Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saç diplerinde acı

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

gwencooper

Broken Hearted Girl
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2011
6.247
50
ara ara sac diplerimde acı hissediyorum en ufacık dokunuslarımda dahi acıyor ovmaya calısıyorum olmuyor bir zaman sonra kendiliginden geciyor..suan bile sacımın sadece on kısmında var bu durum dokundugumda acıyor bunun nedeni nedir yasayan varmı bilgi verirseniz sevinirim

Eğer saçlarını çok sıkı topladıysan ya da herzamanki yönünden başka bi yöne taradıysan saç diplerin acıyabilir.
benim de böyle bi sorunum var ancak ben saçlarımı toplamasam bile saç diplerime dokunamayacak şekilde acıyor. doktora gittiğimde bana bi sampuan vermesine rağmen geçmedi bu acı. internetten araştırdığım kadarıyla "saç nezlesi" dedikleri birşey var, banyodan sonra saçlarını kurutmazsan yani kendi kendine kurumaya bırakırsan oluyormuş. ben de bu nedenle her banyo sonrası saçlarımı iyice kurutuyorum artık. artık eskisi kadar acı olmuyor saç diplerimde. kurutmak saçlara zarar verse bile, biraz az kurutsam yine başlıyor acımaya, başıma dokunamıyorum bile. acı başladığı zaman sıcak havlu sarıyorum başıma bir nebze iyi geliyor.
umarım seninkisi saçlarını sıkı toplamaktan falan kaynaklıdır, çünkü ben bunu uzun zamandır çekiyorum ve kurtulamadım.

ben at kuyruğu veya çok sıkı bir topuz yaptığımda aynı şeyi yaşıyorum. saçlarımı açınca kısa sürede gevşiyor.
okuyunca aklıma geldi, bir arkadaşıma sinüzit teşhisi koyan doktoru, saçlarını bağlamamasını tavsiye etmiş ve arkadaşım saçlarını kestirmişti.
bende de sinüzit var. durumla ilişkili midir bilemiyorum, ama gözlemleme yoluyla çözebilirsin :)

kızlarrr kızlarrr valla bende de oluyor ara ara bir arkadaş demişti bana da saç nezlesi diye o ne dedim şaşırdım ama gerçekten de saçın nezlesi de oluyormuş. iyice kurutuyorum artık birde saç yağlanmaya başlayınca neden kepeklenir bilginiz var mı?

ozellikle kis mevsinde oluyorsa, ruzgar carpiyordur nemli saclariniza.

ozellikle arabalarda A.C olayina dikat edin. direk yuzunuze ufurmesin.

Eğer saçlarını çok sıkı topladıysan ya da herzamanki yönünden başka bi yöne taradıysan saç diplerin acıyabilir.
benim de böyle bi sorunum var ancak ben saçlarımı toplamasam bile saç diplerime dokunamayacak şekilde acıyor. doktora gittiğimde bana bi sampuan vermesine rağmen geçmedi bu acı. internetten araştırdığım kadarıyla "saç nezlesi" dedikleri birşey var, banyodan sonra saçlarını kurutmazsan yani kendi kendine kurumaya bırakırsan oluyormuş. ben de bu nedenle her banyo sonrası saçlarımı iyice kurutuyorum artık. artık eskisi kadar acı olmuyor saç diplerimde. kurutmak saçlara zarar verse bile, biraz az kurutsam yine başlıyor acımaya, başıma dokunamıyorum bile. acı başladığı zaman sıcak havlu sarıyorum başıma bir nebze iyi geliyor.
umarım seninkisi saçlarını sıkı toplamaktan falan kaynaklıdır, çünkü ben bunu uzun zamandır çekiyorum ve kurtulamadım.

sanırım aynı sebep saclarımı hic toplamam ben ama banyodan sonrada kurutmam kendi kurur bundan sonra dikkat ederim buna:26:

tsk ederim ilgileni cevap yazan herkese:KK16:

saç tipiniz yağlıysa ya da saçınız yağlanınca yapar.kıl kökleri hep aynı yönde durduğundan saçınızı yıkadıktan bir kaç gün sonra saçınızı ters yöne atınca diplerde acıma olur.yıkayınca geçiyor.yağlanmaya başladığında tekrar aynı şey.saç tipim yağlı değildir ama saçım 3.gününde diplerden acımaya başlar.biraz karışık oldu galiba umarım anlatabilmişimdir...

bende de aynı sorun var. bu tavsiyelerin bir çok kişiye yararı olur teşekkürler=)

Son düzenleme:
kıl kökü iltihabı diye bişe var..

acıma diplerde sivilce felan oluyormuş..

acıma bende de oluyordu ama sivilce çıkıyordu o bölge çok acıyordu..
sivilce geçince acıda geçti..

ara ara sac diplerimde acı hissediyorum en ufacık dokunuslarımda dahi acıyor ovmaya calısıyorum olmuyor bir zaman sonra kendiliginden geciyor..suan bile sacımın sadece on kısmında var bu durum dokundugumda acıyor bunun nedeni nedir yasayan varmı bilgi verirseniz sevinirim

benim de arada oluyor. ben stresten oluyor diye biliyorum.

saçın devamlı aynı yönde kullanılması ve ani değişimle oluşan acılarsa evet arada bendede oluyor artık şimdi her yıkamada ayrı bir şekil kullanıyorum bir gün taçla arkaya diğer gün yandan diğar gün kahkül filan artık bu sorun olmuyo bende bu şekilde oldu çaresinide buldum

merhaba arkadaşlar benim de saç diplerim çok acıyordu. sonra çok garip bir şeyin farkına vardım. bir gün duşun metal hortumu kırılmıştı bende banyo tası ile su dökerek yıkanmak zorunda kaldım, çok dikkat ettim ve ara ara da bunu denedim duş ile banyo yaptığım zaman saç diplerim çok acıyor. artık saçlarımı banyo tası ile su dökerek yıkıyorum. saç dipleri artık acımıyor. şimdi gülüyorsunuzdur bana ama benim saç diplerim böyle yaptığımdan bu yana acımıyor artık.

ya benim saç diplerim çok kötü acıyor. yazdıklarınızı okudum ama herkes farklı bir öneride bulunuyor. tarayamıyorum artık. sanki kafa derim büyük bir yara. dokunsam acıyor, ağrıyor. yıkarken bile irkiliyor dayanamıyorum artık. :KK19: :2:

Bendede oluyor bu garip birsey ama arkadas dedigi gibi tas ile su dokunce iyilesti

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

öfff bende de var ya dokununca acıyo
hani tokayla sıkı sıkı bağlayı çözersin acır ya öyle
özellikle sıkı toplamamaya dikkat ederim hatta ne kadar sıcak olursa olsun gece saçım açık yatarım
ama gene de diplerde bi tarafta acı oluyo

Ben de normalde saçımı her gün yıkardım bir aydır 3 4 günde bir yıkıyorum ve 2. Gününde aşırı bir acı hissediyorum. Sizce saç bir süre sonra alışır mı ?

Benimde sac diplerim kafatasim sac derim zaman zaman dönem dönem böyle aciyor kafama dokunamiyorum bile sebebini anlamis degilim bu agrinin oldugu donemlerde de sacimda feci sekilde dökülme oluyor o kadar inceldiki saclarim sizde aciyla beraber dokulme yoktu sanırım bnde ikisi bir arada

X