Saç dökülmesi için derma roller kullanan var mı?

mutluhuzurluneseli

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2022
32
17
Seboreik dermatittten olduğunu düşündüğüm bir saç dökülmem var. Yıllardır döküle döküle dörtte biri kaldı saçımın. Şimdi derma roller denemek istiyorum, deneyenler var mı daha önce? Kaç mm iğne kullandınız ve sonrasında hangi bakım serumları veya yağlarını kullandınız? Dökülme dursun ve mevcut saçlar güçlensin istiyorum.

Seboreik dermatittten olduğunu düşündüğüm bir saç dökülmem var. Yıllardır döküle döküle dörtte biri kaldı saçımın. Şimdi derma roller denemek istiyorum, deneyenler var mı daha önce? Kaç mm iğne kullandınız ve sonrasında hangi bakım serumları veya yağlarını kullandınız? Dökülme dursun ve mevcut saçlar güçlensin istiyorum.
Kızımda da aynı durum var içten vitamin desteği almanızı öneririm özellikle d ve b vitamini saça faydalı. Yağlar dökülmeyi durdurmaz ama olan saçları güçlendirir onun için klasik bepanten-evigen-bemiks ampül ile tatlı badem yağını yada zeytinyağını karıştırıp saçınıza sürebilirsiniz. Birde dökülme önleyici losyonlar ve kolajen ile saçlarınızı güçlendirebilirsiniz.

Merhaba cevap için teşekkür ederim yeni gördüm yazdığınızı 🙏🏻 bu arada sizin çocukta da varmış sanırım seboreik dermatit,açtığınız konuya denk geldim. YouTube'da bir videoya denk gelmiştim. Dermatitin bağırsak florasinin bozulmasından kaynaklandığını söylüyordu. Bağırsakları alkali hale getirmenin çözüm olduğunu ve yıllardır muzdarip olduğu bu rahatsızlıktan şu yöntemle kurtulduğunu anlatmış: Her sabah kahvaltıdan yarım saat veya bir saat önce bir su bardağı suya bir silme çay kaşığı karbonat katarak içmek. Bu şekilde bağırsak florasi düzelmis ve dermatiti tamamen geçmiş. Ben bir hafta falan uygulayabildim devamını getiremedim usengeclikten. Belki denemek istersiniz

Kendiniz yapmayın bence iğne yönünü doğru ilerletmek 'zarar' vermeden mikro hasarlar yaratmak vs sıkıntılı bişi. Doğru kullanımla ilgili Ayşenur Yazıcının videoları var youtubeda onları da izleyebilirsiniz

Merhaba cevap için teşekkür ederim yeni gördüm yazdığınızı 🙏🏻 bu arada sizin çocukta da varmış sanırım seboreik dermatit,açtığınız konuya denk geldim. YouTube'da bir videoya denk gelmiştim. Dermatitin bağırsak florasinin bozulmasından kaynaklandığını söylüyordu. Bağırsakları alkali hale getirmenin çözüm olduğunu ve yıllardır muzdarip olduğu bu rahatsızlıktan şu yöntemle kurtulduğunu anlatmış: Her sabah kahvaltıdan yarım saat veya bir saat önce bir su bardağı suya bir silme çay kaşığı karbonat katarak içmek. Bu şekilde bağırsak florasi düzelmis ve dermatiti tamamen geçmiş. Ben bir hafta falan uygulayabildim devamını getiremedim usengeclikten. Belki denemek istersiniz
Valla kendimde olsa uygularımda çocuğa içirtmek sıkıntı. Bende probiyotik ve balık yağı takviyesi veriyorum. Dıştan dökülmeye çare yok çünkü dermatit geçmedikçe dökülmede durmayacak pullanmalardan ötürü saç kökleri tıkanıp saçlar inceliyor ve kökten dökülüyor ne yazıkki.... ;( Şu an dermatit için tedavi görüyor zaten kronik birşey bunu kabul ettik vücudunda da vardı onlar geçti ama saçlarında hala pullanmalar ve kuruluk var o da dökülmeyi arttırıyor.

X