Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saç dökülmesi tedavisinde iyileşme süreci

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

teslahayrani

Guru
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2013
49
33
Arkadaşlar benim 1.5 yıldır saçlarım dökülüyor , inanılmaz piskolojik bir çöküntü yaşatıyor eminim ki bir çok insan böyle umarım bir an önce sağlığımıza kavuşuruz ilk saçlarım dökülmeye başladığında kolumu ne atsam bir saç teli görüyordum doktora gittiğimde b12 vitamin eksikliğim çıktı 1 ay kadar iğne ve hap tedavisi gördüm değerlerim yaklaşık 190 civarına çıktı fakat saç dökülmesi ufak tefekte olsa devam etti eski ye nazaran daha iyi durumdaydı . Tekrar devlet hastanesine gittim ve minoksil verdiler ilaç kısa sürede etki ediyor fakat uzun varde de kullanmak gerekiyor bırakınca tekrar döküyor bu yüzden ilaca başlamadım

Bu şekilde devam ederken inanılmaz bir şekilde saçlarım dökülmeye başladı :KK43: avuç avuç neredeyse inalılmaz üzülüyorum bu duruma. 2 kere araştırma hastanesine gittim ilkinde kan değerim 6 çıktı dahiliye uzmanı bana bu kan değerinin saç dökülmesi yapmayacağını söyledi . bana da garip geldi bu durum 3 gün sonra daha kapsamlı bi araştırma hastanesine gittim Cildiyecim bu değerin inanılmaz saç dökülmesi yapacağını saçlarımı kestirmemi :KK43: ve makyaj yapmamı söyledi kozmetiğin saç dökücü özelliği varmış .buna dikkat edebilirsiniz ve yine bir dahiliye uzmanına yönlendirildim Doktor D vitamini testi istedi ve 3 aylık kan 3 aylıkta D vitamini tedavisi yapacağını söyledi birazda olsa umut var şimdi içimde D vitamini testi 15 gün sonra çıkıyor tedaviyle beraber düzelmeleri yazacağım

dökülme durduğu zaman ve değerlerim düzeldiği zaman minoksil kullanmayı düşünüyorum ilacı bırakırken haftada 2 kez sonra 1 kez sıkmak şeklinde git gide azaltarak bırkmayı deneyeceğim çok uzattım şimdi saçlarım için şampuanıma sarımsak döverek kullanmayı düşünüyorum en azından tedavi olana kadar dökülmeyi azaltırım belki :KK43: tedavi işe yararsa saçlarımın kaçına geri kavuşurum bilmiyorum ama bu demir eksikliği tedavisi 1 yılda anca toparlıyormuş umarım saç kaybım durur iyice açılmalar başladı ve ruh halim git gide bozluyor sizce piskolojik destek almalımıyım ?

Son düzenleme:
X