Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saç derisinde kaşıntı ...

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
merhaba arkadaşlar ,
henüz yeni üyeyim..ama lütfen bilen varsa yardım edermi??fisfisfissaç derim,ensemde ve kulaklarımda küçük küçük mini minnacık sivilceler çıktı..tatlı tatlı kaşınıyor::))
ama aslında en kötüsü saç diplerim..ordakiler orta boy ve çok kaşınıyor..kepeklenme ,kızarıklık veya renk değişimi gibi bişey yok saç diplerimde..kaşıntığı için daha doğrusu çok kaşıdığım için yağlanmada arttı...revigen aldım eczaneden..ilk yıkadığım gün hafifliyo ama sonra ki gün yine deli gibi :'''(((((..hergün de yıkamak istemiyorum bu seferde yağlanır...benim saçlarım çok iyiydi..öyle yağlanma ne hiç yoktu :KK43:(senağlama
napiyim...nedir?mantardan korkuyorum ama dediğim gibi renk değişimi filan yokmuş..
şimdiden teşekkürler..

Derrmatolağa göster hemen bana kalırsa mantarsa eğer ilaçsız geçmez. Saçlarından olma birde.

tatlım bendede vardı kaşıntı sorunu,öyleki gece uyuyamıyordum kaşınmaktan.kulaklarımın etrafındaki bölge ve ensemde aşırı vardı,dermatoloğa gittim stresten egzama oluşmuş dedi bi şampuan bide losyon verdi ne kepek kaldı ne kaşıntı 3günde kendine geldi saç diplerim :lepi: :teytey:
şampuan eczanelerde rahatlıkla bulabileceğin türden losyonunda adını veririm istersen ama bi dermatoloğa görün istersen a.s

teşekkür ederim.revigen kullanmaya başladım bende ama bilmiyorum:KK43:..dermatolog cild doktoru oluyo dimi doğru biliyorum:)

teşekkür ederim yerimseniben
bitkisel bi çözüm denesem mi acaba:)

benımde 4 gudur sureklı basımda bır kasında var tuzum yanmıstı kaynar suyla buyuzden zeytınyag kulandım yuzume neyse yuzum gectı cok sukur dedım acaba bıtlendıım mı :))) ama o da yok kasıntım hıc gecmıyor ama sacımı yıkayınca bıraz hafıflıyor sank

canım bence dermatologa gitmelisin...doğru teşhisi ancak uzman bir doktro koyabilir

teşekkürler..deniyom bi şeyler şampuanımı ama pek bişey yok gibi:KK43:

5 tane asprini döv bir şişe maden suyuyla karıştır saç diplerine sür 15 dakika beklet yıka sonra kaşıntıya iyi geliyo

tatlım bendede vardı kaşıntı sorunu,öyleki gece uyuyamıyordum kaşınmaktan.kulaklarımın etrafındaki bölge ve ensemde aşırı vardı,dermatoloğa gittim stresten egzama oluşmuş dedi bi şampuan bide losyon verdi ne kepek kaldı ne kaşıntı 3günde kendine geldi saç diplerim :lepi: :teytey:
şampuan eczanelerde rahatlıkla bulabileceğin türden losyonunda adını veririm istersen ama bi dermatoloğa görün istersen a.s

Cnm aynı sorun kardeşimdede var.Cildiyeye gitti ilaçlarını kullanıyor bakalım iyi gelir bu sefer inş.Bayağıda birşeyler denedi zaten.Bana özel msjdan şampuan ve losyonun ismini verir misin.Burada yazman uygun olmayabilir.Ama özel msj ayarlarından açman gerekiyor cnm,atamıyorum sana şu an msj.a.s.

bişey sorabilir miyim?ben bi şampuan aldım eczaneden..kaşıntım var bide saçım dökülüyo dediğimde vermişlerdi..etkisi pek yok gibi:KK43:(((
her gün kullanmam mı lazım acaba:KK43:(yağlanmasından korkuyorum:KK43:(

Kızlar lütfen kaşıntının nedenini bilmeden çözümü için bir şeyler söylemeyelim. Allah korusun ters tepip daha kötü yaparsa ne olacak. Bence hemen bir cilt doktoruna gitmelisin, sebebinin ne olduğunu yalnızca o sana söyleyebilir.

teşekkür ederim..pazartesi randevu aldım bakalım gidicem bi doktora:))paylaşırım burda:))
aslında benim aklıma gelen şu: alerji olabilirmi?şöyle ki bazen arşivde evraklarla uğraşıyorum..burda ellerim filan çok toz oluyor hemen yıkıyorum...acaba farkında olmadan saçlarımı elledim o da alerji mi yaptı?çünkü bi süredirde çok sık hapşırmaya başladım :)) bağlantı olabilirmi bilmiyoru..bi doktora söylicem bakalım..
yardımlarınız için teşekkürler kızlarrrrrrrrrrrrr :KK70:DD

.....................................................................

......................................................................

..............................................................

"Saç diplerinizdeki kaşıntıyı ve kuruluğu önlemek için saçınızı elma sirkesi ile yıkayıp 10 dakika bekleyin ve durulayın. hem kaşıntıdan kurtulacaksınız hem de saç diplerinizdeki kuruluktan kurtulduğunuzu göreceksiniz." alıntıdır..denemedim ama bi dene istersen cnm..

kızlar saç diplerinizde kaşıntı, kepek gibi şikayetler varsa önce doktora görünün. ben bikaç şey uygulamıştım daha da mahvetmişim. egzama varmış meğer :KK43:
bu egzama stresten mi çıkıyomuş bilen varmı?

X