyin:KK70:

Kızlar bir de regl dönemlerinde saçlarım iyice kendinden geçiyor, şekil almamanın da almaması durumuna giriyor, keçe gibi oluyor. Sizde de öyle mi?

Kızlar merhaba, konuyu buraya açıyorum çünkü bu konu benim için cidden dert. Çalışan bayanım, her gün makyajlı vs bakımlı olmam gerekiyor işyerinde maalesef, ama saç konusunda aşırı beceriksizim. Sürekli ya topluyorum ya topuz vs yapıyorum. Saçlarım ince telli ve zor şekil alıyor, hemen sönüyor, fön çeksem düz durmuyor nemden kıvrılıyor vs vs. Hatta geçen hafta dört gün boyunca düzleştiren spery sıktım sonuç saçlarımın bir kısmı düz bir kısmı dalgalı:KK43: Köpük kullanıyorum dalfalı olsun diye bu sefer de dümdüz oluyor. Kafasına göre takılıyor yani:) Kuzenim mesela kıvırcık saçlarını bile bakımla fönle vs dümdüz yaptı. Ben saç konusunda niye bu kadar beceriksizim anlamıyorum.

Benim gibi ince telli saçlara sahip arkadaşlardan tüyo alabilir miyim?
Saçın nasıl olmak istiyorsa öyle yap. Niçin düz olmasına uğraşıyorsun ki. Saçların ince telliyse dalga daha dolgun gösterir. Bence doğal olana yakın bir tarz seçmelisin. Nemden kıvrılan saç da çok sevimli olur bence. Saçını sarıya boyayabilirsin. Tabi tenine uygun bir tonda olmak kaydıyla. Daha hoş dalgaların olur.

Kızlar bir de regl dönemlerinde saçlarım iyice kendinden geçiyor, şekil almamanın da almaması durumuna giriyor, keçe gibi oluyor. Sizde de öyle mi?
Evet. Saç kaş, şekilsiz oluyor ve boya yapılıncada tutmuyor. Saçımı o zamanlar taramakta bile güçlük çekerdim. Şimdi yorgan gitti kavga bitti. Menopoza girdim.

Saçın nasıl olmak istiyorsa öyle yap. Niçin düz olmasına uğraşıyorsun ki. Saçların ince telliyse dalga daha dolgun gösterir. Bence doğal olana yakın bir tarz seçmelisin. Nemden kıvrılan saç da çok sevimli olur bence. Saçını sarıya boyayabilirsin. Tabi tenine uygun bir tonda olmak kaydıyla. Daha hoş dalgaların olur.

Huyuna git diyorsunuz yani:) Ya aslında kıyafetime göre düz ya da dalgalı yapayım diyorum ama sonuç hüsran :) Bir ton şekillendiricim cartum curtum var ama gören sadece tarak atıyor sanar herhalde:KK43: Bir arkadaş var işyerinde yıkayıp tarıyor topluyor günlerce aylarca hatta yıllardır aynı saçla geziyor onun gibi olmak istemiyorum derken sanırım sonum ona benzeyecek :KK70:

Herkes kısa kestir rahat et demiş ama bilinenin aksine kısa saç her zaman daha sıkıntılıdır.
Bob kesim ya fon istiyor ya masa ya da bi kremleyip şekil verme istiyor mutlaka.
Ben tüm saç boylarını denedim uzun saç kesinlikle en kullanışlı olani.
Kestirecekseniz iyi düşünün bence.
Bir de gidin işinin ehli bi kuaföre gidin ondan öneri alın iyi kuaförler ürün falan da satıyor o tarz ürünlerden alın biraz pahalı ama ise yarayacaksa değer.
Keratin bakımı da iyi bir öneri bence sadece kivircik saçlara yapılmıyor.
Demek ki kullandığınız ürünleri artık değiştirmeniz gerekiyor .

Brezilya fönü dicem deartık modası geçti :) KAserojenmiş falanmış filanmış şimdi moda saç botoksu...
Ben brezilya fönü yaptırıp aşırı memnun kalmıştım
Youtubedan videolar izle öğren ya illa ki kolay yapılacak bir şekil bulursun saçına

Herkes kısa kestir rahat et demiş ama bilinenin aksine kısa saç her zaman daha sıkıntılıdır.
Bob kesim ya fon istiyor ya masa ya da bi kremleyip şekil verme istiyor mutlaka.
Ben tüm saç boylarını denedim uzun saç kesinlikle en kullanışlı olani.
Kestirecekseniz iyi düşünün bence.
Bir de gidin işinin ehli bi kuaföre gidin ondan öneri alın iyi kuaförler ürün falan da satıyor o tarz ürünlerden alın biraz pahalı ama ise yarayacaksa değer.
Keratin bakımı da iyi bir öneri bence sadece kivircik saçlara yapılmıyor.
Demek ki kullandığınız ürünleri artık değiştirmeniz gerekiyor .

ben de kısanın bakımı zordur diyordum
ta ki bob kestirene kadar
saçım o kadar düz ki uzun da olmayınca pırasa gibi görünen saçlarım gitti yerine kendinden hacimli saçlarım geldi.

sadece şampuanlayıp duştan çıkınca da alttan kurutuyorum (başımı öne eğerek)
başka hiçbir ürün, ısı vs uygulamıyorum
insanlar sürekli fön mü çektirdin demeye başladı
ki ben saçım kısa olunca iyice erkek çocuğuna dönerim diyordum
bence denenebilir.

Benim de saçlarım incecik ve kuru düzleştiriyorum 1 2 gün kurtarıyor diğer günler kıvırcık olduğu için banyodan sonra örüyorum dışarı çıkacaksam bırakıyorum mis bide uzun saçlarım ha bide kuru şampuan almayı düşünüyorum fön çektiğim günlerde yıkamak yerine onu kullanırım daha iyi olur

X