Saç Rengi ve Saç Boyama SAÇ BOYAMA ve SAÇ RENGİ HAKKINDA Sorular Ve Öneriler

Tenin sarımsıysa alt tonun sıcaktır, o yüzden sana sıcak renkler gider. Gözlerin de kahveymiş, doğal bakır tonları yakışır. Bunun dışında kızıl yansımalı kahve ve kumrallar, dore yansımalı kumrallar, yine dore yansımalı fazla açık olmayan sarıları tercih edebilirsin. Küllü renklerden uzak dur seni soluk gösterebilir. Şu anki renk hoş görünüyor aslında ama sende nasıl durduğu da önemli tabi...
Açık tonlar düşünüyorsan sana altın sarıları öneririm. Altın diyince aklına sakın turuncu yansımalı sarılar gelmesin. Bir çok kişi öyle sanıyor ama insanlar koyu renk saçlarını açmadan uyguladıkları için turunculuk oluyor, altın sarıda bu turunculuk dore yansımalarla birleşip artıyor tabi. Altın sarısı(dore sarı) budur;

Bu rengi tavsiye ederim...

merhaba arkadaşlar birşey danışmak istiyorum

saçlarım platin sarısı diplerim baya çıktı daha doğrusu çok yıprandı saçlarım boyamayı bıraktım artık

kendi saçım kahverengi

şu iki resimde ki saç renkleri ne , platinin üstüne olur mu ?

Evet canım alt tonum sıcak bu yüzden sıcak tonlara bakıp hangisi daha iyi olur diye düşünüyorum.Bakır,kahve,kumral değil de karamel fazlaca sinmiş durumda aklıma.Evet geçen yaz saçlarımı açmadan altın sarısına boyadığım da bende de turunculuklar olmuştu en iyisi saçları açtıktan sonra boyamak en azından istemediğimiz gibi olmaz.Fotoğraftaki renk çok hoş duruyor ama benim gözüm daha açık tonlarda olduğuna begenemedik Aslında saçlarım açılcağı için bir kaç hafta sonra bu renk daha da açılır ve daha hoş olabilir...
Aslında sen balyaj demişsin ama ben hazır elim değmişken bütün yakışan renkleri açıkladım.
Olsun canımm teşekkür ettim çoookk

Rica ederim canım ne demek...
Aslında ben karamel konusunda tecrübeli değilimdir pek ama hangi numaraya denk geldiğini söyleyebilirim sana.

Karamel aslında dore kumraldır, 7.3 ve 8.3 ile elde edilebilir. Özellikle koyu saçlara açılmadan bu renk uygulandığı zaman bakırımsı karamel elde edilir. Açık saçlarda bu numaralarla bakırsız karamel elde edilebilir.

Bak o kızın saçlarında da dore yansımalar var farkettiysen. Tonu da kumral-açık kumral gibi bir renk. Kuaföre boyatacaksın değil mi? Öyleyse bu resmi götür ve bakır yansımasız karamel istediğini söyle, ona göre küllü renklerle bakır oranını dengeleyebilir.

Ay canım ya ben bu tavsıye ettıgın renge bayıldım bayıldım

Ben sarı olsun istemıyorum açık kumral ıstıyorum birazda sıcaklık olsun ıstıyorum kumralın içinde;

Bu rengın tam açılımı ne sarı değil sankı bu ? Dore sarı değilde dore ve kumral gibi ?

Evet gerçekten güzel bir renk...
Koyu dore sarı olabilir. 9.3 oluyor numarası. Ama sadece isme bakma, bazı markalar açık dore kumrala(8.3) kumral yerine sarı diyebiliyor. Sen numaraya dikkat et.
Ben 9.3ü tavsiye ederim ama kesinlikle açık zemin üzerine.

Canım benım şuankı saçlarım böyle dibim çok çıktı ve boyatıcam bu ay mutlaka bu rengı yakalayabılırmıyım sence :18:

Evet canım dore yansımaları var ve buğday tenlilere dore yansımalarının yakıştığı kanaatine vardım.Kaç zamandır doğru dürüst tenime uyacak bir renk arıyordum sonunda bulabildim.Bir hafta sonra kuaföre gidicem ve bu fotoğrafı göstericem dediğin gibi bakır yansımasız olmasını ve doreliğin fazla olmasını isteyeceğim.Böyle kafamda tam kuruyorum rengin aynısı olur diye düşünüyorum ama bakalım umarım fotoğraftakinden bambaşka bir renk olmaz.

Slania'cım canım sen bana doğal bakır tonları da yakışır demiştin.Fotoğraf varsa elinde paylaşabilir misin acaba.Ben yine renk konusunda kararsız kaldım.

Canım benım şuankı saçlarım böyle dibim çok çıktı ve boyatıcam bu ay mutlaka bu rengı yakalayabılırmıyım sence :18:

Eki Görüntüle 412553 Eki Görüntüle 412554

Zeminin çok uygun ama turunculaşmama ve resimdeki rengin tıpkısını elde etme konusunda garanti veremem, tecrübeli değilim. Deneme yanılma yoluyla elde edebiliriz ancak. Bir de o resimde ışıklandırmalar biraz farklı, yani o resimdeki kadar parlak olmayabilir. İstersen ilk denemede 9.0 numara yansımasız düz sarı rengi dene. En azından turunculaşma riski yok ve istediğin renk olmadı mı üzerine yansımalı bir renk boyayabilirsin.

Canım sonucu paylaş olur mu?

Slania'cım canım sen bana doğal bakır tonları da yakışır demiştin.Fotoğraf varsa elinde paylaşabilir misin acaba.Ben yine renk konusunda kararsız kaldım.

Ben exicolor 7.43 ile 7.73 karışımını uygulamıştım.

Ama bence ilk olarak karameli denemelisin, daha sonra üzerine bu rengi deneyebilirsin. Ama tam tersi olmaz. Böylece iki rengi de denemiş olursun.

bu renk nedir bilen varmı

Bir önceki sayfada bu yorumu alıntılayıp paylaştım.

Lady Evil ... merhaba...benim saçım kestane yada koyu kumral ... saçlarım röfleli ve açık sarı diplerim çıktı ancak kuafrüm çok uzakta ve benim dip yapmam lazım. saçımda fazla olmamakla birlikte kızıllık var küllü değil yani röflem. kuaförüm extra sarı al onunla dip yap dedi ancak yazılanları okuyunca ya röflem bozulursa diye korkmaya başladım. sizin yorumlardan bu konuda bilgili olduğunuzu anladım ve danışmak istedim. palette almamı söylemişti kuaförüm. ancak ondada extra çok açık sarı yok. siz ne önerirsiniz. saygılarımlaa

Merhaba, evde dip boya yapmak eğer daha önce yapılmadıysa riskli olabilir
Ama yapabilirim diyorsanız röflenin ve doğal saçın tonunu bilmediğim için renk öneremiyorum
http://www.kadinlarkulubu.com/sac-r...rmerenk-kataloglarisorulariniz-cevaplari.html
Bu konuya çoğu markanın renk kataloglarını ekledim, set boyalarda istediğiniz tonu bulamazsanız profesyonel kullanım için olan tüp boyalara bir bakın
Uygun tonu bulduktan sonra doğal saç renginizin tonuna göre volümü ayarlarsınız,30vol.ya da 40vol.olacak muhtemelen daha düşüğü açmaz
Katalogları eklediğim linkte görebilirsiniz

Son düzenleme:

teşekkür ederim yanıtladığınız için. kuaförüm 40 vol. dedi ancak bunun bir kuaförden alınması gerekiyormuş ve boyanın hazırlanması vol. ile beni tedirgin ediyor. hiç dip yapmadım çünkü siznde belirttiğiniz üzere korkutuyor beni:). vol. lmadan yaptığımızda turunculuk muhtemel olur değil mi? birde dipler bekletilip sonradan artan boyayla 10-15 dk tüm saç bekletilir sanırım. doğru muyum? birde palette blode diye bir şey var o sanırım oriel tarzı açıcı değil mi dip için değil?iyi sabahlar:)

Tüp boya alınırken zaten oksidanı da ayrı veriliyor
%12 40vol olacak alacağınız,belirtirsiniz alacağınız yerde
Oksidan kullanılmadan boya yapılmaz zaten rengi açmaz,ama 40 vol oksidan da saça bir miktar turunculuk katabilir
Bence sadece dipleri boyayın röfleli yerlerin tamamını boyamayın,birebir uygun rengi bulduğunuzda devamını boyamanıza gerek kalmaz röfleyi bozabilir bu
Ama tabii saçın yapısını şuanki tam rengini röflenin durumunu vs bilemediğim için kuaför son birkaç dk devamını da boyayın demişse öyle yapın
Saçı açmak için ya oksidan volümleri artırılır ya da oryal kullanılır eğer 40vol yetecekse ki kuaför öyle söylemiş,açıcıya gerek yok

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…